POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.03.2019, 07:50:12] • Świnoujście

Czytelnik: Urzędnicy, zachowajcie jakiś umiar w niszczeniu!

Czytelnik: Urzędnicy, zachowajcie jakiś umiar w niszczeniu!

fot. Czytelnik

Ten dramatyczny apel mieszkańca, skierowany do władz, ma związek z zielenią miejską. W szczególności zaś dotyczy tego, co się dzieje z zielenią na promenadzie. Jak zauważył Czytelnik, obecnie promenada jest zniszczona, ucierpiały również znajdujące się tam trawniki, cebule żonkili oraz stara sosna. Około 100-letnie drzewo zostało prowizorycznie podparte i w każdej chwili może runąć.

"Za Waszym pośrednictwem chciałbym poruszyć bardzo mnie bulwersujący temat zieleni na promenadzie. Pamiętam, jak kilka lat temu było bardzo głośno o wydawanych setkach tysięcy złotych na zagospodarowanie promenady, chodzi o sadzenie kwiatów jednorocznych, kule kwiatowe, dywany kwiatowe, sadzonych było tysiące żonkili, naprawiony był system nawadniający, wydano naprawdę dużo pieniędzy. Idąc kilka dni temu, złapałem się za głowę: całkowicie zniszczone trawniki, cebule żonkili posadzone w trawie z pewnością już nie zakwitną, a najbardziej zaniepokojony jestem bardzo starą sosną zwyczajną rosnącą (jeszcze) w okolicach basenu. Prawdopodobnie, w czasie wykonywania wykopu pod zbiornik na wodę, zostały uszkodzone korzenie tejże sosny co spowodowało jej przechylenie w stronę ul. Żeromskiego i w tej chwili naprawdę zrobiło się niebezpiecznie. Ktoś "podparł" jedną z gałęzi drewnianym kołkiem, ale to nic nie da, sosna jest tak ciężka, że zgniecie tę "podporę" jak zapałkę."- pisze Czytelnik.

Czy ktoś z osób nadzorujących tę inwestycję wie o tym zagrożeniu, czy urzędnicy pozwalają na niszczenie ponad 100 letniego drzewa będącego pod ochroną zabytkową, czy w przypadku przewrócenie się drzewa poniesie ktoś za to karę? Brak jest słów na określenie działań urzędników a w szczególności osób nadzorujących prace w zieleni. Nie dosyć, że wycięto ponad 1600 drzew pod PROMENADĘ ZDROWIA, nie dosyć, że wycięto ponad 80 letni cis, tylko po to, aby powstała droga dojazdowa. Urzędnicy Urzędu Miasta Świnoujście, zachowajcie jakiś umiar w niszczeniu tego co rosło przez dziesiątki lat, nie podpisujcie lekką ręką wyroku na te drzewa!!!

Czekamy dwa tygodnie na stanowisko Urzędu Miasta i doi dzisiaj nie dostaliśmy odpowiedzi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Kris • Wtorek [02.04.2019, 10:05:32] • [IP: 37.47.129.***]

Dość już betonowania Świnoujścia!! Opamiętajcie się!!

Obywatel GC • Poniedziałek [01.04.2019, 21:51:53] • [IP: 88.156.206.**]

Też mi coś...przyjdzie Jimmie Betoniarka i zrobi replikię tej sosny. ...Z BETONU bo to potrafi najlepiej...

Gość • Wtorek [26.03.2019, 19:33:41] • [IP: 77.88.191.**]

ja czekam az skonczona bedzie promenada.Napewno bedzie pieknie. Jaskiniowcy przeciwni zagospodarowaniu wyjezdzajcie gdzie pieprz rosnie, wiecznie pesymistyczni co by nie zrobiono to zle. Nic tylko narzekac i krytykowac.Bierz kunia iczas orac. Postep to cos co jest ci obce idz srac w krzaki bo to w twoim stylu, to twoje klimaty dzikusie. Promenada to nie dzialka ogrodowa czysz nie ?

Gość • Piątek [22.03.2019, 16:34:12] • [IP: 78.10.206.**]

Ten czytelnik jest jakiś …...dziwny. To drzewo kogoś w końcu zabije.

Gość • Piątek [22.03.2019, 01:14:51] • [IP: 80.62.117.***]

Dobrze niech robią byle szybko

Gość • Czwartek [21.03.2019, 23:40:52] • [IP: 185.210.39.**]

Luuudzie ręce opadają. ...co ten Czytelnik gada o cebulkach żonkili i starych trawnikach jak oni tam robią nowe chodniki i zieleń. Będzie ładnie jak na nowej promenadzie.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 21:42:53] • [IP: 31.0.43.***]

Dziadku, wracaj poprzez Bieszczady do swoich.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 21:25:18] • [IP: 77.115.22.***]

Czytelniku Bieszczady czekają.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 20:21:45] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:35:50] • [IP: 178.238.253.***] A kto chce zeby miasto bylo wieksze od np.Koszalina??Tylko ograniczone sloiki.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 20:21:30] • [IP: 77.252.46.***]

Nich wycinają ile wlezie, jeszcze trochę i zaleje nas Bałtyk.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:58:10] • [IP: 176.221.122.***]

A może to początek Betonujścia?

