POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.12.2019, 23:43:36] • Świnoujście

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Niestety, pomimo próśb i obaw mieszkańców Świnoujścia. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta 14 radnych poparło zaproponowane przez Prezydenta Miasta Janusza Zmurkiewicza propozycje wprowadzenia stref płatnego parkowania w dzielnicy nadmorskiej oraz centrum miasta w granicach wcześniej zaprezentowanych. Tylko 6 radnych było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Brawa dla tych radnych a reszta rajców powinna chyba znaleźć dla siebie inne miasto, zabierając ze sobą prezydenta. Im szybciej, tym lepiej. Ponieważ konieczne jest przeprowadzenie przetargu na operatora SPP, obowiązywać one zaczną od maja 2020 r.

W wyniku dyskusji prezydent miasta dokonał zmiany stawki wysokości abonamentu do 15 zł miesięcznie dla mieszkańców strefy (czyli 150 zł rocznie).

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Mimo różnych braków projektu uchwały na które zwracali uwagę przede wszystkim SLD-Lewica Razem, którzy nie poparli SPP, radni klubów PO, PiS, Grupy Morskiej oraz Wybieram Świnoujście poparli pomysł wprowadzenia SPP w Centrum.

Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Możemy już zacząć się bać jaki będzie następny rozkaz do wykonania. Kogo bawi ludzka bieda?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 695, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 695

Gość • Piątek [06.12.2019, 21:22:40] • [IP: 178.235.147.***]

Właściciel miasta rozpoczął swoją swiatłą karierą polityczną za czasów PZPR i świetnie się tam ustawił. Choć o mały włos nie skonczyło się to skandalem o czym wielu mieszkańców pamięta. Potem już w wolnej Polsce znowu przytulił się do SLD bo mieli akurat dobrą passę i wsiadł na fotel prezydenta. Jak przestali być potrzebni i zaczęli mu się stawiać to kopnął ich w żyć. Z każdym tak robi. Gdyby nie to do dzisiaj zakładałby opony w baraku. Całe życie pobiera więc pensje z naszych podatków. Komusza mentalnośc jednak pozostała. Tylko kasę wyciagać potrafi z kieszeni mieszkańców, ale żeby miasto zarabiało stale a nie tylko wyprzedając tereny cenne to już nie. Wstydzić się powinni ci co go popierają. Zamiast nowoczesnego menadżera mamy dziadka z wiedzą która zatrzymała się w XX wieku.

Gość • Piątek [06.12.2019, 21:05:21] • [IP: 178.238.248.***]

nasmiewanie sie z nazwiska uwazam za absolutny brak szpanu, co do komuny, przeczytajcie wkoncu definicje komunizmu, nigdzie takiego ustroju nie bylo owszem bolszewi jakis kim-irm- semizm czy castryzm zeby na tym poprzestac w teori doskonaly ale nie do zrealizowania kazdemu wedlug potrzeb smiechu warte, ale do rzeczy wszystko prawie za darmo taki jest sens ogolny wpisow powiedzil bym wypocizm, a tak wogole to jest wlasnie lewactwo, o 500* nie wspomne wszystko to jest z naszych podatkow, i ty emerycie kiedy tu zabierasz glos i sie martwisz o te bzdetne 15zl zastanow sie jak przez 4 lata nas w pernanbuko robia rozdajac nasze pieniadze[podatki]lesero leniom tylko nie nam, grilowanie mozecie to sobie w buty wlorzyc bo tak naprawde w Polsce ogrubo wazniejsze sprawy chodzi

Gość • Piątek [06.12.2019, 20:43:50] • [IP: 31.0.71.**]

Spokój !! Bo zastępca sołtysa -Nikoś ze swoją podręczną telewizją nakręci na was nagonkę. ;)))))))

Gość • Piątek [06.12.2019, 20:30:56] • [IP: 77.88.191.**]

WSTYD SKANDAL ZENADA, ROZLICZYMY WAS !!

