iswinoujscie.pl • Sobota [07.07.2018, 20:57:40] • Świnoujście

Kolejny sukces młodych siatkarzy ,,Maratonu” Świnoujście w Ogólnopolskim Turnieju w siatkówce plażowej

Kolejny sukces młodych siatkarzy ,,Maratonu” Świnoujście w  Ogólnopolskim Turnieju w siatkówce plażowej

fot. Organizator

W dniach 28-30 czerwca młodzi siatkarze ,,Maratonu” Świnoujście Michał Jaroni i Michał Wasita odnieśli wspaniały sukces zajmując 2 miejsce w mocno obsadzonym XVII Młodzieżowym Pucharze Bałtyku im. W. Klęska w siatkówce plażowej, który odbywał się w Kołobrzegu.

Należy nadmienić, że wcześniej para ,,Maratonu” Świnoujście M.Kruk i M.Michalak wywalczyli awans do Finału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.
Dwóch Michałów-Jaroni i Wasita przeszli przez cały Turniej jak burza wygrywając wszystkie cztery pojedynki i dopiero w Finale musieli uznać wyższość pary z Kołobrzegu. Młodzi siatkarze wygrali w pierwszej kolejności po 2:0 z parami z Gniezna i Kołobrzegu, następnie w Ćwierćfinale zagrali fantastyczny mecz z zawodnikami z Warszawy ogrywając ich 2:1. Półfinał to kolejny horror, w którym para świnoujska udowodniła wyższość pokonując kolejną parę z Gniezna 2:1. Dopiero w Finale zabrakło sił dwóm Michałom i przegrali 0:2 z parą z Kołobrzegu.

Kolejny sukces młodych siatkarzy ,,Maratonu” Świnoujście w  Ogólnopolskim Turnieju w siatkówce plażowej

fot. Organizator

Jak ocenił Trener siatkarzy Dobek Krzysztof: ,,W tych chłopakach drzemie olbrzymi potencjał i wielka szkoda, że już od przyszłego sezonu nie będą oni reprezentowali Świnoujścia na parkietach i na piasku. A dlaczego? Wiele osób w tym mieście zna odpowiedź na to pytanie?!”. Mimo to młodzi siatkarze zasłużyli na ogromne brawa i życzymy im dalszych sukcesów.

Źródło: http://i-swinoujscie.pl/artykuly/55168/