POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 21:21:40] • Świnoujście

Radisson Blu z pięcioma gwiazdkami i pływającymi w piwnicy odchodami... Czy zalewane szambem pomieszczenia gospodarcze mogą zagrażać życiu gości?

Radisson Blu z pięcioma gwiazdkami i pływającymi w piwnicy odchodami... Czy zalewane szambem pomieszczenia gospodarcze mogą zagrażać życiu gości?

fot. Czytelnik

Okazuje się, że w kompleksie hotelowym „pod podłogą ma ukrytego trupa”, który niestety zaczyna coraz bardziej śmierdzieć. Jak udało dowiedzieć się naszym dziennikarzom śledczym, pomieszczenia gospodarcze zalewane są od kilku miesięcy szambem. Nieoficjalnie, udało nam się także dowiedzieć, że żadna z czterech firm, nie chce podjąć się naprawy instalacji. Nasuwa się zatem pytanie, czy toksyczne gazy z szamba i bakterie mogą się dostać wywołać epidemię wśród gości?

W sprawie regularnie wybijającego od kilku miesięcy szamba, udało nam się skontaktować z osobą, która była świadkiem tego, jak wyglądają pomieszczenia piwniczne. Osoba opisuje straszny odór oraz pływające odchody, które w połączeniu z wysokimi temperaturami, były idealnym środowiskiem do wylęgu masy much.

Radisson Blu z pięcioma gwiazdkami i pływającymi w piwnicy odchodami... Czy zalewane szambem pomieszczenia gospodarcze mogą zagrażać życiu gości?

fot. Czytelnik

- Jak dobrze pamiętam, sytuacja trwa od marca 2018 roku, wtedy szambo wybiło pierwszy raz. Sytuacja się powtarza. Podobno hotel kontaktował się z czterema firmami i żadna z nich nie chciała się podjąć naprawy instalacji. Szkoda mi gości w hotelu, dlatego zdecydowałem się opowiedzieć o całej sprawie. Ktoś kto jedzie do pięciogwiazdkowego hotelu, nie wyobraża sobie że w pomieszczeniach technicznych pływają litry odchodów... W ostatnim czasie jest coraz gorzej, upały powodują jeszcze gorszy smród i jak udało mi się ostatnio zobaczyć, w zalanych pomieszczeniach zaczynają latać małe muchy. Według mnie to tylko kwestia czasu, gdy ludzie zaczną chorować, dlatego może Wasza interwencja zapobiegnie epidemii – opisuje świadek zdarzenia.

Radisson Blu z pięcioma gwiazdkami i pływającymi w piwnicy odchodami... Czy zalewane szambem pomieszczenia gospodarcze mogą zagrażać życiu gości?

fot. Czytelnik

Z pytaniem odnośnie wybijającego szamba, zwróciliśmy się do rzecznika hotelu – Renaty Sobczyńskiej. Jak się okazuje, Pani Renata wie o sytuacji, jednak nie widzi w tym zagrożenia.

Radisson Blu z pięcioma gwiazdkami i pływającymi w piwnicy odchodami... Czy zalewane szambem pomieszczenia gospodarcze mogą zagrażać życiu gości?

fot. Czytelnik

- Informujemy, że niniejsza awaria dotyczy zaplecza i nie jest zagrożeniem, a jest usuwana przez grupę kilkunastu osób. Zdjęcia nie dotyczą budynku hotelu Radisson, ani jego gości - Renata Sobczyńska.

Radisson Blu z pięcioma gwiazdkami i pływającymi w piwnicy odchodami... Czy zalewane szambem pomieszczenia gospodarcze mogą zagrażać życiu gości?

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 123, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 123

Gość • Środa [18.07.2018, 07:54:31] • [IP: 37.47.160.***]

a kedy zainteresuje sie SAEPID ? NA co jeszcze czeka? Ten hotel zasluguje na jedna gwiazdeke

Gość • Wtorek [17.07.2018, 08:10:22] • [IP: 95.129.225.***]

Jak ma nie wypływać jak prawdopodobnie podłoga znajduje się poniżej poziomu morza i mają nie szczelności.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:26:22] • [IP: 94.254.235.**]

Ten hotel to dno, juz dawno jest na sprzedaż, moloch na dojenie frajerów zero klasy, nawet pracownikom płaca marne grosze i zatrudniaja ukrainców, bułgarów, białorusinów itp...

Zdrojowa Invest • Poniedziałek [16.07.2018, 17:22:54] • [IP: 87.204.243.***]

Awarie zdarzają się wszędzie, wszystko zostało wyczyszczone.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 14:49:56] • [IP: 77.115.70.***]

a gdzie sanepid!!