Gość • Piątek [06.12.2019, 20:23:10] • [IP: 89.174.73.**]

Strefa powinna być wprowadzona etapowo.Obsluga powinno zająć się miasto, a nie firma pośredniczącą tak ja to jest w Międzyzdrojach.Kasa powinna zostać w mieście.Po dwóch latach inwestycja będzie samofinasujaca.Kupic parametry na własność.

Gość • Piątek [06.12.2019, 20:14:04] • [IP: 185.13.106.***]

POSTĘPEK RODEM Z DOBREJ ZMIANY. Co nie robi się dla kasy. TO TERAZ PRZYZNAJĄ SE NAGRODY" I CO MI ZROBISZ"?

Gość • Piątek [06.12.2019, 20:01:07] • [IP: 5.172.235.*]

strefa nadmorska powinna być płatna dla wszystkich tak jak jest do tej pory ale centrum miasta i reszta powinna być płatna tylko dla przyjezdnych ze względu że utrudniają życie codzienne mieszkańców, a obciążanie Swinoujścian dodatkowymi opłatami jest poniżej pasa bo patrząc na niektóre bezsensowne wydatki miasta gmina raczej do biednych nie należy i dba raczej o interesy " grubych ryb " niż o dobro mieszkańców

Gość • Piątek [06.12.2019, 19:55:34] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:16:14] • [IP: 188.146.188.***]odejmij 20 procent podwojnych albo wiecej tych samych osob i skasowane wpisy zwolennikow strefy to daje ok 400 osob niezadowolonych a wiec 1 procent mieszkancow...nawet w naciaganej demokracji bez znaczenia taki odsetek.wiec strefa ma sens bytu i poparcie wiekszosci.

Gość • Piątek [06.12.2019, 19:51:26] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:54:10] • [IP: 178.238.248.***] od 1 maja ilość mieszkańców ś-cia -1 -tylko żmur, właściciele aut-wyprowadzamy się...HURRA a wczesniej moze??

KIJ MA DWA KOŃCE • Piątek [06.12.2019, 19:42:52] • [IP: 93.94.190.***]

Robienie płatnej strefy to wpychanie samochodów ludziom zaraz za strefą pod ich okna. To odbieranie im możliwości podjechania pod własny dom, by np.wypakować jakiś ciężki towar ze sklepu. Dobrze to znają ludzie z Posejdonu, gdzie mają co piątek-sobotę niemiecki Armageddon, auta z niemieckimi rejestracjami - zwłaszcza w porze ciepłej, na wiosnę, latem.

LORD ADMIRALICJI • Piątek [06.12.2019, 19:39:09] • [IP: 176.221.122.**]

TYLKO ASIA I RYSIO MOGĄ KIBUC OD ZAGŁADY URATOWAĆ !! NIE GŁOSUJCIE NA poDŁYCH oBYWATELI I pARTIĘ iNTERESÓW sYJONISTÓW, BO WAS KISZCZAKOWE DZIECIĘTA Z OSTATNIEGO GROSZA OSKUBIĄ !!

Gość • Piątek [06.12.2019, 19:18:22] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

asd • Piątek [06.12.2019, 19:11:23] • [IP: 82.94.36.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:54:10] • [IP: 178.238.248.***]

od 1 maja ilość mieszkańców ś-cia -1 -tylko żmur, właściciele aut-wyprowadzamy się

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:47:17] • [IP: 37.248.165.***]

Aby żyło się lepiej ekipie żmura i jego POdlizusom.

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:27:35] • [IP: 178.238.252.**]

pewnie za miesiąc dowiemy się o ich nagrodach

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:16:14] • [IP: 188.146.188.***]

Wygląda na rekord 674 wpisy. Fiu fiu, nieźle zgrilowan rada...

