POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.07.2019, 18:21:57] • Świnoujście

TUNEL: Biuro jest ale nikt właściwie nie wie po co, a informacji brak

TUNEL: Biuro jest ale nikt właściwie  nie wie po co, a informacji brak

fot. iswinoujscie.pl

Sprawa związana ze złożeniem wniosku o upadłość, przez jeden z podmiotów mających budować tunel pod Świną, pokazała też, że spółki mają też olbrzymi problem komunikacyjny.

W biurze na ulicy Bohaterów Września, gdzie ma swoją siedzibę spółka celowa, mająca budować tunel, nikt naszemu dziennikarzowi nie potrafił odpowiedzieć na pytania, które ten chciał zadać w momencie złożenia wniosku o upadłość przez Energopol. Jeden z pracowników skierował nas z tymi pytaniami do Urzędu Miasta, że tak się umówili.

Wydawało nam się to trochę dziwne, zapytaliśmy więc rzecznika Urzędu Miejskiego o to, kto płaci za wynajem tego lokalu i ile? Dlaczego nie mogą udzielać informacji mediom na temat budowy tunelu? Po co jest takie biuro i to w centrum miasta?

Tu zaś grzecznie nas poinformowano, że na deptaku przy ul. Bohaterów Września siedzibę ma spółka celowa powołana do wybudowania tunelu przez firmy tworzące konsorcjum.

Przypomnę, że liderem konsorcjum jest spółka PORR Spółka Akcyjna, której rzecznikiem jest Pan Mateusz Gdowski. On też pełni rolę rzecznika spółki celowej i może odpowiedzieć Panu na zadane pytania, wyjaśnił nam w mailu Mariusz Rabenda.

Dodajmy, że na stronie spółki celowej, którą można znaleźć w Internecie trudno znaleźć informację o osobie odpowiedzialnej z komunikację z mediami.
A i o postępujących pracach w sprawie budowy tunelu pod Świną informacje są bardzo lakoniczne.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [19.07.2019, 11:44:03] • [IP: 80.55.70.***]

umowy podpisane, tunel powinien ruszyć, od dnia podpisania powinni stać z łopatami drążyć tunel. .. po co komu przygotowania ? projekty ? maszyny ? maszyny frustrują najbardziej, bo mogliby kopać ręcznie ! biorą taką kasę, że powinni ! z moich informacji wynika, że tunelu nie będzie ze względów religijnych. niestety ale tunel ma mieć kształt wielkiego penisa, co oburzyło środowisko kleru, oni wolą kształt tornistra. panowie na zdjęciu omawiali to zagadnienie. trwa przeprojektowanie.

Gość • Wtorek [16.07.2019, 09:52:47] • [IP: 176.221.122.***]

A kasa leci, czy to ważne za co??

Gość • Wtorek [16.07.2019, 08:33:30] • [IP: 185.210.38.***]

A moja babcia rozmawiała z sąsiadkę której koleżanka ma znajomą której syn pracuje z gościem którego ciotka rozmawiała z krewnym który wie z pewnego źródła że tego tunelu to jednak nie będzie a to wszystko to ściema żeby naciągnąć naiwnych na kasę.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 19:38:25] • [IP: 178.238.245.*]

Prawdopodobnie tunel nie bedzie pod Świną ale wzdłuż, ciekawe gdzie bedzie wychodził.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 13:50:59] • [IP: 185.135.195.*]

"Widzę ciemność...ciemność widzę" - odpowiedni cytat do tego bałaganu i bezhołowia oraz indolencji urzędniczej. Nie będzie żadnego tunelu. Tak jak nie będzie promu dla PŻB z wirtualnej Stoczni Szczecińskiej. Szkoda czasu nawet na roztrząsanie tego tematu. Laury rozdane - prezydent miasta pochwalony w Newsweeku i wystarczy. Trzeba spokojnie wrócić do dawnego pruskiego planu zbudowania GROBLI z Nowego Warpna i poprowadzenia jej na wprost przez lewą część Zalewu Szczecińskiego do Świnoujścia. Nie będzie zawadzać statkom. Koszt dwukrotnie niższy od tunelu. Droga ze Szczecina do lewobrzeżnego Świnoujścia zajmie 30-40 minut. Pozdrawiam mieszkańców Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 11:03:47] • [IP: 178.238.252.***]

Z cw0ku z turystow miasto zyje a kierowac do psychiatry to trzeba ciebie . ...

