POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.10.2019, 11:27:53] • Świnoujście

Wypieścili elewację garażu

Wypieścili elewację garażu

fot. iswinoujscie.pl

Odnowiono już elewację garażu. Teraz świnoujski Urząd Miasta przymierza się do remontu dwóch pomieszczeń wydziału księgowości. Pytamy o koszty.

Ponad 73,5 tys. złotych kosztował remont elewacji garażu Urzędu Miasta. Wykonawcę wyłoniono w publicznym postępowaniu cenowym. Została nim Spółdzielnia Ogólnobudowlana REMOBUD Świnoujście. Według informacji magistratu, za te pieniądze: naprawiono 8 drewnianych bram garażowych, wyczyszczono ręcznie/mechanicznie skrzydła wrót garażowych z przygotowaniem powierzchni do nałożenia lakierobejcy, obustronnie pokryto bramy dwukrotnie lakierobejcą w kolorze ciemno brązowym, obustronnie zabezpieczono doły bram na wysokość 30 cm środkiem ochronnym, uzupełniono w miejscach nad wrotami garaży brakujące elementy docieplenia styropianem grubości 5 cm, uzupełniono oszklenia w naświetlach okiennych, uszkodzony gzyms żelbetowy, betonowe progi, tynki elewacji, zeskrobano starą farbę elewacyjną, przygotowano powierzchnię do malowania (szpachlowanie), zagruntowano ściany, pomalowano je farbą elewacyjną sylikonową, w dziewięciu stalowych oknach – uzupełniono szklenia szkłem zbrojonym, wyczyszczono konstrukcje okien, pomalowano emalią ftalową do metalu w kolorze ciemny brąz, wymieniono też parapety zewnętrzne podokienne na parapety z blachy ocynkowanej lub powlekanej, połamany odcinek rynny pcv, naprawiono tynk elewacji do poziomu cokołu ceglanego poprzez uzupełnienie ubytków z zaprawy cementowo-wapiennej, wyczyszczono cokół z cegieł metodą ciśnieniową (hydrofobizacja), usunięto istniejącą farbę, wyczyszczono spoiny i je uzupełniono, zaimpregnowano cały cokół i zrobiono w nim uzupełnienia.

To nie koniec prac w Urzędzie Miasta. Obecnie trwają przygotowania do remontu dwóch pomieszczeń Wydziału Księgowości (łącznie 90,4 m2). Prace obejmą wymianę lamp oświetleniowych na lampy led za kwotę 40 000 zł brutto oraz wymianę podłogi na podłogę pcv – 24 000 zł brutto - główny specjalista Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych świnoujskiego Urzędu Miasta. Wykonawcy zostali wyłonieni w trybie publicznego zapytania cenowego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Niedziela [13.10.2019, 11:49:38] • [IP: 94.254.233.**]

DOJAZD SOBIE WYREMOTUJCIE !! Diura na dziurze dziura pogania !!

Gość • Niedziela [13.10.2019, 09:19:19] • [IP: 193.81.122.***]

CIEKAWE CZY W NIERUCHOMOSCIACH ZMURKIEWICZA KABLE ELEKTRYCZNE SA TAK BRZYDKO ZAMONTOWANE PO REMACIE. LEDY 40 TYS TO JAKAS KPINA SUPER LAMPY LEDOWE KOSZTUJA 250 ZLOTY

Gość • Niedziela [13.10.2019, 06:47:44] • [IP: 203.190.222.***]

Dlaczego nie rozebrali tego post-ruskiego badziewia ??

Gość • Sobota [12.10.2019, 23:48:58] • [IP: 178.238.253.***]

To co!? A co ze Sfinksem!?

Gość • Sobota [12.10.2019, 20:47:33] • [IP: 176.221.123.**]

No to w zaokrągleniu to oświetlenie jednego metra kwadratowego będzie nas kosztować 444 zł ?!! Biorąc jedna lampę ledową na jeden metr kwadratowy w cenie 150 zł, taka 40 W o barwie światła zimnej 6000K, no to jak 90 m kwadratowych to będzie 90 lamp, toż to będzie oślepiać, nie da się pracować w takich warunkach. No i zostanie jeszcze ponad 290 zł na okablowanie i robociznę (dalej w przeliczniku za metr kwadratowy) ??!!

