POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.09.2018, 09:04:25] • Świnoujście

Singapur a świnoujski rower miejski. Zobacz film!

Singapur a świnoujski rower miejski. Zobacz film!

fot. Organizator

Podczas niedawnych konsultacji społecznych dotyczących forsowanego przez jednego z młodych radnych pomysłu roweru miejskiego finansowego z budżetu miasta Jarosław Specjalski miał najostrzejszą wypowiedź przeciwko tej inicjatywie. Cytujemy„ Nie życzę sobie by z moich podatków fundowano rower miejski dla bogatych ludzi” Może Pan uzasadnić tak ostry sprzeciw?

To proste. Przez dobrą godzinę duże grono składające się z radnych, urzędników i mieszkańców rozważało pomysł roweru miejskiego polegającego na jego wypożyczaniu i oddawaniu w wybranych stacjach dokujących. To jakbyśmy chcieli cofać nasze miasto w rozwoju by tak jak Kołobrzeg czy Szczecin „wdepnąć” w przestarzałe technologie. Mam wrażenie jakby ktoś chciał rzutem na taśmę rozpaczliwie wcisnąć Świnoujściu drogi, wadliwy system rowerowy wiedząc, że świat odszedł od niego i w rozwiniętych krajach jest on nie do sprzedania.



Ma Pan jakieś przykłady?
Z Polski jeszcze nie. Ale z nieodległego Berlina już tak. Najlepiej jednak nowy system wypożyczania rowerów dostępnych w każdym miejscu miasta przetestowałem w Singapurze. Miasto nie wydaje na ten system ani dolara. Prywatne trzy firmy dosłownie w każdym zakątku tej rozległej wyspy proponują proste ale solidne rowery na 2 godziny za darmo.

To na czym zarabiają?
Na wierności miejscowego klienta a także takiego jak ja czyli turysty. Aplikacja rowerowa na tel. to 5 dolarów singapurskich ( ich dolar to ok.2,5 zł). Kupiłem aplikacje do dwóch największych wypożyczalni by mieć pewność, że zawsze znajdę rower jednej z firm. Po zapłaceniu jednorazowej opłaty włączam system na smartfonie wyszukujący rower najbliżej mojego miejsca. Są dosłownie wszędzie. Podchodzę do tego, który wskazany jest jako niezarezerwowany i nieuszkodzony. Naprowadzam smartfona na elektroniczny czytnik umieszczony pod siodełkiem zasilany jak i całe oświetlenie roweru przez panel słoneczny w kierownicy. Po sekundzie czytnik akceptując moje dane odblokowuje tylne koło. Jadę gdzie chcę i odstawiam rower gdzie chcę. Muszę tylko pamiętać by po pozostawieniu roweru go zablokować by nie naliczano mi dodatkowych opłat.

Singapur a świnoujski rower miejski. Zobacz film!

fot. Organizator

Singapur to miasto- państwo położone na wielkiej wyspie wielkości naszej metropolitalnej Warszawy. Rzeczywiście w każdym zakątku znajdzie Pan rower jednej z tych firm?
W każdym miejscu tego ogromnego miasta. Z początku używałem prywatnego roweru, który miałem do dyspozycji, ale przesiadłem się na rowery z wypożyczalni. Przemieszczanie się do odległych dzielnic Singapuru w tropikalnych temperaturach na rowerze okazało się ponad siły. Przewożenie swojego roweru ich doskonałym metrem jest skomplikowane. Musi być złożony i w wymiarowym opakowaniu.

Dlatego ten system wypożyczania stał się bardzo przyjazny nawet dla niezamożnych turystów. Tereny są ogromne więc dominuje doskonałe i punktualne metro. Wysiadasz na interesującej Cię dzielnicy, bierzesz spod metra rower, zwiedzasz co zaplanowałeś, odstawiasz gdzie chcesz rower i jeśli zmieściłeś się w 2 godzinach nic nie płacisz. Później znowu jedziesz metrem na przykład na ekskluzywną wyspę Sentosa znaną ostatnio ze spotkania Trumpa z Kimem i tam wszystko zwiedzasz rowerem tym samym systemem. Przyniosłem do redakcji film z jednej z wysepek okalających Singapur. Także tam na obrzeżach rezerwatu przyrody znajdowałem zawsze jakiś rower do dyspozycji.

