POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.09.2018, 16:19:32] • Świnoujście

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek 17. września 2018 r. o godzinie 10.00 w sali Hotelu Radisson Blu nastąpi podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych - konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

W uroczystości udział weźmie Premier RP Mateusz Morawiecki.


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Piątek [14.09.2018, 14:04:56] • [IP: 46.171.240.***]

kiełbacha wyborcza - tak będzie do wyborów.

Gość • Piątek [14.09.2018, 12:01:56] • [IP: 95.129.224.***]

Żeby daleko nie szukać - most na Rugię koło Stralsundu pod którym przepływają pełnomorskie statki (wysokość 42 m) ma ponad 4 km długości, kosztował 125 mln euro (w 2007r) czyli 525 mln zł. Świnoujski tunel ma mieć długość 1, 76 km i kosztować 912 mln zł. Ktoś może mi wytłumaczyć sens takiego rozwiązania? Ceny pewnie wzrosły przez 10 lat ale żeby aż tyle?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:39:00] • [IP: 188.146.0.**]

Panie Pomieczyński niech Pan porozmawia z ojcem Premiera, Kornelem Morawieckim aby jeszcze nie podpisywał i przekonał premiera do tańszego w budowie, w ekspoatacji i wizualnie dobrej infrastruktury miasta.Zbudować most obrotowy dla dużych statków, ktorych nie ma zbyt wiele.Małw przelecą a te trochę wieksze kładą zwyczajnie maszty i jadą dalej.Taka jest praktyka w wielu miejscach Europy, np. Holandia Belgia są cztery mosty do pokonania i śluza.Ruch jest o wiele wiekszy jak do Szczecina i statki o większym BRT WCHODZĄ TAM DO GENTH. NIE MOŻNA RYZYKOWAĆ LIPĄ I ZA TO SAMI ZAPŁACIMY, MY PODATNICY...JAK ZAWSZE 1

Gość • Czwartek [13.09.2018, 23:27:01] • [IP: 37.47.133.**]

ODPOWIEDŹ DLA MIESZKAŃCA Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***] "Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle..." OCZYWIŚCIE, ŻE ŹLE! URZĄD MIASTA MA CHYBA JAKĄŚ SALĘ KONFERENCYJNĄ...? PODPISANIE UMOWY POMIĘDZY MIASTEM ŚWINOUJŚCIE A WYKONAWCĄ POZA SIEDZIBĄ URZĘDU MIASTA I DO TEGO W HOTELU" PACHNIE" KORUPCJĄ I STAWIA W ZŁYM ŚWIETLE PREZYDENTA. ALE WYBORY TUŻ, TUŻ. ..I NAJWYŻSZY CZAS NA NOWEGO...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:09:12] • [IP: 62.69.252.**]

[IP: 164.127.242.**] ooo i filozof radia maryja swoje trzy grosze widać na każdy temat musi wrzucić. Niee lepiej wygrać wybory za sprawą łapówki wszechczasów (+500) i w przeciągu 4 lat (bo więcej wam nie daję) rozpieprzyć kraj i wszystko co wcześniejsze pokolenia z wielkim trudem wypracowały. Z jakiegoś jednak powodu dzisiaj być Polakiem to jak dla mnie wstyd jak nigdy wcześniej. Takiego zakłamania rządzących i podzielonego narodu za sprawą pisu ten kraj jeszcze nie widział

Gość • Czwartek [13.09.2018, 18:24:15] • [IP: 188.146.1.***]

Kielbasa wyborcza i tyle. Podpisza a po wyborach powiedza ze nie wyszlo. Czas wymienic Prezia. Klamia, ich koledzy i ich synkowie dostaja wszystko. Warszow i Karsiborz nic nie dostaje. Przytor I Lunowo i owszem poniewaz kilku prominentnych kolesi tam mieszka. Ropiprzyc te klike trzeba i przywrocic normalnosc. No i pislamistow powcow i cala reszte rowniez trzeba pogonic.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 16:57:13] • [IP: 164.127.242.**]

15:44 - Twoi POlszewicy mieli na to aż 8 lat i co? I jakoś nie zdążyli wykopac OSZCZĘDNIE tunel, zajęli sie swoimi ośmiorniczkami nakrapianymi alkoholem.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 15:44:25] • [IP: 78.10.69.**]

Tunel jest dużo droższy od tunelu a więc znajomi króliczka będą mogli zarobić trzykrotnie więcej. To jest oczywiste zważywszy na tradycję w tym względzie. Powstanie wiele" dzieł" typu instrukcje, procedury, ekspertyzy i wiele innych do niczego niepotrzebnych. Brawo Janusz. Dasz zarobić swoim jak na prawdziwego pisowca przystało. Tylko, źe biografia mocno się spaprze, ale wyjściem jest emigracja do Poznania. Tak trzymajto moze pójdziesz w poszły.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:39:07] • [IP: 95.166.56.***]

A ja ciagle nie rozumiem dlaczego tunel... Cała Danie jest mostami połączona i nikomu nie przysło do głowy bawić się w tunele!! Dlaczego nie bierzemy przykładu z doświadczeń innych?? Tunel jest o wiele razy droższy, kosztowny w utrzymaniu. Nie wspomnę o bezpieczeństwie - strach myśleć!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 14:12:01] • [IP: 89.10.169.**]

