POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.01.2019, 08:53:55] • Świnoujście

Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

fot. Organizator

Poznaliśmy 16 miast, które wygrały rywalizacje regionalne, a co za tym idzie charytatywne nagrody od Grupy Energa. W ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej świątecznie przystrojone miasta w szranki stanęło 159 miejscowości. Teraz finaliści „Świeć Się z Energą" zawalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski" i kolejne nagrody – do potrzebujących ze zwycięskiego miasta trafi sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000 zł. Runda finałowa potrwa do 18 stycznia.

Akcja „Świeć się z Energą" już od dziesięciu lat zachęca do zabawy i wybór najładniej oświetlonych świątecznie miejsc w Polsce. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących, m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym, regionalnym etapie 10. edycji „Świeć Się z Energą" wzięło udział 159 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 22, startowało z Wielkopolski. O wyborze zdecydowano w głosowaniu, które odbywało się od 14.1.2018 do 7.1.2019 na łamach dzienników regionalnych w całej Polsce.

– Cieszę się, że kolejny raz udało nam się wejść do wielkiego finału. Sukces ten, podobnie jak w latach ubiegłych, przyczyni się do tego, że do osób potrzebujących z naszego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy są dumni ze swojego pięknie oświetlonego miasta, za co serdecznie im dziękuję – mówi Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży.

Wszyscy „mistrzowie województw" już wygrali. Zdobyli ufundowane przez Grupę Energa zestawy 16 praktycznych urządzeń AGD (m.in. 2 chłodziarki, 2 pralki, kuchenka elektryczna), każdy o wartości 10 000 zł.

W finale plebiscytu "Świeć się z Energą" rywalizują:

- Wrocław (dolnośląskie)
- Toruń (kujawsko-pomorskie)
- Zamość (lubelskie)
- Wschowa (lubuskie)
- Łódź (łódzkie)
- Kraków (małopolskie)
- Radom (mazowieckie)
- Nysa (opolskie)
- Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
- Łomża (podlaskie)
- Wejherowo (pomorskie)
- Katowice (śląskie)
- Kielce (świętokrzyskie)
- Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
- Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
- Świnoujście (zachodniopomorskie)

Na Świnoujście głosować można poprzez przesłanie SMS na numer 72355 o treści "SEM.45".

Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów i tytuł "Świetlnej Stolicy Polski", otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Głosować będzie można SMS-owo lub poprzez „głosowanie klikiem" od 11 do 18 stycznia. W jaki sposób oddać głos dowiemy się tu.

– Cieszy mnie bardzo, że Wejherowo ponownie znalazło się w gronie najładniej oświetlonych dekoracjami świątecznymi miast w Polsce i zwyciężyło w województwie pomorskim w konkursie „Świeć się z Energą". Konkurs to nie tylko doskonała okazja do promocji, ale przede wszystkim spełnia on szlachetny cel społeczny, bo przyznawane w nim nagrody mogą trafić do organizacji prowadzących bardzo ważną i pożyteczną działalność społeczną – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Dziękuję mieszkańcom za oddawanie głosów na Wejherowo, jednocześnie zachęcam do głosowania na nasze miasto podczas finału konkursu – dodaje.

Święta w obiektywach fotograficznych

Do 18 stycznia trwa dodatkowa zabawa dla uczestników indywidualnych – doroczny konkurs fotograficzny, do którego zgłoszono już prawie 1000 zdjęć. Prace oceni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – fotografki i ambasadorki akcji "Świeć się z Energą", a na autorów najlepszych prac czeka 5 aparatów fotograficznych, 26 bonów do sklep.energa.pl. Zdobywca grand prix wygra weekend dla 2 osób w hotelu w Gdańsku. Szans na nagrody można szukać także w głosowaniu publiczności. Do 18 stycznia trwa głosowanie, które wyłoni zdobywców 48 nagród w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Głosować można za pomocą SMS-ów. Szczegóły na SwiecSie.pl.

Dodatkowy konkurs fotograficzny rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram rundy finałowej

- głosowanie w II etapie plebiscytu miast: 11-18 stycznia 2019
- głosowanie w konkursie fotograficznym: do 18 stycznia 2019
- dodawanie zdjęć w konkursie #SwiecSiezEnerga: do 18 stycznia 2019

Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą" na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Sobota [12.01.2019, 18:44:41] • [IP: 77.252.46.***]

Mój głos byłby pewny, jakby zadbano w ten sam sposób o Warszów.Ale ta wizytówka miasta, to brud, zaniedbanie.Wszędzie ohyda.Ulica od promu przypomina skrót przez śmietnisko.Dlaczego np parkingów prz przejezdzie kolejowym nikt nie uporządkuje.Także terenów zielonych.A tam parkują zwykle goście.Wstyd!!.