Czyli nie jest Pan zupełnie przeciw idei roweru miejskiego?
Oczywiście, że nie jestem przeciw takiej idei. Tylko nie w przestarzałej technologii i nie z naszych podatków. Proszę sobie wyobrazić, że ani w Szczecinie ani w Kołobrzegu fundowany z podatków mieszkańców rower miejski nie jest i nie będzie rentowny. Czyli co roku podatnicy tych miast dopłacają do tego systemu. Najlepsze jest to, że właściwie my teraz mamy już w Świnoujściu bardziej elastyczny system wypożyczania rowerów niż nam proponował jeden z młodych radnych bowiem można tu wypożyczyć rowery a oddać je w dowolnym miejscu Uznamu np. w Niemczech.

To po stronie wypożyczalni jest jego odbiór.
Reasumując uważam, że najrozsądniejsze stanowisko zaprezentowała V-ce Prezydent Świnoujścia odpowiedzialna za gospodarkę komunalną. Proponuje ona inwestowanie w infrastrukturę drogową dedykowaną rowerzystom bez fundowania drogiego i przestarzałego systemu rowerowego z miejskiego budżetu. Jestem jak najbardziej za taką strategią.


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 11:02:52] • [IP: 57.98.63.***]

Takie rowery widziałam również w Mediolanie. maja jedną wyjątkową zaletę; są zrobione ze specyficznych części, które nie pasują do żadnego innego roweru, i specyficzny wygą sprawia, że nie ma sensu ich kraść

Gość • Niedziela [16.09.2018, 20:27:29] • [IP: 164.127.242.**]

17:39. ..182 - w tekście wyraźnie mowa o prywatnych przedsiębiorcach, którzy by zapewnili to wypożyczanie, nie wiem, skąd twoja irytacja.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 19:31:55] • [IP: 178.238.252.***]

Oooooo!! Najlepszy skoczek do wody /najlepiej do basenu w Ystad/ się ujawnił. Czyżby planował skok do Rady Miasta?

GOŚCIU • Niedziela [16.09.2018, 18:44:23] • [IP: 128.199.124.***]

18.09 ———> HEJ KOLEŻANKO, ALE TEMAT JEST O ROWERACH W SINGAPURZE, A NIE O TWOIM DZIADKU PARTYZANCIE :) TAKE IT EASY&CHILL

Gość • Niedziela [16.09.2018, 18:09:51] • [IP: 164.127.242.**]

13:35 - Po prostu nie znasz języka polskiego, nie rób teraz dobrej miny do złej gry - popełniłeś ewidentny błąd. Po drugie, przestałem wierzyć w twoje moralne potepienie eksterminacji Polaków przez Rosjan, gdy zażartowałeś z tego dramatu, kieruąc ten" żart" ku mojej osobie, mojego dziadka. Mój dziadek najpierw wziął udział w kampanii wrześniowej, a potem zginął na wschodzie Polski, jako żołnierz AK, walcząc w partyzantce AK. Będący dla ciebie formą rozrywki Rosjanie-komuniści nie zabili go strzelajac, jak cię to bawi, w głowę - zginął w boju, niestety także po to, by tacy jak ty mogli wykorzystywać kaźń w Katyniu jako motyw" żartu".

Gość • Niedziela [16.09.2018, 17:39:05] • [IP: 178.235.182.**]

Czy w mieście, gdzie wszędzie dojdzie się w kilka minut lub dojedzie się komunikacją miejską naprawdę jest potrzebny rower miejski, który zabije turystyczne wypożyczalnie, przedsiębiorców z naszego miasta? Te rowery są najprostsze z prostych i na kilkukilometrowe wycieczki są niewygodne. Jeden bieg, jeden rozmiar kół - mają przejechać z punktu A do B, tyle. Temat tych rowerów znany jest od dawna jak i również problemy z nimi. Możliwość pozostawienia gdziekolwiek wiąże ze sobą wiele problemów. Cześć z tych rowerów blokowałaby chodniki, skończyły by w lesie, w kanale, w morzu, na drzewach. Aplikacja, know-how, sprzęt, bazy danych itd - są to nie małe koszta. Prawda jest taka, że osoby, które lubią wycieczki rowerowe lub po prostu lubią albo muszą jeździć mają już swoje rowery. A Ci, którzy są okazjonalnymi rowerzystami mogą raz na X czasu wypożyczyć o wiele wiele wygodniejszy sprzęt w którejś z naszych wypożyczalni za kilkanaście złotych. To wcale nie są duże pieniądze.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 15:59:17] • [IP: 94.254.235.**]

