POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.07.2019, 17:22:35] • Świnoujście

Program imprez sierpień 2019

Oto program imprez w naszym mieście na miesiąc sierpień.

01.08. czwartek

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego
godz.17.00 Obchody 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego m.in. odegranie Hymnu Państwowego, spektakl słowno-muzyczny, modlitwa w intencji poległych Powstańców Warszawy, złożenie kwiatów
Miejsce: Pomnik ORŁA BIAŁEGO przy Placu Orła Białego,
u zbiegu ul. Krzywoustego i kard. Stefana Wyszyńskiego
Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa nr 6, V Świnoujska Drużyna Harcerzy „Patria”, Parafia Kościoła Chrystusa Króla, Parafia Kościoła Garnizonowego, Miejski Dom Kultury

XIX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko
Pod Patronatem Honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego
godz.14.00-17.00 Zwiedzanie statku naukowo – badawczego Nawigator XXI
Akademii Morskiej w Szczecinie oraz okrętu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża
godz.19.00 Oficjalne rozpoczęcie regat
Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
Organizator: HP Reklama, Unity Line, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na stronie: www.regaty-unityline.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 19.00 Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

02.08. piątek

XIX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko
pod Patronatem Honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego
godz.11.30 Parada jachtów
Miejsce: Wzdłuż Wybrzeża Władysława IV
godz. 13.20 start do pierwszego wyścigu dla obu tras Standard/Extreme
Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
Organizator: HP Reklama, Unity Line, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na stronie: www.regaty-unityline.pl

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Wystąpi: Marcel Rode (organy)
Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

03.08. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego
od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 09.00 - 16.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem, ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

godz. 20.30 Ze Śląskiem w Europie
Występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Bilety w cenie 40 zł do nabycia na stronie: mdkswinoujscie.kupbilecik.pl oraz w kasach MDK*


04.08. niedziela

godz. 19.00 Trzech tenorów – koncert Bartka Kuczyka, Mariusza Ruty
i Mirosława Niewiadomskiego
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

05.08. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

06.08. wtorek

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego
Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża, skrzyżowanie ulic Piłsudskiego/ Paderewskiego

godz.18.00 Konkurs na interpretacje piosenek Marka Grechuty – przesłuchanie finalistów
Jury Konkursu: Danuta Grechuta, Sylwia Pawluśkiewicz,
Marta Honzatko, Marina Nikoriuk, Paweł Piątek, Paweł Sztompke
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Wstęp wolny

godz.20.00 Wernisaż „Wyspy wieczorne”
Malarstwo i rysunki Erny Rosenstein z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie
Miejsce: Galeria ART., ul. Wojska Polskiego 1/1
Wstęp wolny
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, partner organizacyjny: Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie, opiekun artystyczny Festiwalu:
Danuta Grechuta

* * * * *

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz.16.00-20.00 Gościnny Port - zwiedzanie STS Pogoria
Miejsce: Wybrzeże Władysława IV, na wysokości Kapitanatu Portu
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
Wstęp wolny

07.08. środa

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego
Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża,
skrzyżowanie ulic Piłsudskiego/ Paderewskiego

godz.16.00 Koncert Marty Honzatko
Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15
Wstęp wolny

godz.17.00 Spotkanie „Poeci Piosenki – Antydyskoteka”
Prowadzenie Teresa Drozda
Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15
Wstęp wolny

godz.17.00 „Świat w obłokach”
Koncert w wykonaniu Barbary Lubos przy akompaniamencie
Adama Snopka
Miejsce: Filia MDK nr 2, ul. Sosnowa 18
Wstęp wolny

godz.18.00 Wernisaż fotografii „Portret krakowski”
Miejsce: Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „ms44”,
ul. Armii Krajowej 13
Wstęp wolny

godz.18.00 Koncert Piotra Bumaja z zespołem
Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada
Wstęp wolny

godz. 20.30 Koncert zespołu Sound’n’Grace
Chór pod Dyrekcją Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK*
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, partner organizacyjny: Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie, opiekun artystyczny Festiwalu: Danuta Grechuta

