POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.11.2019, 11:26:50] • zachodniopomorskie

Nadmorskie miejscowości z nowymi miejscami noclegowymi

Nadmorskie miejscowości z nowymi miejscami noclegowymi

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Piękne, szerokie piaszczyste plaże przez cały rok przyciągają na Pomorze Zachodnie turystów z polski i z zagranicy. Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nadmorska baza noclegowa powiększy się. Do dyspozycji wypoczywających oddane zostaną kolejne miejsca, tym razem w gminie Darłowo i Mielno. Umowy z beneficjentami podpisał w Szczecinie 8 listopada br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Pomorze Zachodnie to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w Polsce. W 2018 roku w województwie zachodniopomorskim udzielono ponad 15 mln noclegów.

- Wypoczynek nad morzem to jedna z najpopularniejszych form turystyki wypoczynkowo-rekreacyjnej w naszym regionie. Cieszę się, że unijne środki pomogą w powiększeniu bazy noclegowej w tej części województwa – mówił wicemarszałek Olgierd Kustosz.

W miejscowości Kopań (gm. Darłowo) oddanych do użytku zostanie kolejnych pięć jednokondygnacyjnych, całorocznych domków. Obiekty o powierzchni ok. 30 m2 składać się będą z salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz dwóch sypialni. Planowany termin zakończenia inwestycji to sierpień 2020 r.

- Ośrodek wypoczynkowy „La Kopano” położony jest jedynie ok. 80 metrów od szerokiej, piaszczystej, nadmorskiej plaży, jednocześnie blisko majestatycznego jeziora Kopań, będącego rajem dla wędkarzy - mówi właścicielka Władysława Królczyk.

Unijne środki pomogą również w wyposażeniu nowo powstałego hotelu w Gąskach (gm. Mielno), położonego 400 m od morza. Aby obiekt był proekologiczny właściciel wyposaży go w urządzenia zapewniające oszczędność energii elektrycznej takie jak: karty magnetyczne uruchamiające oświetlenie i urządzenia elektryczne, czujniki ruchu na korytarzach czy latarnie solarne do oświetlania terenu. Zakupione zostaną także materace wykonane z naturalnych składników oraz technorattanowe meble balkonowe.

Suma całkowitej wartości projektów to ok. 850 tys. zł. Dofinansowanie z PROW 2014-2020 wynosi ponad 400 tys. zł. Środki trafią do beneficjentów za pośrednictwem Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■