POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.10.2019, 08:05:10] • Świnoujście

Elżbieta Jabłońska: „obecna władza dyskredytuje dokonania samorządu Świnoujścia!”. Zobacz film!

Elżbieta Jabłońska: „obecna władza dyskredytuje dokonania samorządu Świnoujścia!”. Zobacz film!

PIS z tunelu zrobił temat polityczny i sobie przypisał zasługi? Jabłońska i Napieralski skrytykowali rządzących.(fot. Sławomir Ryfczyński )

„Przy okazji niedawnej uroczystości podpisania pozwolenia na budowę tunelu nie mieliśmy nawet okazji by podkreślić z jaką determinacją prezydent i Rada Miasta, a wreszcie władze regionu Zachodniopomorskiego zabiegały o tę inwestycję !” - twierdzi z wyrzutem do rządzących Polską Przewodnicząca Rady Miasta. Po uroczystym podpisaniu dokumentu otwierającego drogę do wielkiego przekopu, Elżbieta Jabłońska pragnęła, w obecności oficjalnych gości, podkreślić wieloletnie starania i ogrom pracy jaką włożyli w to dzieło prezydent miasta i radni. Odmówiono jej bo „scenariusz został „ustalony wcześniej” i bez możliwości zarania głosu przez przedstawiciela Rady Miasta. Na organizatorach nie zrobił także wrażenia fakt, że specjalny list do uczestników uroczystości skierował marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i przekazał go do odczytania właśnie przewodniczącej Rady Miasta. Takie potraktowanie przedstawicieli lokalnej społeczności wzbudziło sprzeciw nie tylko wśród radnych opozycji. We wtorek, 8 października do świnoujskiej siedziby Koalicji Obywatelskiej przybył także Grzegorz Napieralski.



Oboje, wraz z Elżbietą Jabłońską startują w niedzielnych wyborach z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO N IPL ZIELONI. I oboje nie zgadzają się z takimi zasadami prowadzenia polityki jakie reprezentują obecnie rządzący. Wyraz temu dali na zwołanej we wtorek wspólnie konferencji prasowej w siedzibie KO w Świnoujściu.

Elżbieta Jabłońska, której organizatorzy odmówili możliwości odczytania przesłania od marszałka województwa od przedstawienia tego listu rozpoczęła swoje wystąpienie. Zrobiła to żeby przekonać dziennikarzy o bezsensowności zarzutu działaczy PiS, że ten dokument upolityczniłby uroczystość podpisania zgody na budowę tunelu.

Elżbieta Jabłońska: „obecna władza dyskredytuje dokonania samorządu Świnoujścia!”. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Najwidoczniej, przypominanie zasług prezydenta miasta, radnych oraz samorządu województwa dla pozytywnego zakończenia starań o budowę jest nie na rękę rządzącym”- stwierdziła. Elżbieta jabłońska przypomniała, że tunel będzie zbudowany dzięki finansowemu montażowi, w którym środki europejskie, o które starał się skutecznie Urząd Marszałkowski uzupełnione zostaną przez pieniądze z budżetu miasta. Do ich wyasygnowania potrzebna była zgodna wola różnych ugrupowań zasiadających w radzie i zgodna współpraca z prezydentem miasta. „Dla realizacji najważniejszego dla nas celu potrafiliśmy odrzucić różnice!” - podkreśliła Elżbieta Jabłońska. Tymczasem „sposób w jaki została potraktowana przedstawicielka miejskiego samorządu podczas podpisania zgody na inwestycję budzi obawy, że w Polsce podstawy samorządności są dziś zagrożone zagrożone”-ostrzegał Grzegorz Napieralski.

„Sygnały o lekceważeniu samorządów płyną także z innych miejsc w Polsce. To znak, ze rządzący praktycznie wycofuję się z wcześniejszych deklaracji o podmiotowości samorządów”. Zdaniem kandydatów Komitetu KO N IPL ZIELONI to właśnie dlatego tak ważna staje się wyborcza aktywność Polaków. Podczas konferencji przypomniane zostały także najważniejsze założenia programowe Koalicyjnego Komitetu Wyborczego. Priorytety to sfery, w których, mimo obietnic, rządzący nie poprawili sytuacji; m.in. oświata. „Nie może być tak by stępka budowanego przez wiele lat promu pełnomorskiego rdzewiała na doku stoczni, dzieci kończyły lekcje gdy zapada noc, a na pomoc lekarza-specjalisty czekamy latami” - podkreśliła Elżbieta Jabłońska. Wraz z Grzegorzem Napieralskim, oboje zaapelowali o wyborczą aktywność mieszkańców i dobre dla Polski decyzje.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Środa [09.10.2019, 15:04:05]

komentarzy: 117, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 117

Gość • Sobota [12.10.2019, 14:39:39] • [IP: 86.82.99.**]

Lewaki były przeciw tunelowi, dziś śmią wmówić nam że to ich zasługa, obrzydliwość, dziś są przeciw terminalowi kontenerowemu i przekonacie się państwo że jak powstanie będą piali z zachwytu że to ich zasługa.

