POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [18.08.2018, 17:18:10] • Polska

ZUS zakończył wysyłkę IOSK-ów

Aż 19 dni przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 20 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Około 800 tys. przesyłek trafiło do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Część z nich dotarła do klientów ZUS drogą elektroniczną.

Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła raz do roku, w wakacje. Listy są kierowane do wszystkich osób, które mają odprowadzoną przynajmniej jedną składkę na swoje konto w ZUS. Nie ważne przy tym, czy obecnie pracują. Ważne, że w przeszłości została za nie odprowadzona składka w wysokości choćby 1 grosza.

Tego roku list z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego trafił do 20,7 mln osób. Blisko 2,1 mln odebrało przesyłkę drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dokument elektroniczny otrzymał każdy, kto ma zarejestrowany swój profil na PUE. Pozostałe 18,6 mln listów zostało wysłanych tradycyjnie, za pośrednictwem poczty. Wysyłka IOSK-ów rozpoczęła się w ostatnim tygodniu czerwca i miała potrwać do początku września. Jednak ostatnią transzę korespondencji ZUS skierował do klientów już 13 sierpnia. Tym samym kończąc akcję wysyłania 19 dni przed terminem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego to jeden z najważniejszych listów wysyłanych do klientów. Znajdują się w nim dane o stanie naszych finansów, od których zależy emerytalna przyszłość. Ważne więc by korespondencję z ZUS dokładnie przeczytać i porównać z własnymi informacjami o odprowadzonych składkach. Z tej korespondencji możemy się dowiedzieć, jak pracodawca opłacał za nas składki w 2017 roku. List zawiera również informację o naszej hipotetycznej emeryturze w dwóch wariantach. Jaką otrzymalibyśmy na podstawie już zgromadzonych składek, a także w sytuacji gdybyśmy aż do osiągnięcia wieku emerytalnego płacili takie składki, jak dotychczas. Trzeba pamiętać, że wyliczona emerytura to tylko pewna hipoteza. Nie uwzględnia przyszłych waloryzacji składek oraz ewentualnej zmiany pracy, która może zmienić wysokość płaconych składek. Daje ona jednak pewien obraz i może pomóc przy podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■