POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.09.2018, 18:06:53] • Świnoujście

Sposób na cwanych kierowców zaszkodzi mieszkańcom

Sposób na cwanych kierowców zaszkodzi mieszkańcom

fot. Czytelnik

Chcąc ukrócić wpychanie w kolejkę, postawili zakaz, który, co prawda utrudnił "wpychanie", ale i życie mieszkańców...

Każdy, kto ma okazję przemieszczać się promem Karsibór, zdążył zauważyć, że, wcale niemała liczba kierowców postanowiła wykazać się pomysłowością w kwestii ominięcia długiej kolejki. Niestety, sposób jest dość niemiły dla tych, którzy w kolejce czekają, zgodnie z przepisami. Cwani kierowcy często w środek sznura samochodów wjeżdżają drogami przelotowymi od strony Ognicy lub Karsiboru. Takie sytuacje rozwiązywać musiała policja. Swojego czasu służby były zmuszone ustawić patrol, by ten rozwiązywał problemy komunikacyjne. W końcu ustawiono znaki zakazu skrętu w prawo, to jednak spowodowało, że jadąc z Ognicy na prom Karsibór, mieszkańcy muszą najpierw dojechać do ronda w Przytorze. Podobnie z Karsiborzem.

- Mieszkajac w Karsiborzu i chcąc dojechać na prom Karsibor - teoretycznie muszę jechać na rondo w przytorze nadrabiając 12 km na darmo lub kręcić piruety na środku jezdni zawracając... Czy magistrat pokryje te straty? Teraz policja może pisać mandaty na potęgę. Miasto "myślało", że rozwiąże chamstwo wpychania się w kolejki na promy Karsibór, tym razem zaszkodziło mieszkańcom... Brawo magistrat!!! - pisze nasz czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:05:26] • [IP: 188.147.1.***]

Nie trzeba jechać aż do ronda droga redakcjo, wystarczy zawrócić w najbliższym możliwym miejscu.

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:52:32] • [IP: 178.238.249.**]

Skoro jedynie mieszkańcy Świnoujscia mogą przeprawiac sie Bielikami, powinno sie wprowadzić zakaz korzystania przez nich z promu Karsibór.

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:41:26] • [IP: 93.94.186.***]

ten wjazd z boku ognicy, to cwaniactwo które trzeba zlikwidować, założyć światła kiedy można do ruchu się włączyć...pomyślcie urzędasy...bo leżycie i nic nie robicie...

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:11:07] • [IP: 176.221.123.***]

Dzwonimy do Dyspozytora Promów i zgłaszamy do Portalu I Świnoujscie

Gość • Piątek [14.09.2018, 16:06:48] • [IP: 119.56.105.***]

Zrobic most z 4 karsiborow i 4 bielikow w waskim miejscu :)

Gość • Piątek [14.09.2018, 15:52:14] • [IP: 94.254.238.**]

A CO Z KAMPERAMY NIEMIECKIMI CO ZA PRZYWILEJ MAJA. LEWY PAS DO NICH NALEŻY BEZ WZGLĘDU NA CIĘŻAR CAŁKOWITY.

Gość • Piątek [14.09.2018, 13:19:25] • [IP: 94.254.229.**]

Wszyscy ci co Hejtuja mieszkańców ze powinni na bielika jechać gratulacje dla was! Są przypadki aut z rejestracja ZSW, które są większe i nie zawsze są wpuszczane na bielika w zależności od humoru pana kierującego ruchem przy promach. Jestem mieszkańcem Świnoujścia mam auto transportowe które kwalifikuje się również na bielika a wiele razy było kierowane na karsibor i w momencie kiedy już człowiek jedzie załadowanym samochodem od strony właśnie ognicy i dodatkowo ma kręcić na rondzie żeby wbić się w kolejkę która nie ma końca i sięga aż po skrzyżowanie to szlag trafia bo to kolejne godziny opóźniające dostawę. A już nie wspomnę o czasie który został spędzony w ciągu całego dnia żeby ten towar np. Wybrać o dojechać do Świnoujścia

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:37:09] • [IP: 79.191.71.***]

Państwo nie korzystacie z przeprawy dla mieszkańców tylko pchacie się na karsibory, może postawić tam znak zakaz korzystania z rejestracją ZSW, wówczas nie będzie kolejek!!

