POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.04.2019, 08:36:44] • Ahlbeck

Z przecinakiem pod kurtką na wycieczkę do sąsiadów. Polacy kradli rowery w Ahlbecku?

Z przecinakiem pod kurtką na wycieczkę do sąsiadów. Polacy kradli rowery w Ahlbecku?

fot. iswinoujscie.pl

Dwóch obywateli polskich, którzy prawdopodobnie kradli rowery, zostali zatrzymani przez niemiecką policję.

Jak informuje Nordkurier, świadkowie widzieli jak dwoje młodych mężczyzn, kręciło się w miejscu w którym stały rowery. Policja zatrzymała 20 i 21-latka.
Okazało się, że mężczyźni są polskimi obywatelami. Jeden z nich miał pod kurtką przecinak, który mógł służyć do przecinania zabezpieczeń rowerowych.
Dwójkę podejrzanych ,mężczyzn zabrano na posterunek w Heringsdorfie w celu identyfikacji.
Niemiecka policja w tym roku prowadzi kontrole z większą intensyfikacją , gdyż w ostatnim okresie statystyki pokazują, że ilość przestępstw związanych z kradzieżą rowerów się zwiększyła.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Czwartek [18.04.2019, 11:18:42] • [IP: 178.238.253.***]

Polaczek potrafi...

Gość • Czwartek [18.04.2019, 09:05:34] • [IP: 37.47.132.***]

jak Niemcy ich zabrali to już nie wypuszczą, albo skończą w jakimś KL albo adoptuje ich jakaś niemiecka rodzina...

Gość • Czwartek [18.04.2019, 07:56:07] • [IP: 77.252.46.***]

Ludzie jakie wy głupie komentarze piszecie to az wstyd no ale to tylko polaka na to stać

Gość • Czwartek [18.04.2019, 07:33:03] • [IP: 185.13.106.***]

Hydrauliczny przecinak to uzbrojeni po zęby jak ruscy na wojnie oni wszystko podpier... nawet budzik z ratusza.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 05:09:34] • [IP: 37.47.145.***]

odawac obrazy złodzieje

Gość • Czwartek [18.04.2019, 04:26:46] • [IP: 109.243.198.*]

Głupiec 185.13.106 znów w formie, pisze post za postem z nikim nie dyskutując, wstawiając by sprowokować wątki dalekie od tematu. Kiedy prowokatorzy znikną z tych forów?

FIKOŁ • Środa [17.04.2019, 23:54:57] • [IP: 31.1.135.***]

DO Gość • Środa [17.04.2019, 19:19:29] • [IP: 5.173.137.***] Tu chodzi o ręczny przecinak hydrauliczny zwany ENERPAKIEM...Bo Pan redaktor nie umiał tego inaczej określić...Szczęki enerpaka potrafią przeciąć stalową linkę o średnicy 12 mm w 10 sek bez większego wysiłku...

Gość • Środa [17.04.2019, 23:23:57] • [IP: 185.13.106.***]

Poszli po dojną krowę i świnie z tym co mieli tak wyedukowani przez dobrą zmianę.

Gość • Środa [17.04.2019, 23:06:13] • [IP: 23.226.237.*]

Niech kradną. Jest, to kara za niechęć wypłacenia reparacji wojennych.

Gość • Środa [17.04.2019, 22:37:07] • [IP: 95.90.244.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.04.2019, 21:08:06] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 176.221.123.*** Czy to nie prezes kazał kraść? Co zrobił z tą kopertą dla księdza? Z przecinakiem pod kościół?

Gość • Środa [17.04.2019, 21:06:17] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 176.221.123.*** To pielgrzymka dobrej zmiany po rower dla ministranta zawsze to jakiś rumak mercedes dla wikarego też będzie.

Gość • Środa [17.04.2019, 19:45:57] • [IP: 176.221.123.***]

To szlachetni młodzieńcy z sekty rupta co chceta, którzy już teraz prawdopodobnie zbierali fanty na orkiestrę. Wielkie brawa dla nich, bo to dzięki nim będzie nowy rekord! siema!!

Gość • Środa [17.04.2019, 19:19:29] • [IP: 5.173.137.***]

przecinakiem co oni chcieli zrobić to nie złodzieje, , chyba że się Niemcy z Polakami źle zrozumieli i zamiast przecinak to powinno pisać norzyce do cięcia wątpię że by polaczki poszli na misję z jakimś przecinakiem

Gość • Środa [17.04.2019, 18:28:00] • [IP: 109.243.198.*]

Osobiście sprałbym m o r dy tym łajdakom niepotrafiącym wziąć się po męsku za pracę, a tylko tchórzliwie pasożytującym na pracy innych, uczciwych, pracowitych, biorących się za bary z życiem, bo praca to walka też z samym sobą - to poranne wstawanie, to cierpliwość, bo trzeba znosić cudze wady w pracy, itd.

Gość • Środa [17.04.2019, 18:15:11] • [IP: 185.13.106.***]

Co zrobi przecinakiem bez młotka? Chyba łom z sobą mieli lub" brechę"? Tych Niemców poj...?

Gość • Środa [17.04.2019, 17:56:53] • [IP: 185.13.106.***]

POJEB... KOGOŚ!! może z dobrej zmiany byli" kraść konie ze stajni Unijnej" z przecinakiem -ja noszę siekierę a co wolno.

Gość • Środa [17.04.2019, 17:28:12] • [IP: 178.235.146.**]

odbierali repatryjacje za 2 wojne

Gość • Środa [17.04.2019, 16:48:28] • [IP: 5.173.136.**]

Hehe Dobra zmiana

Gość • Środa [17.04.2019, 16:44:22] • [IP: 5.173.152.***]

Jeżeli mężczyźni są męskimi mężczyznami, to mówimy i piszemy o nich DWAJ mężczyźni lub DWÓCH mężczyzn." Dwoje" mężczyzn oznacza, że jeden z nich jest męskim mężczyzną, a drugi męskim inaczej.

Gość • Środa [17.04.2019, 16:11:23] • [IP: 5.173.152.**]

Do wiezienia z tymi smieciami Tam jest ich miejsce Posiedza z 3~4 latka to beda szanowac czyjas wlasnosc Nie potrafia zapracowac. Szmaty do kibla tylko najlatwiej ukrasc komus.pewnie kradna tez po sklepach gejusy.wont na puche do swoich.odpady komunalne...

Gość • Środa [17.04.2019, 15:29:41] • [IP: 37.47.132.***]

dzieci się nudzą bo nauczyciele strajkują i broją... Nauczyli się od Brojarza...

Twoj stary pijany • Środa [17.04.2019, 13:23:04] • [IP: 31.11.128.***]

Stop polonizacji niemiec!

Gość • Środa [17.04.2019, 13:16:32] • [IP: 94.254.232.***]

A moze to te szmaty ostatnio wlamali sie do garazu i ukradli rower. ..geje niedorobione.

Gość • Środa [17.04.2019, 13:13:26] • [IP: 5.173.137.***]

Sam jestes smata

Oglądasz 1-25 z 44
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ W dniu dzisiejszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■