POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.07.2018, 15:05:00] • Świnoujście

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

Jak informują mieszkańcy Świnoujścia, olbrzymie kolejki towarzyszą przeprawie miejskiej od kilku godzin, które zaskoczyły niejedną osobę.

Udało nam się skontaktować z dyspozytorem Żeglugi Świnoujskiej, który poinformował o awarii jednego z promów. W godzinach porannych pływały dwa promy po czym jeden uległ awarii. Natychmiast wprowadzono trzeci bielik, który próbował rozładować kolejki. Najnowsze informacje mówią o usunięciu awarii, która pozwoli na normalne funkcjonowanie trzech jednostek.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Ogromne kolejki na bielikach!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:54:40] • [IP: 37.47.138.***]

WIADOMOŚĆ DLA = > Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] "Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu" CZY NIE POWINNO BYC" LUDZIOM"? ;) POZA TYM PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE W OBIE STRONY. WYLICZONO ILE SAMCHODÓW PRZEWOŻĄ PROMY ILE PRZEJEDZIE PRZEZ TUNEL... CO NIE ZMIENIA PROPORCJI 10 TYS VS 8, 1 TYS/DOBĘ... NIESTETY :(

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:47:21] • [IP: 37.47.138.***]

INFORMACJA DLA => Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] NIE ZGADZAM SIĘ, ŻE NOSENSEM JEST TO CO NAPISAŁEM, CYTOWAŁM TYLKO SŁOWA RZECZNIKA O PRZEPUSTOWSOŚCI TUNELU I PROMÓW... I TYLE. TWIERDZISZ, ŻE MAŁE PROMY BĘDĄ PŁYWAŁY ZAWSZE I ROZŁADUJĄ KORKI Z TUNELU, TO PO CO TUNEL? :) POZA TYM, ZAPEWNE NIE BĘDA PŁYWĆ CO 20 MINUT JAK OBECNIE, BO PO CO? W KOŃCU BĘDZIE TUNEL :) SUGERUJESZ, ŻE W DRUGIM ROKU UŻYTKOWANIA TUNELU ZWIĘKSZY SIĘ PRZEPUSTOWOŚĆ, CIEKAWE JAK? CZY MOŻE ZWIĘKSZY SIĘ PRĘDKOŚĆ DO 100 KM/GODZ? :) TOTALNA PORAŻKA Z TYM TUNELEM!

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:58:17] • [IP: 178.238.252.**]

JAK BĘDZIE TUNEL TO NA NASZEJ WYSPIE BĘDĄ TYLKO SAME SAMOCHODY I WIELKI SMOG TO JA WAM STARA BABA PRZEWIDUJE CH . CH. ALE MNIE JUŻ TU NIE BĘDZIE PA P.PA...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:53:48] • [IP: 94.254.130.***]

Zawsze byłem za budową mostu a nie tunelu, który nie będzie dobrym rozwiązaniem w okresie natężonego ruchu nie mówiąc już w okresie wakacji.

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:36:44] • [IP: 164.127.64.**]

00:03 - To jest nonsens, co piszesz! Po pierwsze nawet gdyby przyjąć, że tunel będzie przepuszczał 8 000 pojazdów, to niezależnie od liczby samochodów w tunelu, ZAWSZE będą pływały promy w mieście, choćby ze względu na ładunki niebezpieczne i że sa piesi, rowerzyści. Tak więc nawet jedna nitka promu jako wspomagająca tunel rozładuje wszelkie korki, przeciez przewiezienie dodatkowych 2 000 czy 4 000 nie będzie trudne dla promów, skoro to ok. 20% lub 40% maksymalnej dzisiejszej przepustowści promów. Po drugie, sam zacytowałes te słowa i nie zatrzymałes się przy nich:" ...w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu...". Bedzie więc większy po tym pierwszym roku, w następnych latach! Zresztą, trudno mi sobie wyobrazić, by tunel - permanentnie otwarta szosa pod korytem cieśniny - nie przepuściłby tyle samochodów, ile przewożą pracujące z przerwami promy! No wyobraź sobie, że o każdej godzinie, minucie, sekundzie może przejechac samochód...

Gość • Piątek [13.07.2018, 10:09:24] • [IP: 188.146.169.***]

Te 10 000 tysięcy to w obie strony, nie róbcie ludzą wody z mózgu

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:57:38] • [IP: 176.221.123.***]

Młodzi jak przejmą Władzę to będą Dalej budowac drogi mosty itd. coś będą musieli robic

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:06:40] • [IP: 80.245.191.***]

Narzekacie, narzekacie, ale ja jestem bardzo zadowolony z obsług z drugiej, chłopacy którzy wpuszczają na prom, na prawdę robią to PROFESJONALNIE i SKRUPULATNIE, widać po nich, że są bardzo pracowici i lubią swoją pracę.Brawo i jeszcze raz brawo !

