POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.02.2019, 18:56:05] • Świnoujście

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Dotychczas tylko nam piękniało. Przybywało nowych hoteli, apartamentowców, zagospodarowanych i zalanych równiutkim betonem placyków, deptaków, skwerków. Teraz, pod koniec roku jakby wyhamowało lub zaczęło wyrównywać ten bilans zysków i strat. Doskonale to widać w proporcjach rosnącej wzdłuż i wszerz promenady oraz, kontrastującego obrazu centrum miasta. Zamykają się kolejne sklepy, wiele z nich od dawna kusi tylko informacją "Wynajmę".

Wzdłuż ulicy Bohaterów Września stoją sklepy-widma, sklepy niechciane, zapomniane, puste...Jedne na chwilę dostają drugą szansę, inne długo i bezskutecznie czekają na kogoś z pomysłem.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Jednak to nie koniec zamierania punktów handlowych w centrum naszego miasta - dość wymienić trzy pasaże świecące pustkami. Nawet mocne, wydawałoby się, punkty sprzedaży, również ostatnio wywiesiły kartki o likwidacji.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Dotychczas dobrze się miały wszelkie szmateksy, wciąż przybywało nowych. Przykładem takiego jest nieistniejący już sklep na Konstytucji 3 Maja, po byłym sklepie mięsnym. Wytrwał od wiosny do grudnia...

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Również przy ulicy Armii Krajowej, w miejscu dawnego Empiku, długo funkcjonował sklep z używaną odzieżą - już go nie ma. Poza tym wzdłuż tej ulicy jest więcej takich pustych pomieszczeń sklepowych.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Nie opłacało się prowadzić interesu? Przecież te sklepy istniały na tyle długo, że miały chyba klientów i odpowiednie obroty? Dlaczego w ich miejsce nie powstają nowe?

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Oczywiście pustych sklepów w mieście jest dużo więcej. Można było by nawet z tego zrobić fotogalerię.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 150, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 150

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 21:03:16] • [IP: 178.0.7.**]

jakie miasto, takie życie...

Gość • Piątek [01.03.2019, 05:46:11] • [IP: 31.11.130.***]

jak mieli ceny księżycowe to i padli jakby byli na księżycu, wcale ich nie żałuję, niech zejdą na ziemię to i uda się żyć, dotyczy to wielu" handlowców"!!

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:51:49] • [IP: 176.221.113.**]

Dobrze, jak wszystko padnie, to będą te betonowe budowle stały puste, a cwaniaki zdzierające na wynajmie mieszkań i lokali będą mieć panikę jak pospłacać kredyty.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 13:49:53] • [IP: 5.173.145.**]

Co Wam przeszkadza CORSO? Człowiek z przyjemnością odwiedza takie miejsca. Aż dziw, że tęsknicie za tymi małymi brudnawymi dziuplami. Tęsknota za byłymi czasami?

Gość • Niedziela [24.02.2019, 19:41:41] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Piątek [22.02.2019, 13:04:47] • [IP: 94.254.233.**] Mądrze napisane. Problem jest w chciwości posiadaczy lokali i mieszkań. Nie mają wstydu chamy.

Gość • Niedziela [24.02.2019, 19:40:05] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Sobota [23.02.2019, 17:32:26] • [IP: 5.146.249.***] Ale głupoty piszesz. Samorządy mają wolną rękę do działania. W Świnoujściu nie rządzi PiS więc po co takie bzdury wypisujesz?

Gość • Niedziela [24.02.2019, 19:37:51] • [IP: 176.221.113.**]

Ludzie, którzy mają lokale do wynajęcia są jak psy ogrodnika. Niektóre lokale stoją puste od lat. Widnieje na nich ogłoszenie z chęcią wynajęcia ale ceny są zaporowe. Dlaczego właściciele są aż tak pazerni? Lepiej obniżyć o połowę czynsz i zarabiać niż nie mieć nic i jeszcze do tego dokładać.

Gość • Niedziela [24.02.2019, 18:57:02] • [IP: 88.77.33.***]

Ludzie nie lamętujcie. Ubierzcie żółte kamizelki i idźcie na ulicę i organizujcie protest przeciwko wysokim cenom i czynszową politykę rządzących urzędników

Gość • Niedziela [24.02.2019, 16:23:35] • [IP: 37.47.183.***]

wszędzie powpuszczali wielkie sieciówki, otworzyli galerię handlową corso z ogromnymi czynszami to sklepy w mieście padają...nikt nie może się równać cenowo z chińszczyzną z sieciówki, a ludzie coraz mniej chcą wydawać... kiedyś było prestiżem mieć sklep w mieście, teraz wszyscy bankrutują bo się nie opłaca utargów po 200 zł dziennie robić, mają rodziny na utrzymaniu, na rynku niemieckim też coraz mniej kolorowo się robi, ale tak to jest jak nasz wspaniały Prezydent Żmurkiewicz daje zarobić tylko bogatym a małe firmy ma głęboko w czterech literach, wybraliście go ponownie to teraz będzie jeszcze gorzej, tylko bogata promenada i centrum handlowe będzie miało biznes, małe firmy mogą się zawijać bo nie mają przyszłości w tym mieście póki nie zostanie wybrany normalny prezydent, który zrobi też coś dla zwykłych mieszkańców zamiast napychać kieszenie swoje i swoich kolesi. ..

