POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.11.2018, 20:02:46] • Świnoujście

Adolf Hitler, Bolesław Bierut i Władysław Gomułka, to honorowi obywatele Świnoujścia

Adolf Hitler, Bolesław Bierut i Władysław Gomułka, to honorowi obywatele Świnoujścia

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy miasta zastanawiają się, czy lista honorowych obywateli nie powinna ulec zmianie? A Wy, jak uważacie?

Do naszej redakcji zwrócił się jeden z czytelników, który zwraca uwagę na kwestie związane z odniesieniem ustawy dekomunizacyjnej względem honorowych obywateli naszego miasta.

- Na Wikipedii w dalszym ciągu jest napisane, że naszymi honorowymi obywatelami Świnoujścia są miedzy innymi: bierut, gomółka. Tu kłania się ustawa antykomunistyczna {nazwy ulic zmieniamy, a honorowi obywatele? {z małej litery- z premedytacją}. Ale najważniejsze- adolf hitler!!!!. Wiem, że Świnoujście wtedy nie należało do Polski, ale jeśli gest "hail hitler" jest zabroniony, propagowanie systemów totalitarnych jest prawnie zakazane, to jak to się ma do obecnych czasów?. Aspekt prawny jest tu istotny, ale również moralność człowieka, który od wielu lat propaguje partykularyzm lokalny {również publicznie}. Proszę Portal o zainteresowanie w/w tematem - napisał do nas Ireneusz Waga, mieszkaniec Świnoujścia.

Z podobnym pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Świnoujście. Czekamy na odpowiedź.

(Redakcja zachowała oryginalną pisownię treści nadesłanej wiadomości).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Piątek [16.11.2018, 16:28:13] • [IP: 80.245.186.**]

Gość • Środa [14.11.2018, 15:23:31] • [IP: 93.94.186.**] to co hitler czy inny gomułka ma dalej być honorowany w tym mieście ty kretynie?

JUST ACT 447 • Czwartek [15.11.2018, 22:02:51] • [IP: 80.245.178.***]

W CZASACH, GDY MIASTO BYŁO W POLSCE TAKIE SPRAWY NIE PRZESZKADZAŁY. NATOMIAST OBECNIE, GDY NASZ KIBUC PRZYNALEŻY DO SYJONISTYCZNEJ KOLONI O KRYPTONIMIE POLIN I OBOWIĄZUJĄ DYREKTYWY Instytutu Przekłamania Narodowego DĄŻĄCEGO DO WYMAZANIA Z HISTORII PRAWDY O BERMANOWSKICH KOMUNISTACH, OJCACH I DZIADKACH OBECNEGO REŻIMU UDAJĄCEGO BOGOBOJNYCH ŚWIĘTOBLIWYCH PATRIOTÓW POLSKICH. TO TYLKO DZIĘKI GŁUPOCIE POLAKÓW SYJONISTYCZNY KAGANAT ROŚNIE W SIŁĘ.

j444 • Środa [14.11.2018, 20:54:24] • [IP: 176.221.123.***]

Panie Waga, mnie honorowe, historyczne obywatelstwo nieżyjących już osób kompletnie nie przeszkadza, historii się nie oszuka i pisowsko-ipeenowskie zaklęcia nic tu nie zdziałają, fałszywą historię można wtłaczać do łbów uczniom polskich szkół , ale prawdziwą historię ci sami uczniowie posiądą w rodzinach, już to przerabialiśmy i co, u Polaków jak zwykle NAUKA POSZŁA W LAS.

Gość • Środa [14.11.2018, 20:46:28] • [IP: 178.238.251.***]

Kocham moją Ojczyznę i nie chcę być nikim innym tylko Polką, żyć i pracować w moim kraju, a do innych wyjeżdżać w ramach rekreacyjnych i poznawczych! Tak też wychowałam swoje dzieci .

