POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.01.2020, 12:29:30] • Świnoujście

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

fot. iswinoujscie.pl

W przeddzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świnoujścianie wsiadają na rowery, biegają, nurkują... Już od dziewiątej rano ruszył orkiestrowy Parkrun. Mimo wczesnej pory, na starcie od ulicy Chrobrego pojawiły się dziesiątki ludzi. Najradośniejsza była grupa najmłodszych. Nawet kilkuletnie dzieci z entuzjazmem przystąpiły do rywalizacji.

Koordynator parkrun'u, Elżbieta Jabłońska oddała tym razem funkcję startera szefowi sztabu WOŚP w Świnoujściu, Mirosławowi Nieśpelskiemu.

Parkrun otworzyła grupa miłośników rekreacyjnego kolarstwa czyli rowerzyści ŚWIR-a – Świnoujskiej Inicjatywy rowerowej. Podczas gdy miłośnicy dwóch kółek objeżdżali parkowe alejki, na linii startowej gromadzili najmłodsi. Dla kilkuletnich maluchów przebiegnięcie nawet stu metrów to wielki wyczyn. Tym bardziej, że wszyscy biegną z wielką ambicją i „na maksymalnych obrotach”.

Sobota na sportowo czyli z WOŚP-em aktywnie

fot. iswinoujscie.pl

Nagroda za wysiłek była w tym przypadku słodka. Dosłownie! Wolontariusze WOŚP na mecie wręczali każdemu słodycze. Dzieci ucieszyły WOŚP-owe lizaki i pluszowe serduszka. Na pamiątkę wszyscy otrzymali również dyplomy uczestnictwa bo w tej rywalizacji nie ma przecież walki o podium, złote medale.

Komu zrobiło się chłodno liczyć mógł na gorące napoje. Nie wszyscy korzystali. Wspólne granie rozgrzewa jeszcze lepiej!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■