POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.07.2018, 15:05:00] • Świnoujście

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

Jak informują mieszkańcy Świnoujścia, olbrzymie kolejki towarzyszą przeprawie miejskiej od kilku godzin, które zaskoczyły niejedną osobę.

Udało nam się skontaktować z dyspozytorem Żeglugi Świnoujskiej, który poinformował o awarii jednego z promów. W godzinach porannych pływały dwa promy po czym jeden uległ awarii. Natychmiast wprowadzono trzeci bielik, który próbował rozładować kolejki. Najnowsze informacje mówią o usunięciu awarii, która pozwoli na normalne funkcjonowanie trzech jednostek.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:54:40] • [IP: 37.47.138.***]

WIADOMOŚĆ DLA = > Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] "Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu" CZY NIE POWINNO BYC" LUDZIOM"? ;) POZA TYM PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE W OBIE STRONY. WYLICZONO ILE SAMCHODÓW PRZEWOŻĄ PROMY ILE PRZEJEDZIE PRZEZ TUNEL... CO NIE ZMIENIA PROPORCJI 10 TYS VS 8, 1 TYS/DOBĘ... NIESTETY :(

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:47:21] • [IP: 37.47.138.***]

INFORMACJA DLA => Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] NIE ZGADZAM SIĘ, ŻE NOSENSEM JEST TO CO NAPISAŁEM, CYTOWAŁM TYLKO SŁOWA RZECZNIKA O PRZEPUSTOWSOŚCI TUNELU I PROMÓW... I TYLE. TWIERDZISZ, ŻE MAŁE PROMY BĘDĄ PŁYWAŁY ZAWSZE I ROZŁADUJĄ KORKI Z TUNELU, TO PO CO TUNEL? :) POZA TYM, ZAPEWNE NIE BĘDA PŁYWĆ CO 20 MINUT JAK OBECNIE, BO PO CO? W KOŃCU BĘDZIE TUNEL :) SUGERUJESZ, ŻE W DRUGIM ROKU UŻYTKOWANIA TUNELU ZWIĘKSZY SIĘ PRZEPUSTOWOŚĆ, CIEKAWE JAK? CZY MOŻE ZWIĘKSZY SIĘ PRĘDKOŚĆ DO 100 KM/GODZ? :) TOTALNA PORAŻKA Z TYM TUNELEM!

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:58:17] • [IP: 178.238.252.**]

JAK BĘDZIE TUNEL TO NA NASZEJ WYSPIE BĘDĄ TYLKO SAME SAMOCHODY I WIELKI SMOG TO JA WAM STARA BABA PRZEWIDUJE CH . CH. ALE MNIE JUŻ TU NIE BĘDZIE PA P.PA...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:53:48] • [IP: 94.254.130.***]

Zawsze byłem za budową mostu a nie tunelu, który nie będzie dobrym rozwiązaniem w okresie natężonego ruchu nie mówiąc już w okresie wakacji.

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] • [IP: 164.127.64.**]

00:03 - To jest nonsens, co piszesz! Po pierwsze nawet gdyby przyjąć, że tunel będzie przepuszczał 8 000 pojazdów, to niezależnie od liczby samochodów w tunelu, ZAWSZE będą pływały promy w mieście, choćby ze względu na ładunki niebezpieczne i że sa piesi, rowerzyści. Tak więc nawet jedna nitka promu jako wspomagająca tunel rozładuje wszelkie korki, przeciez przewiezienie dodatkowych 2 000 czy 4 000 nie będzie trudne dla promów, skoro to ok. 20% lub 40% maksymalnej dzisiejszej przepustowści promów. Po drugie, sam zacytowałes te słowa i nie zatrzymałes się przy nich:" ...w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu...". Bedzie więc większy po tym pierwszym roku, w następnych latach! Zresztą, trudno mi sobie wyobrazić, by tunel - permanentnie otwarta szosa pod korytem cieśniny - nie przepuściłby tyle samochodów, ile przewożą pracujące z przerwami promy! No wyobraź sobie, że o każdej godzinie, minucie, sekundzie może przejechac samochód...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] • [IP: 188.146.169.***]

Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:57:38] • [IP: 176.221.123.***]

Młodzi jak przejmą Władzę to będą Dalej budowac drogi mosty itd. coś będą musieli robic

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:06:40] • [IP: 80.245.191.***]

Narzekacie, narzekacie, ale ja jestem bardzo zadowolony z obsług z drugiej, chłopacy którzy wpuszczają na prom, na prawdę robią to PROFESJONALNIE i SKRUPULATNIE, widać po nich, że są bardzo pracowici i lubią swoją pracę.Brawo i jeszcze raz brawo !

