POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.10.2018, 19:54:05] • Świnoujście

Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika

Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika

fot. Mieszkaniec

15 października obchodzimy, jak co roku, Święto Edukacji Narodowej. Jednak w tym roku święto nauczycieli będzie obchodzone w Świnoujściu wyjątkowo uroczyście – i wyjątkowo bogato! Startujący w wyborach na kolejną kadencję Prezydent Janusz Żmurkiewicz skierował bowiem zaproszenie do uroczystego celebrowania tego święta – w Hotelu Radisson Blu – do wszystkich pracowników oświaty, których jak wiemy, jest co najmniej kilkuset! Z tego powodu skrócono lekcje w szkołach, a z informacji od rodziców dzieci przedszkolnych wynika, że poproszono ich o wcześniejsze odebranie dzieci z przedszkoli! Święto Edukacji nigdy nie było obchodzone w naszym mieście tak hucznie. Czy słuszne jest nasze podejrzenie, że ma to związek z obecną kampania wyborczą?

Otrzymaliśmy w tej sprawie list od świnoujskich nauczycieli.

Szanowna Redakcjo!
W najbliższy poniedziałek - 15 października 2018 r. - odbędą się w naszym mieście obchody Święta Edukacji Narodowej – zwanego potocznie Dniem Nauczyciela. W dniu tym nauczyciele i wszyscy pracownicy oświaty odbierają życzenia i słowa uznania od swoich uczniów i ich rodziców. Dla podniesienia doniosłości tego święta odbywają się w szkołach uroczyste apele. W Świnoujściu od wielu lat organizowane było w tym dniu spotkanie władz miasta z przedstawicielami jednostek oświatowych. Skromne delegacje szkół stanowiły – jak dotąd – osoby z dyrekcji oraz co najwyżej kilkoro wyróżnionych nauczycieli.

W tym roku Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz pragnie chyba bardzo szczególnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej, ponieważ zaprosił na tę uroczystość do Hotelu Radisson Blu WSZYSTKICH nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Razem chyba 600 osób!!!

Panie Prezydencie, skąd nagle taka hojność? Dlaczego nagle postanowił Pan aż tak bardzo docenić rolę nauczycieli w edukacji młodych świnoujścian? Mieliśmy okazję niejednokrotnie być na miejskich obchodach naszego święta, ale nigdy nie było ono organizowane z takim rozmachem. Na ogół zapraszano kilkoro reprezentantów z każdej jednostki oświatowej. Uroczystość odbywała się w skromnej sali MDK, uzupełniał ją występ artystyczny naszych uczniów i poczęstunek w pomieszczeniu naprzeciw. To prawda, że w ubiegłym roku miejscem obchodów był hotel, ale ten rok jest absolutnie wyjątkowy!

Uważamy za oburzające, że tuż przed wyborami samorządowymi odbywa się, za pieniądze podatników, bardzo kosztowna impreza, która jest de facto elementem kampanii wyborczej. Chyba ktoś wpadł na pomysł, że zyska przychylność bardzo licznej grupy zawodowej, nie ponosząc przy tym osobistych nakładów finansowych, bo przecież wszyscy nauczyciele będą zadowoleni i odpowiednio zagłosują. Otóż NIE!

Nauczyciele wiedzą, że jest to wyborcza zagrywka. Podczas uroczystości Pan Prezydent, zapewne w doskonałym humorze, będzie mówił ile dobrego zrobił dla oświaty, jak sprawnie przeprowadził reformę edukacji (nad czym ubolewamy!), jak duży procent budżetu przeznacza na szkoły, ale nikt tego nie kupi! Nauczyciele wiedzą, że tak bogate obchody Dnia Edukacji mają związek z wyborami. To wstyd wykorzystywać publiczne pieniądze na kampanię wyborczą. Smutne jest to, że nikt ze współpracowników Prezydenta nie doradził mu, że tak po prostu nie wypada.

Życzymy sobie i wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, aby prezydentem naszego miasta została osoba, która przypomina sobie o nauczycielach nie pod koniec kadencji, ale pamięta o nas przez cały rok szkolny. A ten radosny dzień będzie szczerze z nami świętować, nie licząc na wyborcze korzyści.


