POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.01.2020, 11:06:21] • Świnoujście

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Idea i zasada działania WOŚP ma wiele wspólnego z parkrunem. Oba przedsięwzięcia opierają się na zaangażowaniu wolontariuszy, którym jesteśmy za wszystko bardzo wdzięczni.

Do pomocy i udziału zgłosiło się wielu ludzi dobrej woli, aby wesprzeć akcję . Od samiutkiego rana po Parku Zdrojowym dwoiło się i troiło sporo osób aby ten poranek sprawić idealnym. Nawet zostały rozgonione deszczowe chmury, które próbowały się rozgościć w parku.

KS Uznam pod przewodnictwem Czarka „budował" start i metę biegu stawiając windery i bramę. Wolontariusze parkrun rozstawiali zadaszone stanowisko do wydawania posiłków, które w postaci przepysznej grochówki, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem czekały na uczestników imprezy. Pośród wielu krzątających się osób znaleźli się także kwestujący na rzecz WOŚP, których puszki robiły się z minuty na minutę coraz cięższe dzięki hojności przybyłych.

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

A teraz czas, aby pokrótce przedstawić co się działo dalej.
Przed startem odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Ania Górska.

W dzisiejszej Sportowej Sobocie wzięli udział rowerzyści ze Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej „ŚwIR", którzy pokonali swój dystans zwartym peletonem i meldując się na mecie także hojnie wsparli WOŚP.

Punktualnie o 9.00 wystartowało 72 uczestników biegu głównego (32 panie, 40 panów), a tuż za nimi na dystansie 100m swój bieg mieli również najmłodsi. Na mecie na każdego Dzieciaczka czekał przepięknie zapakowany WOŚP-owy lizak, baton, soczek oraz okazjonalny dyplom uznania z ukończenia biegu.

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Wyniki biegu głównego.
Najszybsi na mecie:
1. Mariusz HELT (Debiutant)
2. Robert DERDA
3. Nieznany
Najszybsze na mecie:
1. Renata WŁODARCZYK
2. Monika MURAWSKA
3. Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ

Gościliśmy dzisiaj pięciu debiutantów w lokalizacji oraz poprawiono dzisiaj cztery rekordy życiowe.
Wszystkie szczegółowe wyniki można znaleźć na:
target=_blank>www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Dzisiejszy 185 parkrun wspomogło Stowarzyszenie „Biegacze Świnoujście" oraz liczna grupa wolontaruszy – m.in. Justyna DANIEL, Agnieszka DRZEWIECKA, Dominika DUSZKIEWICZ, Ewa DYMITROW, Jarek GOŁĄBIOWSKI, Ania GÓRSKA, Maria IWASZKIEWICZ, Mirosław JABŁOŃSKI, Hanna KIELAK, Zbigniew KOSEL, Adriana KOSEL, Adam Jerzy KRAWCZUK, Andrzej MORDAK, Karolina ROMAŃSKA, Natalia SIWEK, Marek STEFANICKI, Przemysław SZYMAŃSKI, którzy pod wodzą koordynatora Eli JABŁOŃSKIEJ oraz prezesa Stowarzyszenia Arkadiusza DRZEWIECKIEGO dołożyli wszelkich starań, aby impreza przebiegła w świetnej atmosferze, bezpiecznie i bez zakłóceń. Ukłony ślemy w stronę parkrun Polska i Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz naszego lokalnego partnera – Hotelu „Trzy Wyspy" !!!

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie oraz wsparcie szczytnego celu jakim była Sportowa Sobota WOŚP i parkrun.

Naładowani pozytywną energią uczestnicy pożegnali się aby za tydzień ponownie się spotkać i rozpocząć na sportowo kolejną sobotę.

185 edycja - Wspólnie możemy wiele - WOŚP i parkrun Świnoujście

fot. Organizator

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [12.01.2020, 17:03:51] • [IP: 188.146.137.**]

Szkoda że wspólnie się nie wykąpali o 12 ze wszystkimi. Towarzystwo wzajemnej adoracji 🤬 biegacze myślą tylko o sobie NIEŁADNIE, BARDZO NIEŁADNIE!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■