Gość • Środa [14.11.2018, 20:36:18] • [IP: 95.166.56.***]

Historii się nie zmieni. Po co niszczyć to, co miało kiedyś miejsce? Czy nie lepiej zachować dla potomnych? Przecież wcale nie tak dawno przeżyliśmy zakłamywanie historii...

j444 • Środa [14.11.2018, 20:33:54] • [IP: 176.221.123.***]

cdn do" Gość • Środa [14.11.2018, 10:15:32] • [IP: 164.127.90.***]", a więc nie wiem czy jest to aż tak wielki sukces, może i jest, ale gorzki. Najgorsze jest niestety to, że Ci co dzisiaj chwalą się sukcesem przy urządzaniu manifestacji przy udziale ogromnych sił porządkowych w tym wojska, innym wytykają podobne zabezpieczenia. Historia lubi się powtarzać i z niej należy czerpać wiedzę, Polacy tego nie potrafią.

j444 • Środa [14.11.2018, 20:17:47] • [IP: 176.221.123.***]

Do" Gość • Środa [14.11.2018, 10:15:32] • [IP: 164.127.90.***]", Sąd nie rozpatrywał charakter manifestacji, lecz jej zgodność z prawem i p. Waltz wiedziała, że jest na pozycji przegranej, ale wiedziała również, że to zmusi A. Dudę pracującego na stanowisku Prezydenta RP do działania i się nie myliła. Co do prawdziwości ukazywania przez różne telewizje obrazów to jest prawdą, że wszystko można zmanipulować jak czynią to pisowskie sztandarowe telewizje zwane również" gadzinówkami" (to też historyczna nazwa), ale z obrazów można ująć z łatwością, natomiast dodanie wymaga dużej pracy. Również oglądałem różne telewizje z wyjątkiem" gadzinówek" i widziałem bandyckie transparenty włoskich faszystów, flagi z bandyckim znakiem falangi polskiej. Faktem jest las biało-czerwonych flag i pomijam już to, że zostało osiągnięte dzięki kilkunastu tysiącom policjantom umundurowanym, po cywilnemu, całej rzeszy obecnej pisowskiej służbie bezpieczeństwa, posłużono się również wojskową żandarmerią, oraz innymi formacjami cdn.

Gość • Środa [14.11.2018, 19:47:15] • [IP: 178.238.253.**]

Słusznie trzeba z tym zrobić porządek bo wstyd, a sąsiedzi mają satysfakcję, a pro-po wiecie że nasze miasto jest bardzo znane w kraju pod różną nazwą, kiedyś w rozmowie...a to to pan jest z tej wyspy szwagrów...fajne, wiec może czas tych morderców usunąć z annałów ksiąg miasta!

emeryt • Środa [14.11.2018, 18:55:52] • [IP: 178.235.180.***]

Narzekamy że gdzieś niszczy się pamiątki dawnych kultur, arabowie niszczą stare zabytki, my chcemy niszczyć to co poniemieckie po komunie czy po ruskich. Nawet w naszym mieście my sami zniszczyliśmy cmentarz niemiecki ale podnosimy larum o o niszczenie cmentarza we Lwowie, nie niszczmy historii i jej pamiątek niech pozostanie dla potomnych.

Gość • Środa [14.11.2018, 16:32:03] • [IP: 178.235.188.***]

Oczywiscie, że niepowinni

Gość • Środa [14.11.2018, 15:23:31] • [IP: 93.94.186.**]

Jeżeli rząd i prezydent mogą na czele narodowców świętować 100-lecie niepodległości, jeżeli faszyści mogą w Polsce bezkarnie świętować urodziny Hitlera, to Hitler może być honorowym obywatelem Świnoujścia.A pan Waga to ten nowy radny? Czy nie ma ważniejszych problemów w Świnoujsciu?

