POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [08.05.2019, 07:12:14] • Polska

100 tys. m kw. innowacji, czyli „Integral” w obiektach Cavatina

100 tys. m kw. innowacji, czyli „Integral” w obiektach Cavatina

fot. Organizator

Ponad 100 tys. m kw. obejmie najnowszy projekt lidera polskiej branży nieruchomości komercyjnych Cavatina Holding S.A. Deweloper wdroży dedykowaną aplikację umożliwiającą nie tylko kompleksowe zarządzanie budynkiem, ale również przestrzenią i pracą pracowników. Z innowacji skorzysta ponad 15 tys. osób we flagowych inwestycjach na terenie Warszawy, Wrocławia i Katowic. Za wdrożenie odpowiedzialne będzie Zonifero z Grupy Kapitałowej TenderHut.

Najnowszy trend w najmie nieruchomości komercyjnych przypomina bardziej model usługowy niż klasyczne rozwiązania spotykane do tej pory. Inteligentne zarządzanie nie tylko samym budynkiem, ale i najmowaną przestrzenią, poczynając od lobby poprzez przestrzenie wspólne czy sale konferencyjne i miejsca parkingowe, stanowi dziś nie tylko nowinkę, a konieczność dla nowoczesnych nieruchomości komercyjnych. Te i szereg innych funkcjonalności zawiera „Integral” – dedykowana aplikacja stworzona na podstawie najnowszego rozwiązania polskiej marki Zonifero, tworzącej zaawansowane oprogramowanie z obszaru PropTech.
Trzy kluczowe projekty
W najnowsze rozwiązanie technologiczne do zarządzania przestrzenią biurową i samym biurem zostaną wyposażone trzy kluczowe inwestycje polskiego dewelopera. Budynek Chmielna 89 w Warszawie nagrodzony w zeszłym roku tytułem „Best International Office Development” w międzynarodowym konkursie International Property Awards, wrocławski Carbon Tower oraz planowany w Katowicach Global Office Park to inwestycje, w których ponad 15 tys. pracowników na co dzień będzie mogło korzystać z najnowszych rozwiązań łączących technologię mobilną z Internetem Rzeczy. Łącznie ponad 100 tys. m kw. będzie zarządzanych z poziomu smartfona. Rozwiązanie zapewni najemcom kompleksowe i spersonalizowane plany przestrzeni, możliwość zarządzania światłem, aktywowaniem urządzeń, salami konferencyjnymi, a także dostępnymi miejscami parkingowymi.

Kompleksowa integracja
Inteligentne budynki stały się już codziennością – kontrolowane warunki środowiskowe, oświetlenie czy energooszczędne pasywne rozwiązania to wszechobecny element powstającej architektury. Jednak dla współczesnych najemców budynek przede wszystkim ma być interaktywny. Jak sprostać tym oczekiwaniom? – Dziś biuro to miejsce interakcji pomiędzy pracownikami, w którym nie tylko wykonuje się określone czynności, ale właśnie ma się możliwość wymiany pomysłów. Nakładając na to styl życia obecnego na rynku pokolenia, maluje się obraz oczekiwań w stosunku do nowoczesnego biura. Ma być interaktywnie i najlepiej z poziomu smartfona – tak w skrócie można zdefiniować panujące trendy – mówi Daniel Draga, Członek Zarządu, CFO w Cavatina Holding S.A. – Szukaliśmy rozwiązania, które nie tylko pozwoli na zarządzanie budynkiem, ale i da jego użytkownikom realną kontrolę nad powierzchnią, którą wynajmują – dodaje Draga.
Więcej niż smart
Planowane wdrożenie stanowi kompleksowe rozwiązanie zarówno dla administratora budynku, jak i jego użytkowników. Aplikacja ułatwia najemcom codzienne funkcjonowanie jeszcze zanim pojawią się w biurze. Użytkownik z poziomu własnego telefonu może np. zarezerwować miejsce parkingowe a następnie przy wjeździe otworzyć przez aplikację bramę garażową. Narzędzie poprowadzi gości najemcy do właściwego miejsca już z poziomu lobby, gdzie odbywa się systemowa rejestracja, a o przybyciu gościa automatycznie poinformowany zostanie zapraszający. Ciekawą funkcją jest także możliwość zgłaszania usterek lub zapotrzebowania na poszczególne materiały eksploatacyjne np. braku papieru w ogólnodostępnej kopiarce. – Dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji uczącej się nawyków jej użytkowników, aplikacja sama zasugeruje odpowiednie zmiany np. w systemie rezerwacji sali konferencyjnej. Kiedy okaże się, że duża sala konferencyjna w 80% wykorzystywana jest na spotkania nie większe niż 5 osób, to system zasugeruje podzielenie jej na pół bądź większe wykorzystanie mniejszych pomieszczeń – tłumaczy Thomas Birk, Członek Zarządu TenderHut odpowiedzialny za rozwój Zonifero. – Wszystko po to, aby oszczędzać cenny czas i pieniądze najemców – dodaje Birk.
Synergia technologii
Kooperacja dwóch polskich liderów, jakimi są Cavatina Holding oraz Grupa TenderHut, zapewnia nową jakość w stosunku do obecnych na rynku rozwiązań. Wymiana doświadczeń pomiędzy firmami zaowocowała unikalnym rozwiązaniem łączącym uniwersalność i modułowość poszczególnych funkcjonalności. Aplikacja „Integral” uwzględnia specyfikację danego budynku Cavatina, a bardziej wymagający najemcy będą mogli korzystać z aplikacji Zonifero Workplace wspierającej pracowników w codziennej pracy. Wdrożenie aplikacji oparte będzie o technologię Microsoft Azure zapewniającą bezpieczeństwo i nieprzerwany dostęp do aplikacji zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu. – Mocną stroną naszego rozwiązania jest fakt, że aplikacja „Integral” jest kompatybilna z aplikacją Zonifero, która działa również poza obszarem naszych nieruchomości. Oznacza to, że właściciel firmy wynajmujący lokal w biurowcu Cavatina i posiadający oddziały w innych miastach może korzystać z funkcjonalności aplikacji, wdrażając Zonifero w swoich pozostałych lokalizacjach. W ten sposób ma dostęp do spójnego systemu zarządzania przestrzenią w całej firmie – tłumaczy Łukasz Zarębski, Head Of Marketing w Cavatina Holding.
Nowoczesna przestrzeń biurowa to przede wszystkim otoczenie sprzyjające wymianie myśli, spostrzeżeń i tworzeniu kreatywnych rozwiązań. Pracownicy szukają przyjaznych miejsc, stanowiących integralną część z ich zawodowym życiem, które w dzisiejszych czasach oparte jest o technologie mobilne. Racjonalne korzystanie z zasobów takich jak: biurka (hot desk) czy przechodnie miejsca parkingowe to elementy strategii Employer Branding i każdy pracodawca chcący przyciągnąć najlepszych, szuka właśnie takich rozwiązań. Cavatina wdrażając w swoich flagowych inwestycjach kompleksową aplikację spełniającą te oczekiwania udostępniła swoim najemcom kolejne narzędzie wspierające ich biznes. – Nowoczesny deweloper nie wynajmuje już samej powierzchni. To, co obecnie jest najważniejsze to komfort pracy. Stale analizujemy zmieniające się potrzeby zarówno naszych najemców, jak i rynku, co pozwala na szybkie reagowanie oraz zapewnienie najlepszych rozwiązań – podsumowuje Daniel Draga, Członek Zarządu, CFO w Cavatina Holding.

Biuro Prasowe Cavatina


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■