POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.09.2018, 16:19:32] • Świnoujście

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek 17. września 2018 r. o godzinie 10.00 w sali Hotelu Radisson Blu nastąpi podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych - konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

W uroczystości udział weźmie Premier RP Mateusz Morawiecki.


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:04:56] • [IP: 46.171.240.***]

kiełbacha wyborcza - tak będzie do wyborów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:56] • [IP: 95.129.224.***]

Żeby daleko nie szukać - most na Rugię koło Stralsundu pod którym przepływają pełnomorskie statki (wysokość 42 m) ma ponad 4 km długości, kosztował 125 mln euro (w 2007r) czyli 525 mln zł. Świnoujski tunel ma mieć długość 1, 76 km i kosztować 912 mln zł. Ktoś może mi wytłumaczyć sens takiego rozwiązania? Ceny pewnie wzrosły przez 10 lat ale żeby aż tyle?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:39:00] • [IP: 188.146.0.**]

Panie Pomieczyński niech Pan porozmawia z ojcem Premiera, Kornelem Morawieckim aby jeszcze nie podpisywał i przekonał premiera do tańszego w budowie, w ekspoatacji i wizualnie dobrej infrastruktury miasta.Zbudować most obrotowy dla dużych statków, ktorych nie ma zbyt wiele.Małw przelecą a te trochę wieksze kładą zwyczajnie maszty i jadą dalej.Taka jest praktyka w wielu miejscach Europy, np. Holandia Belgia są cztery mosty do pokonania i śluza.Ruch jest o wiele wiekszy jak do Szczecina i statki o większym BRT WCHODZĄ TAM DO GENTH. NIE MOŻNA RYZYKOWAĆ LIPĄ I ZA TO SAMI ZAPŁACIMY, MY PODATNICY...JAK ZAWSZE 1

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:27:01] • [IP: 37.47.133.**]

ODPOWIEDŹ DLA MIESZKAŃCA Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***] "Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle..." OCZYWIŚCIE, ŻE ŹLE! URZĄD MIASTA MA CHYBA JAKĄŚ SALĘ KONFERENCYJNĄ...? PODPISANIE UMOWY POMIĘDZY MIASTEM ŚWINOUJŚCIE A WYKONAWCĄ POZA SIEDZIBĄ URZĘDU MIASTA I DO TEGO W HOTELU" PACHNIE" KORUPCJĄ I STAWIA W ZŁYM ŚWIETLE PREZYDENTA. ALE WYBORY TUŻ, TUŻ. ..I NAJWYŻSZY CZAS NA NOWEGO...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:09:12] • [IP: 62.69.252.**]

[IP: 164.127.242.**] ooo i filozof radia maryja swoje trzy grosze widać na każdy temat musi wrzucić. Niee lepiej wygrać wybory za sprawą łapówki wszechczasów (+500) i w przeciągu 4 lat (bo więcej wam nie daję) rozpieprzyć kraj i wszystko co wcześniejsze pokolenia z wielkim trudem wypracowały. Z jakiegoś jednak powodu dzisiaj być Polakiem to jak dla mnie wstyd jak nigdy wcześniej. Takiego zakłamania rządzących i podzielonego narodu za sprawą pisu ten kraj jeszcze nie widział

Gość • Czwartek [13.09.2018, 18:24:15] • [IP: 188.146.1.***]

Kielbasa wyborcza i tyle. Podpisza a po wyborach powiedza ze nie wyszlo. Czas wymienic Prezia. Klamia, ich koledzy i ich synkowie dostaja wszystko. Warszow i Karsiborz nic nie dostaje. Przytor I Lunowo i owszem poniewaz kilku prominentnych kolesi tam mieszka. Ropiprzyc te klike trzeba i przywrocic normalnosc. No i pislamistow powcow i cala reszte rowniez trzeba pogonic.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:57:13] • [IP: 164.127.242.**]

15:44 - Twoi POlszewicy mieli na to aż 8 lat i co? I jakoś nie zdążyli wykopac OSZCZĘDNIE tunel, zajęli sie swoimi ośmiorniczkami nakrapianymi alkoholem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 15:44:25] • [IP: 78.10.69.**]

Tunel jest dużo droższy od tunelu a więc znajomi króliczka będą mogli zarobić trzykrotnie więcej. To jest oczywiste zważywszy na tradycję w tym względzie. Powstanie wiele" dzieł" typu instrukcje, procedury, ekspertyzy i wiele innych do niczego niepotrzebnych. Brawo Janusz. Dasz zarobić swoim jak na prawdziwego pisowca przystało. Tylko, źe biografia mocno się spaprze, ale wyjściem jest emigracja do Poznania. Tak trzymajto moze pójdziesz w poszły.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:39:07] • [IP: 95.166.56.***]

A ja ciagle nie rozumiem dlaczego tunel... Cała Danie jest mostami połączona i nikomu nie przysło do głowy bawić się w tunele!! Dlaczego nie bierzemy przykładu z doświadczeń innych?? Tunel jest o wiele razy droższy, kosztowny w utrzymaniu. Nie wspomnę o bezpieczeństwie - strach myśleć!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:12:01] • [IP: 89.10.169.**]

