POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.08.2018, 20:39:48] • Świnoujście

Czytelnik: Dlaczego ciągle się męczę przymusową jazdą ulicą Kasprowicza? Jakaś klątwa się zrobiła przy przeróbkach!

Czytelnik: Dlaczego ciągle się męczę przymusową jazdą ulicą Kasprowicza? Jakaś klątwa się zrobiła przy przeróbkach!

fot. Czytelnik

Do redakcji portalu iswinoujscie.pl często piszą mieszkańcy miasta oraz turyści, którzy choć raz musieli lawirować autem w strefie nadmorskiej. Najgorzej odbierany jest przymus przejazdu ulicą Kasprowicza, wąską, pełną autokarów i zaparkowanych samochodów. Jeden z mieszkańców pyta nawet, dlaczego wciąż musi się męczyć taką jazdą?

"Miało być super, jak zaczęli robić ulicę Słowackiego, ale gdy się okazało, że zrobili na środku deptak, ograniczyli ruch, to się narobiło jeszcze gorzej. Kręte drogi, wąsko, dziury - to jest jakiś koszmar!

Męczę się tak już któryś rok, jestem zaszczuty, mocniej bije mi serce i wkurzam się za każdym razem, kiedy tamtędy jeżdżę. Nie mam już sił na przeróbki władz, najwyższy czas je zmienić, bo nie da się tak żyć!
Nie wiem czy to jakieś zaślepienie, że nie widzą problemów, jedno zrobią - inne zepsują i to chyba jakaś klątwa się zrobiła przy przeróbkach. Mam już tego dość i planuję iść w wyborach na każdego innego kandydata, tylko nie na Żmurkiewicza! Może ktoś to poprawi i będzie lepiej."- pisze bardzo zdenerwowany Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:00:16] • [IP: 188.31.120.***]

Tego brainiaka który to zaprojektował i puścił główny róch po tych dołach należałoby powiesić za ja ja. Jak znam życie jakiś prywaciaż wywdzięczył się za to...

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 18:54:29] • [IP: 195.181.136.***]

A piesi to muszą umieć fruwac, bo nie ma jak przejść, chodnik służy za parking. Po co wpuszczać tyle czasowiczow samochodami, niech parkują na Warszowie a walizeczki w rączki i pieszo przez prom. Kolejek nie będzie i więcej miejsc parkingowych dla miejscowych.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:18:49] • [IP: 109.241.63.**]

Za ideologię tłumienia ruchu w dzielnicy nadmorskiej powinna być kara i prokurator. Jak nazwać" ideę tłumienia ruchu", kiedy główną szeroką ulicę dzielnicy zamienia się w bezsensowny w tym miejscu deptak by komuś tam zrobić dobrze, a cały ruch miejski kieruje się w wąskie uliczki, tworzą w dodatku z nich labirynt uliczek jednokierunkowych? Głupotą! Ktoś tam musiał na głowę paść, lub za łapówkę, bowiem nikt o zdrowych zmysłach nie podejmuje działań, które wymuszają przejazd aut do dzielnicy przez 4 minuty na min 15 minut, gdzie zamiast norm. spalania w atmosferę paliwa emisja nie jest 6 litrów na sto, ale i ponad 60 litrów paliwa na sto-tak pokazują komputery aut-im wolniej jedziesz=dużo spalasz. Ta osoba która wymyśliła to, jest odpowiedzialna za ponad 10-krotne zwiększenie zanieczyszczeń spalinami w DZIELNICY UZDROWISKOWEJ, a za to powinny być zarzuty i prokurator oraz poniesienie kosztów przebudowy ul Słowackiego do normalnego dwukierunkowego użytkowania. Truciciela i szkodnika posadzić na kilka lat!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:03:30] • [IP: 95.166.56.***]

Organizacja ruchu w tym mieście to tragedia!! Ja nie wiem jakie kompetencje ma osoba odpowiedzialna za to, ale na pewno było to kompletnie nieprzemyślane i nieodpowiedzialne.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 12:52:48] • [IP: 37.47.200.***]

Dlaczego w mieście są dziurawe drogi? Bo mamy słabych i pazernych" politykow"

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 12:34:41] • [IP: 188.146.112.***]

Od dziś ul Paderewskiego od Piłsudskiego do Chopina odwrócony ruch jedno kierunkowy na pewno na prośbę mieszkańców, czy w tym magistracie nikt już nie myśli, Narutowicza jedno kierunkowa, wiem chcą zrobić z miasta jedno rondo, bezmuzg.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:21:25] • [IP: 188.146.168.*]

A jednokierunkowa Piłsudskiego ciągle pusta, jak nieużywana... Wystarczyłoby odwrócić kierunek i rozwiązałoby to problem zakorkowanych ulic w dzielnicy nadmorskiej.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:55:08] • [IP: 178.235.183.***]

ul. Hołdu powinna być jednokierunkowa. !! a nie deptak co to ma byc. do własnego domu nie mozna dojechac, tylko przez całe miasto trzeba jechac !!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:53:14] • [IP: 92.42.116.**]

A ja jak jade tam rowerem to nie mam problemu.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:43:13] • [IP: 37.47.129.***]

No, na zdjęciu fajnie to wygląda. Samochody stoją równiutko poustawiane z jednej, jak i drugiej strony. Jak autobus MPK zmieści się, to w czym problem? A swoją drogą ulica do jazdy fatalna. Czytelnik ma dużo racji.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:35:52] • [IP: 178.235.181.***]

