POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 20:48:37] • Świnoujście

Błękitna .... propaganda sukcesu?

Błękitna .... propaganda sukcesu?

fot. iswinoujscie.pl

Świnoujska plaża już po raz 14, a Port Jachtowy po raz 11 otrzymały wyróżnienie pod nazwą "Błękitna Flaga". Jak co roku władze miasta w uroczysty sposób obwieściły to miastu i światu wciągając flagę na maszt przy Centrum Koordynacji Ratownictwa. Wydarzenie to miało miejsce dzisiaj o godz. 10:00. Jakież było jednak zdziwienie odpoczywających w pobliżu turystów, kiedy niedługo po wciągnięciu - błękitną flagę .... ściągnięto! Czyżby zawieszono ją tylko dla kilku fotek?

Wydaje się nam, że tak znaczące wyróżnienie powinno być eksponowane dzisiaj nie tylko przez kilkadziesiąt minut. Jest się przecież czym chwalić.
A może w grę wchodzą jakieś oszczędności? tylko na czym? może na wietrze?

Mieszkańcy i turyści oczekują, że Błękitna Flaga będzie od świtu, aż do zachodu słońca łopotała na świnoujskiej plaży obok naszej pięknej Biało - Czerwonej!

*źródło Wikipedia. Błękitna Flaga - to nazwa programu wdrażanego przez organizację pozarządową – Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Danii, zrzeszającej narodowe organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu.

Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Ośrodki spełniające założenia programu uzyskują prawo do używania znaku błękitnej flagi.

Program Błękitnej Flagi wystartował w 1987 r. w Europie z zamiarem zachęcenia zarządców kąpielisk do spełnienia założeń dyrektywy Rady Europejskiej dotyczącej jakości wody w kąpieliskach (Dyrektywa Rady 76/160/EEC z dnia 8 grudnia 1975 r.). Pomysł programu powstał we Francji w 1985 r., gdzie właśnie pierwsze nadmorskie gminy zostały nagrodzone Błękitną Flagą po uwzględnieniu kryteriów oczyszczania ścieków i jakości wody w kąpieliskach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [15.06.2019, 20:28:51] • [IP: 70.31.117.***]

NAJPIEKNIEJSZE MIASTO W EUROPIE WSPANIALI LUDZIE Z TATULAZEM I BEZ, ORAZ WSPANIALY, MADRY PREZYDENT WRAZ ZE SWOJA ZALOGA.POZDRAWIAMY Z KANADY.

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:42:47] • [IP: 37.30.24.***]

Nie byłam w Świnoujściu sześć lat. Jestem bardzo negatywnie zaskoczona. Co za syf. Wszędzie dosłownie syf. A promenada szkoda słów. A ludzie? Co za patologia wytatuowana w sandałach i skarpetach czarnych. Błękitna flaga za co? To nie to miasto z klimatem jak kiedyś

Gość • Sobota [15.06.2019, 15:11:32] • [IP: 178.238.253.**]

106...dlaczego dyskutując z kimś kto ma inne zdanie trzeba go przy okazji wulgarnie obrażać, nie tylko z resztą jego, , nie chcę być niegrzeczna ale muszę jest zwyczajnie chamskie!

Gość • Sobota [15.06.2019, 14:35:06] • [IP: 37.248.154.***]

swinoujscie to durne miasto czerwonoarmstow i ich potomkow z sld i tyle w temacie

Gość • Sobota [15.06.2019, 14:33:42] • [IP: 70.31.117.***]

Mieszkam w Swinoujsciu od 1963roku i zawsze bylo pieknie i cudownie na miare czasow, nigdy nie nalezalem do zadnych organizacji i zawsze czulem wolnosc tak trzymac Panie Prezydencie.

Gość • Sobota [15.06.2019, 13:52:18] • [IP: 46.215.114.**]

Najbezpieczniejsza w sasiedztwie gazoportu a wptzyszlosci terminalu kontenerowego spokoj i cisza po 22 wielkie buum milego odpoczynku z gazoportem

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:55:06] • [IP: 80.245.188.***]

Już wiem dlaczego nowa promenada nazywa się promenadą zdrowia. Naprawdę aby ją pokonać trzeba mieć dużo sprytu i zdrowia to istny tor przeszkód. Lawirujesz miedzy dziurami w chodnikach, robotnikami, koparkami, stertami piachu, dziurami w nawierzchni. Spokojnie w tym roku powinniśmy organizować Armagedon 2019.