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:03:28] • [IP: 37.47.132.***]

KTOŚ NAPISAŁ" RÓBCIE TEN TUNEL. .." TYLKO PO CO...? OBECNIE MAX. PRZEPUSTOWOŚĆ PROMÓW TO 10 000, TUNELU TYLKO 8 100 AUT/DOBĘ... WNIOSKI...? PRZYPOMNĘ INFORMACJĘ Z PORTALIU Z 18.01.2018 ROKU: Redakcja zadała pytanie Prezydentowi. Jaka będzie maksymalna przepustowość przejeżdżających aut na dobę, planowanego w budowie jedno rurowego tunelu. Robert Karelus odpisał: - Prognozowany, dobowy przepływ pojazdów w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu, ma wynieść około 8100 pojazdów. Na inne pytanie, ile maksymalnie samochodów może przepłynąć na dobę miejskimi promami? Otrzymaliśmy odpowiedź: - Rekordy przepraw padają oczywiście w sezonie letnim, gdy wprowadzane są dodatkowe promy, co oczywiście skutkuje dodatkowymi środkami z budżetu miasta. Takim rekordowym miesiącem jest lipiec. Wciągu doby przeprawia się nawet ponad 10 tysięcy pojazdów. WNIOSEK - BĘDĄ KOLEJKI, TAKIE JAK BYŁY TU ZAWSZE, BO TUNEL BĘDZIE WĄSKIM GARDŁEM KOMUNIKACYJNYM CZYLI PO CO TUNEL...?

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:02:56] • [IP: 176.221.113.**]

No tak ludzie wyjeżdżają, bo pogoda do kitu, a ceny droższe niż na Kanarach.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 20:08:05] • [IP: 93.94.184.**]

To wina nowych pracowników, tylko otwieranie bramek sie nauczyli

... • Czwartek [12.07.2018, 19:48:43] • [IP: 93.94.191.**]

Po co wam tunel ? Będzie jeszcze gorzej... Postójcie sobie przy przeprawie Karsiborskiej po stronie Ognicy kilka godzin (lub zapytajcie obsługę lądową) i spójrzcie ile aut osobowych jak i ciężarowych się przeprawia, jest tego multum... Tunel wiecznie będzie zapchany, auta wjeżdżające do miasta nie będą miały gdzie się rozjechać i w ten sposób tunel będzie wiecznie zakorkowany... Mieszkańcy oczywiście tego nie widzicie bo wciąż widzicie tylko swoje Bieliczki... Obudzicie się gdy już tunel powstanie i będziecie narzekać, że stoicie 2h w tunelu - niech wrócą promy ;)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:44:42] • [IP: 178.159.170.***]

dać na bieliki kasibra i będzie po kolejkach

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:11:33] • [IP: 94.254.239.**]

Za 2 zeta to się odlejesz w tunelu

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:54:20] • [IP: 62.69.251.***]

Stałem na Warszowie około 12, kolejka pod Żabkę i do tego debile, którym nie chce się podjechać 5 metrów, żeby nie zostawiać luki. Prawdziwym mistrzem okazał się jakiś jełop, który zostawił odstęp na co najmniej 5 samochodów, ale obudził się z ręką w nocniku, bo kierowcy z sąsiednich pasów wjechali w wolne miejsce, he he

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:27:14] • [IP: 94.254.225.*]

A ja pytam gdzie mamy 4 Bielika... Powinny być sprawne wszystkie. Remontujemy Karsibory za miliony. Które po budowie tunelu sprzedamy. A Bielik 4 jak był tak będzie stał w krzakach zepsuty jako dostarczyciel części dla reszty promów! !!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:38:52] • [IP: 94.254.231.**]

Właśnie się przyprawiamy- Zero kolejek

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:36:42] • [IP: 94.254.225.***]

Ogromne kolejki są od wczoraj..

jerz • Czwartek [12.07.2018, 15:29:06] • [IP: 78.133.244.**]

na Karsiborach są korki, na bieliku kolejka tylko na warszowie a w Świnoujściu pusto

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:28:06] • [IP: 83.8.124.***]

deszczyk pada to se o autach przyomnieli...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:25:01] • [IP: 31.0.38.**]

Wczoraj 0qodz15 było to samo kolejki gigant

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:18:11] • [IP: 185.210.39.**]

Godziny, które zaskoczyły... trudny ten polski dla niektórych. Może jednak niech nic nie piszą już...

zar • Czwartek [12.07.2018, 15:17:23] • [IP: 78.133.244.**]

deszczyk pada to ludzie z cukru w samochodziki powsiadali

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:30] • [IP: 178.238.253.**]

TAKIE MIEJSCE DO MIESZKANIA, NIE PODOBA SIĘ TO PRZEZ NIEMCY ALBO WYPROWADZIC SIĘ, W CZYM PROBLEM !

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:02] • [IP: 37.47.180.***]

Róbcie ten tunel bo to jest średniowiecze, taka technologia takie pieniądze się przez te miasto przewijają i żeby od tylu lat nie dorobić się stałej przeprawy, wole płacić po 2 - 5zł każdorazowo za przejazd tunelem niż stać jak ten czub w kolejce.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■