POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.10.2019, 16:17:12] • Świnoujście

Tunel w Świnoujściu - działania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego

Tunel w Świnoujściu - działania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego

fot. iswinoujscie.pl

Informację otrzymaliśmy z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

- W związku z zaplanowanym na poniedziałek podpisaniem przez wojewodę zachodniopomorskiego Tomasza Hinca zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i budowę tunelu pod Świną informujemy, że to kluczowe zadanie inwestycyjne dla rozwoju regionu, jest efektem negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020, dzięki czemu znalazło się na liście podstawowej projektów przeznaczonych do sfinansowana przez administrację rządową ze środków zarządzanych centralnie. Od samego początku, inwestycja była wspierana przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, czego efektem była m.in. udzielona Miastu Świnoujście dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013 w wysokości 4,8 mln zł na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, niezbędnego do rozpoczęcia prac budowlanych. Całkowity koszt przygotowania dokumentacji oszacowano na ponad 5,6 miliona złotych. Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie odbyło się w piątek, 26 września 2014 r. w Świnoujściu. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaznaczał wtedy, że środki są pierwszym krokiem do zrealizowania inwestycji.

- Inwestycja tego typu wymaga determinacji, staranności i współpracy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się to tego, że podpisujemy umowę będącą pierwszym krokiem na drodze do budowy tunelu w Świnoujściu. Ponadto cieszę się, że udało się wpisać świnoujską inwestycję na listę podstawową Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020. Oznacza to w praktyce połączenie pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. To początek, który znacząco przyśpieszy ścieżkę realizacji inwestycji. Świnoujście jest szczególnym miejscem na mapie Polski, a tunel jest szczególnie ważną inwestycją dla miasta, regionu i kraju. Nie jest łatwo wyjaśnić w Warszawie, że przeprawa to coś innego niż tylko przejście drogowe. Po prostu trzeba przyjechać do Świnoujścia i odstać swoje w korku, aby się o tym przekonać - zaznaczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 12:28:00] • [IP: 46.31.34.***]

Czytając wszystkie wypowiedzi jestem zszokowana jakie poglądy mają mieszkańcy Świnoujścia albo przeszkadza im Prezydent Miasta albo wczasowicze. Tunel który obiecał PIS to wielka lipa przecież pieniądze które mają być obiecane to daje unia a nie sam Kaczyński. Obiecani cacanki itd

Gość • Środa [09.10.2019, 23:52:11] • [IP: 31.11.130.**]

Geblewicz od 2013 budujecie tunel ? Przez 9 lat powinniście się dokopać do antypodów ! A co mamy ? CH** wam POwcy wichłacze z tego wyszło ! Weź te 5 baniek drobnych i PIS tobie czytaj Przeproś i Sp***j Głosowałem na was ale już zmądrzałem PIS odbudowuje pozamykane przez was posterunki, stacje, poczty, linie autobusowe i kolejowe ! Banki i PZU są z powrotem w Polskich rękach ! Nie wszystko im wychodzi ale się starają i dotrzymują słowa ! Ten tunel to przykład jak przed wyborami 2015 oszukaliście świnoujskich wyborców, Identycznie jak z tą stocznią w Szczecinianie o której Tusk mówił " Pół świata przejechałem i znalazłem inwestora dla stoczni w Katarze" 13.10.2019 DZIEŃ ODPŁATY DLA PO !

Gość • Środa [09.10.2019, 19:26:34] • [IP: 80.245.188.***]

To się nazywa tupet. A czemu peło ni zbudowało tunelu za swojej kadencji?

Gość • Środa [09.10.2019, 19:23:52] • [IP: 176.221.123.***]

A pieniądze (pewnie grosze) ze srebrnej miały iść na dzieła misyjne.

Gość • Środa [09.10.2019, 17:04:01] • [IP: 93.94.190.***]

12:52:41] • [IP: 176.221.123.***] Tyle że Morawiecki nie miał wtedy żadnej państwowej funkcji, a to, co powiedział, miało odcień sarkastyczny, jakby diagnozy sytuacji. Co do J. Kaczyńskiego - to tak jakby mówić, że Iks jest zamieszany w kradzież roweru, tyle że w tym sensie, iż Iksowi ukradziono ten rower. Kaczynski - posługując się zresztą kulturalnym językiem, szanując rozmówcę, namawiał go do legalnego rozwiązania sporu o zapłatę. Wezwał Austriaka do przygotowania faktur i przekazania sprawy sądowi, co nie oznacza, że miał to być spór sądowy, nie miał być, tak jak nie jest nim sądowe rozstrzygnięcie sprawy współwłasności dziedziczonego dobra, jeśli strony nie są w sporze (po prostu to taniej kosztuje niż u notariusza). Tak właśnie uczynił Kaczyński, a jedyna osobliwość językowa w jego wypowiedzi to" ja cię nie mogę". Brzmi jak" miłość" przy" k..wa" Neumanna.

Gość • Środa [09.10.2019, 16:03:33] • [IP: 178.238.249.**]

IP 123 pis nie ma udziału w finansowaniu tunelu.Ta niemiła wam Unia i samorząd miasta czyli my mieszkańcy budujemy tunel!

Gość • Środa [09.10.2019, 15:36:31] • [IP: 37.47.131.***]

Każdy kto jest przyzwoitym człowiekiem prędzej zrezygnuje z pójścia na wybory niż zagłosuje na PO. Zresztą Lewica nie jest lepsza, nie chcą węgla w Polsce, blokują przekop Mierzei koło Elbląga i chcą wycofania religii ze szkół żeby rodzice musieli wozić dzieci do salek katechetycznych przy kościołach.

