POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.09.2018, 21:02:35] • Świnoujście

Mateusz Rojewski z MSWiA wyjawił niewygodną tajemnicę? Za przyznanie że Janusz Żmurkiewicz jest kandydatem PiSu, może nawet stracić pracę!

Mateusz Rojewski z MSWiA wyjawił niewygodną tajemnicę? Za przyznanie że Janusz Żmurkiewicz jest kandydatem PiSu, może nawet stracić pracę!

fot. iswinoujscie.pl

Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe!

Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz.

Po publikacji artykułu, otrzymaliśmy oficjalne informacje że wobec Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe za odpowiedź na pytanie mieszkańca Świnoujścia. Co ciekawe, nikt pod pierwszą informacją nie chciał się podpisać swoim imieniem oraz nazwiskiem, podpisując się anonimowo „Z poważaniem
Wydział Prasowy”
- Pan Mateusz Rojewski nie ma żadnych uprawnień, aby wypowiadać się publicznie w imieniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tym bardziej wskazywać kandydata na prezydenta Świnoujścia. Sytuacja ta jest niedopuszczalna i wobec pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.
 
Wskazywaniem kandydatów w wyborach samorządowych zajmują się poszczególne partie polityczne czy komitety wyborcze.
 
Korespondencja e-mail przesłana przez Pana Mateusza Rojewskiego była działaniem samowolnym. Bezpośredni przełożeni pracownika nie zostali poinformowani o tym fakcie.

Z poważaniem
Wydział Prasowy
ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa


-------------------------------------------------------------------

Mateusz Rojewski z MSWiA wyjawił niewygodną tajemnicę? Za przyznanie że Janusz Żmurkiewicz jest kandydatem PiSu, może nawet stracić pracę!

fot. Organizator

Otrzymaliśmy także druga informację, tym razem podpisaną przez Leszka Dobrzyńskiego - Prezesa Zarządu Okręgowego Pis

W związku z ukazaniem się na portalu iswinoujscie.pl informacji o tym, że pracownik MSWiA potwierdza poparcie PiS dla obecnego prezydenta Świnoujścia pana Żmurkiewicza stwierdzam, że:
1. Zarząd szczecińskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości nie zatwierdził na tą chwilę żadnej kandydatury naszej partii na stanowisko prezydenta Świnoujścia.
2. Trwają konsultacje ze świnoujską organizacją Prawa i Sprawiedliwości na temat kandydata PiS na prezydenta Świnoujścia w zbliżających się wyborach samorządowych.
3. Zarząd Okręgu PiS wraz z centralnymi władzami statutowymi Prawa i Sprawiedliwości są jedynymi organami uprawnionymi do akceptacji kandydatów na prezydentów miast oraz wypowiadania się w takich kwestiach w imieniu naszej partii. Na pewno nie ma takich uprawnień pracownik MSWiA, zajmujący się całkiem inną pracą.

Z poważaniem
Leszek Dobrzyński
Prezes Zarządu Okręgowego
Prawo i Sprawiedliwość

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Wtorek [18.09.2018, 13:52:12] • [IP: 164.40.246.**]

Jak by żył śp. prezydent Możejko, to oddał bym na niego głos, może takich ludzi ponownie Świnoujście (postrzelonych) potrzebuje.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 22:59:50] • [IP: 176.221.122.**]

To chyba jakiś żart. No ale lepiej, jakby co, mimo wszystko głosować na niego niż na czerwoną.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:06:49] • [IP: 78.10.206.**]

"Pomyślcie tylko że taki P i S liczy zaledwie 35, 508 członków i trzęsie prawie całą Polską ? Nie pozwólmy by w naszym mieście Świnoujściu, pisowcy dorwali się do władzy ! A taka partia Gowina liczy ok 2000 członków ? Im także marzą się stanowiska i kasa.. ." A niby dlaczego mamy nie pozwalać? Bo marzą nam się emerytury do 70-tki. Owszem nie pozwolimy na wasz powrót spadkobierców emerytur z PZPR!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:03:31] • [IP: 78.10.206.**]

Acha, " może nawet stracić pracę". A stracił czy to tylko wasze wywrotowe dywagacje z tęsknoty za tym" żeby było jak było" a w Polsce rządził Soros poprzez" wybitną" postać Balcerowicza (Bucholtza)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 07:43:02] • [IP: 10.0.2.***]

Spalona kandydatura? :)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:28:23] • [IP: 178.235.182.***]

Całe swinoujscie na wybory starsi I młodsi dajcie w końcu frekwencję 100 procent to w końcu władza się zmieni A nie jeden przy władzy tyle lat niech mają szansę mlodsi

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:38:01] • [IP: 37.47.172.***]

Zmurkiewicz i Sujka od 3 lat nie są już w SLD. uciekli pod skrzydła PiS bo myśleli że SLD polegnie a Agatowska zakopia pod polityczna ziemia jak ja wyrzucili z przewodniczącej rady miasta. Ale ta kobita ma jaja i się im nie dała. - dlatego ja głosuje na Agatowska bo ma charakter a taki ktoś jest tutaj potrzebny bo Zmurkiewicz juz jest stary i wypalony.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:58:11] • [IP: 62.69.203.***]

Raz cepem raz młotem czerwoną hołotę.Okradali nas kiedyś i dziś dalej kradną bolszewiki.A za wszystko i tak my zapłacimy z podatków ścierwa.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:28:39] • [IP: 77.88.191.**]

Odrobina dystansu do siebie i pokora - szkoda że tego mu brak. Nie podchodzić ze szpilką bo wybuchnie !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:26:51] • [IP: 94.254.227.**]

tylko że poseł Piotrowicz startując jako poseł informował że był prokuratorem od lat 70tych i nic nie kłamał a sędzia Kryże drugi kogo atakuje PO przecież doprowadził do skazania kilku z afery FOZZ. Natomiast Europoseł Rosatti z zachodniopomorskiego ukrył że był TW i że był zamieszany w aferę FOZZ jako członek zarządu FOZZ.

