iswinoujscie.pl • Niedziela [12.01.2020, 10:03:46] • Świnoujście

28 Finale WOŚP - szczegółowy program

Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu na finiszu! Po wielu miesiącach przygotowań i kilku przeprowadzonych imprezach zbliżyliśmy się do wielkiego - 28. Finału WOŚP! Niedziela, 12 stycznia br., będzie obfitowała w wiele atrakcji dla każdego i w każdym wieku. I tak ...

- o godz. 10.00 w hali sportowej OSiR przy ul. Piłsudskiego wolontariusze zostaną wyposażeni w identyfikatory, puszki oraz inne niezbędne przedmioty i zaczną kwestować.

- w godz. 10.30-14.00 Stowarzyszenie KAPER zaprasza na strzelanie z broni krótkiej w strzelnicy przy ul. Wyspiańskiego

- w godz. 11.00-15.00 Zwiedzanie jednostki ratowniczej SAR "PASAT" przy nabrzeżu w sąsiedztwie Placu Rybaka

- o godz. 12.00 Morświny zapraszają na wspólną kąpiel w morzu przy remizie ratowników

- o godz. 19.30 Rusza kolorowy korowód z Placu Wolności na Plac Mickiewicza. Spotykamy się nieco wcześniej i rozgrzewamy atmosferę

- o godz. 20.00 nastąpi "Światełko do nieba", czyli pokaz fajerwerków na Placu Mickiewicza, poprzedzony minutą ciszy

W sali widowiskowej MDK już od godziny 11.05 rozpoczną się występy dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół oraz kół i klubów tańca w ramach bloku "Serce dla dziecka". W tym roku wystąpi ponad 400 młodych artystów. Ok. godz. 13.00 przewidziana jest ze sceny licytacja niektórych przedmiotów.

O godz. 16.00 zacznie się kolejny blok muzyczny tamże. Na początek niespodzianka (tutejszy sztab WOŚP ma jedynie przesłuchy kto i co), a następnie wystąpią:

- Osada Pieśni Grodno

- Paulina Surudo Studio Sun Dance

- Tytus i przyjaciele

- Chór Szkoły Muzycznej w Świnoujściu

- Miejski Dom Kultury Warszów

- Andrzej Wiśniewski

- Maciej Grzymalski

W sali gimnastycznej MDK to, co się będzie działo. Trudno nawet wymienić… Będą: kiermasz, badania zdrowotne, wata cukrowa, modelowanie balonów, wyplatanie warkoczyków, zabawy dla dzieci i wiele, wiele innych atrakcji.

Jednocześnie na Placu Mickiewicza odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Przytoru i z Seebad Ahlbeck. Będzie można także poddać swój samochód osobowy testom sprawności, na który zaprasza Dr Cars. Będą także przejażdżki kolejką turystyczną.

A to wszystko za wrzut do puszki. Przypominamy, że tym roku zbieramy pieniążki na zakup sprzętu zabiegowego przeznaczonego dla dzieci.

Oj, będzie się działo! Zapraszamy!

Harcerski Sztab 28 Finału WOŚP w Świnoujściu

Źródło: http://i-swinoujscie.pl/artykuly/63529/