Gość • Sobota [12.01.2019, 14:06:29] • [IP: 5.173.144.***]

Wyobraźmy sobie dawne czasy kiedy mrok rozświetlały słabe ogienki kagankow później pierwsze lampy naftowe czy gazowe i nastała era oświetlenia elektrycznego która w pełni rozświetlona tą planetę, tak mówimy o planecie a nie o jednym domu czy miejscowości czy regionie. Jeśli światło notabene tak potrzebne określimy jako czynnik szkodliwy dla ludzi to zasmiecilismy całą planetę światłem gdyż niewiele jest rejonów całkowicie pozbawionych sztucznego składnika jakim jest światło i odblask od niego W Polsce jest takich rejonów niewiele, dosłownie do policzenia na palcach jednej ręki a są rejony gdzie jego nadmiar jest tragiczny w skutkach np rejony upraw pod osłonami gdzie brak zasłon powoduje szkody w środowisku w promieniu wielu kilometrów od źródła Czy jeśli ograniczymy ilość emisji światła do absolutnego minimum to będzie dobrze? Czy źle bo znikną reklamy Czy przyroda dostosowane się do sztucznego oświetlenia?

Gość • Sobota [12.01.2019, 13:16:42] • [IP: 185.210.39.**]

ZA TO PSIE GÓ...LEŻĄCE DO TEJ PORY POD CHOINKĄ NA ROGU MONTE CASSINO I BOH.WRZEŚNIA POD MIEJSKIM MONITORINGIEM TO ŚWINOUJŚCIE POWINNO BYĆ ZDYSKWALIFIKOWANE!!A URZĘDNICY MIEJSCY ODPOWIEDZIALNI ZA TEN FAKT POWINNI STRACIĆ STOŁKI!!PANI NACZELNIK JEŚLI NIE MIAŁA WPŁYWU NA FIRMĘ SPRZĄTAJĄCĄ MIASTO, TO POWINNA SAMA WZIĄĆ SZUFELKĘ I TO GÓ...POSPRZĄTAĆ!!DNO!DNO!DNO!

Gość • Sobota [12.01.2019, 12:20:58] • [IP: 109.243.209.**]

To skrawek złożonego zjawiska, sprawa świetlnych dekoracji, bo: często im bogatsze duchowo Boże Narodzenie, w rodzinach, tym mniej jest potrzebna para w ten gwizdek w dekorowanie miasta - inaczej mówiąc Boże Narodzenie ulega komercjalizacji, spłyceniu, nacisk się kładzie na zakupy, prezenty, wystrój ulic, domów, a Adwent coraz mniej funkcjonuje (Adwent to oczekiwanie, przygotowania całomiesięczne) więc energia idzie w działania zewnętrzne, niemające wiele wspólnego z właściwym B. Narodzeniem. Z drugiej strony na Zachodzie coraz częściej ubożeje to B. Narodzenie, także zewnętrznie, bo nawet zdominowane przez polityczną poprawność lub islam środowiska rezygnują z świetowania tego chrześcijańskiego święta, nawet z zewnętrznych dekoracji (w jednym z miast W. Brytanii nie byłoby choinki na głownym placu w XII 18 r., gdyby nie bogaty prywatny sponsor).

Gość • Sobota [12.01.2019, 10:58:16] • [IP: 92.42.114.**]

I płać 30 więcej :O

Gość • Sobota [12.01.2019, 10:16:49] • [IP: 37.248.158.**]

no a potem jak wam energa rachunek wystawi to oczy wam sie zaswiecą

Gość • Sobota [12.01.2019, 09:51:38] • [IP: 188.146.228.***]

Oby NIE Świnoujście !! 🤮

Gość • Sobota [12.01.2019, 09:34:07] • [IP: 80.245.187.**]

Świet(l)ny konkurs dla ciemniaków - gawiedź będzie miała radochę - chleba i igrzysk...

Oglądasz 1-8 z 8
■ Na przeprawie „Centrum”. Dodatkowy, trzeci prom. Jak informuje Żegluga Świnoujska, do 20 września 2019 r. przeprawę promową „Centrum” (popularne „Karsibory) będą obsługiwały trzy promy. Dodatkowa jednostka będzie wprowadzana w przypadku długich kolejek oczekujących na przeprawę w godzinach od 7.45 do 18.15. Dwa promy będą kursowały do godziny 20.20, a nie jak dotychczas do 18.20 ■
■ Rada Miasta zajmie się ponownie przygotowaniem uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej. Poprzednią, z kwietnia br. uchyliła regionalna Izba Obrachunkowa. RIO stwierdziła, że dokument jest obarczony wadami prawnymi. Radni postanowili jednogłośnie o ponownym przygotowaniu tego dokumentu ■ Od godziny 9.00 rozpoczęły się obrady XV sesji Rady Miasta Świnoujścia. Najważniejszymi punktami obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem prezydenta miasta z wykonania budżetu miasta za rok 2018 i głosowanie nad udzieleniem Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu ■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■