POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.11.2019, 12:28:56] • zachodniopomorskie

ZUT wzbogacił się o kolejnych doktorów oraz doktorów habilitowanych

ZUT wzbogacił się o kolejnych doktorów oraz doktorów habilitowanych

fot. Organizator

Ponad 80 osób otrzymało tytuł doktora i doktora habilitowanego. Uroczystość odbyła się 8 listopada br. w auli Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii ZUT.

Podczas uroczystej promocji stopień naukowy doktora otrzymało 65 osób, doktora habilitowanego 19 osób. Uroczystość otworzył prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie witając wszystkich zebranych doktorów habilitowanych, doktorów, promotorów i pozostałych gości.

Podczas wydarzenia przyznano także odznaczenia państwowe - Brązowy Krzyż Zasługi dla 3 osób, Medale za Długoletnią Służbę dla 31 osób oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej dla 18 pracowników naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, które wręczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Andrzej Subocz.

Nowi doktorzy podczas uroczystości złożyli ślubowanie, otrzymali dyplomy oraz odśpiewali Gaude Mater Polonia. O oprawę uroczystości zadbał chór akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego.

Mateusz Lipka
Rzecznik Prasowy
ZUT w Szczecinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.11.2019, 11:49:15] • [IP: 31.11.129.**]

Na tą uczelnię już nie wrócę. Dzięki uczelni zyskałem tylko i wyłącznie umorzenie mi łącznie ponad 3000 złotych długów. Biblioteka główna ZUT nie odzyskała wypożyczonych przeze mnie w 2011 roku siedmiu książek, uczelnia nie odzyskała pieniędzy za dwa miesiące mojego pobytu w akademiku jako gościa hotelowego (nie pomógł nawet komornik sądowy), dokumenty odesłane do więzienia, żebym tylko po wyjściu miał jakąkolwiek szansę znalezienia jakiejkolwiek pracy po zarejestrowaniu się jako bezrobotny. Podejrzewam, że i mnie na uczelni nikt nie zechce. O ile w ogóle kiedykolwiek zechcę tu wrócić, to tylko na inny kierunek. Byłem na wydziale budownictwa i architektury.

Mieszkaniec • Poniedziałek [11.11.2019, 11:44:01] • [IP: 31.11.129.**]

Byłem na tej uczelni, ale ukończyć nie zdołałem. Zostałem skreślony m.in. za dwa postępowania dyscyplinarne, z których drugie nie wiem nawet jak się zakończyło. Skreślony zostałem w marcu 2012 roku. Zostałem tylko z długami wobec uczelni, za zagubione i niezwrócone książki z biblioteki głównej ZUT i za pobyt w akademiku jako gość hotelowy w maju i czerwcu 2012 roku. Jednak uczelnia tych pieniędzy nigdy nie odzyskała. Odsiadywałem wyrok za wszczęcie alarmu bombowego w budynku międzywydziałowym uczelni. Nawet komornik sądowy nie miał z czego ściągnąć zadłużenia. I bardzo dobrze. Biblioteka główna ZUT w czasie gdy siedziałem w więzieniu sama z siebie umorzyła mi dług za 7 książek i za ich przetrzymanie, a uczelnia umorzyła mi w 2015 roku dług za akademik. Po tych wszystkich okolicznościach system ściągania należności na uczelni został maksymalnie uszczelniony. Dodam też, że dokumenty składane przy rekrutacji uczelnia odsyłała mi do... Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■