POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.01.2019, 21:15:09] • Świnoujście

Korowodem do światełka

Korowodem do światełka

fot. iswinoujscie.pl

Choć do zliczenia pozostało jeszcze sporo pieniędzy, sztab w Bibliotece Miejskiej opustoszał już przed 19.00. Wszyscy udali się na Plac Wolności. Na przybywających czekała tu platforma z didżejem i wielka plenerowa potańcówka.. To był początek radosnego wstępu do światełka do nieba, momentu na który co rok czekają wszyscy wolontariusze. Tegoroczny pokaz, wzorem poprzednich lat odbył się na terenie Placu Mickiewicza , przed Urzędem Miasta. Sztab, wraz z wolontariuszami dotarli tam w barwnym głośnym korowodzie. Po drodze dołączali do nich spontanicznie mieszkańcy. Przemarsz zabezpieczali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.



Miłość w Zakopanem na placu i znane taneczne hity takie jak „La Bamba” towarzyszyły uczestnikom korowodu. Tak rozbawieni dotarli na Plac Mickiewicza. Tu , przy sali teatralnej MDK kończyły się właśnie ostatnie występy wieczornego koncertu. Działały jeszcze ostatnie stoiska gastronomiczne z ciepłą strawą. Ale wszyscy otoczyli platformę, na której wysięgniku zainstalowane zostało potężne czerwone serce.

Korowodem do światełka

fot. iswinoujscie.pl

Oczekiwanie przewał szef sztabu. Mirek Nieśpelski zdążył jeszcze podziękować wszystkim za wspólny wysiłek i fantastyczne granie. Liczenie pieniędzy w sztabie wciąż trwało, więc szef nie mógł podać zebranym ostatecznego wyniku Ale jedno było pewne.

Korowodem do światełka

fot. iswinoujscie.pl

Świnoujście zagrało pięknie, możemy być z siebie dumni i wznieść radośnie oczy ku górze. Tam, wysoko, fantastyczne fajerwerki narysowały wielkie barwne „dziękuję” wszystkim,którzy w tych dniach z orkiestrą grali.

Korowodem do światełka

fot. iswinoujscie.pl

Pokaz fajerwerków mógł zachwycić. Nad łowami zebranych rozrywały się kolorowe kwiaty naszych marzeń.

Po pokazie większość zebranych rozeszła się do domów. Sztab wrócił do pracy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Flint 66 • Poniedziałek [14.01.2019, 18:47:53] • [IP: 37.47.162.**]

Kochani Rodacy, Współmieszkańcy Świnoujścia, Sąsiedzi, proszę zamilknijcie choć na chwilę by móc spojrzeć na siebie z dystansu, posypać głowę popiołem i zdobyć się na refleksję, że ta cudowna coroczna akcja jest obecnie jedynym dostrzegalnym na świecie świadectwem naszej jedności jako Narodu. I nawet jeżeli wewnętrznie nie wszystkim nam to odpowiada, to przy braku alternatywy nie mamy prawa tego niszczyć w tak ohydny sposób. Trzeba być ślepym by nie widzieć do czego prowadzi mowa nienawiści, więc lepiej milczeć i każdego dnia milcząc czynić dobro.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 17:48:48] • [IP: 178.238.253.**]

kolejny raz twierdzę, ze akcja w założeniu była dobra, dziś spowodowała tragedię, a jest prosty sposób 1%, sprawa prosta, dziś są czasy zbyt agresywne żeby narażać dzieci i młodzież na niebezpieczeństw 1

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 13:19:10] • [IP: 109.243.209.**]

00:46 - Do ochrony" żyć" jest ustawowo i konstytucyjnie powołana NFZ, jeśli dochodzi ktoś z zewnątrz, jak WOŚP, jest to DODATEK, a okazuje się że nieekonomiczny, bo koszt uzyskania tego sprzętu jest horrendalnie drogi poprzez ukryte koszta, jak pomoc medialna, słuzb, instytucji, fajerwerków, a niektórzy jedza nawet Złoty Melon (a waży w odbiorze ludzi jeszcze sprawa ideologiczna - kreowanie się Owsiaka, skompromitowanego przegranymi procesami na autorytet i znawcy wszystkiego). Ten koszt na szczęście zmniejszył rzad PiS, bo wycofał wojsko, media publiczne - tym samym zracjonalizował nawet WOŚP wbrew woli jej lidera. I prosze nie mieszac z biblioteką pomocy tak oczywistej jak policja, ta należy się każdej publicznej inicjatywie, na miarę potrzeb, ale bez przesady, którą był udział wojska, jakies pokazy, przeloty samolotem F16, również udział TVP i Pol. Radia - no skandal, ze to się działo.

ja daję na twych lewaków2 • Poniedziałek [14.01.2019, 12:49:34] • [IP: 109.243.209.**]