Gość • Niedziela [15.07.2018, 12:58:06] • [IP: 80.245.188.**]

Może już starczy budowania tylu obiektów hotelowych. W końcu Świnoujście będzie miało problem z zaopatrzeniem w wodą słodką, bo hotele mnóstwo jej zużywają. Druga sprawa, to już widać, że Świnoujściu powstaje coraz więcej korków samochodowych i są już poważne problemy z ich parkowaniem. To miasto staje się konglomeratem turystycznym. Z jednej strony Ok, ale infrastruktura miasta nie jest należycie przygotowana i Świnoujście według mojej opinii straciło już charakter uzdrowiskowy a zamieniło się w nadmorskie, , Krupówki". Gdzieś wyważona granica musi być wytyczona, żeby nie przesadzić z nadmiarem hoteli i gości, bo Świnoujście to nie balon i się nie powiększy, a mieszkańcy też chcą mieć miasto im przyjazne. Zastanówcie się nad tą kwestią włodarze naszego miasta, żeby za tzw. dudki nie wylać dziecka z kąpielą.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:56:52] • [IP: 5.172.255.***]

Obrzydliwe! fuu!! zaplecze aquaparku, ale wizytówka hotelu!

• Niedziela [15.07.2018, 11:09:20] • [IP: 176.221.122.***]

Takie coś trwa miesiącami? Ojojoj, to teraz chyba ktoś razem z tą kupą spłynie aż strach, ciekawe na kogo wypadnie... A skoro to nowy obiekt i wybija ścieki tak długo to chyba awaria mała nie jest...

ryynio • Niedziela [15.07.2018, 10:21:05] • [IP: 85.194.14.***]

zwiekszenie dawki chloru celem zabicia tych bakterii bedzie powodować omdlenia w wodzie z tragicznymi konsekwencjami

Gość • Niedziela [15.07.2018, 08:21:26] • [IP: 178.235.176.***]

To zaplecze aquaparku, dlatego Renatka mówi że to nie dotyczy hotelu. Miłej kąpieli ludziska. do tego jeszcze te oparzenia chlorem... A sanepid udaje że nic nie widzi, ciekawe jak im się odwdzięczyli...chyba mogły sobie postać na balkonie...

Gośćŕi45 • Niedziela [15.07.2018, 00:30:01] • [IP: 31.0.47.***]

Normalny człowiek prawidłowo zareagował na haniebne zaniedbania i jeszcze go jakiś dupek nazywa" sygnalista".To nie jest tymczasowa i jednorazowa awaria i cala prawda o pracy i traktowaniu ludzi w tym ?hotelu? to aż woła o pomstę do nieba!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:27:01] • [IP: 37.47.138.***]

RZECZNIK KŁAMIE JAK ZWYKLE... TRZEBA ZAWIADOMIĆ SENEPID I ZAMKNĄC TEN HOTEL! POZA TYM WYBIAJACYM SZAMBEM OBSŁUGA NA TAKIM SAMYM POZIOMIE - SAM TEGO DOŚWIADCZYŁEM, CHAMSTWO I BRAK KULTURY!

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:29:36] • [IP: 92.42.119.**]

Sanepid powinien natychmiast zamknąć ten moloch w celu uchronienia tych gości przed zagrożeniem utraty zdrowia i być może życia !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:08:48] • [IP: 92.42.112.***]

Genialni właściciele z tego bezcennego szamba produkują ekologiczny biogaz. Za to powinni dostać szóstą gwiazdkę i dyplom od sanepidu.

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:07:20] • [IP: 178.235.181.***]

Pani Renata to wspaniały przykład jakim nie byc rzecznikiem. Gowna plywaja a ta nic sie nie stalo. Z reszta ciekawe opinie sa na gowork o tym miejscu.

Gość • Sobota [14.07.2018, 21:49:56] • [IP: 5.172.255.***]

Do Gość • Sobota [14.07.2018, 13:23:55] • [IP: 94.254.231.**]: Właśnie, jaka jest sytuacja tam pracowników? a zwł tych pracujących w SPA? jakie zarobki?? w końcu to hotel pięciogwiazdkowy.

Gość • Sobota [14.07.2018, 21:11:18] • [IP: 37.47.182.***]

A gdzie sanepid 🤔

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:29:36] • [IP: 95.166.56.***]

Mowili przecież o zatruciach w tym hotelu. Jak fekalia pływają, to co się dziwić... zastanawia mnie tylko dlaczego sanepid czepia się bzdetów a pozwala na ekskrementy w piwnicy w miejscu gdzie przebywa masa ludzi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:18:56] • [IP: 83.26.58.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:22:24] • [IP: 80.245.178.***]

Zapraszamy do Aquaparku na kąpiel z niespodzianką.

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:24:50] • [IP: 178.238.253.**]

Czarny mech trujący ich zniszcz jeszcze trochę, bo klimat sprzyjający a szerzy się bardzo szybko, blokowiska i centrum gołym okiem widać!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:17:35] • [IP: 23.226.237.*]

Jak to się mówi:" Pokaż mi swoją piwnicę, a powiem Ci, kim Ty jesteś."

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:14:27] • [IP: 92.42.113.***]

Srakłapark, bakterie Coli gratis. Karma wraca.

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:55:09] • [IP: 95.129.224.***]

Ten dyr techniczny to sie nadaje do tarcia chrzanu taki inż mamoń i dyzma w jednym.

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:22:14] • [IP: 92.42.113.**]

Jak tylu gości i personel załatwia potrzeby, to nie ma szans żeby tę masę odchodów zutylizować.Słyszę, że dzielni inwestorzy z Kołobrzegu będą dalej budować?!Rozpacz dla mieszkańców.

Oglądasz 1-25 z 123
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■