* * * * *

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny

godz. 21.30 Kino na leżakach: „Green Book”
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

08.08. czwartek

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego
Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża,
skrzyżowanie ulic Piłsudskiego/ Paderewskiego

godz.16.00 „Świat w obłokach”
Koncert w wykonaniu Barbary Lubos przy akompaniamencie
Adama Snopka
Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15
Wstęp wolny

godz.17.00 Spotkanie „Poeci Piosenki – Antydyskoteka”
Prowadzenie Teresa Drozda
Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15
Wstęp wolny

godz.18.00 Koncert zespołu „Kapela Maliszów”
Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada
Wstęp wolny

godz. 20.30 Markowa Gala
Koncert laureatów konkursu na interpretacje piosenek Marka Grechuty.
Wystąpią: Kamil Franczak (laureat ubiegłorocznej edycji konkursu), oraz Katarzyna Cerekwicka, Natalia Niemen, Mateusz Ziółko, Łukasz Zagrobelny, akompaniament: Zespół ANAWA
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK*

godz.23.00 Koncert Sylwii Różyckiej przy akompaniamencie
Krzysztofa Baranowskiego
Miejsce: Hampton Beach Bar, Plaża - wejście od ul. Prusa
Wstęp wolny
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, partner organizacyjny: Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie, opiekun artystyczny Festiwalu:
Danuta Grechuta

* * * * *

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz. 21.30 Kino na leżakach: „Cudowny chłopak”
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

09.08. piątek

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego
Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża, skrzyżowanie ulic Piłsudskiego/ Paderewskiego

godz.16.00 Koncert Piotra Bumaja z zespołem
Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15
Wstęp wolny

godz.17.00 Spotkanie „Poeci Piosenki – Antydyskoteka”
Prowadzenie Teresa Drozda
Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15
Wstęp wolny

godz.17.00 Koncert zespołu „Kapela Maliszów”
Miejsce: Filia MDK nr 1, ul. Zalewowa 40
Wstęp wolny

godz.18.00 Koncert Kamila Franczaka z zespołem
Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada
Wstęp wolny

godz.19.00 Koncert Sylwii Różyckiej przy akompaniamencie
Krzysztofa Baranowskiego
Miejsce: Hotel Hampton by Hilton, ul. Wojska Polskiego 14
Wstęp wolny

godz. 20.30 Koncert Kamila Bednarka z zespołem
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK*
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, partner organizacyjny: Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie, opiekun artystyczny Festiwalu: Danuta Grechuta

* * * * *

Polska Liga Żeglarska, 3 runda, Ekstraklasa
godz.12.00-18.00 Treningi
Miejsce: wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru
Organizator: Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego
Więcej na stronie: www.ligazeglarska.pl

godz. 17.00 Otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Bonieckiego
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,
ul. Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
Wstęp wolny

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Wystąpią: Małgorzata Klorek (organy), Peter Wilgotsson (saksofon)
Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

godz. 20.00 Koncert Kawuś Music Project
Koncert jazzowy
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

10.08. sobota

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego
Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża, skrzyżowanie ulic Piłsudskiego/ Paderewskiego

godz.16.00 Koncert Jarka Wista z zespołem
Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada
Wstęp wolny

godz.18.00 Muzyka Filmowa i Niefilmowa J.K.Pawluśkiewicz
Wykonawcy m.in.: Hanna Banaszak, Marta Honzatko,
Maciej Lipina
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK*

godz. 20.30 Koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki”
Wykonawcy: Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Ewa Uryga, Jacek Wójcicki, Włodzimierz Korcz, Jacek Kotlarski, oraz orkiestra pod Dyrekcją Tomasza Szymusia
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK*
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście, partner organizacyjny: Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie, opiekun artystyczny Festiwalu: Danuta Grechuta