Nauczyciele świnoujskich szkół
(bojąc się o swoją przyszłość zawodową, nie podajemy do publicznej wiadomości swoich danych osobowych).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 131, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 131

Gość • Wtorek [16.10.2018, 10:41:49] • [IP: 193.69.22.**]

Jest takie polskie słowo koktajl...

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 20:02:13] • [IP: 5.173.152.**]

Podobno w aptece jest maść dla niektórych co tu piszą konentarze. Leczy ból. ...

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 19:21:07] • [IP: 5.173.136.***]

jak ludzie mądrze zagłosują, to będzie to ostatni wydatek z naszych pieniędzy, przez żmurka. TYLKO GŁOSUJCIE NIE NA NIEGO.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 18:16:57] • [IP: 85.221.135.**]

Nie dopłacać do przedszkoli i żłobków (wyjatek dla sytuacji ekstremalnie trudnych) a szybko sie przekonamy, komu sie opłaca pracować i puszkować dzieciaka 10 godzin w" centrum edukacyjnym", a komu nie. To dziecko, któremu się dopłaca do miejsca dokłada się do ekonomiki gospodarstwa domowego swej rodziny, a więc pracuje ! Pracuje w wieku 3 lat, by matka robiła sobie piórka i pazurki. A podatnik haruje i to wszystko opłaca w ramach wspierania bohaterstwa samotnych mamusiek.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 17:43:33] • [IP: 31.0.65.**]

A od nas poszły same wozne ale jak wyszukiwane elektorat...

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 17:24:32] • [IP: 178.235.182.***]

Jak widzę ten cały dwór Żmurkiewicza na plakatach to ręce opadają

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 17:21:56] • [IP: 178.235.182.***]

A jutro ma być w Radissonie spęd emerytów też z naszych podatków.Wie że przegra to chce wyczyścić całą kasę.Albo ja albo nic pomnie.Dotychczas głosowaliśmy na Żmurkiewicza bynajmniej w mojej rodzinie i wśród bliskich znajomycgh ale teraz naszym faworytem jest pani Agatowska Joanna i tak będzie

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 16:49:42] • [IP: 37.47.130.***]

Jutro w radissonie bal emeryta, oczywiście uświetniony obecnością jaśnie nam panującego, który w/wym przybytek traktuje już jak prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 16:30:43] • [IP: 176.221.123.***]

Dlaczego tak szumnie nie obchodzi się np.Dnia Stoczniowca, Dnia Spawacza, Kotlarz, Rybaka, Marynarza czy Brukarza.Tylko służby mundurowe, które najwięcej wnoszą do BUDŻETU państwa oraz nauczycieli i lekarzy którzy zarabiają najmniej w Polsce.Biedactwa.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 16:14:42] • [IP: 62.69.252.***]

Nie wszyscy dostaliśmy zaproszenia. Nie starczyło, nie zasłużyliśmy ? Większość nauczycieli z mojej placówki poszła, ale część została z dziećmi, które wcale nie miały skróconych lekcji. Średnio przyjemne

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 15:49:39] • [IP: 178.235.180.***]

JESTEM CIEKAWA ZA CZYJE PIENIĄDZE BEDZIECIE WY JEŚĆ I PIĆ JAK DOSTANIECIE SIĘ DO RZĄDU.SKORO TAK WYTYKACJE TEMU RZĄDOWI.OD RAZU WIDAĆ WASZĄ OBŁUDĘ, A WIADOMO CZYJA TO.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 15:45:51] • [IP: 176.221.123.***]

W GP2 to był przymus wyjścia na burmistrzowską imprezę wyborczą. W tej szkole myśli się tylko o lansie.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 15:10:37] • [IP: 176.221.123.**]

mądre posuniecie lecz czy skuteczne? kiełbasa wyborcza jakby nie patrzec. Nie dla żmur

Nauczycielka • Poniedziałek [15.10.2018, 14:40:52] • [IP: 5.173.80.**]

Dziękuje za ten artykuł. Całkowicie się z nim zgadzam, nie wspomniano jeszcze w nim ze dostaliśmy od dyrektora polecenie służbowe żeby uczestniczyć na spotkaniu w Radissonie. Żałuje że uczestniczę w kampanii Żmurkiewicza a nie jestem w szkole z moimi uczniami. Wszystkiego najlepszego dla nauczycieli, zwłaszcza wytrwałości w dwubudynkowych molochach.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 14:04:55] • [IP: 37.47.129.***]