Za ten i pozostałe buble w mieście podziękujemy władze w najbliższych wyborach. Miarka się przebrała.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:48:06] • [IP: 178.235.177.**]

Betoniarki i ciężkie samochody z towarem na budowy w strefie nadmorskiej niszczą ulice naszego pięknego miasta a póżniej remonty z naszych podatków gdzie tu logika ?Firmy hotelarskie powinny stworzyć fundusz remontowy na odnowe ulicpod nadzorem UM

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:37:28] • [IP: 94.254.231.**]

Ktoś kto zorganizowała używał tak drogi w dzielnicy nadmorskiej to zasługuje tylko na medal i publiczne nagrodzenie. Tak samo jak strefa płatnego parkowania w tyg wszystkie auta pochowane w krzakach niszczą zieleń a nikt nie płaci parkingi puste gdzie policja gdzie straż miejska? Miasto jest w plecy przez takie coś nikt tego nie pilnuje. Wystarczy przejechać się w słoneczny dzień od promenade w stronę dużej patelni wszystko na zakazie stoi

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:10:06] • [IP: 176.221.122.**]

Szlak mnie trafia jak widzę że wydają 50 baniek na promenadę a nie można normalnie dojechac wszędzie.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 08:27:50] • [IP: 176.221.122.***]

O ile wizualne zmiany w mieście są na plus, to właśnie konieczność opuszczania promenady tymi dziurami lub Sienkiewicza, to szczyt debilizmu rządzących. Dobrze, że ktoś zwrócił w końcu na to uwagę. To samo tyczy się tych głupkowatych kontrapasów (nawet słownik podkreśla mi to słowo jako błąd :)) .

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 03:28:37] • [IP: 94.254.225.***]

Wszystko dla turystów !! Już mam dość tego miasta. I tej władzy miasto emerytów.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 00:07:44] • [IP: 176.221.122.***]

Facet, który podejmuje decyzje zmian ruchu u nas jest takim nieporozumieniem, że powinien wyjechać w góry i zakopać się bardzo głęboko

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:04:56] • [IP: 83.20.245.***]

A ja proponuję zrobić deptak na 11 listopada przy Lidlu a objazd puścić przez legionów zamkowa i rycerska!! Będzie pięknie !!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 22:38:15] • [IP: 92.42.119.***]

i właśnie też za takie decyzje januszowi i baśce podziękujemy w najbliższych wyborach... zrobili sobie idiotyczny deptak na słowackiego a wszyscy muszą jeździć wąską dziurawą uliczką przy rybniczance... zresztą nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale w Świnoujściu przestano już nawet doraźnie łatać dziury - np. na Piłsudskiego zaraz po wjeździe z Piastowskiej kwitną sobie takie od zimy i nikt z tym nic nie robi... janusz ma służbowy to mu wisi - za naprawy zawieszenia my płacimy

Gość • Niedziela [12.08.2018, 22:01:30] • [IP: 178.235.182.**]

Pierwszy raz czytelnik maracje.Jezdzic Slowackiego olewac mandaty a nie po dziurach niech sami sobie jezdza.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:55:27] • [IP: 94.254.238.**]

Ależ to jest proste, kupmy jeszcze 20tys samochodów i będzie super, wszystkie pieniądze miasta przeznaczyć na budowę dróg i parkingów bo ja mam auto i dla mnie musi! być extra droga. Ludzie mieszkamy na wyspie zbudowanej z piasku morskiego i cokolwiek by nie zbudował to za moment, przy tym natężeniu i wadze, się rozjeździe a budowa ciężkich wzmocnionych dróg kosztuje Mało tego nie za bardzo jest gdzie budować gdyż miasto nie było zaprojektowane na taki ruch gdzie każdy chciałby podjechać do WC autem To miasto powinno promować rowery jaki środek transportu i darmowa komunikację która choć kosztuje jest i tak tańsza i wprowadza mniej haosu niż taka liczba aut zwłaszcza w sezonie A dla kierowców Apel o rozsądek przy zakupie następnego auta gdyż spaliny i cząstki gumy z opon nas zaduszą pomimo że mieszkamy w niby czystym mieście gdzie wiatr od morza czyści powietrze

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:50:26] • [IP: 37.248.161.**]

Spokojnie swoim Hammerem tam jadę. Czytelnik Tico niech zamieni na cinquecento :-)

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:32:01] • [IP: 77.252.46.***]

Takich" kwiatków" jest więcej, próbujcie przejechać ulicą Bohaterów Września od ul. Jana z Kolna do Kapitanatu portu nie łamiąc przepisów drogowych.

AGENDA 21 • Niedziela [12.08.2018, 21:19:28] • [IP: 80.245.178.***]

TAK TO SOBIE DEBILE WYKOMBINOWAŁY.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:14:36] • [IP: 62.69.229.**]

Dlaczego? Bo betoniarze nie mają pojęcia jak zreorganizować ruch. Pierwszą oznaką indolencji była przebudowa zakrętu przy ZWiK nad kanałem. Zrobili wściekły zakręt a na zarzuty Żmurkiewicz odpowiadał, że on nie widzi żadnego problemu, że jemu się jeździ dobrze!

Oglądasz 1-25 z 30
■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■