POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [30.11.2019, 12:36:07] • Polska

Ruszyła tabelka świątecznych marzeń dzieci z domów dziecka – pomóżmy im przeżyć niezapomniane chwile!

Ruszyła tabelka świątecznych marzeń dzieci z domów dziecka – pomóżmy im przeżyć niezapomniane chwile!

fot. Organizator

Już po raz szósty Fundacja One Day będzie spełniać świąteczne marzenia dzieci z domów dziecka z całej Polski. W tym roku w znanej już tabelce marzeń znalazło się 650 pragnień dzieciaków. Pomóżmy spełnić te marzenia, a przede wszystkim pokażmy dzieciakom, że są ludzie, którzy o nich myślą i pamiętają. Dajmy im wiarę i nadzieję, że ich los nie jest nam obojętny. Wejdźmy na stronę www.oneday.com.pl/tabelka-marzen i spełnijmy jedno świąteczne marzenie.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny czas w roku – pełen miłości, bliskości i radości. Atmosfera tych kilku dni jest niepowtarzalna, czekamy na nią cały rok. To wyjątkowy czas szczególnie dla najmłodszych, który maluje niezapomniane wspomnienia. Jednak nie wszystkie dzieci doświadczą rodzinnego ciepła, usiądą przy świątecznym stole i rozpakują świąteczne prezenty. Z myślą o tych dzieciach Fundacja One Day już po raz szósty stworzyła tabelkę marzeń. Dzięki niej każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem i razem z Fundacją One Day sprawić, by tegoroczne Święta stały się dla dzieci z domów dziecka równie magiczne jak nasze.

Fundacja One Day zadbała, aby podarowanie prezentu dziecku z domu dziecka było bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Fundacji, na której opublikowana jest tabelka marzeń i wybrać jedno, które chcemy spełnić (www.oneday.com.pl/tabelka-marzen). Zakup prezentu możemy połączyć z kupowaniem upominków dla naszych bliskich i wysłać go bezpośrednio do Fundacji. Nie mamy czasu na zakupy? Nic nie szkodzi – możemy zdecydować się na wykupienie cegiełki, która wspiera marzenia starszych dzieci (np. kurs na prawo jazdy). W ten sposób nie tylko spełnimy jedno marzenie, ale przede wszystkim damy jednemu dziecku wiarę, że ktoś o nim pamięta i nadzieję, że warto mieć marzenia.

Wszystkie zebrane prezenty zostaną rozdane dzieciom 15 grudnia, podczas Finałowej Imprezy Gwiazdkowej w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. W poprzednim roku Fundacja One Day wraz z darczyńcami wsparła w ten sposób ponad 700 dzieci z 45 placówek.

„Celem świątecznej akcji #OneDay jest pokazanie dzieciom, że są ludzie, którzy o nich pamiętają. Tak naprawdę nie chodzi o nowe buty, czy dresy, chociaż to też jest ważne. Ale prawdziwa walka toczy się o pewność siebie tych dzieciaków i poczucie należenia do społeczeństwa. Już od sześciu lat nasza świąteczna inicjatywa buduje w tych dzieciach wiarę i daje im nadzieję. Wierzę, że i w tym roku nie zostawimy tych dzieciaków samych na święta” – powiedziała Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji One Day.
Tabelka marzeń, ze zbiórką prezentów dla dzieci, będzie aktywna do 2 grudnia 2019 r.

Marta Radomska
agencja PR Hub


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ W środę. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z uwagi na prowadzoną modernizację sieci wodociągowej, w środę 27 maja 2020r., w godzinach od 8.00 do 12.00, nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicy Grottgera ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■