POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.04.2019, 09:55:41] • Świnoujście

Pytamy o wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli

Pytamy o wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli

fot. iswinoujscie.pl

Rząd i ministerstwo edukacji zapowiedzieli, że protestujący nauczyciele nie dostaną za dni strajku wynagrodzenia. Niektóre samorządy zdecydowały się jednak, że wynagrodzenie strajkującym wypłacą. Jak zachowa się w tej sytuacji świnoujski samorząd?

Według informacji podanej świnoujskiemu magistratowi przez dyrektorów placówek, akcja strajkowa prowadzona jest w 5 przedszkolach miejskich oraz 9 publicznych szkołach. Nie strajkuje przedszkole nr 10.

Sytuacja na godzinę 10, 16 kwietnia, wyglądała następująco: ogółem strajkujących nauczycieli - 233, w tym 32 w przedszkolach i 201 w szkołach. W przedszkolach pod opieką przebywa 410 dzieci (łącznie ze 196 w przedszkolu nr 10, którego kadra nie strajkuje) i 60 uczniów w szkołach.

Organizatorem strajku jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zapytaliśmy, czy strajkujący nauczyciele mogą liczyć na wynagrodzenie za dni protestu.

- Miasto przekazało świnoujskim placówkom oświatowym 100 procent środków na wynagrodzenia – informuje Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych. – W kwestii wypłat rekompensujących okres strajkowy, świnoujski samorząd aprobuje każdą formę wsparcia finansowego nauczycieli w ramach obowiązującego prawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 195, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 195

Gość • Sobota [25.05.2019, 18:10:16] • [IP: 77.88.191.**]

Wygląda na to, że wpisy nauczycieli są bardziej chamskie i bezrozumne.To dowód na to, że studia studiami bo ma je co drugi człowiek ale z inteligencją i kulturą człowiek się rodzi i nabywa to, czego we waszych wpisach nie widać. I" Obyś cudze dzieci uczył" -tak brzmi przysłowie. Przyznaję, że to trudne zadanie ale nie upoważnia do tak głupich i groteskowych zachowań, stąd ta ocena ludzi. Pamiętajcie, że każdy w tym kraju jeszcze za mało zarabia i cierpliwości!!, zarobki i tak się poprawiają, ludzie żyją lepiej i będzie coraz lepiej, bo w końcu ktoś zauważa problemy ludzi w tym kraju.

Gość • Piątek [26.04.2019, 10:48:32] • [IP: 31.11.128.***]

Powiem krótko do pisowskich hejterów" Krytykujesz strajk nauczycieli? Zrób im na złość i poślij dziecko do prywatnej szkoły, przedszkola. Nie stać Cię to zmień pracę - tak jak radzisz niezadowolonym nauczycielom".

Gość • Wtorek [23.04.2019, 18:55:25] • [IP: 37.7.25.***]

Dla tych pisowskich hejterów taka mała maksyma"Abyś obce dzieci uczył" podejrzewam że nie jeden z was nawet nie rozumie tej maksymy, dla tego macie echo zamiast rozumu, bo mózg to niestety ma każdy.

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 12:00:25] • [IP: 37.47.182.**]

Hmm... Pamietam jak pani od informatyki w mieszku uczyla nas jak obslugiwac gimpa xD Wielce przydatna umiejetnosc

Gość • Sobota [20.04.2019, 14:25:20] • [IP: 31.0.46.**]

Ja tez nie popieram strajku nauczycieli skoro tak maja zle prosze bardzo zmienic stanowisko pracy na inne a w naszym miescie jest tyle wolnych miejsc pracy ze kto by z nich chcial to znajdzie nie trzeba byc wyksztalconym pracownikiem zeby byc pomocnikiem murarza sprzedawac lody byc pokojowka itp.

Gość • Sobota [20.04.2019, 12:24:36] • [IP: 5.173.171.***]

Nauczyciele powinni mieć OBNIŻONE wynagrodzenie za ich pracę

Gość • Sobota [20.04.2019, 12:20:38] • [IP: 5.173.171.***]

Banda nierobów i jeszcze pieniądze dostaną...za co??

Gość • Sobota [20.04.2019, 09:54:41] • [IP: 176.221.113.**]

Jak można dostać wynagrodzenie jak się nie wykona pracy? Kto ma dać np taksówkarzowi jak strajkuje?

Gość • Sobota [20.04.2019, 03:09:35] • [IP: 83.23.255.**]

nie rozumiem aby strajkujacy nauczyciele mieli otrzymac wynagrodzenie, prosze bardzo niech prezydent da ze swojego prywatnego portfela, stac go na to dosyc chyba juz zarobil wiadomo na czym,

Gość • Piątek [19.04.2019, 22:54:52] • [IP: 178.238.252.**]

jak nauczyciele śmią narzekac że ciężko pracują albo że długo lub że mało zarabiają w s t y d - to wielkiej kary godne - ten strajk to próba wyłudznia i presja jak rząd się ugnie zaraz będzie strajk następnej grupy i końca nie będzie - rząd nic nie musi - nauczyciele niech pomyślą czy w ciągu jednego roku jest możliwośc dać WSZYSTKIM WSZYSTKO co chcą -" daj komuś grzędę - to powie jeszcze wyżej wejdę"NO CÓŻ PRÓBOA ZAWSZE WOLNO, CHCIEĆ TEŻ JAK MAŁE DZIECKO ZABAWKI

