░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.09.2018, 18:06:53] • Świnoujście

Sposób na cwanych kierowców zaszkodzi mieszkańcom

Sposób na cwanych kierowców zaszkodzi mieszkańcom

fot. Czytelnik

Chcąc ukrócić wpychanie w kolejkę, postawili zakaz, który, co prawda utrudnił "wpychanie", ale i życie mieszkańców...

Każdy, kto ma okazję przemieszczać się promem Karsibór, zdążył zauważyć, że, wcale niemała liczba kierowców postanowiła wykazać się pomysłowością w kwestii ominięcia długiej kolejki. Niestety, sposób jest dość niemiły dla tych, którzy w kolejce czekają, zgodnie z przepisami. Cwani kierowcy często w środek sznura samochodów wjeżdżają drogami przelotowymi od strony Ognicy lub Karsiboru. Takie sytuacje rozwiązywać musiała policja. Swojego czasu służby były zmuszone ustawić patrol, by ten rozwiązywał problemy komunikacyjne. W końcu ustawiono znaki zakazu skrętu w prawo, to jednak spowodowało, że jadąc z Ognicy na prom Karsibór, mieszkańcy muszą najpierw dojechać do ronda w Przytorze. Podobnie z Karsiborzem.

- Mieszkajac w Karsiborzu i chcąc dojechać na prom Karsibor - teoretycznie muszę jechać na rondo w przytorze nadrabiając 12 km na darmo lub kręcić piruety na środku jezdni zawracając... Czy magistrat pokryje te straty? Teraz policja może pisać mandaty na potęgę. Miasto "myślało", że rozwiąże chamstwo wpychania się w kolejki na promy Karsibór, tym razem zaszkodziło mieszkańcom... Brawo magistrat!!! - pisze nasz czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Piątek [14.09.2018, 20:05:26] • [IP: 188.147.1.***]

Nie trzeba jechać aż do ronda droga redakcjo, wystarczy zawrócić w najbliższym możliwym miejscu.

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:52:32] • [IP: 178.238.249.**]

Skoro jedynie mieszkańcy Świnoujscia mogą przeprawiac sie Bielikami, powinno sie wprowadzić zakaz korzystania przez nich z promu Karsibór.

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:41:26] • [IP: 93.94.186.***]

ten wjazd z boku ognicy, to cwaniactwo które trzeba zlikwidować, założyć światła kiedy można do ruchu się włączyć...pomyślcie urzędasy...bo leżycie i nic nie robicie...

Gość • Piątek [14.09.2018, 17:11:07] • [IP: 176.221.123.***]

Dzwonimy do Dyspozytora Promów i zgłaszamy do Portalu I Świnoujscie

Gość • Piątek [14.09.2018, 16:06:48] • [IP: 119.56.105.***]

Zrobic most z 4 karsiborow i 4 bielikow w waskim miejscu :)

Gość • Piątek [14.09.2018, 15:52:14] • [IP: 94.254.238.**]

A CO Z KAMPERAMY NIEMIECKIMI CO ZA PRZYWILEJ MAJA. LEWY PAS DO NICH NALEŻY BEZ WZGLĘDU NA CIĘŻAR CAŁKOWITY.

Gość • Piątek [14.09.2018, 13:19:25] • [IP: 94.254.229.**]

Wszyscy ci co Hejtuja mieszkańców ze powinni na bielika jechać gratulacje dla was! Są przypadki aut z rejestracja ZSW, które są większe i nie zawsze są wpuszczane na bielika w zależności od humoru pana kierującego ruchem przy promach. Jestem mieszkańcem Świnoujścia mam auto transportowe które kwalifikuje się również na bielika a wiele razy było kierowane na karsibor i w momencie kiedy już człowiek jedzie załadowanym samochodem od strony właśnie ognicy i dodatkowo ma kręcić na rondzie żeby wbić się w kolejkę która nie ma końca i sięga aż po skrzyżowanie to szlag trafia bo to kolejne godziny opóźniające dostawę. A już nie wspomnę o czasie który został spędzony w ciągu całego dnia żeby ten towar np. Wybrać o dojechać do Świnoujścia

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:37:09] • [IP: 79.191.71.***]

Państwo nie korzystacie z przeprawy dla mieszkańców tylko pchacie się na karsibory, może postawić tam znak zakaz korzystania z rejestracją ZSW, wówczas nie będzie kolejek!!