Gość • Sobota [23.02.2019, 17:32:26] • [IP: 5.146.249.***]

tak 58% mniej inwesticji w roku 2018. tak dlugo jak pisowicze rzadza bedzie co raz gorzej. ruinuja gospodarke tego jestem pewna. kto wsadzi kase do panstwa bez prawa. juz zaczynaja znowu wyborze kupowac. a ludzie nie widza na co sie dali nabrac. te pisowskie programy wszystkie do niczego. klamia i oszukaja. tak szkoda o polske.

Gość • Sobota [23.02.2019, 15:50:04] • [IP: 37.8.231.**]

lOKALE DROGIE A OBOK NAJWIĘKSZA KONKURENCJA... CORSO.

Gość • Piątek [22.02.2019, 13:04:47] • [IP: 94.254.233.**]

To wina wiecznie nienażartych właścieli lokali, zbyt wysoka cena=brak zainteresowanych. Neich się ci" właściciele" wypchają, tak samo jak ci wielcy posiadacze" apartamentów" ze swoimi absurdalnymi cenami najmu. Ludzie już się nie dadzą rąbać na kasie przez łasych na nie swoje pieniądze" posiadaczy".

rzeczywistość • Piątek [22.02.2019, 10:06:13] • [IP: 92.42.117.**]

Prawda jest taka, że wynajmując kiedyś lokal za 4 tysiące straciłem najemcę, który po prostu zbankrutował i zwinął interes. Potem przez ponad rok oczekując tych 4 tysięcy od nowego najemcy nikt mojego lokalu nie wynajął i straciłem mnóstwo kasy. W końcu odpuściłem i zmniejszyłem cenę do 2200 i chętni się znaleźli. A ja teraz kibicuję nowym najemcom by się udało, bo przez ten rok straciłem 13x2200=28600 zł. Kibicuję też moim sąsiadom by też wynajeli swoje lokale, bo to zawsze ożywi moją ulicę. Zresztą każdy ma swój rozum i niech robi po swojemu zadając sobie ważne pytanie czy woli mieć rację i oczekiwać tych 4000 i ich nie mieć czy być szczęśliwym i dostawać 2200.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 22:10:56] • [IP: 78.10.206.**]

W tej Bombie to ciągle zimno było, oni ciągle drzwi otwarte mieli nawet zimą. Jakby ludzie rąk nie mieli do otwierania.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 21:08:56] • [IP: 81.173.167.**]

122...potomku czerwonego fiuta.Dzieki tym esesmanom to z glodu nie zdychasz, buraku.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 21:04:31] • [IP: 176.221.123.***]

Wynajmy, wysokosc czynszu na pewno nie sprzyjaja dzialalnosci malych sklepow.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 20:23:56] • [IP: 5.173.168.**]

Stworzyć studia, kierunek programistyka, wiadomo nie odrazu i dużo czasu potrzeba, ale warto spojrzeć na tą sprawę za 10 lat a nie krótko terminowo, gdzie studia - tam młodzi ludzie, a tematyka programowania dobrze przedzie w 3 miastach Kraków, Wrocław, Warszawa

Gość • Czwartek [21.02.2019, 19:21:11] • [IP: 37.47.162.**]

Za takie czynsze to co trzeba sprzedawać żeby zarobić??

Gość • Czwartek [21.02.2019, 19:01:02] • [IP: 80.245.188.***]

na taka wadze glosowaliscie ludzie. i tera mozecie prezesa. no wicie rozumicie

Gość • Czwartek [21.02.2019, 18:48:55] • [IP: 88.156.232.***]

Powiedzmy szczerze-PIS zapomniał o małych sklepikarzach, ale to łobuzy lewackie z PO-PSL narzuciły nadal obowiązujące drakońskie przepisy na prowadzących działalność gospodarczą. Składka na ZUS jest oderwana w swojej wysokości od realiów. Stopień komplikacji przepisów obowiązujących sklepikarza jest chory jak cała unia. Bez biura rachunkowego, nie można teraz nawet warzywniaka prowadzić. Unijne durne przepisy, generują pokaźnie koszty prowadzenia działalności-drożejący prąd, paliwo, woda. Łobuzy u władzy pozwolili na wybudowanie supermarketów w centrach miast, bez ponoszenia za to jakiekolwiek odpowiedzialności, tymczasem to tych ludzi, radnych należałoby w smołę i pierze, i po ulicach przegnać na daleki wschód, by skończyli praktykę niszczenia mieszkańców Świnoujścia. To ci sami ludzie rok temu próbowali wprowadzić nam faszystowską ustawę krajobrazową, a teraz realizują ideał lewacki likwidujący drobny handel na rzecz supermarketów. Przemysł udało im się stłumić i stłamsić, rybołówstwo- czas na handlowców!

Gość • Czwartek [21.02.2019, 18:34:05] • [IP: 185.13.106.***]

Wszystko co się da przerobią na noclegownie ruskim i po sprawie.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 17:18:53] • [IP: 178.8.132.***]

Świnoujście to moje ukochane miasto za kturym tęsknie jak za latem, a zakupy robię tylko w tym mieście. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [21.02.2019, 16:20:13] • [IP: 176.221.122.***]

Dalej wchodzimy tym starym esesmanom w de jak sobie to widzi pewna politykierka z SLD

Gość • Czwartek [21.02.2019, 16:13:42] • [IP: 92.42.116.***]

będzie jeszcze bardziej pusto!!Galeria robi swoje no i właściciele lokali również przyzwyczaili się do życia w luksusach kiedy mieli ogromne wpływy z wynajmu, tendencja się zmieniła ale oni z ceny nie zejdą.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 15:53:37] • [IP: 172.154.23.***]

Niech czynsze zmniejsza własciciele wołają po osiem tysięcy czynszu tak sie dorobić chca

Oglądasz 1-25 z 150
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■