A którędy można jeździć tym rowerem? Mamy dużo ale bezsensownych ścieżek kończących się w nieoczekiwanym miejscu, gdyby każda jezdnia miała swój pas dla rowerów gdzie rowerzysta miałby względne poczucie bezpieczeństwa to tak ale wiemy że jest to niemożliwe i rowerzyści są spychani pod koła aut. A w razie wypadku zwłaszcza śmiertelnego to ile grozi kierowcy auta ? A mówią że życie podobno jest bezcenne co jest nieprawdą gdyż kierowca auta zobowiązany do szczególnej ostrożności po spowodowaniu wypadku w wzięciu dobrego papugi najczęściej obraca kota ogonem i wychodzi cało lub z niewielką karą a to deprymuje rowerzystów którzy w trosce o swoje 4 litery wjeżdża na chodnik a tam to on łamie przepisy. Wniosek? Stwórzmy sensowną sieć dróg w całym mieście tylko dla rowerów a pozniej rowery choć ludzie mają mnóstwo prywatnych a wypożyczalnie mają dla turystów. Czyli pomysł poroniony z samymi rowerami

Gość • Niedziela [16.09.2018, 15:49:18] • [IP: 88.156.235.***]

a ile te prywatne firmy rowerowe zatrudniają pracownikow w porównaniu z ilością mieszkańców, i kto na tym zarabia? 2 ludzi?? w sumie rowery używane sa tak tanie że każdy może sobie kupić i tak.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 15:28:00] • [IP: 37.248.162.***]

Bylem tam i rowery sa tylko w wybranych rejonach. Tam są autonomiczne taxi bez kierowców. Bez naciagających turystów i nie tylko kierowców.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 14:52:49] • [IP: 77.88.191.**]

W Singapurze jest dużo tych rowerów, stojących wszędzie i leżących w różnych miejscach nawet gdzieś w krzakach. Tam rzadko kto jeździ rowerem, ponieważ jest bardzo gorąco, wszyscy jeżdżą klimatyzowanym metrem bądź autobusem, taka jest prawda. Ale za to porządek (oprócz niektórych dzielnic, np hinduskich) można brać za przykład, żucie gumy i zaśmiecanie jest wysoko karane, pijaków i tzw żuli brak, alkohol jest stosunkowo drogi i dostępny tylko do godz.22, chyba, że chcesz się napić w kawiarni ale tam jest wiadomo jeszcze drożej i problem rozwiązany. Polecam ten kraj do odwiedzenia, jest pięknie i spokojnie.

nawigator • Niedziela [16.09.2018, 14:48:58] • [IP: 178.238.247.**]

smieszni jestesmy my Swinoujszczanie w tych sporach, jak wczesniej pisalem : wiocha to wiocha i cokolwiek by sie nie zaproponowalo bedzie passe, wystarczy zobaczyc jak parkuja samochody w miescie, wolna amerykanka a sluzby wola z okna swego biura obserwowac" zywczyka' ktory zaparkuje pod zakazem pod UM, a rowery na promenadzie gdy obok jest wybudowana sciezka rowerowa i tak mozna bez konca, mentalnie jeszcze nam daleko do cywilizacji zachodniej Europy a co do Singapuru to stawiam teze ze 1000 osob ze Swinoujscia po 24 h pobytu w Singapurze zostanie albo bez forsy wydanej na mandaty albo w areszcie za burdy i niestosowne zachowanie albo wydalone do kraju. jeszcze duzo wody w Swinie uplynie zanim bedzie dostatecznie dobrze.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 14:12:37] • [IP: 89.64.52.**]

Gościu.Najpierw spróbuj zmienić mentalność polaczków, dopiero później możesz próbować forsować temat wprowadzenia ich rozwiązań na tym terenie. Wydaje mi się że chodziło o pochwalenie się gdzie się to było, bo aż w Singapurze, przy okazji tematu konsultacji społecznych. Prawda?

