POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.12.2019, 17:38:17] • Świnoujście

Porzucony wrak stwarza niebezpieczeństwo

Porzucony wrak stwarza niebezpieczeństwo

fot. Czytelnik

Zdewastowana karoseria samochodu od kilku miesięcy znajduje się na Warszowie, tuż przy nowej ścieżce. Jak zauważył Czytelnik, we wraku często bawią się dzieci, co może stwarzać zagrożenie dla najmłodszych.

- Tuż za przystankiem kolejowym Warszów leży przy nowej ścieżce w kierunku drogi 3 wrak auta. Od kilku już miesięcy. Czy miasto jest tak biedne, że nie może go zabrać? Właściciela nie ustalono i pewnie już się nie znajdzie. Do wraku wchodzą dzieci - może dojść do nieszczęścia - pisze Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Środa [04.12.2019, 08:40:22] • [IP: 193.90.200.**]

Miro?

Gość • Wtorek [03.12.2019, 17:16:15] • [IP: 45.141.1.**]

Gałgan wróć!!

Gość • Wtorek [03.12.2019, 16:39:09] • [IP: 37.8.231.***]

A ja zgłosiłem wrak do Straży Miejskiej na Matejki i po tygodniu go nie było. Jak mi tłumaczyli strażnicy to najpierw wysyłają informację do właściciela aby sam zabrał. Jak nie zabierze w określonym terminie, to go wtedy dopiero holują. Rozsądne to - dają możliwość właścicielowi zabrania auta.

Gość • Wtorek [03.12.2019, 14:49:45] • [IP: 193.234.63.***]

21 pazdziernika zglosilam ten wrak do Strazy Miejskiej. Jak widac przez ponad miesiac nie potrafili rozwiazac problemu. Prosze mi przypomniec: czy to a moich podatkow Straz Miejska jest utrzymywana? Bardzo prosze redakcje o zwrocenie sie z zapytaniem do Strazy Miejskiej dlaczego od 21 padziernika nic w sprawie wraku nie zrobiono. Straz Miejska posiada zdjecia z plakietka na szybie i nuemrem rejestracyjnym samochodu wiec chyba namierzenie wlasciciela nie bylo trudne?

Gość • Wtorek [03.12.2019, 10:29:40] • [IP: 176.221.113.**]

Problem z wrakami będzie narastał. Niestety ale nasze państwo nie pozwala na rozporządzanie swoim majątkiem. Nie możemy samochodu sprzedać na części. Dlaczego my nie możemy, a złomowisko już może? Legalne złomowiska proponują 0 zł za samochód albo chcą aby dopłacić im 200 zł. Do tego nie chcą się przeprawiać na wyspę Uznam. Nie ma się co dziwić, że pojawiła się szara strefa. Ludzie sprzedają samochody na fikcyjne osoby zza granicy albo zgłaszają kradzież. Samochody porzucają w lesie albo topią w kanale. Niektórzy sami rozbierają samochody i oddają bez rejestracji na miejscowe złomowiska. Powinny być tak ustanowione przepisy aby można było odzyskiwać swoje części zamiennie. Powinny też złomy być zwolnione z opłat aby właściciel auta dostał jakieś pieniądze i nie porzucał auta w lesie.

Gość • Wtorek [03.12.2019, 09:13:58] • [IP: 5.173.144.***]

Od początku roku będą kary za niezgłoszenie zbycia auta. Wraków raczej nie powinno już być na ulicach.

Gość • Wtorek [03.12.2019, 08:51:49] • [IP: 83.11.190.**]

nasprowadzali auta gruchoty, zlom z niemiec teraz zlomy zatrowaja tylko powietrze i za chwile coraz wiecej bedzie takich stalo po parkingach i lasach niemcy sie ciesza ze zarobili na tym interes amy mamy problemy. ...

lex • Wtorek [03.12.2019, 07:16:26] • [IP: 80.211.250.***]

A gdzie to jest? Las?