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:50:37] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 78.10.206.*** UWAŻASZ ZE NASZEGO MIASTA NIE STAĆ NA DARMOWE TOALETY? - WOLISZ ABY MIASTO WYSYŁAŁO PIENIĄDZE DO KACZOGRODU W RAMACH JANOSIKOWEGO I WSPIERAŁO DOBRĄ ZMIANĘ. W/G CIEBIE MIESZKANIEC NIE MA PRAWA DO DARMOWEJ TOALETY ANI PRYSZNICA NAD MORZEM? W/G CIEBIE SRACZ MA BYĆ PILNOWANY 24H BO PRZYJDZIE PIELGRZYMKA I NASRA ZA DARMO? ZRÓB TEŻ WC PŁATNE NA TERENIE KOŚCIELNYM DLA WIERNYCH. POMYŚL ZANIM COŚ NAPISZESZ. FAKT PRZED TOBĄ TAKIE METODY WYPADA ZASTOSOWAĆ JAK PŁATNA TOALETA DOBRA ZMIANA SRA GDZIE POPADNIE A BŁĘKITNĄ FLAGĄ TO SE TYŁEK PODETRZESZ?

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:32:33] • [IP: 77.252.46.**]

09:54:59 - Zapomniałaś dopisać, że największym, ale tandeciarzem.

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:31:20] • [IP: 188.102.171.***]

Naj naj piękniejsza plaża w Europie w pięknym Mieście Świnoujście - mieszkanka. Pozdrawiam

Gość • Sobota [15.06.2019, 11:47:57] • [IP: 62.69.203.***]

Najlepszy w Polsce?Żenada. Chyba dla komuchów i przydupasów?

Gość • Sobota [15.06.2019, 11:41:39] • [IP: 5.60.161.***]

Jak się czyta te komentarze to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :- ( A tak na marginesie - w co drugim widać Wasz poziom wykształcenia (niestety poniżej dna)

Gość • Sobota [15.06.2019, 10:53:00] • [IP: 178.238.253.**]

Bardzo Wam dobrze jak wybraliście tak macie, kartkę do pudła też trzeba wrzucać mądrze!

Gość • Sobota [15.06.2019, 10:50:31] • [IP: 78.10.206.***]

"Gość • Piątek [14.06.2019, 20:51:54] • [IP: 185.13.106.***] PLAŻA DO SRANIA I SZCZANIA KURACJUSZOM BO MIASTO RZĄDNE KASY." Żresz i chlasz za swoje to i sraj za swoje. A niby dlaczego ktoś miałby opłacać twoje sranie? Nad publiczna toaleta musi być nadzór bo dzięki takim jak ty po kilku godzinach nie dało by się tam wejść.

Gość • Sobota [15.06.2019, 10:24:20] • [IP: 62.69.253.***]

ta plaza to wstyd i porazka. ...

Gość • Sobota [15.06.2019, 10:08:01] • [IP: 95.40.169.**]

Gdzie kamery na plazę, wyłączone aby ogładający nie widzieli tego brudu na przeciwko?

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:54:59] • [IP: 176.221.122.***]

Skoro już takich bzdur się czepiacie, znaczy że nie ma czego się czepić. Oto dowód że Prezydent rzeczywiście jest jednym z lepszych w Polsce.

Gość z • Sobota [15.06.2019, 08:50:16] • [IP: 83.0.228.***]

Flagę na ten rok powinno się wstrzymać i przyznać w przyszłym roku jak będzie gotowa plaża, wejścia, wjazdy a teraz to wstyd się chwalić

Gość • Sobota [15.06.2019, 08:23:37] • [IP: 185.13.106.***]

GDZIE TE PRYSZNICE GDZIE TE DARMOWE SRACZE?

Gość • Sobota [15.06.2019, 08:18:39] • [IP: 77.252.46.**]

Paczcie, i znowu beton. Miastem rządzą tłuki.

Gość • Sobota [15.06.2019, 07:52:12] • [IP: 178.235.147.***]

Powinni dostać czarna flagę piracka.

Gość XXX • Sobota [15.06.2019, 07:39:54] • [IP: 46.76.165.***]

DO :łGość • Sobota [15.06.2019, 01:21:16] • [IP: 178.238.253.***]Człowieku nie panikuj.może i za 100 lat woda zaleje ale Wolska jest Krajem Katolickim, pełnym miłosierdzia Bożego do swego bliźniego a Pan w niebiosach to wszystko widzi i Wolskę uchroni od zagłady...Stanie się Ona wzorem do naśladowania dla innych Krajów i narodów...