POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.01.2019, 08:53:55] • Świnoujście

Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

fot. Organizator

Poznaliśmy 16 miast, które wygrały rywalizacje regionalne, a co za tym idzie charytatywne nagrody od Grupy Energa. W ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej świątecznie przystrojone miasta w szranki stanęło 159 miejscowości. Teraz finaliści „Świeć Się z Energą" zawalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski" i kolejne nagrody – do potrzebujących ze zwycięskiego miasta trafi sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000 zł. Runda finałowa potrwa do 18 stycznia.

Akcja „Świeć się z Energą" już od dziesięciu lat zachęca do zabawy i wybór najładniej oświetlonych świątecznie miejsc w Polsce. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących, m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym, regionalnym etapie 10. edycji „Świeć Się z Energą" wzięło udział 159 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 22, startowało z Wielkopolski. O wyborze zdecydowano w głosowaniu, które odbywało się od 14.1.2018 do 7.1.2019 na łamach dzienników regionalnych w całej Polsce.

– Cieszę się, że kolejny raz udało nam się wejść do wielkiego finału. Sukces ten, podobnie jak w latach ubiegłych, przyczyni się do tego, że do osób potrzebujących z naszego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy są dumni ze swojego pięknie oświetlonego miasta, za co serdecznie im dziękuję – mówi Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży.

Wszyscy „mistrzowie województw" już wygrali. Zdobyli ufundowane przez Grupę Energa zestawy 16 praktycznych urządzeń AGD (m.in. 2 chłodziarki, 2 pralki, kuchenka elektryczna), każdy o wartości 10 000 zł.

W finale plebiscytu "Świeć się z Energą" rywalizują:

- Wrocław (dolnośląskie)
- Toruń (kujawsko-pomorskie)
- Zamość (lubelskie)
- Wschowa (lubuskie)
- Łódź (łódzkie)
- Kraków (małopolskie)
- Radom (mazowieckie)
- Nysa (opolskie)
- Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
- Łomża (podlaskie)
- Wejherowo (pomorskie)
- Katowice (śląskie)
- Kielce (świętokrzyskie)
- Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
- Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
- Świnoujście (zachodniopomorskie)

Na Świnoujście głosować można poprzez przesłanie SMS na numer 72355 o treści "SEM.45".

Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów i tytuł "Świetlnej Stolicy Polski", otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Głosować będzie można SMS-owo lub poprzez „głosowanie klikiem" od 11 do 18 stycznia. W jaki sposób oddać głos dowiemy się tu.

– Cieszy mnie bardzo, że Wejherowo ponownie znalazło się w gronie najładniej oświetlonych dekoracjami świątecznymi miast w Polsce i zwyciężyło w województwie pomorskim w konkursie „Świeć się z Energą". Konkurs to nie tylko doskonała okazja do promocji, ale przede wszystkim spełnia on szlachetny cel społeczny, bo przyznawane w nim nagrody mogą trafić do organizacji prowadzących bardzo ważną i pożyteczną działalność społeczną – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Dziękuję mieszkańcom za oddawanie głosów na Wejherowo, jednocześnie zachęcam do głosowania na nasze miasto podczas finału konkursu – dodaje.

Święta w obiektywach fotograficznych

Do 18 stycznia trwa dodatkowa zabawa dla uczestników indywidualnych – doroczny konkurs fotograficzny, do którego zgłoszono już prawie 1000 zdjęć. Prace oceni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – fotografki i ambasadorki akcji "Świeć się z Energą", a na autorów najlepszych prac czeka 5 aparatów fotograficznych, 26 bonów do sklep.energa.pl. Zdobywca grand prix wygra weekend dla 2 osób w hotelu w Gdańsku. Szans na nagrody można szukać także w głosowaniu publiczności. Do 18 stycznia trwa głosowanie, które wyłoni zdobywców 48 nagród w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Głosować można za pomocą SMS-ów. Szczegóły na SwiecSie.pl.

Dodatkowy konkurs fotograficzny rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram rundy finałowej

- głosowanie w II etapie plebiscytu miast: 11-18 stycznia 2019
- głosowanie w konkursie fotograficznym: do 18 stycznia 2019
- dodawanie zdjęć w konkursie #SwiecSiezEnerga: do 18 stycznia 2019

Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą" na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Sobota [12.01.2019, 18:44:41] • [IP: 77.252.46.***]

Mój głos byłby pewny, jakby zadbano w ten sam sposób o Warszów.Ale ta wizytówka miasta, to brud, zaniedbanie.Wszędzie ohyda.Ulica od promu przypomina skrót przez śmietnisko.Dlaczego np parkingów prz przejezdzie kolejowym nikt nie uporządkuje.Także terenów zielonych.A tam parkują zwykle goście.Wstyd!!.