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 23:55:17] • [IP: 31.0.57.***]

Tylko promenada się liczy tylko i szkopy

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 23:39:32] • [IP: 176.221.122.***]

Naprzeciw byłej Penelopy po drugiej stronie ulicy przy garażach też ktoś porzucił autko.

Gość FIKOŁ • Poniedziałek [02.12.2019, 23:27:06] • [IP: 77.115.4.***]

DO : Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 18:04:36] • [IP: 178.238.253.***]...Jakie BMW.To PORSCHE z silnikiem Wankla...⛔

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 23:27:06] • [IP: 37.47.140.**]

Dobrze, że Pan poruszył ten problem. Od dawna Miasto powinno już coś z tym zrobić. Częściej proszę zaglądać w okolicę Warszowa, Ognicy, . .. Może Ktoś z UM zajmie się nieczystościami w lesie - śmieciami wyrzucanymi do lasu, które teraz widać z ścieżki rowerowej, gdyż wszystkie liście opadły. Może Urzędnicy zajmą się czystością naszych lasów. Może większe kary za wyrzucanie śmieci w lesie.

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 22:00:59] • [IP: 62.69.203.**]

Jakie niebezpieczeństwo sygnalisto ty, jakie dzieci, ?Nudzi ci się ?

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 21:28:29] • [IP: 5.173.146.***]

112 dzwoń czytelnik! Policja musi holować auta zanieczyszczające środowisko.

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 21:16:20] • [IP: 37.248.215.**]

Obok tej ścieżki jest skup złomu.Bracia złomiarze na plecy i będzie na kilka flaszek

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 20:38:36] • [IP: 82.103.130.***]

Sto lat temu, moim marzeniem była Zastawa 750. Gdy widzę wspaniałą konstrukcję Golfa w takim stanie, serce pęka.

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 19:48:55] • [IP: 176.221.123.***]

niech straz wiejska go zabiera a nie h, ja palą

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 19:38:12] • [IP: 93.94.190.***]

Latem to najbezpieczniejsze miejsc e dla dzieci, puszka Faradaya - schron przez gromami.

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 19:19:30] • [IP: 31.11.130.***]

VW Golf 4

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 19:14:07] • [IP: 185.13.106.***]

Jaka to marka?

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 18:28:15] • [IP: 151.248.62.***]

To gdzie są ich rodzice, niech pilnują A zloma dajcie chłopakom że straży w mig go rozłożą i jeszcze zadowoleni będą bo poćwiczą🚒✌️

Gość • Poniedziałek [02.12.2019, 18:23:03] • [IP: 83.8.112.***]

A jaki jest problem z ustaleniem właściciela chyba się nie chce są numery nadwozia i to wszystko

Gość niedzielny • Poniedziałek [02.12.2019, 18:19:09] • [IP: 176.221.123.***]

Sprzedam golf III garażowany nie palony nosi normalne ślady użytkowania. Transport we własnym zakresie 😂🤣

lex • Poniedziałek [02.12.2019, 18:14:21] • [IP: 80.211.250.***]

A policja na Warszowie nie zna tematu?

• Poniedziałek [02.12.2019, 18:13:13] • [IP: 5.173.146.***]

Straż miejska i policja może holować wraki z dróg publicznych, stref ruchu i stref zamieszkania. Tereny inne mają swoich zarządców, którzy mogą wywieźć na parking i dochodzić należności od właściciela auta za holownik z kodeksu cywilnego. Czytelnik powinien zgłosić to do straży miejskiej.

Oglądasz 1-25 z 29
■ OSTRZEŻENIE SILNY WIATR Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 02:00 dnia 06-12-2019 do godz. 16:00 dnia 06-12-2019 Obszar: województwo zachodniopomorskie. Przebieg: Na wybrzeżu Bałtyku występować będzie wiatr o prędkości 40 - 60 km/h z kierunku południowo zachodniego, w porywach osiągający 80 - 90 km/h. Skutki: łamanie gałęzi; uszkodzenia dachów i budynków o słabej konstrukcji; utrudnienia komunikacyjne ■ Po przerwie w piątek o godzinie 8.00 zaczynają się obrady 22 sesji Rady Miasta ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■