POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.03.2019, 07:50:12] • Świnoujście

Czytelnik: Urzędnicy, zachowajcie jakiś umiar w niszczeniu!

Czytelnik: Urzędnicy, zachowajcie jakiś umiar w niszczeniu!

fot. Czytelnik

Ten dramatyczny apel mieszkańca, skierowany do władz, ma związek z zielenią miejską. W szczególności zaś dotyczy tego, co się dzieje z zielenią na promenadzie. Jak zauważył Czytelnik, obecnie promenada jest zniszczona, ucierpiały również znajdujące się tam trawniki, cebule żonkili oraz stara sosna. Około 100-letnie drzewo zostało prowizorycznie podparte i w każdej chwili może runąć.

"Za Waszym pośrednictwem chciałbym poruszyć bardzo mnie bulwersujący temat zieleni na promenadzie. Pamiętam, jak kilka lat temu było bardzo głośno o wydawanych setkach tysięcy złotych na zagospodarowanie promenady, chodzi o sadzenie kwiatów jednorocznych, kule kwiatowe, dywany kwiatowe, sadzonych było tysiące żonkili, naprawiony był system nawadniający, wydano naprawdę dużo pieniędzy. Idąc kilka dni temu, złapałem się za głowę: całkowicie zniszczone trawniki, cebule żonkili posadzone w trawie z pewnością już nie zakwitną, a najbardziej zaniepokojony jestem bardzo starą sosną zwyczajną rosnącą (jeszcze) w okolicach basenu. Prawdopodobnie, w czasie wykonywania wykopu pod zbiornik na wodę, zostały uszkodzone korzenie tejże sosny co spowodowało jej przechylenie w stronę ul. Żeromskiego i w tej chwili naprawdę zrobiło się niebezpiecznie. Ktoś "podparł" jedną z gałęzi drewnianym kołkiem, ale to nic nie da, sosna jest tak ciężka, że zgniecie tę "podporę" jak zapałkę."- pisze Czytelnik.

Czy ktoś z osób nadzorujących tę inwestycję wie o tym zagrożeniu, czy urzędnicy pozwalają na niszczenie ponad 100 letniego drzewa będącego pod ochroną zabytkową, czy w przypadku przewrócenie się drzewa poniesie ktoś za to karę? Brak jest słów na określenie działań urzędników a w szczególności osób nadzorujących prace w zieleni. Nie dosyć, że wycięto ponad 1600 drzew pod PROMENADĘ ZDROWIA, nie dosyć, że wycięto ponad 80 letni cis, tylko po to, aby powstała droga dojazdowa. Urzędnicy Urzędu Miasta Świnoujście, zachowajcie jakiś umiar w niszczeniu tego co rosło przez dziesiątki lat, nie podpisujcie lekką ręką wyroku na te drzewa!!!

Czekamy dwa tygodnie na stanowisko Urzędu Miasta i doi dzisiaj nie dostaliśmy odpowiedzi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Kris • Wtorek [02.04.2019, 10:05:32] • [IP: 37.47.129.***]

Dość już betonowania Świnoujścia!! Opamiętajcie się!!

Obywatel GC • Poniedziałek [01.04.2019, 21:51:53] • [IP: 88.156.206.**]

Też mi coś...przyjdzie Jimmie Betoniarka i zrobi replikię tej sosny. ...Z BETONU bo to potrafi najlepiej...

Gość • Wtorek [26.03.2019, 19:33:41] • [IP: 77.88.191.**]

ja czekam az skonczona bedzie promenada.Napewno bedzie pieknie. Jaskiniowcy przeciwni zagospodarowaniu wyjezdzajcie gdzie pieprz rosnie, wiecznie pesymistyczni co by nie zrobiono to zle. Nic tylko narzekac i krytykowac.Bierz kunia iczas orac. Postep to cos co jest ci obce idz srac w krzaki bo to w twoim stylu, to twoje klimaty dzikusie. Promenada to nie dzialka ogrodowa czysz nie ?

Gość • Piątek [22.03.2019, 16:34:12] • [IP: 78.10.206.**]

Ten czytelnik jest jakiś …...dziwny. To drzewo kogoś w końcu zabije.

Gość • Piątek [22.03.2019, 01:14:51] • [IP: 80.62.117.***]

Dobrze niech robią byle szybko

Gość • Czwartek [21.03.2019, 23:40:52] • [IP: 185.210.39.**]

Luuudzie ręce opadają. ...co ten Czytelnik gada o cebulkach żonkili i starych trawnikach jak oni tam robią nowe chodniki i zieleń. Będzie ładnie jak na nowej promenadzie.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 21:42:53] • [IP: 31.0.43.***]

Dziadku, wracaj poprzez Bieszczady do swoich.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 21:25:18] • [IP: 77.115.22.***]

Czytelniku Bieszczady czekają.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 20:21:45] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:35:50] • [IP: 178.238.253.***] A kto chce zeby miasto bylo wieksze od np.Koszalina??Tylko ograniczone sloiki.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 20:21:30] • [IP: 77.252.46.***]

Nich wycinają ile wlezie, jeszcze trochę i zaleje nas Bałtyk.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:58:10] • [IP: 176.221.122.***]

A może to początek Betonujścia?

