POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.07.2018, 21:07:36] • Polska

Zwykły czy piorący – jaki odkurzacz wybrać?

Zwykły czy piorący – jaki odkurzacz wybrać?

fot. Organizator

Dywany, wykładziny, parkiety i kamienne posadzki – choć preferujemy różne rodzaje powierzchni, każdemu z nas tak samo zależy na czystych i zadbanych podłogach we własnym domu. Bez odpowiedniego urządzenia może okazać się to jednak trudne. Dlatego podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę, wybierając odkurzacz do swojego mieszkania.

Skuteczność aktywnej piany
Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto zastanowić się, na czym właściwie polega niezwykła moc odkurzaczy piorących? Na początku warto wiedzieć, że zaliczamy je do tzw. odkurzaczy wodnych i bezworkowych. Bez wątpienia najważniejszą zaletą tego typu urządzeń jest bardzo precyzyjne usuwanie z dywanów drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń suchych i mokrych. Jak to działa? Specjalny system odkurzacza wytwarza aktywną pianę w formie mgiełki, rozprowadzaną po podłożu, za pomocą wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Tym samym odkurzaczem możesz odświeżyć i poprawić kondycję wykładzin, a także tapicerek mebli czy foteli samochodowych. Niestety gabaryty urządzeń piorących skłaniają do tego, by traktować je raczej jako uzupełnienia zwykłych odkurzaczy – są większe i cięższe, więc przemieszczanie się z nimi może sprawiać trudności. Co więcej, utrzymanie sprawności odkurzacza piorącego jest kosztowne i czasochłonne, ponieważ wymaga korzystania ze specjalnych detergentów oraz starannego czyszczenia rury, ssawek, a także każdego ze zbiorników na wodę.

Oszczędna niezawodność
Zwykły odkurzacz może okazać się jedynym, niezbędnym rozwiązaniem i zdecydowanie powinien być podstawowym urządzeniem w każdym domu. Dlaczego? Pranie wykładzin to czynność, którą wykonujemy sporadycznie – nie ma potrzeby powtarzać jej zbyt często. Za to odkurzanie powinno być na stałe wpisane w rutynę naszego tygodnia. Właśnie dlatego standardowe urządzenia bez funkcji prania są lżejsze i bardziej kompaktowe, by częste przemieszanie się z nimi nie było kłopotliwe. Ich utrzymanie jest również znacznie mniej angażujące i tańsze, ponieważ jedynym dodatkowym wydatkiem będzie regularny zakup worków do odkurzacza. Jest to jednak koszt, który łatwo możesz zminimalizować:
- Zamienniki oryginalnych worków to bezpieczny i mądry zakup, ponieważ pozwala uszczelnić domowy budżet, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktu. Decydując się na worki zamienne z mikrowłókniny zwiększamy moc ssania odkurzacza nawet o 60%. Dodatkowym atutem jest ich wysoka odporność na rozerwanie. Oznacza to, że nie tylko oszczędzamy, ale i osiągamy znacznie większą efektywność odkurzania – wyjaśnia Piotr Bieńkowski, ekspert marki WORWO.
Jednak minusem urządzeń bez funkcji prania jest fakt, że nie zapewnią one podłodze kompleksowej pielęgnacji, którą uzyskamy dzięki odświeżeniu dywanu za pomocą wody i specjalnych detergentów.

Zwykły czy piorący – jaki odkurzacz wybrać?

fot. Organizator

Kiedy odkurzanie wystarczy?
Każde z dwóch rozwiązań ma swoje wad i zalety. Najważniejszym czynnikiem podczas wyboru odkurzacza pomiędzy zwykłym a piorącym, powinny być twoje potrzeby. Jeżeli dywany w twoim domu to jedynie elementy dekoracyjne, nie powinieneś decydować się na kosztowny odkurzacz piorący. Jeśli jednak wykładziny stanowią dominującą część podłóg w mieszkaniu, a dodatkowo któryś z domowników jest alergikiem – wtedy zakup urządzenia piorącego będzie uzasadniony i niezbędny. Pomimo wielu swoich zalet, powinien być on jednak uzupełnieniem, a nie substytutem zwykłego odkurzacza, który okaże się znacznie tańszy – nie tylko podczas dokonywania zakupu, ale również w późniejszej eksploatacji.

Agnieszka Gardziejewska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Tylko w tym roku 30 rodzin ze Świnoujścia musi zwrócić świadczenia z tytułu 500+ ■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■