Gość • Środa [14.11.2018, 14:44:36] • [IP: 88.156.235.***]

jasne Armia Czerwona nas wyzwoliła i pozostła...pilnować żeby nam nie było takj dobrze jak na zachodzie...oduczali nas historii i zmuszając do jakichś marszow 1 majowych oduczali patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem...co się deraz jeszcze mocno u niektórych odbija

Gość • Środa [14.11.2018, 14:37:44] • [IP: 194.99.106.**]

We Włoszech, w mieście Manfredonia, stoi armata-pomnik, która mówi o faszystowskim dążeniu Włochów. W Niemczech, w mieście Ahlbeck, stoi pomnik i mały cmentarz, żołnierzy radzieckich. Absolutnie, nie wolno niszczyć tych elementów. Trzeba je, pielęgnować. Historia, to nasze bogactwo.

Gość • Środa [14.11.2018, 13:55:50] • [IP: 164.127.90.***]

11:35- skandalem jest to, że honorowymi obywatelami miasta wybranymi przez ekipę nadal rządzącą miastem sa byli prominentni członkowie PZPR - Markiewicz i była członkini Komitetu Miejskiego PZPR.

Gość • Środa [14.11.2018, 13:30:59] • [IP: 37.47.184.**]

Gość • Środa [14.11.2018, 10:15:32] • [IP: 164.127.90.**- co nie znaczy że chamstwo, kibolostwo, ordynarne zachowania, przekleństwa, wyzwiska to cechy narodowców i prostaków.

Gość • Środa [14.11.2018, 13:15:25] • [IP: 151.248.62.***]

Jeszcze żyją ich duchowi przywódcy w naszym mieście '

Gość • Środa [14.11.2018, 12:45:07] • [IP: 92.42.116.***]

haysel • Środa [14.11.2018, 11:04:20] • [IP: 178.238.247.**]>>>>>> Wyzwolenie Świnoujścia 5 maja 1945r przez ARMIĘ CZERWONĄ to też historia! A jednak pomnik Żołnierzy Radzieckich zniknął z Placu Słowiańskiego. To jak to jest? jedno przeszkadza a drugie nie?? Naprawdę uważasz, że powinniśmy hołdować Adolfowi Hitlerowi?! To może powróćmy również do dawnych nazw ulic..." zasłużonego" a raczej przydłużonego Feliksa Dzierżyńskiego??!! Nie!! Zdecydowane i stanowcze NIE!

Gość • Środa [14.11.2018, 12:35:56] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [14.11.2018, 10:34:59] • [IP: 178.235.190.**]>>> Widać jakie masz pojęcie o historii!!"

Gość • Środa [14.11.2018, 12:30:13] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [14.11.2018, 10:15:32] • [IP: 164.127.90.***] Demagog pisowski jestes...Logiczne ze rone stacje sa stronnicze tez ogladalem TVPislam i co tam pokazuja??Propaganda tylko nie pokazali symboli onr i waszych kiboli ala..wszechpolacy.Przemowien idioty ksiedza mendlara tez nic nie pokazali a z przekazu wychodzilo ze nasz pochod byl zasloga. ...pislamu.

Gość • Środa [14.11.2018, 12:05:44] • [IP: 176.221.123.***]

Gomułce się należy. Chruszczow przywódcom NRD oświadczył, że można wrócić do problemu polskiego Szczecina i Świnoujścia. Wtedy Gomulka postanowil urzádzc w Szczecinie defilade wojskowá wraz z manifestowaniem polskoßci tych ziem, wykorzystujác powrót wojska z cwiczeñ. W czsie defilady doszøo do tragicznego wypadku - czolg wpadø w poßlzg na bruku i wiechaø w tlum gapiów. Ta defilada i szum wokól niej zwrócila uwagé Chuszczowa, przyjechaø do Szczecina i oficjalnie uznal, ze Szczecin i Swinoujscie maja byc polskie. Oddal Krym Ukrainie, mogl oddac Swinoujscie Niemcom. (poprzestawial mi sie klawiatura w kompie)

Gość • Środa [14.11.2018, 11:39:27] • [IP: 164.127.90.***]

0:34:02] • [IP: 178.235.190.**] -cytat:" A co to komu przeszkadza to historia i niech tak zostanie. " ---- Dlaczego więc nie postulujesz przywrócenia nazw ku czci cesarza Fryderyka i nazw ku czci Hitlera, np." Adolf-Hitler-Platz" (czyli Plac Wolności)?