Gość • Piątek [11.10.2019, 20:02:46] • [IP: 94.254.225.***]

Z tego co ja kojarzę to Pan Donald powiedział oficjalnie będąc u nas że tunelu nie będzie a Pan Jarosław powiedział że tunel będzie... Więc kompletnie nie rozumiem zarzutów Pani Elżbiety?? Ale ja się nie znam... Możliwe że coś mi umknęło. .. Więc jeżeli to PO a nie PIS było za budowa tunelu w Świnoujsciu to przepraszam za pomyłkę.

Gość • Czwartek [10.10.2019, 22:42:10] • [IP: 5.173.146.***]

Łuna ma taki Kryniowy uśmieszek, a fe!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 11:59:37] • [IP: 178.238.249.**]

IP 113 największych profanacji w kościele dokonują sami księża, zwłaszcza tacy jak Rydzyk. Przez nich ludzie przyzwoici przestali chodzić do kościoła.

Gość • Czwartek [10.10.2019, 11:04:54] • [IP: 37.30.15.**]

Widzisz pisie nie zadzieraj z kobietą wystarczyło by wypowiedziała się i po wszystkim a tak masz po ryju

Pingu • Czwartek [10.10.2019, 09:44:30] • [IP: 176.221.122.***]

Jeden fakt mnie poraża.Kwestia dzieci i ich późnych powrotów. Przed reformą dziecko chodziły do szkoły czy nie? Jeśli tak to znaczy, że miało szkołę, klasę i nauczyciela. Po reformie nagle dzieci wracają w nocy do domu, klasy są przepełnione i nie ma ich kto uczyć.To jakiś cud.Reforma programowa zamieniła się w reformę demograficzną?? Budynki szkół zniknęły, klasy się zmniejszyły a nauczyciele wymarli??Jeśli przed reformą była II klasa gimnazjum a teraz jest 7 podstawowa to przecież tych dzieci nie przybyło, a nauczyciele nie wymarli.ZMIENIŁ SIĘ TYLKO PROGRAM!!Rozumiem nauczycieli którzy muszą się przestawić, zmienić całkowicie nauczanie ale to tylko oni mają prawo mówić, że u nich coś się zmieniło!/ czy na lepsze czy na gorsze tego nie rozsądzam/ Być może kolega drukujący ćwiczenia do. ... zarobi mniej, a znajomy znajomego który drukował specjalne podręczniki do. ... będzie musiał zastanowić się na przebranżowieniem.a jeśli dziecko wraca późno to trzeba wybudować nową szkołę i nie narzekać na reformę.

Gość • Czwartek [10.10.2019, 09:33:36] • [IP: 176.221.113.**]

Pani Jabłońska chodzi do kościoła, a nie przestrzega 10 przykazań. Jak to możliwe, że dostaje rozgrzeszenie? Podła kobieta, która tkwi w najgorszej partii, która działa na szkodę Polski oraz ludzkości. Jest za aborcją, eutanazją, za chaosem spowodowanym sprowadzaniem islamistów. No i to jest ciekawe, że jest w partii, która popiera LGBT i związki homoseksualne. Przypominam, że LGBT czyni profanacje miejsc świętych, wizerunków Matki Boskiej, a nawet Świętego Sakramentu. Jak by tego było mało, to jest na liście tej samej partii z Klaudia Jachirą, która obraża najważniejsze polskie wartości, obraża polskich bohaterów, a nawet osoby nieżyjące. Pani Jabłońska. Pani jest wilkiem w owczej skórze i uczestniczy pani w tych bezeceństwach!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 09:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

Ta śmieszna pani upomina się pochwały, wyróżnienia. ..? Kobieto bierzesz kasę za swoją pracę i. ..to wystarczy!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 08:22:21] • [IP: 37.30.7.***]

02:48.. Bo co, bo Durczok tak ciebie nauczał?

Gość z • Czwartek [10.10.2019, 06:05:22] • [IP: 185.125.6.***]

Głosy i tak idą na p. Nitrasa

Gość • Czwartek [10.10.2019, 03:30:47] • [IP: 37.30.7.***]

00:01 - gdy Tusk mówi o wyborcach" mohery", to jest to... mowa miłości, ale" dzieleniem ludzi" wg propagandystów proPO ma byc to, że propisowcy mówią o zagarnięciu OFE, redukcji zasiłku pogrzebowego przez Tuska, o POdwyższaniu VAT mimo obietnic wyborczych niepodwyższania, o zablokowaniu przez rząd PO przygotowań do budowy tunelu w Ściu, by zbudować go pod Gdańskiem, matecznikiem PO.-O, taki podział ról - jeśli ktoś zuboża Polaków i obraża wyborców PiS, ten nie dzieli Polaków. Bo tak naucza TVN i Wyborcza!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 02:48:32] • [IP: 37.47.171.***]

DO GOŚCIA: Gość • Środa [09.10.2019, 18:12:25] • [IP: 5.173.138.**] Dzięki PiS dużo rodzin wyszło z biedy... ...I WPADŁO W ALKOHOLIZM!

