░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.01.2019, 08:53:55] • Świnoujście

Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

Kto zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? 16 miast z charytatywnymi nagrodami i awansem do finału „Świeć się z Energą”

fot. Organizator

Poznaliśmy 16 miast, które wygrały rywalizacje regionalne, a co za tym idzie charytatywne nagrody od Grupy Energa. W ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej świątecznie przystrojone miasta w szranki stanęło 159 miejscowości. Teraz finaliści „Świeć Się z Energą" zawalczą o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski" i kolejne nagrody – do potrzebujących ze zwycięskiego miasta trafi sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000 zł. Runda finałowa potrwa do 18 stycznia.

Akcja „Świeć się z Energą" już od dziesięciu lat zachęca do zabawy i wybór najładniej oświetlonych świątecznie miejsc w Polsce. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących, m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym, regionalnym etapie 10. edycji „Świeć Się z Energą" wzięło udział 159 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 22, startowało z Wielkopolski. O wyborze zdecydowano w głosowaniu, które odbywało się od 14.1.2018 do 7.1.2019 na łamach dzienników regionalnych w całej Polsce.

– Cieszę się, że kolejny raz udało nam się wejść do wielkiego finału. Sukces ten, podobnie jak w latach ubiegłych, przyczyni się do tego, że do osób potrzebujących z naszego miasta trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy są dumni ze swojego pięknie oświetlonego miasta, za co serdecznie im dziękuję – mówi Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży.

Wszyscy „mistrzowie województw" już wygrali. Zdobyli ufundowane przez Grupę Energa zestawy 16 praktycznych urządzeń AGD (m.in. 2 chłodziarki, 2 pralki, kuchenka elektryczna), każdy o wartości 10 000 zł.

W finale plebiscytu "Świeć się z Energą" rywalizują:

- Wrocław (dolnośląskie)
- Toruń (kujawsko-pomorskie)
- Zamość (lubelskie)
- Wschowa (lubuskie)
- Łódź (łódzkie)
- Kraków (małopolskie)
- Radom (mazowieckie)
- Nysa (opolskie)
- Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
- Łomża (podlaskie)
- Wejherowo (pomorskie)
- Katowice (śląskie)
- Kielce (świętokrzyskie)
- Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
- Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
- Świnoujście (zachodniopomorskie)

Na Świnoujście głosować można poprzez przesłanie SMS na numer 72355 o treści "SEM.45".

Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów i tytuł "Świetlnej Stolicy Polski", otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Głosować będzie można SMS-owo lub poprzez „głosowanie klikiem" od 11 do 18 stycznia. W jaki sposób oddać głos dowiemy się tu.

– Cieszy mnie bardzo, że Wejherowo ponownie znalazło się w gronie najładniej oświetlonych dekoracjami świątecznymi miast w Polsce i zwyciężyło w województwie pomorskim w konkursie „Świeć się z Energą". Konkurs to nie tylko doskonała okazja do promocji, ale przede wszystkim spełnia on szlachetny cel społeczny, bo przyznawane w nim nagrody mogą trafić do organizacji prowadzących bardzo ważną i pożyteczną działalność społeczną – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa – Dziękuję mieszkańcom za oddawanie głosów na Wejherowo, jednocześnie zachęcam do głosowania na nasze miasto podczas finału konkursu – dodaje.

Święta w obiektywach fotograficznych

Do 18 stycznia trwa dodatkowa zabawa dla uczestników indywidualnych – doroczny konkurs fotograficzny, do którego zgłoszono już prawie 1000 zdjęć. Prace oceni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – fotografki i ambasadorki akcji "Świeć się z Energą", a na autorów najlepszych prac czeka 5 aparatów fotograficznych, 26 bonów do sklep.energa.pl. Zdobywca grand prix wygra weekend dla 2 osób w hotelu w Gdańsku. Szans na nagrody można szukać także w głosowaniu publiczności. Do 18 stycznia trwa głosowanie, które wyłoni zdobywców 48 nagród w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Głosować można za pomocą SMS-ów. Szczegóły na SwiecSie.pl.