* * * * *

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska
Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizatorzy: Handlowcy z Pasażu Rondo, Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie

godz.10.00-18.00 Polska Liga Żeglarska, 3 runda, Ekstraklasa
Wyścigi
Miejsce: wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru
Organizator: Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego
Więcej na stronie: www.ligazeglarska.pl

godz.20.00 Przypływ Kultury
HannaH&Mrek: House of Sand
Miejsce: Baza Szkoły Kite Fort, Plaża przy Wiatraku
Organizator: Szkoła KiteFort
Wstęp wolny

godz. 20.00 Koncert Retro Classic
Muzyka tango, światowe przeboje na wiolonczelę, skrzypce, akordeon
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

11.08. niedziela

Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej

godz. 11.00 - 15.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe)

godz. 15.30 - 18.00 Turniej Rodzinny (zespoły trzyosobowe)
Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier
Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz.10.00-16.00 Polska Liga Żeglarska, 3 runda, Ekstraklasa
Wyścigi
Miejsce: wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru
Organizator: Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego
Więcej na stronie: www.ligazeglarska.pl

12.08. poniedziałek

XX Baltic Polonez Cup Race 2019
IV Mistrzostwa Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl pod Honorowym Patronatem
Prezydenta Miasta Świnoujście

godz.12.00 Start do wyścigów średnich „Świnoujście Cup”
Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego, Zatoka Pomorska

godz.20.00 Wręczenie nagród uczestnikom wyścigów „Świnoujście Cup”

godz.21.30 Projekcja filmów:
Przedpremiera filmu: „Kapitan” o kpt. Krzysztofie Baranowskim
Film „Samolub” o rejsie dookoła świata kpt. Tomasza Cichockiego
Miejsce: Tawerna, Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
Organizator: Fundacja Żeglarska Sailportal.pl
Więcej na stronie: www.regaty-poloneza.pl

* * * * *

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

13.08. wtorek

XX Baltic Polonez Cup Race 2019
IV Mistrzostwa Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl pod Honorowym Patronatem
Prezydenta Miasta Świnoujście

godz.12.00 Start do wyścigu długiego „Polonez Cup” – Świnoujście, Christianso – Świnoujście
Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego,
Zatoka Pomorska
Organizator: Fundacja Żeglarska Sailportal.pl
Więcej na stronie: www.regaty-poloneza.pl

* * * * *

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz. 20.00 Kabaret Skeczów Męczących
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Agencja Eskander
Bilety w cenie 60 zł normalny i 30 zł ulgowy (dzieci 7-12 lat), do nabycia na stronie: www.kabaretowebilety.pl
oraz w kasach MDK*

14.08. środa

Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego

godz.10.30 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny
Miejsce: Kościół Garnizonowy pw. bł. ks. kmdr ppor.Władysława Miegonia, ul. Piłsudskiego 35

godz.11.30 Przemarsz ulicami Świnoujścia z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej Świnoujście, Organizacji Kombatanckich, Stowarzyszeń, Władz Miasta

godz.12.00 Apel z okazji Święta Wojska Polskiego przed Pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej
Miejsce: Plac Słowiański

godz.13.00 Koncert Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej
Miejsce: Wybrzeże Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego

godz. Zwiedzanie okrętów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża
14.00-21.00 pokaz sprzętu specjalistycznego
Miejsce: Wybrzeże Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Organizator: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

* * * * *

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”, ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny

15 - 25.08.

49. Festiwal FAMA 2019
Według oddzielnego programu, szczegóły na stronie: www.fama.org.pl

15.08. czwartek

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 18.00 – 19.00 Parada uliczna z udziałem orkiestry dudziarzy
„Częstochowa Pipes & Drums”
Przemarsz dudziarzy, załóg jednostek uczestniczących w Sail Świnoujście 2019, żeglarzy, mieszkańców miasta Świnoujście
i turystów
Miejsce: od Wybrzeża Władysława IV na wysokości stacji paliw Orlen, przez ul. Armii Krajowej do Placu Wolności
koncert orkiestry dudziarzy na Placu Wolności
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Organizator wykonawczy: Grupa Levo
Więcej informacji na stronie: www.sail-swinoujscie.pl