Gość • Czwartek [10.10.2019, 02:14:50] • [IP: 83.23.252.***]

gdzie sie chamy pchacie do polityki, Jablonska do garow, Napieralski juz pokazales ze jestes nieudacznikiem, brak honoru tylko stanowiska w tych pustych glowach

Gość • Czwartek [10.10.2019, 00:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

Rozumiem tą komentarzową mobilizację działaczy PIS ale, niestety - niewiele z niej dobrego dla wizerunku rządzących wynika. Bo tak jak oni potraficie tylko puszyć się robić wszystko by skłócić Polaków. Na zasadzie; dziel i rządź. Ale pamiętajcie-to się udaje tylko do czasu...

Gość • Środa [09.10.2019, 23:39:51] • [IP: 37.47.133.***]

ty IP: 31.1.138. jesteś chory, Morawiecki miał być według was Żydem a pogrzeb miał katolicki, Macierewicz czasami jest w radiu Maryja. Lepiej powiedz dlaczego żadna z dziennikarek TVN nie ma na szyi krzyżyka? Jakoś w TVP mają i się nie wstydzą.

Gość • Środa [09.10.2019, 23:19:56] • [IP: 185.210.39.**]

ona naprawdę straciła poczucie rzeczywistości i to od paru lat. Ja nie rozumiem jak przewodniczącą Rady może być ktoś tak małostkowy

Gość • Środa [09.10.2019, 23:10:29] • [IP: 31.1.138.**]

DO Gość • Środa [09.10.2019, 21:52:54] • [IP: 176.221.123.***]Co ty za bzdury pleciesz, przecież w PiS-ie są Żydzi i komuniści, a co robi Żyd Macierewicz i komunistyczny prokurator Piotrowicz w obecnym rządzie...A szef zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze sutenerskim prezes NIK-u...Musisz iść do lekarza aby zmienił leki na głowę i oczy, może wtedy dostrzeżesz że katolicy trzymają sztamę z komunistami i żydostwem...🍓🍓🍓

Gość • Środa [09.10.2019, 22:41:26] • [IP: 176.221.122.**]

Zawsze trzeba mieć trochę normalnej samooceny, bo mieszkańcy to srogo ocenią. Wielu nie mogło zrozumieć z jakiego powodu ta niewiasta była na tym spotkaniu budowlanym. Okazuje się, że chciała zaklinać rzeczywistość dla maluszkich. Szacunku trochę dla siebie, bo maluszkowie mają dla siebie dużo szacunku i może ich zebrać na. ...

Gość • Środa [09.10.2019, 22:08:44] • [IP: 176.221.123.***]

A kto to, czy to tylko zbieżność nazwisk? Bo kandydatka Elżbieta Jabłońska na fotkach jest min. o 20 lat młodsza! Ta znacznie starsza tu obok ma jakieś problemy z pamięcią. Lech Kaczyński przed wyborami obiecał budowę tunelu w Świnoujściu i w budżecie rząd PiS przyznał środki na ten cel. Ale wybory przegrali i Tusk wyrzucił ten budżet do śmietnika a pieniądze na tunel przeszły do Gdańska. Może ona miała na myśli zaangażowanie w budowę tunelu z klocków? Nie chcę w Polsce tęczowej zarazy, afer i uchodźców, dlatego zagłosuję na PiS!

Gość • Środa [09.10.2019, 22:01:30] • [IP: 176.221.123.***]

Prawicowa PO wybudowała Tunel w Gdańsku a Katolicka PIS wybuduje Tunel w Swinoujsciu

Gość • Środa [09.10.2019, 22:00:18] • [IP: 176.221.122.**]

CHYBA PANI SIEBIE NIE SLYSZY!!TYLE LAT PISALISCIE I GADALISCIE BEZ EFEKTOW, A DZISIAJ SOBIE CHCECIE SUKCES PRZYPISAC??!!ZGROZA, KOBIETO OPAMIETAJ SIE, NIE ZROBILAS DLA MIASTA NIC!!NO MOZE POZA ROZDAWANIEM PIEROGOW I BARSZCZU!!TYLKO PED NA WLADZE I KASE!!

Gość • Środa [09.10.2019, 21:52:54] • [IP: 176.221.123.***]

Żydzi i Komuniści chcą odebrać Władzę Katolikom tj Katolickiej PIS

Gość • Środa [09.10.2019, 21:27:07] • [IP: 5.172.255.***]

Nie wam cierpliwości pani słuchać brak kompetencji i wiedzy merytorycznej..Wypowiedz nuda.

Gość • Środa [09.10.2019, 21:26:38] • [IP: 80.245.188.***]

Nie... no przecież wszyscy to dobrze wiemy, że tunel został wybudowany wyłącznie dzięki Tuskowi i całemu PO, tyle zę ten w. ..Gdańsku. Brawo PiS. Oby tak dalej !!

Gość • Środa [09.10.2019, 21:09:18] • [IP: 178.238.253.***]

choćby po nas POtop...

Oglądasz 1-25 z 117
■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■