Ludzie przeciez to jest jakies nieporozumienie.Zadna z tych firm nie jest z polskia-z polskim kapitalem znaczy sie.Ci idioci zamiast wspierac polskich przedsiebiorcow, wykanczaja ich.Sprzedajne bydlo.Bo co niemcy daja wicej w lape ?? Niedlugo wybory, bedziemy pamietac!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:16:14] • [IP: 37.47.198.***]

Gdyby nie głupota branży oponiarskiej, która chciała budować dwa tunele, dzisiaj bysmy jeżdzili tunelem ! Wstyd, że ta branża przypisuje sobie sukces podpisania umowy. A jeszcze bardziej niesprawny jest układ PZPR - PiS ?? Ponadto co zrobi budowniczy mostu z PSL Przytor ??

Gość • Czwartek [13.09.2018, 12:14:15] • [IP: 188.146.101.**]

Koń by się uśmiał

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:51:40] • [IP: 83.23.248.***]

Wybudują tunel -Żle NIe wybudują tunelu -Żle. W Radisonie podpiszą żle.Gdzieś w piwnicy podpiszą - dobrze. Premier Morawiecki podpisze -żle. Lepiej żeby podpisał Tusk. W dniu 17-09-2018 -żle, lepiej dzień póżniej. Nie będzie kolejek na prom - żle. Lepiej aby było jak było. Będzie sracz ? Tak to najważniejsze pytanie. Tak to niestety wygląda z mieszkańcami Naszego miasta.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:47:12] • [IP: 178.238.246.**]

JENY tylu wykonawców ciekawe czy się dogadają ale ja uwierze jak zobaczę mieszkam w naszym mieście 43 lata pamietam wszystkie promy! Jak powstanie to Swinoujscie będzie całkowicie zakorkowane i śmierdzące

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:39:37] • [IP: 185.220.102.*]

Hochtief wreszcie otrzyma zysk od inwestycji łapówkowo-korupcyjnej.

mada • Czwartek [13.09.2018, 11:32:08] • [IP: 78.133.244.**]

chcemy breloki !!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 11:27:25] • [IP: 81.110.227.**]

Smierdzaca sprawa. Nie jestem inzynierem budowlanym ale na chlopski rozum argumenty tego pana z filmu przemawiaja do mnie. Za pare lat utrzymanie tego tunelui konserwacja przysporzy miastu sporo problemow oraz niewyobrazalnie duze koszty. A firma ktora go wybudowala bedzie doic miasto za ewentualne naprawy.

"Niech ryczy z bólu ranny • Czwartek [13.09.2018, 11:08:19] • [IP: 164.127.242.**]

...łoś... [Szekspir, " Hamlet"] ----- No to teraz odszukuję w swoim archiwum zakładki do artykułów na Iswinoujscie, skopiowane komentarze z forów, gdzie stada łosi ryczą wg wzoru:" Nigdy nie bedziecie miec tunelu!", " Zobaczycie tunel jak świnia niebo", " PiS was oszuka, wszystko poszło do Rydzyka". Zacieram już ręce, ale też znając poplątane ścieżki prowadzace do wielu ważnych inwestycji w Polsce, też nie jestem pewien, kiedy to wypali, czy naprawdę w poniedziałek - jeszcze tylko 4 dni i odpalam moje zakładki, cytaty z podanymi widocznymi częściami IP.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:27:15] • [IP: 188.146.67.**]

MAM NADZIEJĘ ŻE PREMIER MORAWIECKI TEJ UMOWY NIE PODPISZE, W KTÓRĄ GO CHCĄ WPUŚCIĆ LOKALNI DZIAŁACZE, D- DECYDENCI PIS-podobni.CHYBA, ŻE JEST IGNORANTEM NA TAKĄ STRATEGICZNĄ DECYZJE I BUDOWĘ! - www.youtube.com/watch?v=Nvku4XM9v6Y

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:11:32] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Środa [12.09.2018, 22:53:58] • [IP: 80.245.179.***] Cejrowski tez publicznie oświadczył, że Trumptower ze złotymi klamkami jest tańsze niż to ustrojstwo. Ale ktoś tu jest szalenie bogaty i ma ''gest''. Ja się i tak stąd wyprowadzam, toteż kolejne tykające zagrożenie mnie nie dotyczy.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 10:09:17] • [IP: 83.8.120.***]

Coś zaczyna się dziać w PEC-u kontrola PIP. Tapeta na zewnątrz w środku już nie tak fajnie.Brak pracownikow, a gdzie siostra prezesowej.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:51:54] • [IP: 178.238.252.**]

Złota żyła...co tu dużo mówić...brak słów, ręce opadają.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:44:40] • [IP: 188.146.161.***]

Będzie super rura kanalizacyjna która łączy mieszkańców -w kupie siła.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:41:22] • [IP: 193.200.150.***]

dobrze że Morawiecki a nie ten bubek Duda

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:34:20] • [IP: 188.146.67.**]

Ciekawa jestem kogo w imie dekomunizacji, ba nawet deubekizacji poprze PIS w wyborach na prezydenta miasta? Czy to może jest tylko przykrywka i oszustwa?

Oglądasz 1-25 z 108
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■