INFORMACJA Z DNIA 23.09.2014 ROKU W „Rozmowach pod krawatem” w Radiu Szczecin prezydent Janusz Żmurkiewicz zapewniał, że po raz ostatni kandyduje na prezydenta. Zapytany przez dziennikarza czy jest to aby na pewno jego ostatni start w wyborach... Dzisiaj mogę powiedzieć w sposób jednoznaczny stwierdzić, że to ostatni raz. Będzie to zachowane na taśmach, jeżeli złamie to oświadczenie to wtedy możecie mnie Państwo rozliczyć, rozstrzelać, zrobić co uważacie za stosowne- dodał prezydent Janusz Żmurkiewicz. ROZSTRZELAĆ? :) źródło: www.iswinoujscie.pl

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 13:23:59] • [IP: 37.47.179.***]

Hoho, i już niektórym żal d... ściska. Jak co roku w Dzień n-la trzeba nauczycielom dowalić. Sorki, ale wielu rodziców nie ma ochoty, sił, umiejętności by zajmowac się własnymi dziećmi więc może chociaż kwiatuszek dla Pani? Nie widziałam w szkole tlumów z kwiatkami. A gdyby Wam przyszło uczyć cudze dziecì? To już gorzej? No bo przecietz ten hałas w czasie przerwy...

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 13:06:10] • [IP: 178.235.180.***]

Nie idę na to spotkanie bo mi się nie chce, wypraszam sobie sugerowanie mi, ze to jakiś polityczny manifest. Kto dał Wam prawo wypowiadania się w moim imieniu szanowne koleżanki z SP6?

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 12:30:17] • [IP: 178.238.252.***]

Zaden temat jakdot nauczycieli nie dziala na ludzi jak PLACHTA czerwona na Byka, !! Jestem ksiegowa bo nie chcialam byc nauczycielka, wystarcza mi moje dzieci, ale wspolczuje tego zawodu, marnych groszy i niekiedy czasem plytkich komentarzy

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 11:51:22] • [IP: 82.174.234.**]

Do Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:52:37] • [IP: 80.245.178.*** Właśnie ze jeszcze nie skończyłam podstawówki i dlatego wiem od nauczycieli

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 11:50:44] • [IP: 91.231.92.***]

Jak macie problem z dziećmi to dyrektorów szkół z tym a nie do nauczycieli. Dyrektorzy rozporządzają czasem w szkołach.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 11:36:57] • [IP: 178.238.250.***]

Wiekszosc mieszkancow nie chce tego pana, wiec po co takie zabieganie...po co ta sztuczyzna??

Tommygun • Poniedziałek [15.10.2018, 11:28:52] • [IP: 5.173.136.***]

Najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli, byłych i obecnych. Nie wszyscy są tacy moi drodzy są ludzie którzy doceniają Wasz trud.

Tommygun • Poniedziałek [15.10.2018, 11:25:00] • [IP: 5.173.136.***]

Ręce opadają razem z cycami. Komentarze piszą rodzice którzy wkońcu muszą się zająć swoimi 500 złotymi. Małe dzieci, 2, 3 lata siedząpo 10 godzin w przedszkolu by mamusie mogły zrobić pazórki albo na plaży dupsko wyprężyć. Wierzcie mi że potrafią przyjść po dziecko z parawanami albo i w stroju kompielowym. Mam namyśli czas wakacji. Pretęsje do nauczycieli że raz w roku ktoś zauważy ten światek i jest problem. Ludzie zajmijcie się swoimi dziećmi, ich wychowaniem przestańcie je chodować tylko wychowujcie. Pozdrawiam wszystkie niepracujące matki których dzieci siedząpo 10 godzin w pampersach w przedszkolu. Bu

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 11:01:19] • [IP: 83.21.57.***]

I pani Macron też była? ze swoim chłopcem?

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 10:38:58] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie we Wsi powiedzieli że głosują na Obecnego Wójta bo teraz to już się dorobił i pomyśli o Ludziach

Oglądasz 1-25 z 131
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■