* * * * *

godz.10.00-14.00 Wystawa broni palnej z okazji Święta Wojska Polskiego
Fort Anioła, ul. Jachtowa
Organizator: Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie Kaper w Świnoujściu

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

16.08. piątek

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.10.00-22.00 Jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi, w tym „Miasteczko piwne”, foodtrucki a także Strefa animacji, Strefa informacyjna Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020” (pokazy kulinarne, strefa kolorowania, gry morskie, foto budka), Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha
w tym: 11 morskich eksperymentów – świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, Tablica edukacyjna tworzenia węzłów żeglarskich i wiele innych atrakcji i konkursów
Miejsce: Wybrzeże Władysława IV za stacją paliw Orlen
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Organizator wykonawczy: Grupa Levo

godz. 10.00 – 12.00 Zwiedzanie Okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
godz. 13.00 – 18.00 Miejsce: nabrzeże przy ul. Wybrzeże Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

godz. 11.30 – 20.30 Rejsy żaglowcami
godz. 11.30 – 13.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
godz. 13.30 – 15.30 Rejs żaglowcem Minerva
godz. 14.30 – 16.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
godz. 17.00 – 19.00 Rejs żaglowcem Minerva
godz. 17.30 – 19.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Victoria
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

XXXV JUBILEUSZOWY PŁYWAJĄCY FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ WIATRAK 2019

godz. 18.30 Koncert zespołu The Nierobbers

godz. 20.00 Koncert zespołu Drake Sea Folk Group
Miejsce: Scena, Wybrzeże Władysław IV, na wysokości Kapitanatu Portu

godz. 21.00 Nocne Granie w programie: Benefis Jurka Porębskiego oraz Jubileusz Festiwalu z udziałem zespołów Klang, Majtki Bosmana, Stare Dzwony, Flash Creep, Mirek Kowalewski, My z Portu
Wystawa fotografii marynistycznej autorstwa Marka Wilczka
Koncert pt. „Gdzieś tam i nie tylko” w wykonaniu: The Nierobbers, Ryczących Dwudziestek i Jurka Porębskiego
Miejsce: Hala, Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
Organizator: Miejski Dom Kultury
* * * * *

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Wystąpią: Tomasz Adam Nowak (organy), Con Passion: Bartosz Głowacki (flet), Elżbieta Podleśny-Głowacka (flet), Weronika Głowacka (flet)
Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

17.08. sobota

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 9.00 – 11.00 Parkrun Świnoujście
Bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu (trasa w Parku Zdrojowym) Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej. Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie Udział w biegu jest bezpłatny

godz. 10.00 – 23.00 Jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi, w tym „Miasteczko piwne”, foodtrucki a także Strefa animacji, Strefa informacyjna Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020” (pokazy kulinarne, strefa kolorowania, gry morskie, foto budka), Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha
w tym: 11 morskich eksperymentów – świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, Tablica edukacyjna tworzenia węzłów żeglarskich i wiele innych atrakcji i konkursów
Miejsce: Wybrzeże Władysława IV za stacją paliw Orlen
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Organizator wykonawczy: Grupa Levo

godz. 10.00 – 12.00 Zwiedzanie Okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
godz. 13.00 – 18.00 Miejsce: nabrzeże przy ul. Wybrzeże Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

godz. 11.00 – 18.00 Akcja charytatywna Stowarzyszenia Drużyna Aniołów
Miejsce: Namiot na terenie imprezy
Organizator: Stowarzyszenie Drużyna Aniołów

godz. 11.30 – 20.30 Rejsy żaglowcami
godz. 11.30 – 13.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
godz. 13.30 – 15.30 Rejs żaglowcem Minerva
godz. 14.30 – 16.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 18.30 – 20:30 Parada żaglowców z udziałem: Santa Barbara Anna, Ernestine, Kapitan Borchardt, Victoria, Regina Maris, Minerva
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

godz. 16.00 „Rybny Kociołek”
Miejsce: Strefa Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020”
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Organizator wykonawczy: Grupa Levo

godz.18.00 Aukcja charytatywna
Do wylicytowania m.in. koszulka z podpisami Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, płyta z autografem członków zespołu Bajm oraz Krzysztofa Zalewskiego
Miejsce: Scena XXXV Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak 2019
Organizator wykonawczy: Grupa Levo

ok. godz.23.00 Pokaz sztucznych ogni
Miejsce: Za Sceną XXXV Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak 2019
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Organizator wykonawczy: Grupa Levo

