POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.02.2019, 18:56:05] • Świnoujście

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Dotychczas tylko nam piękniało. Przybywało nowych hoteli, apartamentowców, zagospodarowanych i zalanych równiutkim betonem placyków, deptaków, skwerków. Teraz, pod koniec roku jakby wyhamowało lub zaczęło wyrównywać ten bilans zysków i strat. Doskonale to widać w proporcjach rosnącej wzdłuż i wszerz promenady oraz, kontrastującego obrazu centrum miasta. Zamykają się kolejne sklepy, wiele z nich od dawna kusi tylko informacją "Wynajmę".

Wzdłuż ulicy Bohaterów Września stoją sklepy-widma, sklepy niechciane, zapomniane, puste...Jedne na chwilę dostają drugą szansę, inne długo i bezskutecznie czekają na kogoś z pomysłem.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Jednak to nie koniec zamierania punktów handlowych w centrum naszego miasta - dość wymienić trzy pasaże świecące pustkami. Nawet mocne, wydawałoby się, punkty sprzedaży, również ostatnio wywiesiły kartki o likwidacji.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Dotychczas dobrze się miały wszelkie szmateksy, wciąż przybywało nowych. Przykładem takiego jest nieistniejący już sklep na Konstytucji 3 Maja, po byłym sklepie mięsnym. Wytrwał od wiosny do grudnia...

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Również przy ulicy Armii Krajowej, w miejscu dawnego Empiku, długo funkcjonował sklep z używaną odzieżą - już go nie ma. Poza tym wzdłuż tej ulicy jest więcej takich pustych pomieszczeń sklepowych.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Nie opłacało się prowadzić interesu? Przecież te sklepy istniały na tyle długo, że miały chyba klientów i odpowiednie obroty? Dlaczego w ich miejsce nie powstają nowe?

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Oczywiście pustych sklepów w mieście jest dużo więcej. Można było by nawet z tego zrobić fotogalerię.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 150, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 150

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 21:03:16] • [IP: 178.0.7.**]

jakie miasto, takie życie...

Gość • Piątek [01.03.2019, 05:46:11] • [IP: 31.11.130.***]

jak mieli ceny księżycowe to i padli jakby byli na księżycu, wcale ich nie żałuję, niech zejdą na ziemię to i uda się żyć, dotyczy to wielu" handlowców"!!

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:51:49] • [IP: 176.221.113.**]

Dobrze, jak wszystko padnie, to będą te betonowe budowle stały puste, a cwaniaki zdzierające na wynajmie mieszkań i lokali będą mieć panikę jak pospłacać kredyty.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 13:49:53] • [IP: 5.173.145.**]

Co Wam przeszkadza CORSO? Człowiek z przyjemnością odwiedza takie miejsca. Aż dziw, że tęsknicie za tymi małymi brudnawymi dziuplami. Tęsknota za byłymi czasami?

Gość • Niedziela [24.02.2019, 19:41:41] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Piątek [22.02.2019, 13:04:47] • [IP: 94.254.233.**] Mądrze napisane. Problem jest w chciwości posiadaczy lokali i mieszkań. Nie mają wstydu chamy.

Gość • Niedziela [24.02.2019, 19:40:05] • [IP: 176.221.113.**]

Gość • Sobota [23.02.2019, 17:32:26] • [IP: 5.146.249.***] Ale głupoty piszesz. Samorządy mają wolną rękę do działania. W Świnoujściu nie rządzi PiS więc po co takie bzdury wypisujesz?

Gość • Niedziela [24.02.2019, 19:37:51] • [IP: 176.221.113.**]

Ludzie, którzy mają lokale do wynajęcia są jak psy ogrodnika. Niektóre lokale stoją puste od lat. Widnieje na nich ogłoszenie z chęcią wynajęcia ale ceny są zaporowe. Dlaczego właściciele są aż tak pazerni? Lepiej obniżyć o połowę czynsz i zarabiać niż nie mieć nic i jeszcze do tego dokładać.

Gość • Niedziela [24.02.2019, 18:57:02] • [IP: 88.77.33.***]

Ludzie nie lamętujcie. Ubierzcie żółte kamizelki i idźcie na ulicę i organizujcie protest przeciwko wysokim cenom i czynszową politykę rządzących urzędników

Gość • Niedziela [24.02.2019, 16:23:35] • [IP: 37.47.183.***]

wszędzie powpuszczali wielkie sieciówki, otworzyli galerię handlową corso z ogromnymi czynszami to sklepy w mieście padają...nikt nie może się równać cenowo z chińszczyzną z sieciówki, a ludzie coraz mniej chcą wydawać... kiedyś było prestiżem mieć sklep w mieście, teraz wszyscy bankrutują bo się nie opłaca utargów po 200 zł dziennie robić, mają rodziny na utrzymaniu, na rynku niemieckim też coraz mniej kolorowo się robi, ale tak to jest jak nasz wspaniały Prezydent Żmurkiewicz daje zarobić tylko bogatym a małe firmy ma głęboko w czterech literach, wybraliście go ponownie to teraz będzie jeszcze gorzej, tylko bogata promenada i centrum handlowe będzie miało biznes, małe firmy mogą się zawijać bo nie mają przyszłości w tym mieście póki nie zostanie wybrany normalny prezydent, który zrobi też coś dla zwykłych mieszkańców zamiast napychać kieszenie swoje i swoich kolesi. ..