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:03:28] • [IP: 37.47.132.***]

KTOŚ NAPISAŁ" RÓBCIE TEN TUNEL. .." TYLKO PO CO...? OBECNIE MAX. PRZEPUSTOWOŚĆ PROMÓW TO 10 000, TUNELU TYLKO 8 100 AUT/DOBĘ... WNIOSKI...? PRZYPOMNĘ INFORMACJĘ Z PORTALIU Z 18.01.2018 ROKU: Redakcja zadała pytanie Prezydentowi. Jaka będzie maksymalna przepustowość przejeżdżających aut na dobę, planowanego w budowie jedno rurowego tunelu. Robert Karelus odpisał: - Prognozowany, dobowy przepływ pojazdów w pierwszym roku po wybudowaniu tunelu, ma wynieść około 8100 pojazdów. Na inne pytanie, ile maksymalnie samochodów może przepłynąć na dobę miejskimi promami? Otrzymaliśmy odpowiedź: - Rekordy przepraw padają oczywiście w sezonie letnim, gdy wprowadzane są dodatkowe promy, co oczywiście skutkuje dodatkowymi środkami z budżetu miasta. Takim rekordowym miesiącem jest lipiec. Wciągu doby przeprawia się nawet ponad 10 tysięcy pojazdów. WNIOSEK - BĘDĄ KOLEJKI, TAKIE JAK BYŁY TU ZAWSZE, BO TUNEL BĘDZIE WĄSKIM GARDŁEM KOMUNIKACYJNYM CZYLI PO CO TUNEL...?

Gość • Piątek [13.07.2018, 00:02:56] • [IP: 176.221.113.**]

No tak ludzie wyjeżdżają, bo pogoda do kitu, a ceny droższe niż na Kanarach.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 20:08:05] • [IP: 93.94.184.**]

To wina nowych pracowników, tylko otwieranie bramek sie nauczyli

... • Czwartek [12.07.2018, 19:48:43] • [IP: 93.94.191.**]

Po co wam tunel ? Będzie jeszcze gorzej... Postójcie sobie przy przeprawie Karsiborskiej po stronie Ognicy kilka godzin (lub zapytajcie obsługę lądową) i spójrzcie ile aut osobowych jak i ciężarowych się przeprawia, jest tego multum... Tunel wiecznie będzie zapchany, auta wjeżdżające do miasta nie będą miały gdzie się rozjechać i w ten sposób tunel będzie wiecznie zakorkowany... Mieszkańcy oczywiście tego nie widzicie bo wciąż widzicie tylko swoje Bieliczki... Obudzicie się gdy już tunel powstanie i będziecie narzekać, że stoicie 2h w tunelu - niech wrócą promy ;)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:44:42] • [IP: 178.159.170.***]

dać na bieliki kasibra i będzie po kolejkach

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:11:33] • [IP: 94.254.239.**]

Za 2 zeta to się odlejesz w tunelu

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:54:20] • [IP: 62.69.251.***]

Stałem na Warszowie około 12, kolejka pod Żabkę i do tego debile, którym nie chce się podjechać 5 metrów, żeby nie zostawiać luki. Prawdziwym mistrzem okazał się jakiś jełop, który zostawił odstęp na co najmniej 5 samochodów, ale obudził się z ręką w nocniku, bo kierowcy z sąsiednich pasów wjechali w wolne miejsce, he he

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:27:14] • [IP: 94.254.225.*]

A ja pytam gdzie mamy 4 Bielika... Powinny być sprawne wszystkie. Remontujemy Karsibory za miliony. Które po budowie tunelu sprzedamy. A Bielik 4 jak był tak będzie stał w krzakach zepsuty jako dostarczyciel części dla reszty promów! !!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:38:52] • [IP: 94.254.231.**]

Właśnie się przyprawiamy- Zero kolejek

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:36:42] • [IP: 94.254.225.***]

Ogromne kolejki są od wczoraj..

jerz • Czwartek [12.07.2018, 15:29:06] • [IP: 78.133.244.**]

na Karsiborach są korki, na bieliku kolejka tylko na warszowie a w Świnoujściu pusto

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:28:06] • [IP: 83.8.124.***]

deszczyk pada to se o autach przyomnieli...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:25:01] • [IP: 31.0.38.**]

Wczoraj 0qodz15 było to samo kolejki gigant

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:18:11] • [IP: 185.210.39.**]

Godziny, które zaskoczyły... trudny ten polski dla niektórych. Może jednak niech nic nie piszą już...

zar • Czwartek [12.07.2018, 15:17:23] • [IP: 78.133.244.**]

deszczyk pada to ludzie z cukru w samochodziki powsiadali

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:30] • [IP: 178.238.253.**]

TAKIE MIEJSCE DO MIESZKANIA, NIE PODOBA SIĘ TO PRZEZ NIEMCY ALBO WYPROWADZIC SIĘ, W CZYM PROBLEM !

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:13:02] • [IP: 37.47.180.***]

Róbcie ten tunel bo to jest średniowiecze, taka technologia takie pieniądze się przez te miasto przewijają i żeby od tylu lat nie dorobić się stałej przeprawy, wole płacić po 2 - 5zł każdorazowo za przejazd tunelem niż stać jak ten czub w kolejce.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■