iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.01.2020, 20:16:50] • Świnoujście

Były zapewnienia i różowe numerki

Były zapewnienia i różowe numerki

fot. Czytelnik

Zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami lipy rosnące na ulicy Wojska Polskiego właśnie wycięto. Ktoś w magistracie tu czegoś nie ogarnia?

- Wczoraj jeszcze dorodne lipy stały. A dziś już ich nie ma – pisze o drzewach na ulicy Wojska Polskiego zszokowana nasza Czytelniczka i stawia urzędnikom bardzo konkretne pytania. – Komu one przeszkadzały w tym miejscu? Po co w ogóle je wycięto? Zdrowe dorodne drzewa.

Były zapewnienia i różowe numerki

fot. Czytelnik

Po drugiej stronie ulicy między ścieżką rowerową a kolejką UBB – chaszcze, których nikt nie rusza! - zauważa świnoujskie absurdy mieszkanka naszego miasta. - Po co te drzewa zabezpieczano przed ewentualnymi uszkodzeniami, skoro miały iść pod piłę??? Po co to chrzanienie urzędu miasta o różowych numerach na drzewach, które miały je niby ochronić przed wycinką? Jestem wściekła – nie ukrywa gniewu nasza Czytelniczka.

Były zapewnienia i różowe numerki

fot. Czytelnik

- Zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 2 października 2019 r. przy ul. Wojska Polskiego usuniętych będzie 13 lip. Drzewa są całkowicie suche i zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz pieszym. W miejsca wyciętych drzew, zgodnie z decyzją, zostaną posadzone nowe drzewa tego samego gatunku, czyli lipy - tłumaczy Hanna Lachowska Główny Specjalista Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urząd Miasta Świnoujście.

Źródło: http://i-swinoujscie.pl/artykuly/63511/