XXXV JUBILEUSZOWY PŁYWAJĄCY FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ WIATRAK 2019

godz. 14.00 Przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Morskiej
dla dzieci i młodzieży - Wiatraczek 2019

godz. 16.00 Koncert zespołu My z Portu

godz. 17.00 Koncert zespołu Flash Creep

godz. 18.00 Ogłoszenie wyników Wiatraczka 2019 oraz Koncert Laureatów

godz. 19.30 Koncert zespołu Majtki Bosmana

godz. 21.00 Koncert zespołu Wild Rover

godz. 22.30 Koncert zespołu Klang
Miejsce: Scena, Wybrzeże Władysław IV, na wysokości Kapitanatu Portu

godz. 23.00 Wiatrakowy Rejs do Ystad (Szwecja) promem MF SKANIA
Organizator: Miejski Dom Kultury

* * * * *

godz. 09.00 - 16.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem, ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich – Świnoujście 2019

godz. 12.00-15.00 Parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody w centrum miasta i dzielnicy nadmorskiej

godz. 15.30–17.00 Parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody na Warszowie
Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, Współorganizatorzy: Muzeum Obrony Wybrzeża „Fort Gerharda”, Świnoujska Organizacja Turystyczna

XX Baltic Polonez Cup Race 2019
IV Mistrzostwa Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl pod Honorowym Patronatem
Prezydenta Miasta Świnoujście
godz.19.00 Zakończenie regat
Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego,
Zatoka Pomorska
Organizator: Fundacja Żeglarska Sailportal.pl
Więcej na stronie: www.regaty-poloneza.pl

godz. 20.00 Letni koncert gwiazd
Wystąpią: Zenon Martyniuk, Boys, Adam Chrola
Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30
Organizator: Agencja Viva Art. Music
Bilety w cenie 60 zł, do nabycia na stronie: www.koncertyzenonmartyniuk.pl
oraz w kasach MDK*

godz. 20.00 Recital Barbary Brody Malon i jej zespołu
w programie utwory Anny German i Marka Grechuty
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

18.08. niedziela

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 10.00 – 20.30 Jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi, w tym „Miasteczko piwne”, foodtrucki a także Strefa animacji, Strefa informacyjna Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020” (pokazy kulinarne, strefa kolorowania, gry morskie, foto budka), Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha
w tym: 11 morskich eksperymentów – świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, Tablica edukacyjna tworzenia węzłów żeglarskich i wiele innych atrakcji i konkursów
Miejsce: Wybrzeże Władysława IV za stacją paliw Orlen
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Organizator wykonawczy: Grupa Levo

godz. 10.00 – 12.00 Zwiedzanie Okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
godz. 13.00 – 18.00 Miejsce: nabrzeże przy ul. Wybrzeże Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

godz. 11.30 – 20.30 Rejsy żaglowcami
godz. 11.30 – 13.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
godz. 13.30 – 15.30 Rejs żaglowcem Minerva
godz. 14.30 – 16.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
godz. 17.00 – 19.00 Rejs żaglowcem Minerva
godz. 17.30 – 19.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna
godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt
godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Ernestine
godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Victoria
godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Regina Maris
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

XXXV JUBILEUSZOWY PŁYWAJĄCY FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ WIATRAK 2019

godz. 15.00 Koncert zespołów MDK

godz. 16.00 Koncert zespołu „Chwaty”
Miejsce: Scena, Wybrzeże Władysław IV, na wysokości Kapitanatu Portu
Organizator: Miejski Dom Kultury

