POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.10.2019, 09:58:34] • Świnoujście

Czytelników niepokoi czystość przy promenadzie zdrowia i miejskiej toalety przy ulicy Matejki

Sygnały o niepokojących zaniedbaniach służb, które powinny pilnować czystości dotarły do nas w końcówce minionego weekendu. Jeden z czytelników tak zrelacjonował nam swoje wrażenia ze spaceru. „W zeszłą sobotę przyjechała do mnie rodzina z Wielkopolski. W niedzielę, korzystając z dobrej pogody, zaprosiłem gości na spacer. Poszliśmy na nową promenadę ja zapewniałem, że piękniejszej na wybrzeżu nie zobaczą. Czar prysł gdy moi bliscy ujrzeli (w trzech miejscach!) rozwalone kosze na śmieci i walające się pod nimi odpadki.”

Cała zawartość koszy znajdowała się na chodniku, zauważyłem jak dwójka dzieci kopała sobie jakąś butelkę. Sto metrów dalej; podobna sytuacja; pojemnik rozwalony od dołu, śmieci wokół. Starałem się odwrócić uwagę mojego towarzystwa opowiadając im o turystycznych atrakcjach miasta ale , niestety, usłyszałem od kuzyna: „powinniście najpierw nauczyć się sprzątać, a potem reklamować ten cudowny deptak”-mówił z przekąsem.

Nasz czytelnik czujnie wybrał wyjście z deptaka dopiero w centrum starej promenady by oszczędzić gościom widoku budowlanego rozgardiaszu przy starej promenadzie. Do domu wracali ulicą Matejki. Tu, jeden z gości zechciał skorzystać z publicznej toalety. Był mile zaskoczony, że miasto ma także samoobsługowy przybytek. Czar prysł jednak wewnątrz. Klozet bez deski skutecznie odstraszył potrzebującego. „Ktoś ze służb miejskich tu zagląda?! Pytał zawiedziony. Skąd mogłem wiedzieć. Zawołałem taksówkę by wuj nie cierpiał aż do osiedla zachodniego gdzie mieszkam.

-”Miasto spodobało się moim gościom. Generalnie. Pozostał tylko mały wstyd”. -komentuje czytelnik. I pyta: „Na całej trasie znad morza do mojego domu jest tylko jedna taka ogólnodostępna toaleta. Czy utrzymanie jej w należytym stanie przerasta służby komunalne? Uwagi oraz to pytanie kierujemy do służb miejskich.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [15.10.2019, 07:49:48] • [IP: 157.25.141.**]

W Wielkopolsce w każdej wsi i miasteczku sa wzorowe POrządki, nie ma śmieci na ulicach, menele nie leja w parkach i ulicach.POprostu kraina mlekiem i miodem płynąca.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 11:29:09] • [IP: 5.173.129.***]

Cała prawda o naszym kurorcie!!

Oglądasz 1-2 z 2
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■