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:44:51] • [IP: 77.88.191.***]

A w domach to co meble macie z metalu czy plastiku ?! wielcy obrońcy czegoś co zagraża zdrowiu i życiu. A jak robicie remont to fruwacie czy też nabrudzicie ?! Najlepiej tylko kogoś obrażać nie znając tematu. Promenada coraz piękniejsza i niech pięknieje - oby skończyli do lata.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:37:14] • [IP: 176.221.122.***]

Trudno dojechać ciężkim sprzętem i skladować materiały budowlane niczego nie uszkadzając. Trawniki odtworzy wykonawca inwestycji. Co do sosny, to chyba dobrze, że jest zabezpieczana?

Gość • Czwartek [21.03.2019, 19:35:50] • [IP: 178.238.253.***]

Przestańcie w końcu pieprzyć z tym betonem. Rzygać się już chce. Litości... jak tak można żyć z ciągłym przekonaniem że beton-beton-beton?? Cieszę się że miasto tak się rozwija, za 10 lat Świnoujście będzie większe od takiego Koszalina, Sosnowca, Radomia, Bydgoszczy itp. a wam polecam wyprowadzke w Bieszczady nieudolni nieudacznicy. Napewno będzie lepiej. Obiecuję wam to.

xiadzteofil • Czwartek [21.03.2019, 19:30:47] • [IP: 176.221.122.***]

Czytelniku, nie podoba się, nikt cię tu nie trzyma. ADIEU !

Gość • Czwartek [21.03.2019, 18:13:40] • [IP: 178.238.246.**]

SZKODNIKI miejscy niszczą zieleń to się na nich zemści a promenada oby zdążyli ja skończyć po co było niszczyć zieleń na wydmach które były pod ochrona ciekawe ile jeszcze powycinaja -mieszkańcy potrafią tylko w ukryciu narzekać a może tak zaprotestować przed Urzędem Miasta!

Gość • Czwartek [21.03.2019, 17:22:46] • [IP: 92.42.113.***]

Facet ma rację. W tym lesie Gargamel i ta małpa w czerwonym nie cierpią drzew i zieleni. Kochają tylko beton i zielone papierki. Po cukierkach oczywiście.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 17:10:02] • [IP: 5.173.137.***]

Ktoś się bardzo postarał piękna ta nowa promenada. W Polsce z pewnością nie będzie ładniejszej

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:49:05] • [IP: 178.238.251.***]

Czytelniku, praca i tylko praca człowieka uszlachetnia więc do dzieła !

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:43:47] • [IP: 37.8.231.***]

ciac ciac iciac takie drzewa. Nasze miasto slynie z tzw obroncow drzew ktorzy na zadna wycinke sie nie zgodza. Taki nietomniakom wmowiono ze drzewa produkuja tlen i bez drzew udusimy sie(Sila propagandy)Bo nie uwierza ze tlen produkuja oceany itd.Prawda ze piekne sa drzewa na srodku chodnika.?? dopoki ktos w takie drzewo nie przypier... z glowki a moze pomozemu zieleniakowi

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:08:05] • [IP: 37.47.190.***]

Można prowadzić inwestycje i nie niszczyć otoczenia. Do tego potrzebne są jaja i to młode, zaangażowanie, odpowiedzialność, sumienność, fachowość, kompetencje, itd, itp. Nie chciało takiego działania 25 procent mieszkańców, którzy wybrali starość w zarządzaniu miastem, to powinni wziąć grabie, szpadle, cebulki, itp i usuwać szkody poczynione przez ich wybór !

Gość • Czwartek [21.03.2019, 16:06:35] • [IP: 5.173.152.**]

raz na sto lat przemeblowanie i ktos marudzi, plaza spacer.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 15:16:56] • [IP: 88.156.232.*]

Jednoroczne...

Gość • Czwartek [21.03.2019, 14:58:19] • [IP: 31.11.129.***]

Podparta jest nie gałąź, lecz potężny konar.Jest on tak ciężki, że bez podpory może w każdej chwili się odłamać.Moim zdaniem, mimo, że szkoda drzewa to konar ten trzeba usunąć, a zranione miejsce posmarować bakteriobójczym preparatem.Nasi tzw fachowcy tego nie robią, a skutek jest taki, że po pewnym czasie próchnica wnika w pień drzewa i po jakimś czasie drzewo obumiera.

Gość • Czwartek [21.03.2019, 14:39:02] • [IP: 5.173.145.***]

CZYTELNIK JAK CI BY NA TEN PUSTY ŁEB SPADŁO BYŚ INACZEJ ŚPIEWAŁ.OPAMIĘTAJCIE SIĘ DAJCIE ŻYĆ INNYM . 39 ALEŚ TY CHAM I PROSTAK.

Oglądasz 1-25 z 53
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■