Gość • Środa [14.11.2018, 11:36:18] • [IP: 88.156.235.**]

to pisza Polacy ze komu to przeszkadza??mi przeszkadza

Gość • Środa [14.11.2018, 11:36:08] • [IP: 164.127.90.***]

10:41:54] • [IP: 178.235.188.***- podaj w milionach liczby ofiar w Polsce - czy były masowe rozstrzeliwania (lub w średniowieczu masowe ucinania głów toporem), czy masowo rabowano majątek pod pretekstem, ze trzeba go znacjonalizować albo oddać królowi, czy były prześladowania ze względu na rasę, pochodzenie społeczne. Polska była wyjątkowo tolerancyjnym, wolnym krajem, gdzie schronili się Żydzi - do roku 1945 (wyjątkiem sa też zabory rosyjski i pruski, gdzie panowała dyktatura)- od tego roku mieliśmy po raz 1. w historii pod szyldem polskiego rządu (w istocie był przywieziony z Moskwy, złożony z degeneratów polskich lub z Żydów i Rosjan) mordowano masowo, i to bohaterów polskich walk narodowowyzwoleńczych, a także prześladowano kler, niektórych księży mordowano.--- Jeśli nie widzisz różnicy między ustrojami oświeconej monarchii czy demokratycznymi a totalitarnymi (komunistycznymi i nazistowskimi), to albo sie lecz, albo zapoznaj z historią.

Gość • Środa [14.11.2018, 11:35:45] • [IP: 185.210.39.***]

AŻ PŁAKAĆ SIĘ CHCE CO ROBILI RADNI TEGO MIASTA WYBIERANI NA KILKA LAT I CIĄGLE CI SAMI CZY NIE WIDZIELI TEGO. PRZECIEŻ ONI REPREZENTUJĄ MIESZKAŃCÓW I TO DO NICH NALEŻY ZAJĄĆ SIĘ TYMI HANIEBNYMI OBYWATELAMI. ZA WSZYSTKIE SWOJE KADENCJE POWINNI BYĆ ROZLICZENI PRZEDSTAWIĆ W POPRZEDNICH LATACH SWOJĄ PRACE NA RZECZ MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW, ZA TYCH OBYWATELI POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ SIEDZĄ OD LAT W URZĘDZIE I TYLKO BIORĄ KASĘ A EFEKTÓW ŻADNYCH ALE TO JUŻ DECYZJA MIESZKAŃCÓW BO ZAWSZE WYBIERAJĄ TYCH SAMYCH KTÓRZY ZASIADAJĄ W RADZIE MIASTA DOŻYWOTNIO TAKICH KWIATKÓW W MIEŚCIE JEST WIELE WARTO SIĘ NIMI ZAJĄĆ I PRZYJRZEĆ PRACY RADNYCH ABY NIE BYŁO WSTYDU DLA MIESZKAŃCÓW

haysel • Środa [14.11.2018, 11:04:20] • [IP: 178.238.247.**]

a jednak sa normalni ludzie w tym miescie, oczywiscie to jest historia i nich tak zostanie.

Oglądasz 1-25 z 79
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ Uwaga! Dziś w nocy wypełza na jezdnie najgorszy wróg kierowców -GOŁOLEDŹ! Służby meteorologiczne mają nie najlepsze wiadomości dla kierowców,którzy muszą w ciągu najbliższych godzin pokonywać trasy w kilku regionach Polski. Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi wydano m.in. dla Zachodniopomorskiego ■ UWAGA MIESZKAŃCY - Na ulicy Malczewskiego zgubiono duży czarny portfel marki Wittchen z duża ilością pieniędzy z dokumentami w tym dziecka oraz kartami. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt Iwona na numer telefonu 600375023 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■