Gość • Piątek [06.12.2019, 18:03:15] • [IP: 188.146.52.***]

Glosowaliście na popaprańca komucha a teraz pisuara to się cieszcie i płaćcie. ż*ur to sprzedajna szlucha.

Gość • Piątek [06.12.2019, 17:58:39] • [IP: 37.248.212.***]

Radni SLD załatwili Żmurkiewicza i jego popleczników z PO-PIS na perłowo.Mieszkancy się od nich odwracają i pamiętać im to będą tak samo jak sprawę ich poparcia dla Portu Kontenerowego. A jeszcze ta wczorajsza konferencja która pokazała jak mocni są ludzie z SLD i jak marnym zapleczem dysponuje Żmurkiewicz.Zagrywka palce lizać!

Gość • Piątek [06.12.2019, 17:17:43] • [IP: 178.238.248.***]

a mieli zrobić komunikację autobusową za darmo, w szczecinie bilet kosztuje 2 złote i można wszędzie dojechać, o każdej porze, do pracy-a tu -na nogach, bo przecież rano autobusy nie jeżdżą, w dodatku bilet 2, 60 za co?

Gość • Piątek [06.12.2019, 17:09:02] • [IP: 176.221.123.**]

Radni zostali wybrani przez mieszkańców i ci radni MAJĄ NIE TYLKO NAKAZ !! ALE OBOWIĄZEK KONSULTOWAĆ sie z miejską społecznością w tego typu sprawach ! niedopuszczalne jest aby jeden jedyny władca decydował za wszystkich za pomocą usłużnych sobie klakierów. Radny nie może byc kukiełką czy pajacem pociąganym za sznurku wg. dyrygenta tejże sztuki krętactwa. PODATNICY PŁACĄ PRAWDZIWYMI I DOBRYMI PIENIĘDZMI ZA ICH PRACE WIĘC I OCZEKUJĄ DOBRYCH I PRAWDZIWYCH DECYZJI DLA DOBRA MIESZKAŃCOW Z ZAPYTANIEM ICH O SPOSOBY ROZWIĄZANIA DECYZJI TRUDNYCH., LATA JEDYNEJ I NIEZASTĄPIONEJ WŁADZY W ICH DECYZJACH MLEKIEM I MIODEM PLYNĄCYCH. TO CZASY PREHISTORII. CZAS ABY CI POŻERACZE - Z MIEJSKICH PODATKÓW, PRZYPOMNIELI SOBIE CO OBIECYWALI NA PLAKATACH WYBORCZYCH NA TLE ZAFAŁSZOWANYCH UŚMIECHÓW, CO ŚLUBOWALI I PO CO ?? SKORO DZISIAJ OWE KŁAMSTWO I OBŁUDA JEST TAK WIDOCZNE . GDZIE HONOR I GODNOŚC WOBEC WYBORCÓW ?- CZY MOŻECIE IM SPOJRZEĆ W OCZY ?

Gość • Piątek [06.12.2019, 17:01:02] • [IP: 31.11.128.***]

Panie Jurkiewicz. popieramy pana. bardzo rozsądna i przemyślana decyzja.

Gość • Piątek [06.12.2019, 16:46:14] • [IP: 5.60.239.***]

Miałem to skomentować ale szkoda słów.

Gość • Piątek [06.12.2019, 16:38:40] • [IP: 176.221.122.**]

Dzieki strefie platnego parkowania nie przybedzie miejsc postojowych. Wszyscy tylko bedziecie musieli za to placic i tyle. Auta z centrum przeniosa sie na wasze osiedla żeby nie płacić. W centrum będą stać tylko niemcy dla których to grosze.

Gość • Piątek [06.12.2019, 16:37:28] • [IP: 5.173.128.**]

TAKTYCZNE ZAGRANIE CZERWONYCH.JACY ONI WSPANIALI TAKIE MAŁE KOMUSZKI.

Oglądasz 1-25 z 695
■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■