* * * * *

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LATARŃ MORSKICH - ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 10.00 – 16.00
godz. 18.00 - 21.00 Bezpłatne zwiedzanie Latarni Morskiej

godz.10.00 – 13.00 Zwiedzanie okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przy nabrzeżu GPK Warszów

godz. 11.30 Hołd złożony Neptunowi i chrzest morski, parada morska
z udziałem Neptuna i Piratów

godz. 12.00 Piracka przygoda - zabawy, gry konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych

godz. 16.00 Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską - Klub Biegacza Jogging w czasie biegu Latarnia nie jest udostępniana do zwiedzania

godz.20.00 - 21.00 Zwiedzanie Latarni Morskiej przy zachodzie słońca

godz.20.00 - 21.00 Ognisko – prowiant we własnym zakresie

godz.22.00 Spotkanie z duchem Latarnika Sharki
Miejsce: Latarnia Morska, ul. Bunkrowa 1
Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, Współorganizatorzy: Muzeum Obrony Wybrzeża „Fort Gerharda”, Świnoujska Organizacja Turystyczna
Wstęp wolny

* * * * *

godz. 21.00 Kino na leżakach: „Daddy cool”
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

19.08. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz. 21.00 Kino na leżakach: „Narzeczony na niby”
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

20.08. wtorek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Zajęcia bezpłatne
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

21.08. środa

godz. 10.00 Turniej Siatkówki Plażowej dla Młodzieży
Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier
Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Wstęp wolny

22.08. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

23.08. piątek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Zajęcia bezpłatne
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Wystąpi: Tore Bjorn Larsen (organy)
Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1 Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

godz. 20.00 Koncert Joanny Cackowskiej
Znane i lubiane hity na lato
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

24.08. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie

godz. 16.00 - 19.00 Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej
„Trójki” OLD BOYS 35+, „Dwójki” MIXT
Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier
Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

25.08. niedziela

Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej

godz. 11.00 - 14.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe)

godz. 15.30 - 18.00 Turniej rodzinny (zespoły trzyosobowe)
Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier
Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

26.08. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

27.08. wtorek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Zajęcia bezpłatne
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

28.08. środa godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6
godz. 14.00 Koncerty przy pianinie
Organizator: Handlowcy z Pasażu Rondo
Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”,
ul. Powstańców Śląskich 2/4
Więcej informacji: tel. 660 791 797 lub www.facebook.com/pasazrondoswinoujscie

Organizator: Uzdrowisko Świnoujście S.A.

Wstęp wolny


29.08. czwartek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14
Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Zajęcia bezpłatne
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Wstęp wolny

godz.17.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym
gry pojedyncze mężczyzn kat. OPEN
Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A
Zgłoszenia do turnieju: do 29.08.2019 do godz.19:00 osobiście w Hali Tenisowej ul. Matejki 17 A lub telefonicznie pod nr tel. 91 322 21 06

Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na informacji:www.osir.swinoujscie.pl

30.08. piątek

godz.17.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym
Gry pojedyncze mężczyzn kat. OPEN
Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A
Zgłoszenia do turnieju: do 29.08.2019 do godz.19:00 osobiście
w Hali Tenisowej ul. Matejki 17 A lub telefonicznie
pod nr tel. 91 322 21 06
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na informacji:www.osir.swinoujscie.pl

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście
Koncert finałowy
Wystąpią: Andrzej Chorosiński (organy), Servi Domini Cantores:
ks. Zdzisław Madej (tenor), o. Rafał Kobyliński (tenor),
ks. Paweł Sobierajski (tenor)
Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

godz. 19.00 Der Maritime Chor z Wolfsburga
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

godz. 20.00 Koncert Miron Nalepa Band
Koncert bluesowy
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

31.08. sobota

godz.09.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym
Gry pojedyncze mężczyzn kat. OPEN, OLD BOYS kat. wiekowych 55+, MIXT
Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A
Zgłoszenia do turnieju: do 29.08.2019 do godz.19:00 osobiście
w Hali Tenisowej ul. Matejki 17 A lub telefonicznie
pod nr tel. 91 322 21 06
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na informacji:www.osir.swinoujscie.pl

