POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.11.2019, 13:15:14] • Świnoujście

Szczątki barki z amunicją w Kanale Piastowskim

Szczątki barki z amunicją w Kanale Piastowskim

fot. iswinoujscie.pl

Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisze nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje.

Kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski z sekcji prasowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża twierdzi, że na chwilę obecną do Flotylli nie wpłynęło żadne zgłoszenie o zatopionych przedmiotach wybuchowych i niebezpiecznych.

- Chciałbym nadmienić, że siły 8.FOW nie prowadzą w tym rejonie poszukiwań, a mniejsze obiekty wydobywane są z dna bezpośrednio przez firmę realizującą umowę z Urzędem Morskim – dodaje kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.

- Szczątki barki z amunicją zostały zlokalizowane w tym miejscu w 2015 roku, podczas prowadzenia prac związanych z modernizacją umocnień brzegowych kanałów Piastowskiego i Mielińskego – informuje rzecznik Urzędu Morskiego w Szczecinie Ewa Wieczorek, którą poprosiliśmy o informacje. – Wydobyta wówczas amunicja została przekazana do Patrolu Rozminowania Marynarki Wojennej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Mieszkaniec gminy Wolin • Sobota [09.11.2019, 05:21:36] • [IP: 83.8.37.***]

NASTEPNY , , MISZCZ'' PISOWNI SIE ZNALAZL do o8 11 2019 godz 10 22 38. IDZ baranie do SZKOLY takie pisanie, bardzo ale to, bardzo szkodzi na wzrok.

Gość • Piątek [08.11.2019, 21:59:04] • [IP: 94.254.225.***]

Władzo, sztabie kryzysowy, obudźcie się, żę nie widać, to nie znaczy że nie ma problemu. Są chyba jakieś procedury, odnośnie niewybuchów, na dnie kanału w pobliżu przeprawy promowej leży ponoć największa bomba II wojny światowej. I co, rosyjska ruletka? Uda się ?, jak długo? To, że leży ona 74 lata, nie znaczy że można do tego podchodzić w tak lekceważący sposób. Dzień, czy nawet tydzień żałoby narodowej i pamięć o bliskich, znajomych, nie cofnie czasu i nie wynagrodzi ewentualnej tragedii.

Gość • Piątek [08.11.2019, 18:06:28] • [IP: 93.94.190.***]

A Cienki Chłopak tylko na nią czeka, na dziewczynę, barkę z TAKIMI granatami... Tallboy chciałby wybuchnąć w tym miłosnym szale!

Gość • Piątek [08.11.2019, 17:16:00] • [IP: 95.91.255.**]

Poczekajcie aż zaczną wiercić

Gość • Piątek [08.11.2019, 10:32:38] • [IP: 77.16.220.***]

pierdoły piszą kanał był pogłębiany jak budowali tą przystań i nic się nie działo

Gość • Piątek [08.11.2019, 10:22:38] • [IP: 217.114.169.***]

MISZCZOSTO rządzi!!

Gość • Piątek [08.11.2019, 10:21:04] • [IP: 87.160.29.***]

Pierwsze mistrzostwo polonista się znalazł też do szkoły wracaj

Mieszkaniec gminy Wolin • Piątek [08.11.2019, 08:09:24] • [IP: 83.8.37.***]

Do22 27 07 ip 176 221 123. 80 dziesiatych to jest, zle napisane.POPATRZMY na ciebie MISTRZU, -, , PIERSZE, MISZCZOSTO, OSIEMDZIESIAT DZIESIATE, GDZIE NA ZYJE''.To jest dopiero, mistrzostwo Swiata. Do szkoly a, nie innych pouczac jak maja pisac.

Gość • Piątek [08.11.2019, 06:41:49] • [IP: 37.47.155.***]

Mówią, że to wrak arki Noego.

Gość • Czwartek [07.11.2019, 23:56:04] • [IP: 37.7.189.***]

Gość • Czwartek [07.11.2019, 19:20:44] • [IP: 176.221.122.***] do Gość • Czwartek [07.11.2019, 15:31:06] • [IP: 80.245.176.***] zejdź na ziemie... to już się robi żałosne... PO=PIS przedszkolaku. A ty wyjdź ze żłobka żałosny naiwniaku.

Gość • Czwartek [07.11.2019, 22:27:07] • [IP: 176.221.123.***]

Dwa piersze posty, miszczosto świata, jakie lata ? Osiemdziesiąt dziesiąte ? Jprdl gdzie na żyje...

Gość • Czwartek [07.11.2019, 21:19:44] • [IP: 88.218.255.**]

"Gość • Czwartek [07.11.2019, 17:34:57] • [IP: 80.245.188.***] Jak podaje radio Erewań" :-)) 100/100!