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 10:24:20] • [IP: 164.127.29.***]

Tunel tak jak mina angielska czy jak artykuł o bezdomnym stanowi społeczny lek łagodzący poczucie frustracji i małości. Jeśli jest tu jakiś wygodny cel, w który można mierzyć, zaraz zlatują się IP: 185.13.106.***], [IP: 80.245.189.***] czy 37.47.137 i - walą czym się da, aż do wytrysku śliny.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 09:27:34] • [IP: 5.173.92.***]

Lepiej most na miejcu karsiborsiborów wizytowka miasta a tunelu nikt nuebedzie widział chociaz kładkę albo most pontonowy

635 • Poniedziałek [15.07.2019, 09:23:01] • [IP: 188.147.99.***]

Po to żeby ktoś brał pieniądze za czynsz i to nie małe w tym miejscu...wszystko co się robi w Świnoujściu dział na zasadzie" MISIA" BAREJI

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 09:00:02] • [IP: 185.210.38.**]

Tunel w tunelu.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 07:35:59] • [IP: 37.8.215.***]

A po co nam tunel??Żeby do końca" zajeździć" naszą piękną wyspę Uznam, na części której położone jest Świnoujscie??Już teraz są kłopoty z miejscami parkingowymi...a co dopiero będzie jak tunel powstanie??Uważam, że już teraz należy robić wszystko co tylko jest możliwe, aby ograniczyć" wjazd" samochodów na lewobrzeźe...a nie jeszcze dołożyć.Specyfika położenia Świnoujścia jest taka a nie inna, to piękne miasto...a tunel spowoduje, że to będzie miasto" ryczących rumaków" na czterech kołach...Chcecie tego??

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 06:49:20] • [IP: 37.47.154.***]

A gospodyni zapowiadała, że będzie dobrze. Nie ma gospodarza !

Gość • Niedziela [14.07.2019, 23:45:04] • [IP: 185.210.39.**]

Ja też uważam że powinno się jak najmniej informacji udzielać części mieszkańcom, którzy trzymają kciuki za niepowodzenie budowy tunelu. A jedynie udzielać informacje co do kierunku zakładu do psychiatryka :-))))

Gość • Niedziela [14.07.2019, 22:56:26] • [IP: 37.248.156.***]

naprawdę w tym urzędzie brak kontroli zewnętrznej, tak bogatej i nie gospodarnej gminy to długo szukac w polsce

Gość • Niedziela [14.07.2019, 22:31:13] • [IP: 80.245.189.***]

Tunelu nie było, nie ma i DŁUGO nie będzie :-(((

Gość • Niedziela [14.07.2019, 22:09:11] • [IP: 95.40.150.***]

Po Polskiemu. ...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 22:09:01] • [IP: 77.252.46.***]

To jest chore !ktoś bierze duże pieniądze za nic nie robienie !W naszym kraju można a jednak można !i to za rządu PIS-u partii ! niby, w słowach praworządności !Kpina

Gość • Niedziela [14.07.2019, 21:27:05] • [IP: 176.221.113.**]

Jaki tunel? To byl prima aprilis. Nie potrzeba tunelu. W centrum nie ma kolejek a turysci niech stoja na karsiborach. I tak jest ich za wielu.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 21:16:56] • [IP: 178.238.255.**]

Wcale się nie dziwie, osoby tam pracujące nie kompetentne, zdolni tylko do brania wynagrodzenia. Niestety w związku z zadurzeniem oddaje sprawę do Kruka, firma nie opłaca faktur..., rozumiem upadłość ale wniosek i tak złoże...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 20:37:32] • [IP: 178.235.146.**]

tunel w swinoujsciu... ta predzej mi drugi penis wyrosnie...

Gość • Niedziela [14.07.2019, 20:08:11] • [IP: 77.113.0.**]

Hahaha a wy dalej wierzycie że tunel powstanie hahaha

Gość • Niedziela [14.07.2019, 19:32:49] • [IP: 80.245.189.***]

Ważne, że kasiorę biorą :-(( (a biuro też sobie może być - jest Cieć - Cieć nie jest od informowania i kółko graniaste zamknięte :-((

Gość • Niedziela [14.07.2019, 19:24:59] • [IP: 176.221.123.***]

Też chcę mieć stanowisko w tym biurze!! Mogę być prezesem trzymania prosto łopaty

Gość • Niedziela [14.07.2019, 19:18:57] • [IP: 37.47.135.***]

Kiełbasa wyborcza. ...

Kość • Niedziela [14.07.2019, 19:08:51] • [IP: 88.156.233.**]

spałka celowa

Oglądasz 1-25 z 26
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. Wszystkich miłośników teatralnych spotkań zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Uwaga. Awaria sieci wodociągowej. W związku z awarią dziś 13 listopada 2019 r., w godzinach 16.00 – 22.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych przy ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ulicy Wilków Morskich do Lechickiej). ZWiK Świnoujście ■ Bardzo ważne spotkanie: Koncepcja zarządzania ruchem. W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■