Gość • Piątek [19.04.2019, 22:34:16] • [IP: 77.88.191.**]

NIE popieram nauczycieli!! bo ich zachowanie nie zasługuje na szacunek i świadczy o ich kompletnym braku inteligencji. Ta ich grafomania to o brak wiedzy i poczucia taktu. Przy okazji tych strajków zobaczyliśmy jak niemądrzy ludzie uczą nasze dzieci (oczywiście chylę czoła przed większością z nich, bo też są nauczyciele z prawdziwego zdarzenia- dla nich wielki szacun!!) Proszę pomyśleć o dzieciach, może nauczać je tak aby 80% dzieciaków nie musiało korzystać z korepetycji bo to o czymś świadczy, prawda??

Gość • Piątek [19.04.2019, 13:07:26] • [IP: 176.221.122.***]

Tak to można dwa lata strajkować. Zenada

Gość • Piątek [19.04.2019, 12:02:06] • [IP: 158.26.131.**]

Znam takie co to niby jada na chorobowym do Sanatorium, a w rzeczywistosci szusuja na nartach... czas to chyba sprawdzic!

Gość • Piątek [19.04.2019, 11:59:41] • [IP: 158.26.131.**]

Niech pokażą wydruki z każdego etatu...pokazują kwitek z jednego etatu...nie podając ze to 3-4 godziny dziennie.Co z dodatkami funkcyjnymi, wychowawczymi, motywacyjnymi, wczasami pod grusza...co 7 lat płatny roczny urlop zdrowotny.50% zniżki na PKP. Zlikwidować darmozjada kartę nauczyciela i te ukryte przywileje...i kopa do roboty!

Gość • Piątek [19.04.2019, 07:38:27] • [IP: 89.64.21.**]

Prawo w tej kwestii jest jasne i klarowne za czas strajku nie nalezy sie wynagrodzenie. Gdzie zasada kostytucyjna ze wszyscy sa rowni wobec prawa ? Czy nauczyciele to swiete krowy ? Oczywiscie nauczyciele maja prawo do strajku tak samo jak i inne grupy zawodowe ale nie powinno zmieniac sie zasad tylko i wylacznie n apotrzeby polityczne. Strajk to nie praca wiec pytam za co placa ?

Gość • Czwartek [18.04.2019, 23:36:07] • [IP: 176.221.123.***]

Mnie tylkozastanawia dlaczego dawniej nikt nie musiał korzystać z korepetycji a dziś większośc dzieci tak

Gość • Czwartek [18.04.2019, 23:09:02] • [IP: 37.47.139.**]

Niech pracują w wakacje nieroby zmejszyc pensje a nie podwyżki zenada

Gość • Czwartek [18.04.2019, 21:57:18] • [IP: 31.11.129.**]

POPIERAM NAUCZYCIELI !!

Gość • Czwartek [18.04.2019, 20:27:21] • [IP: 178.238.251.***]

nie płacić tym nierobom

Gość • Czwartek [18.04.2019, 17:22:14] • [IP: 62.69.231.***]

ja też chcę nie pracować a otrzymać wynagrodzenie z dużą podwyżką

Gość • Czwartek [18.04.2019, 16:27:11] • [IP: 83.11.227.**]

TO I W KARSIBORSKIEJ DZIURZE SĄ KAPUSIE CO SIEDZĄ, PATRZĄ I DONOSZĄ, NIE WSTYD TOBIE CZŁOWIEKU, ALE KIJ MA DWA KONCE I KIEDYS TOBIE SIĘ OBERWIE.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 15:42:04] • [IP: 37.248.153.**]

Popieram nauczycieli

Gość • Czwartek [18.04.2019, 15:16:18] • [IP: 80.245.188.***]

Wiecznie mało, w styczniu dostali 200 zł.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 14:34:32] • [IP: 37.47.129.***]

umowa dla polonisty czy matematyka dla ucznia ostatniego roku liceum jest w rzeczywistości umową zlecenia nawet jeśli się tak nie nazywa. Każdy sąd" niekodziarski" przyzna że nauczyciel który zobowiązał się we wrześniu uczyć ostatni rok szkoły średniej przyjął zlecenie na doprowadzenie go do matury czyli do końca roku szkolnego inaczej jeden nauczyciel uczyłby miesiąc, potem przyszedł inny co uczył dwa miesiące i nikt by nie odpowiadał za przygotowanie. Dzbany niech się uczą a nie oglądają TVN.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 12:16:47] • [IP: 185.210.39.***]

do: Gość • Czwartek [18.04.2019, 00:27:37] •bo nie realizuje umowy zlecenia [IP: 37.47.136.**], Nauczyciele nawet nie znają prawa. ..więc..."brawa" dla znawcy prwa. Dzbany też ktoś jednak nauczył pisać.

Oglądasz 1-25 z 195
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ W dniu dzisiejszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■