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:35] • [IP: 78.10.206.**]

Brawo, nareszcie. Już 2 razy wzywałem w tym celu policje. Za każdym razem do...Niemców. Prawie że się pobiliśmy, nie byłem zresztą sam, inni z kolejki też zajęli się cwaniakiem.

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:41:03] • [IP: 83.8.120.**]

i tak wjezdzaja na zakazie caly dzien :) a policji brak !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:56:17] • [IP: 176.221.113.**]

Dopisać pod znakiem " Nie dotyczy rejestracji ZSW".

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:39:37] • [IP: 62.69.253.***]

Od Karsiborza jest zakaz skrętu w lewo, od Ognicy zakaz skrętu w prawo.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:11:46] • [IP: 83.8.106.***]

Brawo za znak" zakaz skretu w prawo". Dopisek, że obowiązuje w przypadku kolejki a bywają baaardzo długie jest ok.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:09:29] • [IP: 83.8.106.***]

To nieprawda, że wpychają sie w kolejkę Niemcy, to sa jednostki.Naszych jest przeważająca większość.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:02:37] • [IP: 78.133.244.**]

zlikwidować wszystkie promy !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:29:07] • [IP: 46.215.26.***]

Postawić tablicę w dwóch językach przed skrzyżowaniem przy skręcie na Ognicę aby kierowcy stojący w kolejce wiedzieli że nie muszą wpuszczać do kolejki wciskających sie od strony Ognicy samochodów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:25:13] • [IP: 46.215.26.***]

Dopisać, zakaz skrętu w prawo w przypadku występowania kolejek na prom.

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:48:02] • [IP: 62.69.253.*]

Dlaczego mieszkaniec Ognicy nie jedzie na Bielika, przecież ma pozwolenie. jak pcha się na karsibory to niech stoi jak inni.

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:42:54] • [IP: 37.47.107.**]

To co mieszkaniec Karsiborza jak chce wjechać na Karsibór najpierw przejeżdża skrzyżowanie w stronę Świnoujścia potem zawraca i jedzie do skrzyżowania aby skręcić na prom dziwne. Chyba że postawiono znak zakazu skrętu również od strony mostu

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:20:46] • [IP: 79.191.57.***]

Beznadzieja a co na to radni tak dbający o swoich mieszkańców!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:38:56] • [IP: 176.221.123.***]

jest tam taki głąb-tłuk, który dumny jest ze swoich czynów.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:07:56] • [IP: 164.127.242.**]

20:49 - jakim trzeba byc imbecylem, żeby nie dotrzeć do miejsc w rankingu uczelni WSKSiM, która została np.najlepsza regionalna prywatną uczelnią kilka lat temu, która regularnie zajmowała liczące się miejsca w rankingu" Perspektyw" i generuje kolejne zastępy dziennikarzy, politologów, i magistrów innych specjalności, od kilkunastu czy juz kilkudziesięciu lat - od chwili powstania - ma certyfikat ministerstwa upoważniający do przyznawania tytułów magistra i innych naukowych.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:32:56] • [IP: 176.221.123.**]

A jak promiarz kieruje obcego przez Ognicę na Karsibory? To delikwent musi skręcić na przytór stwarzając zagrożenie podczas wyjazdu z promu innych kierowców. Może w takim razie całkiem zamknąć to feralne skrzyżowanie, co?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:22:16] • [IP: 92.42.114.***]

Śmieszna sprawa nieudolnych urzędasów. 500 za każdego złapanego który wepchał się po za kolejką na prom. Ustawić kogoś z aparatem i od każdego zdjęcia 200 chętny się znajdzie, a i miasto będzie miało duże wpływy do kasy. Proste jak drut. Ale po co bo chamstwo lubimy tolerować. A póżniej sobie ponarzekać i popłakać jakie to mnie spotkało pod promem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:59:07] • [IP: 89.229.70.***]

GŁUPOTA

Oglądasz 1-25 z 42
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■