POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.07.2018, 14:49:34] • Świnoujście

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Czytelnik

Na prośbę naszego czytelnika poruszamy temat usychających drzew przy ul. Słowackiego.

Nasza redakcja otrzymała mail wraz ze zdjęciem usychających młodych drzewek przy ul. Słowackiego.

- Te drzewa powinny być podlewane 3 razy dziennie jeżeli chcemy aby przeżyły - pisze nasz czytelnik i zadaje pytanie, dlaczego sytuacja jest tak lekceważona.

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Sławomir Ryfczyński

Drzewa przy Słowackiego nie były jedynymi, które na skutek suszy zaczęły usychać. To zjawisko było można zauważyć u niemal wszystkich młodych drzewek na terenie miasta. Pytanie nasuwa się samo - dlaczego władze miasta nie podjęły decyzji o podlewaniu tych roślin? Przecież młode drzewka miały zastąpić nam, mieszkańcom, te wycięte przy okazji prowadzonych inwestycji.

- Jak to jest, że miasto wie, że trzeba podlewać kwiaty, a nie podlewa drzew, które usychają? - pyta czytelnik. - Dorosłe drzewa korzenie mają głęboko pod ziemią, te młode nie mają zapuszczonych korzeni głęboko w ziemi, więc jest im trudniej przetrwać w czasie suszy. Kiedy już usychają liście trzeba je podlewać, nie raz, tylko trzy razy dziennie, by przetrwały.

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Czytelnik

Na szczęście przyszły deszcze, które mogą uratować rośliny, ale co będzie się działo, jeśli wróci susza? Miasto zacznie dbać o płuca wysp, czy mieszkańcy we własnym zakresie będą musieli organizować wodę do podlewania drzew?

Te drzewa mogły uschnąć na dobre. Deszcz je uratuje?

fot. Czytelnik

- W Świnoujściu jest coraz mniej zieleni, za to coraz więcej betonu. Któregoś dnia możemy się obudzić i nie poznać tego miasta. Szanujmy naturę, która nas otacza i ratujmy to, co się da. - dodaje poruszony czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Wtorek [17.07.2018, 19:44:10] • [IP: 77.88.191.**]

Gratuluję postawy władzom naszego miasta. Wodę pitną przede wszystkim zabezpieczyć mieszkańcom.Nie można podlewać drzew wodą z kanału a więc drzewa uratuje natura DESZCZ

Gość • Sobota [14.07.2018, 00:07:18] • [IP: 62.69.203.***]

Zmur ma to w du..e bardzo kocha wycinać zdrowe dorodne drzewa, natura mu się odpłaci.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 21:21:37] • [IP: 94.254.225.**]

A czy krasnale w czerwonych kubraczkach zorganizowały już konfe jaki to zły ogrodnik miejski nie podlewa i schną cisy i inne małe drzewka? A wiewiórka jakaś nie padła na którymś z suchym pniaków wyciętych ?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:20:13] • [IP: 62.69.229.**]

Eeee tam, miasto bogate to se wymieni drzewka! może nawet taniej wyjdzie.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:42:12] • [IP: 94.254.237.**]

Krasnoludki w czerwonych kubraczkach podlewały nocami każde drzewko i nie chwaliły się nikomu. Koneweczkami małymi tymi małymi rączkami po kropelce podlewały... wiewiórka też podlewała... ale tylko cisy chronione po kropelce koło promenady zdrowia.. na motorku małym podjeżdżała i podlewała...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 18:06:44] • [IP: 164.127.64.**]

15:14 --" krasnalki o drzewkach usychających jak deszczyk pada od wczoraj.." ---- A co sie działo z drzewkami, sirotko, gdy deszczyk przez 2 miesiące nie padał? O to chodzi w tym materiale, a jest to już chyba 4. materiał o skutkach suszy, a deszcz pada zaledwie od wczoraj rana.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 17:11:53] • [IP: 188.146.110.***]

Panie Prezydencie, trzeba było z wiaderkiem wody być na straży przy tych drzewach. Wtedy był by Pan bohaterem. Może w telewizji by pokazali. Wybory były by pewne.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:48:57] • [IP: 31.0.81.***]

Gratuluję postawy władzom naszego miasta. Wodę pitną przede wszystkim zabezpieczyć mieszkańcom.Nie można podlewać drzew wodą z kanału a więc drzewa uratuje natura DESZCZ

Anonymous • Czwartek [12.07.2018, 16:38:58] • [IP: 37.248.208.***]

Jak zwykle bywa w takiej sytuacji, natura pomogła bo" ludzi" z UM przerosło podlanie tych drzewek. Wstyd dla UM (wydział zieleni miejskiej). A kandydat na stołek prezydenta gdyby myślał głową a nie. .. wziąłby konewkę i podlał je kiedy potrzebowały wody i w ten prosty sposób uzyskałby Wiele Głosów które pozwoliłyby na wygranie posady. Jak widać" Oni" wolą obiecywać" wybudowanie tunelu" albo próbują śpiewać kolędy na święta. Tym sposobem tracą w oczach mieszkańców i udowadniają, że sprawy miasta (jak nie można na nich zarobić) mają głęboko w" poważaniu" !! Wstyd i hańba mości włodarze !! To na tyle w tym temacie. Pozdrawiam Wszystkich Pozytywnych Ludzi. (Tych mniej również lecz nie wszystkich)

Gość • Czwartek [12.07.2018, 16:17:14] • [IP: 178.235.176.***]

W zasadzie każde drzewko zasada one na terenach miasta mają wkopaną rurę plastikową tak by w razie upałów można było zasilać wodą korzenie. Niestety nasi wieśniacy od zieleni o tym nie wiedzą, a czasami próbują wyrwać z ziemi żółtą rurę. W większości rury zakochane są ziemią i trzeba je udrożnić. Do roboty. Nie dość że deweloperska wyrzyna stare drzewa, to przez lenistwo i głupotę innych młode drzewa usychają.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:36:56] • [IP: 164.127.64.**]

Dziennikarze, to juz chyba Wasz czwarty materiał o suszy, ale jakoś nigdy dotąd nie zauważyłem żadnej wypowiedzi Imć Karelusa o tej sprawie. Jak tłumaczy sie magistrat? Pamiętam czasy, gdy polewaczki jeździły po ulicach, one wprawdzie redukowały pył na drogach, chłodziły asfalt, ale jeśli to robiły, to pewnie podlewano też" rośliny miejskie". Polewaczki nie widziałem juz kilka lat a może kilkanaście. Co sie dzieje? zapytajcie Imć Karelusa...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:14:36] • [IP: 94.254.237.**]

Czytelnik - w czerwonym kubraczku krasnoludek. A wiewiórka na tronik się szykuje to krasnalki o drzewkach usychających jak deszczyk pada od wczoraj...

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:09:49] • [IP: 46.215.80.**]

Czepiacie się jak zwykle Miasto nie wyrobiło by sie z opłatom za wodę Mam działkę, wiem jak to jest z podlewaniem

Gość • Czwartek [12.07.2018, 15:04:04] • [IP: 37.47.163.***]

Jeśli strażacy mogą jechać dwoma wozami aby ratować zapchloną mewę, mogliby też napompować wody ze Świny (tańsza) i podlać kilkadziesiąt drzewek.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 14:56:58] • [IP: 83.11.146.***]

To bardzo przykry widok i wręcz bolesny.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■