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:35] • [IP: 78.10.206.**]

Brawo, nareszcie. Już 2 razy wzywałem w tym celu policje. Za każdym razem do...Niemców. Prawie że się pobiliśmy, nie byłem zresztą sam, inni z kolejki też zajęli się cwaniakiem.

Gość • Piątek [14.09.2018, 11:41:03] • [IP: 83.8.120.**]

i tak wjezdzaja na zakazie caly dzien :) a policji brak !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:56:17] • [IP: 176.221.113.**]

Dopisać pod znakiem " Nie dotyczy rejestracji ZSW".

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:39:37] • [IP: 62.69.253.***]

Od Karsiborza jest zakaz skrętu w lewo, od Ognicy zakaz skrętu w prawo.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:11:46] • [IP: 83.8.106.***]

Brawo za znak" zakaz skretu w prawo". Dopisek, że obowiązuje w przypadku kolejki a bywają baaardzo długie jest ok.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:09:29] • [IP: 83.8.106.***]

To nieprawda, że wpychają sie w kolejkę Niemcy, to sa jednostki.Naszych jest przeważająca większość.

Gość • Piątek [14.09.2018, 09:02:37] • [IP: 78.133.244.**]

zlikwidować wszystkie promy !!

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:29:07] • [IP: 46.215.26.***]

Postawić tablicę w dwóch językach przed skrzyżowaniem przy skręcie na Ognicę aby kierowcy stojący w kolejce wiedzieli że nie muszą wpuszczać do kolejki wciskających sie od strony Ognicy samochodów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 08:25:13] • [IP: 46.215.26.***]

Dopisać, zakaz skrętu w prawo w przypadku występowania kolejek na prom.

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:48:02] • [IP: 62.69.253.*]

Dlaczego mieszkaniec Ognicy nie jedzie na Bielika, przecież ma pozwolenie. jak pcha się na karsibory to niech stoi jak inni.

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:42:54] • [IP: 37.47.107.**]

To co mieszkaniec Karsiborza jak chce wjechać na Karsibór najpierw przejeżdża skrzyżowanie w stronę Świnoujścia potem zawraca i jedzie do skrzyżowania aby skręcić na prom dziwne. Chyba że postawiono znak zakazu skrętu również od strony mostu

Gość • Piątek [14.09.2018, 07:20:46] • [IP: 79.191.57.***]

Beznadzieja a co na to radni tak dbający o swoich mieszkańców!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:38:56] • [IP: 176.221.123.***]

jest tam taki głąb-tłuk, który dumny jest ze swoich czynów.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 22:07:56] • [IP: 164.127.242.**]

20:49 - jakim trzeba byc imbecylem, żeby nie dotrzeć do miejsc w rankingu uczelni WSKSiM, która została np.najlepsza regionalna prywatną uczelnią kilka lat temu, która regularnie zajmowała liczące się miejsca w rankingu" Perspektyw" i generuje kolejne zastępy dziennikarzy, politologów, i magistrów innych specjalności, od kilkunastu czy juz kilkudziesięciu lat - od chwili powstania - ma certyfikat ministerstwa upoważniający do przyznawania tytułów magistra i innych naukowych.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:32:56] • [IP: 176.221.123.**]

A jak promiarz kieruje obcego przez Ognicę na Karsibory? To delikwent musi skręcić na przytór stwarzając zagrożenie podczas wyjazdu z promu innych kierowców. Może w takim razie całkiem zamknąć to feralne skrzyżowanie, co?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:22:16] • [IP: 92.42.114.***]

Śmieszna sprawa nieudolnych urzędasów. 500 za każdego złapanego który wepchał się po za kolejką na prom. Ustawić kogoś z aparatem i od każdego zdjęcia 200 chętny się znajdzie, a i miasto będzie miało duże wpływy do kasy. Proste jak drut. Ale po co bo chamstwo lubimy tolerować. A póżniej sobie ponarzekać i popłakać jakie to mnie spotkało pod promem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:59:07] • [IP: 89.229.70.***]

GŁUPOTA

Oglądasz 1-25 z 42
■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■