Gość • Sobota [12.10.2019, 20:26:01] • [IP: 37.47.152.***]

A kto i za ile wynajmuje od miasta takie wypasione garaże ?

Gość • Sobota [12.10.2019, 19:23:49] • [IP: 31.11.128.***]

Co to ma do rzeczy-koszty? Zrobiono elewację i gitara Wszystko poprawnie a dycha w tę lub dycha w tamtą...co za głupie pytania

Gość • Sobota [12.10.2019, 18:07:59] • [IP: 37.30.16.***]

Skąd te SUMY??

Gość • Sobota [12.10.2019, 17:58:51] • [IP: 31.11.128.**]

Kiepsko napisane. Tyle kasy za ledy? Rozumiem, ze za polozenie nowej instalacji i odnowienie zcian i sufitow po tym.

Gość • Sobota [12.10.2019, 17:39:15] • [IP: 162.247.74.**]

A od kiedy ta Lachowska jest od czegokolwiek specjallistkom?

Gość • Sobota [12.10.2019, 17:24:21] • [IP: 89.236.112.***]

Defraudacja publicznych pieniędzy.

Gość • Sobota [12.10.2019, 16:35:55] • [IP: 178.238.253.***]

A gdzie grafiti!? Mam nadzieję że tym razem nie zeszliście na psy i zostawiliście prawdziwe świnoujskie dzieło sztuki które powinno być zachowane na zawsze i na wieki wieków Amen 🤚🖐️✋

Gość • Sobota [12.10.2019, 16:35:34] • [IP: 178.238.253.***]

A gdzie grafiti!? Mam nadzieję że tym razem nie zeszliście na psy i zostawiliście prawdziwe świnoujskie dzieło sztuki które powinno być na zawsze i na wieki wieków Amen 🤚🖐️✋

Gość • Sobota [12.10.2019, 16:19:38] • [IP: 185.210.38.**]

Jaja sobie robicie? To nadal wygląda jak zaniedbana rudera.

Gość • Sobota [12.10.2019, 15:24:39] • [IP: 176.221.123.**]

ZA TYMI GARAŻAMI JEST PARKING BARDZO PROSZĘ O ZROBIENI TEGO PARKINGU - JAK NAJSZYBCIEJ BO BRAK JEST MIEJSC PARKINGOWYCH Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Gość • Sobota [12.10.2019, 15:09:19] • [IP: 178.238.253.***]

👍👍👌

Gość • Sobota [12.10.2019, 14:26:27] • [IP: 31.11.129.**]

Czyżby coś przeoczyli w specyfice wykonanych prac remontowych, czy może majster skubnął coś do swojej kieszeni?

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:46:48] • [IP: 176.221.122.***]

nie ma farby sylikonowej... jest silikonowa albo silikatowa. pozdrawiam

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:37:55] • [IP: 37.8.231.**]

Lampy LED za 40 tyś 😂 A co do garażu, przepięknie wygląda instalacja elektryczna w rurkach PCV na tle nowego tynku 😁

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:24:56] • [IP: 37.47.66.**]

Prawie jak w Tokyo

Gość • Sobota [12.10.2019, 13:13:51] • [IP: 176.221.123.***]

26 lat trwało, zanim się zdecydowali. A co z elewacją przychodni na Dabrowskiego ?

Gość • Sobota [12.10.2019, 12:44:30] • [IP: 83.11.86.**]

A kto bogatemu zabroni? Przecież to problem podatnika. U siebie w domu to pilnuje się kosztów, ale za pieniądze podatnika - cena obojetna, chodzi o to, żeby znajomi królika też dobrze żyli.

Gość • Sobota [12.10.2019, 12:09:25] • [IP: 80.245.189.***]

na podłogę pcv, jakaś nowa nie znana technologia, czekam na efekty.

Gość • Sobota [12.10.2019, 11:47:15] • [IP: 185.210.39.***]

8 bram garażowych, czyli UM ma 8 samochodów które tam trzyma.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■