Gość • Sobota [23.02.2019, 17:32:26] • [IP: 5.146.249.***]

tak 58% mniej inwesticji w roku 2018. tak dlugo jak pisowicze rzadza bedzie co raz gorzej. ruinuja gospodarke tego jestem pewna. kto wsadzi kase do panstwa bez prawa. juz zaczynaja znowu wyborze kupowac. a ludzie nie widza na co sie dali nabrac. te pisowskie programy wszystkie do niczego. klamia i oszukaja. tak szkoda o polske.

Gość • Sobota [23.02.2019, 15:50:04] • [IP: 37.8.231.**]

lOKALE DROGIE A OBOK NAJWIĘKSZA KONKURENCJA... CORSO.

Gość • Piątek [22.02.2019, 13:04:47] • [IP: 94.254.233.**]

To wina wiecznie nienażartych właścieli lokali, zbyt wysoka cena=brak zainteresowanych. Neich się ci" właściciele" wypchają, tak samo jak ci wielcy posiadacze" apartamentów" ze swoimi absurdalnymi cenami najmu. Ludzie już się nie dadzą rąbać na kasie przez łasych na nie swoje pieniądze" posiadaczy".

rzeczywistość • Piątek [22.02.2019, 10:06:13] • [IP: 92.42.117.**]

Prawda jest taka, że wynajmując kiedyś lokal za 4 tysiące straciłem najemcę, który po prostu zbankrutował i zwinął interes. Potem przez ponad rok oczekując tych 4 tysięcy od nowego najemcy nikt mojego lokalu nie wynajął i straciłem mnóstwo kasy. W końcu odpuściłem i zmniejszyłem cenę do 2200 i chętni się znaleźli. A ja teraz kibicuję nowym najemcom by się udało, bo przez ten rok straciłem 13x2200=28600 zł. Kibicuję też moim sąsiadom by też wynajeli swoje lokale, bo to zawsze ożywi moją ulicę. Zresztą każdy ma swój rozum i niech robi po swojemu zadając sobie ważne pytanie czy woli mieć rację i oczekiwać tych 4000 i ich nie mieć czy być szczęśliwym i dostawać 2200.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 22:10:56] • [IP: 78.10.206.**]

W tej Bombie to ciągle zimno było, oni ciągle drzwi otwarte mieli nawet zimą. Jakby ludzie rąk nie mieli do otwierania.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 21:08:56] • [IP: 81.173.167.**]

122...potomku czerwonego fiuta.Dzieki tym esesmanom to z glodu nie zdychasz, buraku.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 21:04:31] • [IP: 176.221.123.***]

Wynajmy, wysokosc czynszu na pewno nie sprzyjaja dzialalnosci malych sklepow.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 20:23:56] • [IP: 5.173.168.**]

Stworzyć studia, kierunek programistyka, wiadomo nie odrazu i dużo czasu potrzeba, ale warto spojrzeć na tą sprawę za 10 lat a nie krótko terminowo, gdzie studia - tam młodzi ludzie, a tematyka programowania dobrze przedzie w 3 miastach Kraków, Wrocław, Warszawa

Gość • Czwartek [21.02.2019, 19:21:11] • [IP: 37.47.162.**]

Za takie czynsze to co trzeba sprzedawać żeby zarobić??

Gość • Czwartek [21.02.2019, 19:01:02] • [IP: 80.245.188.***]

na taka wadze glosowaliscie ludzie. i tera mozecie prezesa. no wicie rozumicie

Gość • Czwartek [21.02.2019, 18:48:55] • [IP: 88.156.232.***]

Powiedzmy szczerze-PIS zapomniał o małych sklepikarzach, ale to łobuzy lewackie z PO-PSL narzuciły nadal obowiązujące drakońskie przepisy na prowadzących działalność gospodarczą. Składka na ZUS jest oderwana w swojej wysokości od realiów. Stopień komplikacji przepisów obowiązujących sklepikarza jest chory jak cała unia. Bez biura rachunkowego, nie można teraz nawet warzywniaka prowadzić. Unijne durne przepisy, generują pokaźnie koszty prowadzenia działalności-drożejący prąd, paliwo, woda. Łobuzy u władzy pozwolili na wybudowanie supermarketów w centrach miast, bez ponoszenia za to jakiekolwiek odpowiedzialności, tymczasem to tych ludzi, radnych należałoby w smołę i pierze, i po ulicach przegnać na daleki wschód, by skończyli praktykę niszczenia mieszkańców Świnoujścia. To ci sami ludzie rok temu próbowali wprowadzić nam faszystowską ustawę krajobrazową, a teraz realizują ideał lewacki likwidujący drobny handel na rzecz supermarketów. Przemysł udało im się stłumić i stłamsić, rybołówstwo- czas na handlowców!

Gość • Czwartek [21.02.2019, 18:34:05] • [IP: 185.13.106.***]

Wszystko co się da przerobią na noclegownie ruskim i po sprawie.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 17:18:53] • [IP: 178.8.132.***]

Świnoujście to moje ukochane miasto za kturym tęsknie jak za latem, a zakupy robię tylko w tym mieście. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [21.02.2019, 16:20:13] • [IP: 176.221.122.***]

Dalej wchodzimy tym starym esesmanom w de jak sobie to widzi pewna politykierka z SLD

Gość • Czwartek [21.02.2019, 16:13:42] • [IP: 92.42.116.***]

będzie jeszcze bardziej pusto!!Galeria robi swoje no i właściciele lokali również przyzwyczaili się do życia w luksusach kiedy mieli ogromne wpływy z wynajmu, tendencja się zmieniła ale oni z ceny nie zejdą.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 15:53:37] • [IP: 172.154.23.***]

Niech czynsze zmniejsza własciciele wołają po osiem tysięcy czynszu tak sie dorobić chca

Oglądasz 1-25 z 150
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ W dniu dzisiejszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■