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:44:51] • [IP: 77.88.191.***]

A w domach to co meble macie z metalu czy plastiku ?! wielcy obrońcy czegoś co zagraża zdrowiu i życiu. A jak robicie remont to fruwacie czy też nabrudzicie ?! Najlepiej tylko kogoś obrażać nie znając tematu. Promenada coraz piękniejsza i niech pięknieje - oby skończyli do lata.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:37:14] • [IP: 176.221.122.***]

Trudno dojechać ciężkim sprzętem i skladować materiały budowlane niczego nie uszkadzając. Trawniki odtworzy wykonawca inwestycji. Co do sosny, to chyba dobrze, że jest zabezpieczana?

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:35:50] • [IP: 178.238.253.***]

Przestańcie w końcu pieprzyć z tym betonem. Rzygać się już chce. Litości... jak tak można żyć z ciągłym przekonaniem że beton-beton-beton?? Cieszę się że miasto tak się rozwija, za 10 lat Świnoujście będzie większe od takiego Koszalina, Sosnowca, Radomia, Bydgoszczy itp. a wam polecam wyprowadzke w Bieszczady nieudolni nieudacznicy. Napewno będzie lepiej. Obiecuję wam to.

xiadzteofil • Czwartek [21.03.2019, 19:30:47] • [IP: 176.221.122.***]

Czytelniku, nie podoba się, nikt cię tu nie trzyma. ADIEU !

Gość • Czwartek [21.03.2019, 18:13:40] • [IP: 178.238.246.**]

SZKODNIKI miejscy niszczą zieleń to się na nich zemści a promenada oby zdążyli ja skończyć po co było niszczyć zieleń na wydmach które były pod ochrona ciekawe ile jeszcze powycinaja -mieszkańcy potrafią tylko w ukryciu narzekać a może tak zaprotestować przed Urzędem Miasta!

Gość • Czwartek [21.03.2019, 17:22:46] • [IP: 92.42.113.***]

Facet ma rację. W tym lesie Gargamel i ta małpa w czerwonym nie cierpią drzew i zieleni. Kochają tylko beton i zielone papierki. Po cukierkach oczywiście.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 17:10:02] • [IP: 5.173.137.***]

Ktoś się bardzo postarał piękna ta nowa promenada. W Polsce z pewnością nie będzie ładniejszej

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:49:05] • [IP: 178.238.251.***]

Czytelniku, praca i tylko praca człowieka uszlachetnia więc do dzieła !

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:43:47] • [IP: 37.8.231.***]

ciac ciac iciac takie drzewa. Nasze miasto slynie z tzw obroncow drzew ktorzy na zadna wycinke sie nie zgodza. Taki nietomniakom wmowiono ze drzewa produkuja tlen i bez drzew udusimy sie(Sila propagandy)Bo nie uwierza ze tlen produkuja oceany itd.Prawda ze piekne sa drzewa na srodku chodnika.?? dopoki ktos w takie drzewo nie przypier... z glowki a moze pomozemu zieleniakowi

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:08:05] • [IP: 37.47.190.***]

Można prowadzić inwestycje i nie niszczyć otoczenia. Do tego potrzebne są jaja i to młode, zaangażowanie, odpowiedzialność, sumienność, fachowość, kompetencje, itd, itp. Nie chciało takiego działania 25 procent mieszkańców, którzy wybrali starość w zarządzaniu miastem, to powinni wziąć grabie, szpadle, cebulki, itp i usuwać szkody poczynione przez ich wybór !

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:06:35] • [IP: 5.173.152.**]

raz na sto lat przemeblowanie i ktos marudzi, plaza spacer.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 15:16:56] • [IP: 88.156.232.*]

Jednoroczne...

Gość • Czwartek [21.03.2019, 14:58:19] • [IP: 31.11.129.***]

Podparta jest nie gałąź, lecz potężny konar.Jest on tak ciężki, że bez podpory może w każdej chwili się odłamać.Moim zdaniem, mimo, że szkoda drzewa to konar ten trzeba usunąć, a zranione miejsce posmarować bakteriobójczym preparatem.Nasi tzw fachowcy tego nie robią, a skutek jest taki, że po pewnym czasie próchnica wnika w pień drzewa i po jakimś czasie drzewo obumiera.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 14:39:02] • [IP: 5.173.145.***]

CZYTELNIK JAK CI BY NA TEN PUSTY ŁEB SPADŁO BYŚ INACZEJ ŚPIEWAŁ.OPAMIĘTAJCIE SIĘ DAJCIE ŻYĆ INNYM . 39 ALEŚ TY CHAM I PROSTAK.

Oglądasz 1-25 z 53
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ W dniu dzisiejszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■