POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.10.2018, 08:42:46] • Polska

Rozwiązanie idealne dla alergików – odkurzacz do materacy z lampą UV

Rozwiązanie idealne dla alergików – odkurzacz do materacy z lampą UV

fot. Organizator

Ponad 50% Polaków to osoby uczulone na roztocza i alergeny. Najwięcej czynników uczulających gromadzi się w domu – to tam występuje najlepsze środowisko dla ich rozwoju. Za największe źródło alergenów uważa się łóżko, tapicerki na sofie, poduszki dekoracyjne i zasłony. Co ciekawe, to właśnie w materacu, na którym codziennie śpimy, znajdują się aż 2 miliony roztoczy. Jak poradzić sobie z tym niewidocznym przeciwnikiem?

Odkurzanie materaców i tapicerki zwykłym odkurzaczem może sprawić, że pozbędziesz się kurzu jedynie z wierzchniej warstwy zanieczyszczeń, ale nie usuniesz roztoczy i alergenów znajdujących się w głębszych warstwach materiału. Innym skuteczniejszym rozwiązaniem może być regularne pranie i czyszczenie chemiczne mebli tapicerowanych, ale jest to czasochłonny i kosztowny proces. Na szczęście na rynku są dostępne specjalne urządzenia do czyszczenia materacy, za pomocą których z łatwością pozbędziesz się drobnoustrojów i sierści zwierząt, a także odświeżysz materiał.

Aż 10 razy więcej alergenów gromadzi się w łóżku niż w kurzu na podłodze

Pozornie mogłoby się wydawać, że regularne odkurzanie podłogi i dywanów oraz usuwanie kurzu na półkach wystarczy, aby zachować dom w czystości odpowiedniej dla alergików. Jednak aż 10 razy więcej alergenów i drobnoustrojów znajduje się w materacu, na którym śpimy. Dlatego zaraz obok klasycznego odkurzacza w domu alergików powinno pojawić się urządzenie do materacy, które można znaleźć np. w ofercie Hoover – odkurzacz Ultra Vortex posiada certyfikat Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Co sprawia, że odkurzacz do materacy tak skutecznie pozbywa się alergenów?

Urządzenie przeznaczone do gruntownego czyszczenia materacy i mebli tapicerowanych sprawdzi się na każdej powierzchni z materiałem – odświeżysz nim np. poduszki, pościel czy zasłony. Dzięki bardzo wysokiej mocy 500 W, Ultra Vortex dociera nawet do najgłębszych warstw materiału. Dodatkowe 3 programy pozwalają na 100% skuteczności:

- tryb lampa UV – lampa UV-C usuwa aż 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy oraz zapobiega ponownemu rozmnażaniu się drobnoustrojów. Co więcej, lampa świetnie sprawdza się do sterylizacji materacy, poduszek i pościeli;
- tryb odpylania – czyści powierzchnie wymagające szczególnej ostrożności;
- tryb trzepania – specjalna turboszczotka obraca się aż 4200 razy na minutę, dzięki czemu dociera do głębokich włókien tkaniny.

Funkcjonalne rozwiązania w urządzeniu dodatkowo ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Ultra Vortex nie posiada standardowego worka, ale specjalny zbiornik na kurz, w którym wykorzystano technologię cyklonową. Do zbiornika jest zasysane powietrze wraz z zanieczyszczeniami, a następnie jest ono wprowadzane w ruch wirowy, cząsteczki zanieczyszczeń zostają od niego skutecznie oddzielone i odpadają na dno pojemnika, nie wracając na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma również gwarancję, że urządzenie zachowa wysoką wydajność pracy i dużą moc odpylania.

Sam zbiornik zaprojektowany jest tak, by dodatkowo eliminować konieczność kontaktu z kurzem. W łatwy sposób – za pomocą jednego prostego ruchu – możesz zdjąć pojemnik i opróżnić go w bezpieczny oraz higieniczny sposób.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziesz na stronie: www.hoover.pl/pl_PL/ultra-vortex


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■