Anonymous • Niedziela [16.09.2018, 10:44:55] • [IP: 31.0.66.**]

Wypadalo by przeswietlic historie Janusza i zobaczyc z kim i za ile. .. Szemrany KOLES i tyle. .. A majatek to od Bezdomnego posiada... Wstyd i Hanba !!

Gość • Niedziela [16.09.2018, 10:24:57] • [IP: 178.235.176.***]

Jeśli poseł Piotrowicz z niesławną przeszłością zyskał poparcie Nadprezesa, to Janusz ze swoją przeszłością i zasługami w PRLu musi zyskać jeszcze większą sympatię. Nadprezes zna się na ludziach, a szczególnie miłuje tych, którzy dla władzy z jego nadania są w stanie zepsuć swoją już i tak wątpliwej jakości biografię.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:57:59] • [IP: 188.147.66.**]

Z powodu takich działań jakie ujawnił p.Rojewski mówi się że polityka to ku..a, dlatego taka panika w szeregach.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:41:38] • [IP: 92.42.114.***]

Pomyślcie tylko że taki P i S liczy zaledwie 35, 508 członków i trzęsie prawie całą Polską ? Nie pozwólmy by w naszym mieście Świnoujściu, pisowcy dorwali się do władzy ! A taka partia Gowina liczy ok 2000 członków ? Im także marzą się stanowiska i kasa. ..

Gość • Niedziela [16.09.2018, 09:38:15] • [IP: 94.254.226.**]

mówisz że stracił Twój głos? To głosuj sobie na SLD i ich pomysł na przyjęcie uchodźców tylko potem nie płacz bo zawsze Polak mądry po szkodzie

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:24:57] • [IP: 37.47.187.**]

A poza tym jego komtetem wyborczym i pelnomocnikiem jest vice Sujka. A on dalej jest chyba w SLD. Nie kumam czaczy:)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 08:22:37] • [IP: 37.47.187.**]

A z jakiej racji obecny prezydent ma startować za poparciem PiSu? Z TEGO CO KOJARZĘ JEGO BYŁA PARTIA TO SLD A TAM STAETUJE PANI AGATOWSKA.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 02:05:05] • [IP: 188.30.57.**]

ŻADEN TUNEL NIE PRZEKONA MNIE DO GŁOSOWANIA NA ZDRAJC Ę PISOWCA. Wolę do końca życia kajakiem się przeprawiać niż oddać głos na niszczycieli Polski.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 00:23:00] • [IP: 178.235.178.***]

Patrzcie co się dzieje: PiS mówił, że chce ograniczenia liczby kadencji do dwóch. Że będzie walczył z byłymi PZPR-owcami. No i teraz popierają Żmurkiewicza na PIĄTĄ kadencję (!). Dlatego nie zagłosuję ani na tych kłamczuchów ani na Żmurkiewicza! Niech wygra Agatowska!

Gość • Sobota [15.09.2018, 23:29:04] • [IP: 62.69.252.***]

nie no jesli żmur się ukłąda z pis to mój głos właśnie stracił!

Gość • Sobota [15.09.2018, 22:55:34] • [IP: 188.147.0.***]

I to radny pis to wszystko wykręcił, wspólnicy tacy.

Gość • Sobota [15.09.2018, 21:49:26] • [IP: 93.94.187.***]

Pan Rojewski wyskoczył jakby był zwolennikiem kod, ważne dla wyborów informacje (fałszywe)ogłasza publicznie i za to powinien lecieć na ryj.Proste i sprawiedliwe. I tak na tego kandydata nie zagłosuję.

emeryt • Sobota [15.09.2018, 20:42:54] • [IP: 178.235.177.***]

łoł Panie Januszu stracił Pan mój głos...

Gość • Sobota [15.09.2018, 19:49:26] • [IP: 92.42.113.***]

To już koniec świata pedofile w kościele, były urzędnik w komunistycznej Polsce kandydatem niby partii antykomunistycznej i katolickiej. Czy ktoś to ogarnia ? ja nie. Czyżby koryto było jedyną idea łączącą ludzi o różnych światopoglądach ? A swoją drogą zobaczcie co prezentuje sobą Żmurkiewicz, kiedyś współpracował z władzami komunistycznej Polski, a potem jak leci SLD, PO i teraz PIS. Czy taki człowiek ma jakieś zasady ? czy to tylko chorągiewka na wietrze ? Ja na niego nie będę głosował.

Gość • Sobota [15.09.2018, 18:56:19] • [IP: 78.10.206.**]

Już na pana Żmurkiewicza nie zagłosuję...warto być przyzwoitym panie Żmurkiewicz !!

Oglądasz 1-25 z 128
■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■