Ludzie przeciez to jest jakies nieporozumienie.Zadna z tych firm nie jest z polskia-z polskim kapitalem znaczy sie.Ci idioci zamiast wspierac polskich przedsiebiorcow, wykanczaja ich.Sprzedajne bydlo.Bo co niemcy daja wicej w lape ?? Niedlugo wybory, bedziemy pamietac!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:16:14] • [IP: 37.47.198.***]

Gdyby nie głupota branży oponiarskiej, która chciała budować dwa tunele, dzisiaj bysmy jeżdzili tunelem ! Wstyd, że ta branża przypisuje sobie sukces podpisania umowy. A jeszcze bardziej niesprawny jest układ PZPR - PiS ?? Ponadto co zrobi budowniczy mostu z PSL Przytor ??

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:14:15] • [IP: 188.146.101.**]

Koń by się uśmiał

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***]

Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle.Gdzieś w piwnicy podpiszą - dobrze. Premier Morawiecki podpisze -żle. Lepiej żeby podpisał Tusk. W dniu 17-09-2018 -żle, lepiej dzień póżniej. Nie będzie kolejek na prom - żle. Lepiej aby było jak było. Będzie sracz ? Tak to najważniejsze pytanie. Tak to niestety wygląda z mieszkańcami Naszego miasta.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:47:12] • [IP: 178.238.246.**]

JENY tylu wykonawców ciekawe czy się dogadają ale ja uwierze jak zobaczę mieszkam w naszym mieście 43 lata pamietam wszystkie promy! Jak powstanie to Swinoujscie będzie całkowicie zakorkowane i śmierdzące

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:39:37] • [IP: 185.220.102.*]

Hochtief wreszcie otrzyma zysk od inwestycji łapówkowo-korupcyjnej.

mada • Czwartek [13.09.2018, 11:32:08] • [IP: 78.133.244.**]

chcemy breloki !!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:27:25] • [IP: 81.110.227.**]

Smierdzaca sprawa. Nie jestem inzynierem budowlanym ale na chlopski rozum argumenty tego pana z filmu przemawiaja do mnie. Za pare lat utrzymanie tego tunelui konserwacja przysporzy miastu sporo problemow oraz niewyobrazalnie duze koszty. A firma ktora go wybudowala bedzie doic miasto za ewentualne naprawy.

"Niech ryczy z bólu ranny • Czwartek [13.09.2018, 11:08:19] • [IP: 164.127.242.**]

...łoś... [Szekspir, " Hamlet"] ----- No to teraz odszukuję w swoim archiwum zakładki do artykułów na Iswinoujscie, skopiowane komentarze z forów, gdzie stada łosi ryczą wg wzoru:" Nigdy nie bedziecie miec tunelu!", " Zobaczycie tunel jak świnia niebo", " PiS was oszuka, wszystko poszło do Rydzyka". Zacieram już ręce, ale też znając poplątane ścieżki prowadzace do wielu ważnych inwestycji w Polsce, też nie jestem pewien, kiedy to wypali, czy naprawdę w poniedziałek - jeszcze tylko 4 dni i odpalam moje zakładki, cytaty z podanymi widocznymi częściami IP.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:27:15] • [IP: 188.146.67.**]

MAM NADZIEJĘ ŻE PREMIER MORAWIECKI TEJ UMOWY NIE PODPISZE, W KTÓRĄ GO CHCĄ WPUŚCIĆ LOKALNI DZIAŁACZE, D- DECYDENCI PIS-podobni.CHYBA, ŻE JEST IGNORANTEM NA TAKĄ STRATEGICZNĄ DECYZJE I BUDOWĘ! - www.youtube.com/watch?v=Nvku4XM9v6Y

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:11:32] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Środa [12.09.2018, 22:53:58] • [IP: 80.245.179.***] Cejrowski tez publicznie oświadczył, że Trumptower ze złotymi klamkami jest tańsze niż to ustrojstwo. Ale ktoś tu jest szalenie bogaty i ma ''gest''. Ja się i tak stąd wyprowadzam, toteż kolejne tykające zagrożenie mnie nie dotyczy.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:09:17] • [IP: 83.8.120.***]

Coś zaczyna się dziać w PEC-u kontrola PIP. Tapeta na zewnątrz w środku już nie tak fajnie.Brak pracownikow, a gdzie siostra prezesowej.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:51:54] • [IP: 178.238.252.**]

Złota żyła...co tu dużo mówić...brak słów, ręce opadają.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:44:40] • [IP: 188.146.161.***]

Będzie super rura kanalizacyjna która łączy mieszkańców -w kupie siła.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:41:22] • [IP: 193.200.150.***]

dobrze że Morawiecki a nie ten bubek Duda

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:34:20] • [IP: 188.146.67.**]

Ciekawa jestem kogo w imie dekomunizacji, ba nawet deubekizacji poprze PIS w wyborach na prezydenta miasta? Czy to może jest tylko przykrywka i oszustwa?

Oglądasz 1-25 z 108
■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■