Gość • Niedziela [16.09.2018, 13:55:55] • [IP: 94.254.224.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

GOŚCIU • Niedziela [16.09.2018, 13:35:35] • [IP: 128.199.124.***]

12:27 ———> UDERZ W STÓŁ. ... WIDAĆ DZIADEK NIE ZAŁAPAŁ SIĘ NA TRANSPORT DO KATYNIA. MNIE SIĘ PODOBA SINGAPURIANIE, BRZMI TAK „ KOSMICZNIE „ ;)

Gość • Niedziela [16.09.2018, 13:25:05] • [IP: 77.88.191.**]

Ciekawe rozwiązanie dla wyżej rozwiniętej społeczności, które jest dobrze zdyscyplinowana i posiada szacunek do cudzej własności

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:59:07] • [IP: 62.69.241.**]

W wielu europejskich dużych miastach są darmowe miejskie wypożyczalnie rowerów tyle, że główną intencją jest tam zdecydowane ograniczenie ilości samochodów w centrum miasta, dbałość o czystość powietrza.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:27:23] • [IP: 164.127.242.**]

11:15 - To w ramach uzupełniania wytrzebionej inteligencji przez Ruskich pouczę cię, jak trzeba tworzyc poprawnie nazwę obywatela Singapuru; ale wcześniej muszę - to jedyny wyjątek, cofnięcie się w rozwoju, bys zrozumiał, co piszę - włączę Caps Lock, jak (niepoprawnie) robisz: NIE SINGAPURIANIE, LECZ SINGAPURCZYCY. A TERAZ PROŚBA, BYS W RAMACH PRZYWRACANIA INTELIGENCJI NIE TYLKO TO PRZYJĄŁ, ALE I WYŁĄCZYŁ CAPS LOCK.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:21:56] • [IP: 92.42.117.***]

Strategia inwestycji w infrastrukturę rowerową wydaje się najrozsądniejsza. Dodałbym może od siebie zwiększenie ilości miejsc na pozostawienie rowerów, a także przystosowanie autobusów miejskich do ich przewozu. No i. ..pas w tunelu (ponoć powstanie) aby można było się rowerem przemieścić.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:08:16] • [IP: 94.254.137.***]

ok wszystko super tylko trzeba przypomniec wyspiarzom ze singapur to jedno z najbogatrzych panstw na swiecie sa szumowiny ale nie takie jak w ś-ciu za kokaine grozi kara smierci a za narkotyki inne dlugoletnie wiezienie nie wspomne iz wóda sprzedawana jest tylko do 22.a tak na marginesie ktos chce przytulic spora miejska kase

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:07:42] • [IP: 83.11.62.**]

popieram.

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:07:30] • [IP: 77.65.106.***]

Bony na rowery refundowane z podatków dla rodzin KDR !

Gość • Niedziela [16.09.2018, 12:03:47] • [IP: 178.238.253.**]

Każdy kij ma dwa końce, kiedy pan urzędował /p-----ł w krzesło /płaciliśmy panu wynagrodzenie wszyscy z naszych podatków, a ja też sobie nie życzyłem no i co. ...z tym moim życzeniem?A dziś chętnie pomogę tym których nie stać na rower!

Gość • Niedziela [16.09.2018, 11:59:01] • [IP: 62.69.241.**]

Czy aby te prywatne firmy nie są jednak dofinansowywane z miejskiego budżetu?. 12, 5 zł. za aplikację ważną miesiąc, rok, dożywotnio?.

GOŚCIU • Niedziela [16.09.2018, 11:15:09] • [IP: 128.199.124.***]

TYLKO ŻE ŚWINOUJŚCIE TO NIE SINGAPUR, A POLACY TO NIE SINGAPURIANIE CZY INNE CYWILIZOWANE NARODY ; U NAS ZARAZ BĘDZIE WSZYSTKO ROZKRADZIONE, ZWŁASZCZA WSPOMNIANA ELEKTRYKA NAPĘDZANA PANELEM SŁONECZNYM. NIESTETY RUSKIE WYTRZEBILI INTELYGENCJĘ I ZOSTAŁO TO CO ZOSTAŁO...

Gość • Niedziela [16.09.2018, 11:07:38] • [IP: 178.235.177.***]

Co kraj to obyczaj.To co się przyjęło w Singapurze może być u nas nie do przyjęcia.Przykład ? Singapur słynie z drakońskich kar za zaśmiecanie środowiska. Za wyrzucenie papierka na chodnik płacimy 1000 dol.singapurskich.A spójrzmy na nasze lasy, rowy przydrożne czy skwery.Naród niereformowalny.

Oglądasz 1-25 z 37
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■