POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.08.2019, 10:26:35] • Świnoujście

162 biegowe zmagania na parkrunie

162 biegowe zmagania na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Kolejny sobotni poranek w parku spotkało się 80 biegaczy, chodziarzy, truchtaczy i 21 wolontariuszy, by spędzić aktywnie czas na dystansie 5 kilometrów. Dzisiaj trasę pokonało 29 pań, 51 panów a wśród nich 7 juniorów i 1 pies. Jako pierwsi na linię mety wbiegły Panie: Klaudyna Małocha – 25.11, Agata Narejko z Żar – 26.14 i Katarzyna Lesisz – 26.24 i Panowie: Piotr Moździerz – 18.00, Robert Derda – 19.07 i Kamil Stępień – 20.44.

Bieg ukończyło 10 debiutantów, kilkoro niezarejestrowanych biegaczy ( na ogół gości odwiedzających Świnoujście, więc nie znających zasad biegu parkrun), 8 osób ustanowiło swoje rekordy życiowe. Gościliśmy dziś sporą grupę biegaczy Laufműtzen Usedom, biegaczy i biegaczki z Berlina, Szprotawy, Głogowa, Żar, Dębicy, Warszawy, Tarnowa i Łodzi. Oprócz rekordów osobistych, parkrun mierzy też wynik procentowy w kategorii wiekowej co 5 lat w stosunku do biegaczy z całego świata. I tutaj zwyciężyli dziś: Robert Derda, osiągając 74,72%, Piotr Moździerz – 72,04% i Jakub Śmiałek Parczewski – 68, 94% - nasz junior, który gościnnie biegając w Świnoujściu zawsze mieści się w pierwszej dziesiątce biegaczy, pokonując tych bardziej doświadczonych – gratulujemy!!!

Po biegu czekał jak zwykle na wszystkich poczęstunek – słodkości z Hotelu Trzy Wyspy i woda od Uzdrowisko Świnoujście oraz lemoniada przygotowana przez Iwonkę.

Organizatorzy spędzili następne chwile po biegu na pysznej lemoniadzie i pachnących bułeczkach w gościnnych progach Cafe Pod Koronami wczytując wyniki i wymieniając się informacjami i uwagami z uczestniczką dzisiejszego biegu – Sonją z parkrun Berlin. Już za tydzień następne spotkanie, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą zrobić dla siebie coś dobrego.

5 kilometrów nie jest straszne w miłym towarzystwie.

Rezultaty dostępne tutaj:

www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Pazdzioch • Czwartek [15.08.2019, 09:36:40] • [IP: 83.20.250.**]

A ten stary lulejko ze straży biega i czai na poslady niewiast 50 letnich

Oglądasz 1-1 z 1
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■