iswinoujscie.pl • Sobota [11.01.2020, 12:29:30] • Świnoujście

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

fot. iswinoujscie.pl

W przeddzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świnoujścianie wsiadają na rowery, biegają, nurkują... Już od dziewiątej rano ruszył orkiestrowy Parkrun. Mimo wczesnej pory, na starcie od ulicy Chrobrego pojawiły się dziesiątki ludzi. Najradośniejsza była grupa najmłodszych. Nawet kilkuletnie dzieci z entuzjazmem przystąpiły do rywalizacji.

Koordynator parkrun'u, Elżbieta Jabłońska oddała tym razem funkcję startera szefowi sztabu WOŚP w Świnoujściu, Mirosławowi Nieśpelskiemu.

Parkrun otworzyła grupa miłośników rekreacyjnego kolarstwa czyli rowerzyści ŚWIR-a – Świnoujskiej Inicjatywy rowerowej. Podczas gdy miłośnicy dwóch kółek objeżdżali parkowe alejki, na linii startowej gromadzili najmłodsi. Dla kilkuletnich maluchów przebiegnięcie nawet stu metrów to wielki wyczyn. Tym bardziej, że wszyscy biegną z wielką ambicją i „na maksymalnych obrotach”.

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

fot. iswinoujscie.pl

Nagroda za wysiłek była w tym przypadku słodka. Dosłownie! Wolontariusze WOŚP na mecie wręczali każdemu słodycze. Dzieci ucieszyły WOŚP-owe lizaki i pluszowe serduszka. Na pamiątkę wszyscy otrzymali również dyplomy uczestnictwa bo w tej rywalizacji nie ma przecież walki o podium, złote medale.

Komu zrobiło się chłodno liczyć mógł na gorące napoje. Nie wszyscy korzystali. Wspólne granie rozgrzewa jeszcze lepiej!

Źródło: http://i-swinoujscie.pl/artykuly/63524/