Gość • Środa [09.10.2019, 14:53:58] • [IP: 37.47.132.***]

już wiecie na co kiedyś szły nasze pieniądze z 500+, na drogie garniutury" chłopców z ferajny"

j444 • Środa [09.10.2019, 12:52:41] • [IP: 176.221.123.***]

Do" Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:43:53] • [IP: 31.0.82.**], nie tylko p. Nojman ma swoją taśmę, ale ma ją również, p. morawiecki która dotyczy nie tylko samorządów ale narodu polskiego, ma taśmę p. kaczyński, a idiotyczne wypowiedzi już oficjalnie mają tacy jak duda, gliński, szyszko, terlecki, kuchciński, obatel wiadomo jaki, i co z tego wynika, kompletnie nic, szmalcowni będą głosować i tak na tych kto ich kupuje.

Gość • Środa [09.10.2019, 11:44:51] • [IP: 95.129.225.***]

Mają tupet platfusiarze! Chyba liczy na pomroczność jasną elektoratu!

Gość • Środa [09.10.2019, 09:42:16] • [IP: 77.252.46.**]

Przecież w gazecie pisało, że jest tunel...

Gość • Środa [09.10.2019, 09:40:16] • [IP: 5.173.145.***]

Zaraz zaraz nie rozumiem jednego na te pieniądze unia przeznaczyła kwotę głównym inwestorem jest miasto czyli wykłada resztę woec na kiego grzyba inne rejonów ry je robią przy tym a co oni z własnej kasy wybudują go czy co? Super dajcie mnie też wkoncu mieszkam w Świnoujściu i idą na to też moje podatki. Men dy bez kszty honoru może jeszcze to zasługa kaczki lub Dudka?

Gość • Środa [09.10.2019, 08:25:36] • [IP: 37.47.134.***]

Ciekawe czy do tunelu kolejka będzie hmm lato upał kilometry samochodów z turystami, mieszkańcami wyspy, transportem i te ronda i zwolnienia ruchu drogowego piękna sprawa. Powodzenia.

Gość • Środa [09.10.2019, 07:23:18] • [IP: 31.11.128.**]

a czy poseł Nitras zabiegający o nasze głosy cieszy się z budowy tunelu? Chyba raczej nie bo po raz drugi chciał zabrać pieniądze na tunel i przekazać na drogi w Szczecinie bo ubiegał się o fotel prezydenta.

Gość • Środa [09.10.2019, 06:54:31] • [IP: 77.252.63.***]

Ad Gość • Wtorek [08.10.2019, 22:30:08] • [IP: 188.47.77.**]. Dlaczego? Chcesz dłuższych kolejek na promy? To potem nie płacz, że czekasz.

Gość • Środa [09.10.2019, 06:53:16] • [IP: 5.173.128.***]

Ale propaganda to PIS zalatwim.tu el PO nawet bie chcialo o tym roznawoac

Gość • Środa [09.10.2019, 06:47:33] • [IP: 37.47.183.***]

Żałosne jest to, że skończyli 18 lat, więc powinni mieć zdolność do samooceny. Podczepiaja się wszyscy pod tunel, jak przedszkolaki. A wiadomo, że gdyby burmistrz w latach 2007-2014 nie chciał budować dwóch tuneli, to od pięciu lat moglibyśmy jeździć już tunelem. Żałosne, że burmistrz do tego się nie przyznaje.

Gość • Środa [09.10.2019, 01:31:46] • [IP: 213.122.166.**]

Co wy ludzie pi eprzycie?? Pis dał?? Unia dała 85% resztę daje miasto! To ta" wyimaginowana wspólnota daje nie żaden pis.

Gość627 • Środa [09.10.2019, 00:57:56] • [IP: 83.8.163.***]

Geblewicz połoczył dwie stoczńie co doprowadziło do ruiny, teraz bedzie łaczył tunel z miastem, nastepne bakructwo i oszustwo.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 22:30:08] • [IP: 188.47.77.**]

NIE DLA TUNELU !

Obiektywny • Wtorek [08.10.2019, 22:28:06] • [IP: 178.238.246.***]

PLATFORMA weszła w TUNEL i szybko z niego nie wyjdzie. Chyba, że przejdzie TUNELEM w Gdańsku, który został wybudowany wcześniej, zamiast TUNELU w Świnoujściu. Tam była bliższa koszula ciału, jak to w Platformie Tuska, Schetyny, Neumana i... Geblewicza. W tej sytuacji nie ma co się chwalić działaniami Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:54:16] • [IP: 37.47.174.***]

jeśli to nie PiS daje pieniądze tylko UE to dlaczego PO nie chciało zrobić tunelu skoro to UE by finansowała? Tacy tam fachowcy w PO jak to powiedział Sławiomir Nowyczłowiek (z niemieckiego)

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:43:53] • [IP: 31.0.82.**]

Pan nojman z platformy powiedział już wszystko o tzw samorządach, trzeba się zastanowić nad sensem ich istnienia, ludzie a wy na nich jakieś głosy będziecie oddawać widać sami jesteście uczciwi jak oni...

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:42:13] • [IP: 176.221.123.**]

18:34:04] • [IP: 5.173.129.***] tunel jest w 80% z funduszy unijnych a miasto daje 300 mln. G***no daje twój pis. Tak naprawdę to ogromny koszt ponosi miasto czyli my

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:24:41] • [IP: 176.221.123.***]

Przypomnę słowa notorycznie mówione od co najmniej 8 lat pana G.;piniędzy ni ma i ni byndzie na tunel. A tu przyszedł PIS i piniądze są.HAHAHAHAHAHA.

Oglądasz 1-25 z 71
■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■