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego,
ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 09.00 - 16.00 Pchli targ
Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem,
ul Kołłątaja 4a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

godz. 19.00 Der Maritime Chor z Wolfsburga
Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście
Wstęp wolny

godz.20.00 Przypływ Kultury
K-Jah Sound&Null’ah Sound: Sc’end Retrospective
Miejsce: Baza Szkoły Kite Fort, Plaża przy Wiatraku
Organizator: Szkoła KiteFort
Wstęp wolny

godz. 20.00 Koncert Retro Classic
Tango na wyciągniecie ręki
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Organizator: Tango Passion Cafe Club
Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

01.09. niedziela

godz.09.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym
Finały
Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A
Zgłoszenia do turnieju: do 29.08.2019 do godz.19:00 osobiście
w Hali Tenisowej ul. Matejki 17 A lub telefonicznie
pod nr tel. 91 322 21 06
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na informacji:www.osir.swinoujscie.pl

* Kasa MDK, pon.-pt. 8.00-15.00, pok. 317, II piętro,
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Galeria ART, wt.-sob. 12.00-18.00,
ul. Wojska Polskiego 1/1,
Kasa przy Muszli Koncertowej, Promenada,
codziennie 14.00-20.00,
Kasa przy Amfiteatrze, ul. Chopina 30,
codziennie 14.30-20.30,

* * * * *

Codziennie w sierpniu

godz. 11.00 i 16.00 Letni Fitness na plaży
Miejsce: Plaża – przy Centrum Koordynacji Ratowników,
wejście od ul. Powstańców Śląskich
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Zajęcia bezpłatne


WYSTAWY
Galeria „ART”
ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00

- Wystawa „Wyspy wieczorne” - malarstwo i rysunki Erny Rosenstein z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie

Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „ms44”
ul. Armii Krajowej 13
Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30

- Wystawa fotografii „Portret krakowski”

Galeria “Galeria Autorska”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 12.00 – 16.00, sobota 10.00 – 14.00

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne: poniedziałek - piątek 09:00 – 19:00, sobota 09:00 – 17:00, niedziela 10:00 – 15:00
www.muzeum-swinoujscie.pl
Ekspozycje stałe
- Historia Miasta Świnoujścia
- Fauna mórz i oceanów
- Dawne narzędzia połowowe
- Przyrządy nawigacyjne
- Złoto Bałtyku (wystawa bursztynu)
- Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
- Żywa rafa koralowa
- Modele żaglowców
Wystawy czasowe:
- Herb i widoki Świnoujścia na ceramice
- Przedwojenne kąpieliska na wyspie Uznam
- Lato w Świnoujściu (wystawa plenerowa na Placu Wolności)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00
- Wystawa malarstwa Wojciecha Bonieckiego

Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 17:00
www.fortaniola.pl

Fort Zachodni - Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10:00 – 20:00
www.fortzachodni.pl
Ekspozycja stała
Historia twierdzy Świnoujście

Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 09:30- 19:00
www.fort-gerharda.pl
Ekspozycje stałe
Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście
1000 lat twierdzy Ujścia Świny

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie - ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście - Przytór
Wejścia codziennie o godzinach 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 15:00, 16:00 oraz 17:00
www.podziemne-miasto.pl
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia b.r. o godz. 16:00, na spotkanie z Panią MARTĄ MATYSZCZAK, autorką komedii kryminalnej pt. „TRUP w SANATORIUM”. Akcja powieści osadzona jest w Świnoujściu, książka została niedawno wydana w popularnym autorskim cyklu: „Kryminał pod psem”. Spotkanie z aktualnie najlepszą w kraju autorką kryminałów „z przymrużeniem oka” poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” - Pani Mariola Żółtowska. Wszystkie osoby zainteresowane twórczością autorki „Trupa w Sanatorium” zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■