POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.02.2019, 14:56:10] • Świnoujście

Jarmark Rękodzieła już z walentynkowymi akcentami

Jarmark Rękodzieła już z walentynkowymi akcentami

fot. iswinoujscie.pl

Coraz większym zainteresowaniem klientów wystawców cieszy się Jarmark Rękodzieła, który regularnie zaprasza mieszkańców do Pasażu „Rondo”. Kolejny odbył się w sobotę 9 lutego. Między godziną 10.00, a 14.00 zakupić można było tutaj mnóstwo „cudeniek”. Jarmark nie powiela oferty tandetnych marketów proponujących towar w wielomilionowych seriach. Tu każda rzecz jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dziś pojawiły się tu już pomysłowe podarki dla zakochanych.

Teresa Niezgodzka, od początków jarmarku przygotowuje swoje stoisko. Zdolności rękodzielnicze, łączy z talentem poetyckim. Od lat jest aktywnym członkiem Klubu Literackiego „Na Wyspie”.

Na jarmark przygotowała tym razem serduszka walentynkowe. Każde zdobi wstążeczka i motyw graficzny ale najważniejszą ozdobą jest krótki fragment poezji autorstwa Teresy. „Miłość jest słodka, więc nazwałam te serduszka „walentynkowymi lizakami”-mówi.

Na każdym kolejnym stoisku odnajdujemy niespotykane w marketach przedmioty. Przepięknie zdobione szklane świeczniki będą z pewnością ozdobą każdego stołu.

Jarmark Rękodzieła już z walentynkowymi akcentami

fot. iswinoujscie.pl

Jeśli ktoś woli natomiast na stole wyroby z naturalnego materiału powinien odszukać stoisko ze stolarskimi wyrobami Witolda Nowaka. Twórca znalazł sposób jak w drewnianej oprawie można bezpiecznie zapalać świeczki na stole.

W ofercie jarmarku nie brakuje także ręcznie zdobionej biżuterii. Takich naszyjników i kolczyków próżno szukać w wielkich salonach jubilerskich!

Jarmark Rękodzieła już z walentynkowymi akcentami

fot. iswinoujscie.pl

-”Jarmarki rękodzieła sprawdziły się. Zauważyliśmy, że ludzie coraz częściej szukają towarów niepowtarzalnych. To idealne miejsce by je znaleźć”-zapewnia Ewa Mechło, organizatorka Jarmarku. Dlatego ta inicjatywa będzie kontynuowana. W Pasażu „Rondo”już 16 lutego odbędzie się giełda kolekcjonerska. Kolejny jarmark rękodzieła zaplanowano na 2 marca. Z kolei

6 marca kolejna giełda kolekcjonerska połączona zostanie z kiermaszem przeczytanej książki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [10.02.2019, 00:10:13] • [IP: 37.47.146.***]

Czy nie_polityczny był na tej imprezie? Chyba nie ponieważ wystawców było ok. 23 a tzw. Zwiedzających 385 od godz. 10.00 do 13.45. Skontaktujemy się z P. w celu potwierdzenia wiarygdności wypowiedzi.

Gość • Sobota [09.02.2019, 23:54:42] • [IP: 31.11.128.**]

Byliśmy i kupiliśmy mnóstwo prawdziwych perełek, wyrobów rękodzielników nie tylko na okoliczność Walentynek. Gratulujemy inicjatywy oraz pomysłu na promowanie i dzięki tej inicjatywie integracji tak wielu fajnych pozytywnie zakręconych ludzi.

nie_polityczny • Sobota [09.02.2019, 17:26:38] • [IP: 164.127.126.*]

Dobry bajer... tam jest wiecej wystawiajacych sie, niz zwiedzjacych czy o kupujacych nie wspomne...

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■