..jak ja muszę dawać na promujące aborcję i homoideologię czasopismo" Krytyka Polityczna", jak ja mimo że jestem katolikiem musze dawać na legalną tak zwana aborcję (w ramach skład. zdrowotnych) -zarzynanie ludzi pod sercami matek. natomiast o.R. z zakonem nie dostają nic ponad to, na co pozwala prawo, bo dotacje na geotermię, uczelnię, budowę muzeum może dostawac każdy, i to w dużym rozmiarze, jeśli jak w przypadku muzeum w Toruniu nie ma innej podobnej placówki - to muzeum dostaje dofinansowanie, a też wielkie pochwały ze środowisk żydowskich (odwiedzili muzeum prominentni przedstawiciele środowisk żydowskich w świecie, członkowie rządu Izraela).Przy okazji w wielkim szumie informacyjnym rzuca sie oszczerstwa, że i RADIO coś dostaje - nie dostaje nic - uczelnia dostaje dotacje(w kraju dotowanie uczelni jest rutyną), są osobne dotacje na muzeum. Zrób w swoim życiu 1/100 tego co, zakon z o.Rydzykiem - przestaniesz być śmieszny z swoimi obelgami pod jego adresem.Zaś Owsiak dostaje dotację niejawną np.bibliotek

ja daję na twych lewaków1 • Poniedziałek [14.01.2019, 12:34:17] • [IP: 109.243.209.**]

5:22 Przepraszam, ale niespełna 1% sprzętu do 99% sprzętu kupionego przez NFZ to jak mrówka przy słoniu, naprawdę nie nadmiesz tej drobinki retoryką i pompą, triumfalizmem typowym dla tej puchnącej od samozadowolenia akcji, a mówimy o SPRZĘCIE, na ogół świetnym, nie o schorzeniach służby zdrowia pod NFZ-etem.Epitet, jakiego użyłes wobec zakonnika, zaledwie czastki zakonu redemptorystów, czyli Koscioła wskazuje na śilną indoktrynację i ulegnięcie manipulacji medialnej. O. Rydzyk jest wyjątkowo szczodrze pomawiany i niszczony, ale tak się działo w przypadku każdego większego dzieła kościelnego- o.Beyzym, opiekun trędowatych był niszczony przez srodowiska masońskie, a i tak zbudował szpital na Madagaskarze (100 lat temu) istniejący do dziś, o.Kolbe był opluwany, a działał jak wzorzec o.Rydzyka: założył radio, wydawał pismo o nakładzie do 1 mln egzempl., tworzył wspólnoty modlitewne. Identycznie czyni o.Rydzyk z zakonem, nawet założył uczelnię, sanktuarium z muzeum o ratowaniu Żydów- na nie dajesz podatki, jak ja

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 12:13:35] • [IP: 5.173.136.**]

4-5 min światełka słabo jak na nasze miasto... Czyżby obrońcy Psów się zgłosili do Pana prezydenta? W Chinach takie psiaki się je ;)

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 11:08:14] • [IP: 23.226.237.*]

23:31:56 - Weź ty się ode mnie lewaku odp⨳̶⨳̶⨳̶ol. Nikomu ku⨳̶⨳⨳̶a nie daję pieniędzy, ani WOŚP, ani NFZ, ani innym pasożydom i nie jestem nastawiony na żadne imprezy, tylko stwierdzam fakty ośla łąko.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 09:20:25] • [IP: 5.173.129.**]

Pafeł nie spadnij z tej klapy bo bedzie strata

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 07:35:00] • [IP: 178.235.191.***]

czy ktoś kiedyś policzył ile kosztuje zorganizowanie takiej fety? ludzie robią to w wolontariacie, dlaczego SZTAB bierze kasę ? ILE? dlaczego nie podaje się takich informacji? Pozdrawiam.Zal tylko człowieka w Gdańsku

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 07:13:40] • [IP: 92.42.115.***]

Ludziska nie narzekajcie narzeka ten co nic z siebie nie daje!! Uważam że to SZCZYTNY CEL tak trzymać SIEMA!!wspierałam --wspieram i będę WSPIERAĆ!! SUPER!!

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 05:22:50] • [IP: 92.42.118.***]

Gość • Niedziela [13.01.2019, 23:31:56] • [IP: 109.243.209.**]----> smutne, że mnie, uczciwego podatnika nikt nie pyta o zdanie a m.in. moja kasa leci do bezczelnego klechy z Torunia. Co do krytyki przedsięwzięcia jakim jest finał WOŚP, to oczywiście masz do tego prawo. Wielu rzeczom się dziwisz, zapewne dlatego, że nie wiesz jakie to ma znaczenie w wymiarze aktywności społecznej. O części finansowej nie wspominam, bo fundacja jest transparentna w tym zakresie. Kwestionujesz zaś znaczenie sprzętu medycznego jaki WOŚP od lat przekazuje tak słuyżbie zdrowia jak i służbom ratunkowym. Gdyby nie WOŚP oni nigdy tego sprzętu by nie otrzymali. Wspominasz o NFZ... hahaha mam wrażenie, że dawno nie korzystałeś z jej usług. Jeśli chcesz na ten temat podyskutować to wal śmiało. Kluczowym pytaniem jest dlaczego obecnie rządzący tak nienawidzą WOSP. A dlatego, że dla nich każdy, kto ma autorytet, każdy kto potrafi porwać za sobą dziesiątki tysięcy ludzi jest zagrożeniem. No i ten kościół w tle... i wszystko jasne.

