POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.04.2020, 17:31:32] • zachodniopomorskie

Pomagamy dalej

Nowe urządzenie pozwalające na identyfikację osób, które są zarażone koronawirusem, a nie wykazują jeszcze objawów nabędzie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu spółek Skarbu Państwa: Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Polskie Terminale.

Nowy sprzęt posiada system automatycznej ekstrakcji GXT do diagnostyki molekularnej wirusa SARS CoV-2.

W pełni rozumiejąc trudną sytuację szczecińskich jednostek zdrowia, ponownie podjęliśmy decyzję o wsparciu finansowym, mówi Krzysztof Urbaś prezes ZMPSiŚ SA.

To już kolejne znaczące wsparcie udzielone placówkom zdrowia przez ZMPSiŚ. W marcu br. Spółka przekazała milion złotych na doposażenie trzech szpitali: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Przekazana darowizna wsparła jednostki w walce z wirusem SARS-CoV-2 i posłużyła do zakupu ambulansu oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, w tym m.in. pomp infuzyjnych, respiratorów i kardiomonitorów niezbędnych w przeciwdziałaniu i leczeniu choroby COVID-19.

Aktualna sytuacja jest ekstremalna i wymaga solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię, dodaje K. Urbaś prezes ZMPSiŚ SA.

(Monika Woźniak-Lewandowska, ZMPSiŚ)


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [04.04.2020, 08:07:36] • [IP: 185.210.38.*]

jaka jest przepustowość maszyny 12 próbek przez 3 godziny ? Bo taki" błyskawiczny" sprzęt mają na Arkońskiej. Nie wiem śmiać się czy płakać. ...

Gość • Piątek [03.04.2020, 18:49:43] • [IP: 31.11.131.**]

Tak system automatycznej ekstrakcji GXT ma kluczowe znaczenie. Po przeczytaniu tego od razu mi lepiej...

Oglądasz 1-2 z 2
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■