POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 17:49:02] • Świnoujście

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

Jutro przypłynie żaglowiec Kruzensztern

fot. Sławomir Ryfczyński

STS Kruzensztern - jeden z trzech największych żaglowców świata – już w tę sobotę 14 lipca 2018 r. zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). Do portu wpłynie w godzinach od 7.00 do 11.00. Dokładna godzina jest uzależniona od ruchu statków w porcie. Wiadomo jednak na pewno, że jednostkę będzie można za darmo zwiedzać do godziny 20.00.

To już druga w tym roku wizyta Kruzenszterna w Świnoujściu. Po raz pierwszy był od koniec maja. Tym razem przypływa po 35 kadetów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wypłynięcie STS Kruzenszterna planowane jest w niedzielę 15. lipca na godz. 9.00.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:12:30] • [IP: 83.4.142.***]

Piękny żaglowiec i bardzo uprzejmna załoga. Super atrakcja w Swinoujsciu :)

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:12:01] • [IP: 87.58.166.**]

Poczytaj co to syjonizm polityczny to może ci tam cos w lebku zadzwoni

Gość • Sobota [14.07.2018, 18:10:21] • [IP: 87.58.166.**]

Zaden polski rzad po 89 nie dbal o interes polskiej gospodarki. Zaden. Na rozkaz skasowaliśmy swoje stocznie przemysl lotniczy itp itd dlaczego na zachodze oplaca sie robic statki samoloty samochody w polsce nie? To oni nas wykanczaja to ta wasza kochana bruksela

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:47:04] • [IP: 164.127.64.**]

13:28 cytat:" okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod (...)"... ..Ale ci przydzwoniło, tylko nie wiem, co - czy kawałek tynku z sufitu, czy Flakka Zombie, czy nieświeże flaki a la zombie...

Polak • Sobota [14.07.2018, 16:17:20] • [IP: 185.13.106.***]

Ruscy maja fajnego prezydenta w przeciwieństwie do nas. .oni maja swojego a my mamy...no wlasnie czyjego? Bp wszystkie dezycje jakos tak bardzo pasuja dla narodu jego żony...

14:45:46] • Sobota [14.07.2018, 16:12:49] • [IP: 87.58.166.**]

izraelici i amerykanie juz mają tutaj swoj rząd od 89 roku i wojska teraz chca miec swoje na ruskich. zaleznosc polskiej godpodarki od biznesów izraelsko amerykanskich jest taka samą okupacją jak za ruska...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:45:46] • [IP: 46.76.162.**]

Do [13:28] A gdzie ty tu widzisz Izraelskich i Amerykańskich okupantów ? Przecież to obecny rząd stara się o umieszczenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce - więc do kogo te pretensje ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:28:45] • [IP: 87.58.166.**]

Po 30 latach od wyjscia ruskich okazalo sie ze okupanci z izraela i usa uczylinili wiecej szkod naszej gospodarce niz ruscy przez ponad 40laat...

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:20:19] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Sobota 12:00 Skąd ty się urwałeś człowieku, z przeszłości ? Interaktywne mapy batymetryczne naszego portu są ogólnodostępne na internecie, nie trzeba nic skanować.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:59:50] • [IP: 5.174.151.***]

Ciekawe czemu do Gdyni tak często nie wpływa - przecież ma tam bliżej ? Acha - już wiem ! Przecież tu jest gazoport który tak bardzo Putina denerwuje ! I wszystko jasne !

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:45:06] • [IP: 164.127.64.**]

Agresywne posty nawiązujące do" duszenia Papieża" sa pisane raczej przez trolli, ale i te pełne oburzenia na owe agresywne też bywają na bardzo niskim poziomie (np ten z 11:32:19 • 80.245.179." (...)To wszystko przez śmieszny incydent z podduszeniem Wojtyły ?"). Ostra reakcja kapitana statku, list z przeproszeniem skierowanym do mieszkańców uważam, że załatwia sprawę. To godne wyjście z sytuacji, pokazanie nawet przez ten list, na jak niskim moralnie poziomie są ludzie myślący jak ten zacytowany z 11:32 - bo sam kapitan był oburzony na wybryk kadetów, bardziej niż wielu prymitywnych mieszkańców Świnoujścia i piszących na forum.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:00:11] • [IP: 77.114.109.***]

Czy SKW sprawdziła czy ma aparaturę szpiegowską-np.czy nie scanuje podejścia do portu. Niech nasz Iskra spróbuje zrobić rewizytę w ruskim porcie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:32:19] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:31:55] • [IP: 41.146.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:55] • [IP: 31.0.124.**]

postawic patrol przy pomniku

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:01:50] • [IP: 176.221.122.**]

Znowu? Czyżby testowali nowe, elektroniczne wyposażenie wywiadowcze w bazie NATO?

Gośćy • Sobota [14.07.2018, 10:43:50] • [IP: 94.254.230.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:36:53] • [IP: 94.254.226.**]

No i fajnie

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:14:02] • [IP: 178.238.249.***]

Jak zwykle muszą uaktualnić wszystkie dane dla zielonych ludzików którzy pakują swoje plecaki i meble pokoju.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:51:21] • [IP: 176.221.123.***]

A co tak często ? Czy ma jakąś" misję" ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:26:09] • [IP: 41.145.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Anonymous • Sobota [14.07.2018, 09:18:15] • [IP: 31.0.41.**]

Coś za często ostatnio Ruskie odwiedzają nasz portal. Coś się kręci. Kiedyś też wpłynął taki" szkoleniowy" (w1939 roku) i dużo namieszał w " Historii Świata". Czyżby Wladek coś kombinował ??

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:18:52] • [IP: 178.235.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:59:01] • [IP: 92.29.92.***]

Nie za czesto ruscy sie tutaj pojawiaja?? To ta sama zaloga co ostatnio? Chronic papierza!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:28:43] • [IP: 87.58.166.**]

witamy Ruskich! żegnamy papieża!!

Oglądasz 1-25 z 37
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■