Dodatkowy konkurs fotograficzny rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć zamieszczonych na Instagramie i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram rundy finałowej

- głosowanie w II etapie plebiscytu miast: 11-18 stycznia 2019
- głosowanie w konkursie fotograficznym: do 18 stycznia 2019
- dodawanie zdjęć w konkursie #SwiecSiezEnerga: do 18 stycznia 2019

Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą" na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Sobota [12.01.2019, 18:44:41] • [IP: 77.252.46.***]

Mój głos byłby pewny, jakby zadbano w ten sam sposób o Warszów.Ale ta wizytówka miasta, to brud, zaniedbanie.Wszędzie ohyda.Ulica od promu przypomina skrót przez śmietnisko.Dlaczego np parkingów prz przejezdzie kolejowym nikt nie uporządkuje.Także terenów zielonych.A tam parkują zwykle goście.Wstyd!!.

Gość • Sobota [12.01.2019, 14:06:29] • [IP: 5.173.144.***]

Wyobraźmy sobie dawne czasy kiedy mrok rozświetlały słabe ogienki kagankow później pierwsze lampy naftowe czy gazowe i nastała era oświetlenia elektrycznego która w pełni rozświetlona tą planetę, tak mówimy o planecie a nie o jednym domu czy miejscowości czy regionie. Jeśli światło notabene tak potrzebne określimy jako czynnik szkodliwy dla ludzi to zasmiecilismy całą planetę światłem gdyż niewiele jest rejonów całkowicie pozbawionych sztucznego składnika jakim jest światło i odblask od niego W Polsce jest takich rejonów niewiele, dosłownie do policzenia na palcach jednej ręki a są rejony gdzie jego nadmiar jest tragiczny w skutkach np rejony upraw pod osłonami gdzie brak zasłon powoduje szkody w środowisku w promieniu wielu kilometrów od źródła Czy jeśli ograniczymy ilość emisji światła do absolutnego minimum to będzie dobrze? Czy źle bo znikną reklamy Czy przyroda dostosowane się do sztucznego oświetlenia?

Gość • Sobota [12.01.2019, 13:16:42] • [IP: 185.210.39.**]

ZA TO PSIE GÓ...LEŻĄCE DO TEJ PORY POD CHOINKĄ NA ROGU MONTE CASSINO I BOH.WRZEŚNIA POD MIEJSKIM MONITORINGIEM TO ŚWINOUJŚCIE POWINNO BYĆ ZDYSKWALIFIKOWANE!!A URZĘDNICY MIEJSCY ODPOWIEDZIALNI ZA TEN FAKT POWINNI STRACIĆ STOŁKI!!PANI NACZELNIK JEŚLI NIE MIAŁA WPŁYWU NA FIRMĘ SPRZĄTAJĄCĄ MIASTO, TO POWINNA SAMA WZIĄĆ SZUFELKĘ I TO GÓ...POSPRZĄTAĆ!!DNO!DNO!DNO!

Gość • Sobota [12.01.2019, 12:20:58] • [IP: 109.243.209.**]

To skrawek złożonego zjawiska, sprawa świetlnych dekoracji, bo: często im bogatsze duchowo Boże Narodzenie, w rodzinach, tym mniej jest potrzebna para w ten gwizdek w dekorowanie miasta - inaczej mówiąc Boże Narodzenie ulega komercjalizacji, spłyceniu, nacisk się kładzie na zakupy, prezenty, wystrój ulic, domów, a Adwent coraz mniej funkcjonuje (Adwent to oczekiwanie, przygotowania całomiesięczne) więc energia idzie w działania zewnętrzne, niemające wiele wspólnego z właściwym B. Narodzeniem. Z drugiej strony na Zachodzie coraz częściej ubożeje to B. Narodzenie, także zewnętrznie, bo nawet zdominowane przez polityczną poprawność lub islam środowiska rezygnują z świetowania tego chrześcijańskiego święta, nawet z zewnętrznych dekoracji (w jednym z miast W. Brytanii nie byłoby choinki na głownym placu w XII 18 r., gdyby nie bogaty prywatny sponsor).

Gość • Sobota [12.01.2019, 10:58:16] • [IP: 92.42.114.**]

I płać 30 więcej :O

Gość • Sobota [12.01.2019, 10:16:49] • [IP: 37.248.158.**]

no a potem jak wam energa rachunek wystawi to oczy wam sie zaswiecą

Gość • Sobota [12.01.2019, 09:51:38] • [IP: 188.146.228.***]

Oby NIE Świnoujście !! 🤮

Gość • Sobota [12.01.2019, 09:34:07] • [IP: 80.245.187.**]

Świet(l)ny konkurs dla ciemniaków - gawiedź będzie miała radochę - chleba i igrzysk...

Oglądasz 1-8 z 8
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■