Schoolwysyn • Poniedziałek [14.01.2019, 02:30:50] • [IP: 5.173.136.**]

19, 23:31:56] • [IP: 109.243.209.**] Smutne, że zmusza się mnie do płacenia abonamentu RTV na propagandową telewizję, nakręcająca przeciwko sobie Polaków. Może podasz jaki procent na NFZ przekazuje prowadzący liczne zbiórki Ojciec Rydzyk?

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 01:04:30] • [IP: 92.42.112.***]

Co to za kocia wiara? Wierzący inaczej nawiedzili swój kiczowaty ołtarz.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 00:46:39] • [IP: 95.211.146.***]

23:31:56] • [IP: 109.243.209.**] ta" prywatna inicjatywa człowieka któremu byś nie dał nawet 10 groszy" przyczyniła się do uratowania bardzo wielu żyć... dziwne że jako taki ortodoksyjny katolik nie potrafisz tego docenić... a może w sumie to nie dziwne, bo przecież wszelkie radykalizmy mają w sobie coś chorego... A jeśli chodzi o ten żal że biblioteka utrzymywana z twoich podatków pomaga w organizacji finału WOŚP, to pomyśl że np. policja która zabezpiecza procesje kościelne (też prywatne) utrzymywana jest także z podatków ludzi nienależących do kościoła - czy im też ma być akurat z tego powodu smutno? Widzisz absurdalność i krótkowzroczność swego myślenia?

Gość • Niedziela [13.01.2019, 23:31:56] • [IP: 109.243.209.**]

Smutne, że zmusza się mnie, jako płacącego podatki na bibliotekę publiczną, do wkładu - poprzez użycie biblioteki - w tę prywatną inicjatywe kierowaną przez człowieka, któremu bym nie dał nawet 10 groszy za ideologię, która głosi, użycie siły (poprzez nakaz dany ochroniarzom) w czasie konferencji prasowej, by wyrzucic dziennikarza Rachonia spokojnie zadającego pytania o sprawy finansowe WOŚP (mimo nakazu sądu nadal niewyjaśnione). --- 21:20:33 i do innych podobnie narzekających - Dziwi mnie, że nastawieni jesteście na rozrywkę, skoro celem ma byc łożenie na sprzęt. Ja gdy daję na cel dobroczynny, nie oczekuję zapłaty za to w formie dobrej zabawy. Jestem krytykiem tej dziwnej zbiórki, ale tu jednak się dziwię wam, uczestnikom WOŚP, że tak hedonistycznie jesteście nastawieni do zbiórki, którą chwalicie, a czasem niektórzy z was uznają ja za fundament istnienia służby zdrowia, co wobec zaledwie 1% wkładu WOŚP w kupno sprzetu, którego dokonuje w ciągu roku NFZ, jest zabawne.

Gość • Niedziela [13.01.2019, 22:38:24] • [IP: 178.238.247.***]

Te światełka to ludzie z dobrego serca dali ? Czy zebrane pienądze wystrzelali ?

Gość • Niedziela [13.01.2019, 22:13:58] • [IP: 92.42.114.***]

może ktoś zabroni uzywania srodków wybuchowych, bo to jest znęcanie sie nad zwierzętami i ludzmi co tego nie lubią?

Gość • Niedziela [13.01.2019, 21:55:16] • [IP: 92.42.114.***]

W korowodzie największą furorę robili rodzice z maluszkami w wózkach.

Gość • Niedziela [13.01.2019, 21:46:00] • [IP: 176.221.113.**]

Biedne zwierzątka cierpiały od huku. Co za bezduszność!

Pazdzioch • Niedziela [13.01.2019, 21:26:24] • [IP: 83.23.247.**]

Leci krzyk 4

Gość • Niedziela [13.01.2019, 21:20:33] • [IP: 23.226.237.*]

Z dupy impreza. Kiedyś chociaż po" Światełku" był koncert, a teraz dupa. Wrzućcie do skarbony i spie⨳̶⨳̶⨳̶ać. Szkoda, że to nie przed wyborami na Sołtysa tej wsi, tylko po. Burmistrz już na luzie wyłożył lachę na kundelki, które na niego zagłosowały.

Julka • Niedziela [13.01.2019, 21:18:55] • [IP: 178.235.189.***]

Bravo, jesteśmy razem !

Oglądasz 1-22 z 22
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Trwający zwykle datkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne. ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■