Gość • Sobota [12.01.2019, 14:06:29] • [IP: 5.173.144.***]

Wyobraźmy sobie dawne czasy kiedy mrok rozświetlały słabe ogienki kagankow później pierwsze lampy naftowe czy gazowe i nastała era oświetlenia elektrycznego która w pełni rozświetlona tą planetę, tak mówimy o planecie a nie o jednym domu czy miejscowości czy regionie. Jeśli światło notabene tak potrzebne określimy jako czynnik szkodliwy dla ludzi to zasmiecilismy całą planetę światłem gdyż niewiele jest rejonów całkowicie pozbawionych sztucznego składnika jakim jest światło i odblask od niego W Polsce jest takich rejonów niewiele, dosłownie do policzenia na palcach jednej ręki a są rejony gdzie jego nadmiar jest tragiczny w skutkach np rejony upraw pod osłonami gdzie brak zasłon powoduje szkody w środowisku w promieniu wielu kilometrów od źródła Czy jeśli ograniczymy ilość emisji światła do absolutnego minimum to będzie dobrze? Czy źle bo znikną reklamy Czy przyroda dostosowane się do sztucznego oświetlenia?

Gość • Sobota [12.01.2019, 13:16:42] • [IP: 185.210.39.**]

ZA TO PSIE GÓ...LEŻĄCE DO TEJ PORY POD CHOINKĄ NA ROGU MONTE CASSINO I BOH.WRZEŚNIA POD MIEJSKIM MONITORINGIEM TO ŚWINOUJŚCIE POWINNO BYĆ ZDYSKWALIFIKOWANE!!A URZĘDNICY MIEJSCY ODPOWIEDZIALNI ZA TEN FAKT POWINNI STRACIĆ STOŁKI!!PANI NACZELNIK JEŚLI NIE MIAŁA WPŁYWU NA FIRMĘ SPRZĄTAJĄCĄ MIASTO, TO POWINNA SAMA WZIĄĆ SZUFELKĘ I TO GÓ...POSPRZĄTAĆ!!DNO!DNO!DNO!

Gość • Sobota [12.01.2019, 12:20:58] • [IP: 109.243.209.**]

To skrawek złożonego zjawiska, sprawa świetlnych dekoracji, bo: często im bogatsze duchowo Boże Narodzenie, w rodzinach, tym mniej jest potrzebna para w ten gwizdek w dekorowanie miasta - inaczej mówiąc Boże Narodzenie ulega komercjalizacji, spłyceniu, nacisk się kładzie na zakupy, prezenty, wystrój ulic, domów, a Adwent coraz mniej funkcjonuje (Adwent to oczekiwanie, przygotowania całomiesięczne) więc energia idzie w działania zewnętrzne, niemające wiele wspólnego z właściwym B. Narodzeniem. Z drugiej strony na Zachodzie coraz częściej ubożeje to B. Narodzenie, także zewnętrznie, bo nawet zdominowane przez polityczną poprawność lub islam środowiska rezygnują z świetowania tego chrześcijańskiego święta, nawet z zewnętrznych dekoracji (w jednym z miast W. Brytanii nie byłoby choinki na głownym placu w XII 18 r., gdyby nie bogaty prywatny sponsor).

Gość • Sobota [12.01.2019, 10:58:16] • [IP: 92.42.114.**]

I płać 30 więcej :O

Gość • Sobota [12.01.2019, 10:16:49] • [IP: 37.248.158.**]

no a potem jak wam energa rachunek wystawi to oczy wam sie zaswiecą

Gość • Sobota [12.01.2019, 09:51:38] • [IP: 188.146.228.***]

Oby NIE Świnoujście !! 🤮

Gość • Sobota [12.01.2019, 09:34:07] • [IP: 80.245.187.**]

Świet(l)ny konkurs dla ciemniaków - gawiedź będzie miała radochę - chleba i igrzysk...

Oglądasz 1-8 z 8
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Trwający zwykle datkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne. ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■