Gość • Czwartek [07.11.2019, 20:40:18] • [IP: 89.186.174.**]

CZYTELIKA ZROBILI W KONIA ON Z SIEBIE NAIWNIAKA A WY Z SIEBIE ROBICIE DEBILI

@@@ • Czwartek [07.11.2019, 19:38:42] • [IP: 37.7.213.**]

DO :Gość • Czwartek [07.11.2019, 15:31:06] • [IP: 80.245.176.***]...On nie jest nawiedzony, to jest pociotek szalonego Antka który wszędzie wietrzy podstępy, zamachy i podkładane świnie...

Gość • Czwartek [07.11.2019, 19:20:44] • [IP: 176.221.122.***]

do Gość • Czwartek [07.11.2019, 15:31:06] • [IP: 80.245.176.***] zejdź na ziemie... to już się robi żałosne... PO=PIS przedszkolaku

Gość • Czwartek [07.11.2019, 18:51:13] • [IP: 83.23.249.**]

A co odkryjemy przy pogłebianiu kanału i toru wodnego w najbliższej przyszłości? Może zbrojownię wikingów ze wczesnego średniowiecza? Tę drugą wojnę światową należało jednak odwołać.

Gość • Czwartek [07.11.2019, 18:50:35] • [IP: 5.186.125.***]

Jeden achtung w tym miejscu rozwiązałby całą sytuację!

Gość • Czwartek [07.11.2019, 18:46:27] • [IP: 176.221.123.**]

Plotka powtarzana wystarczajaco dlogo staje sie prawda...

Gość • Czwartek [07.11.2019, 18:12:45] • [IP: 31.11.131.***]

nasz dzielny marwoj trałuje w te i nazat już od 45 roku a tam tyle niespodzianek, chyba fuszerkę odwalają..

Gość • Czwartek [07.11.2019, 17:34:57] • [IP: 80.245.188.***]

Jak podaje radio Erewań - w zasadzie wszystko się zgadza, z tym, że nie była to barka, ale karton, wypełniony nie amunicją, ale banknotami i nie w Kanale Piastowskim, ale w pobliżu UM. Dociekliwi przypuszczają, że okno auta, do którego miał trafić, nie było do końca otwarte. Agenci cba, zaczajeni nieopodal w krzakach czekają na następne próby dostarczenia paczki adresatowi... A my czekamy na następne inwestycje w mieście, zlecone firmom, które nie są zdolne do ich realizacji...

JUST ACT 447 • Czwartek [07.11.2019, 17:24:20] • [IP: 176.221.122.**]

A CO TE PROMY MAJĄ FRUWAĆ ? NAOGLĄDAJĄ SIĘ OWCZE ŁĄKI GWIEZDNYCH WOJEN I MYŚLĄ, ŻE KARSIBORY BĘDĄ LEWITOWAĆ, ABY PRZEJŚĆ W NADPRZESTRZEŃ ? ? STATKI PŁYNĄCE DO SZCZECINA BRZUSZKAMI PO BARCE TRĄ I KULKI PRZETACZAJĄ Z JEDNEJ BURTY NA DRUGĄ BURTĘ, A TEN NIEDOJDA SIĘ PROMÓW UCZEPIŁ JAK PASOŻYT SIERŚCIA.

Gość • Czwartek [07.11.2019, 17:04:16] • [IP: 94.254.232.***]

Dla kogo? -" Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje" Lepiej, żeby to się nie potwierdziło.

Gość • Czwartek [07.11.2019, 15:31:06] • [IP: 80.245.176.***]

Nawiedzony czytelnik, a może to sam Antoni??

Gość • Czwartek [07.11.2019, 14:29:11] • [IP: 62.69.253.**]

No i. ..amunicja nie wybycha, ale zazbrojone granaty czy pociski mogą ale nie muszą

Gość • Czwartek [07.11.2019, 14:17:35] • [IP: 176.221.122.**]

Mało wiarygodne, choć prawdopodobne. Kto zgłasza fakt pozbycia się trefnych przedmiotów?

Oglądasz 1-25 z 27
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu z przykrością informuje, iż planowane na piątek, 15 listopada, spotkanie z aktorką Grażyną Barszczewską, połączone z prezentacją książki: „Amantka z pieprzem” - ZOSTAJE ODWOŁANE (z przyczyn od nas niezależnych). Wszystkich zainteresowanych spotkaniem gorąco przepraszamy za zaistniałą sytuację. Spotkanie z Panią Grażyną Barszczewską odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku.
■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■