POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.08.2018, 17:18:10] • Polska

ZUS zakończył wysyłkę IOSK-ów

Aż 19 dni przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 20 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Około 800 tys. przesyłek trafiło do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Część z nich dotarła do klientów ZUS drogą elektroniczną.

Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła raz do roku, w wakacje. Listy są kierowane do wszystkich osób, które mają odprowadzoną przynajmniej jedną składkę na swoje konto w ZUS. Nie ważne przy tym, czy obecnie pracują. Ważne, że w przeszłości została za nie odprowadzona składka w wysokości choćby 1 grosza.

Tego roku list z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego trafił do 20,7 mln osób. Blisko 2,1 mln odebrało przesyłkę drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dokument elektroniczny otrzymał każdy, kto ma zarejestrowany swój profil na PUE. Pozostałe 18,6 mln listów zostało wysłanych tradycyjnie, za pośrednictwem poczty. Wysyłka IOSK-ów rozpoczęła się w ostatnim tygodniu czerwca i miała potrwać do początku września. Jednak ostatnią transzę korespondencji ZUS skierował do klientów już 13 sierpnia. Tym samym kończąc akcję wysyłania 19 dni przed terminem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego to jeden z najważniejszych listów wysyłanych do klientów. Znajdują się w nim dane o stanie naszych finansów, od których zależy emerytalna przyszłość. Ważne więc by korespondencję z ZUS dokładnie przeczytać i porównać z własnymi informacjami o odprowadzonych składkach. Z tej korespondencji możemy się dowiedzieć, jak pracodawca opłacał za nas składki w 2017 roku. List zawiera również informację o naszej hipotetycznej emeryturze w dwóch wariantach. Jaką otrzymalibyśmy na podstawie już zgromadzonych składek, a także w sytuacji gdybyśmy aż do osiągnięcia wieku emerytalnego płacili takie składki, jak dotychczas. Trzeba pamiętać, że wyliczona emerytura to tylko pewna hipoteza. Nie uwzględnia przyszłych waloryzacji składek oraz ewentualnej zmiany pracy, która może zmienić wysokość płaconych składek. Daje ona jednak pewien obraz i może pomóc przy podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■