POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.06.2018, 00:45:36] • Świnoujście

Parkrunowy Tata na medal

Parkrunowy Tata na medal

fot. Organizator

Mariusz, nasz „Tata na medal", to pozytywnie zakręcony świnoujski biegacz, który zapałem i radością do biegania „zaraził" swoje dzieci: Klaudynę i Adama. Już od prawie dwóch lat możemy podziwiać ich rodzinną solidarność na naszych parkrunowych spotkaniach. Często towarzyszy im także Anakin, maleńki ciałem ale wielki sportowym duchem, piesek.

1. Czy możesz powiedzieć jak zaczęła się Twoja przygoda z parkrunem?
Biegać zacząłem kilka lat temu ze względów zdrowotnych. Od początku lubiłem biegać w grupie. Kiedy natknąłem się w internecie na informację o wspólnym porannym bieganiu od razu postanowiłem spróbować. Złapałem bakcyla już od pierwszego razu. Wciągnęła mnie miła atmosfera jaką tworzą pozytywnie zakręceni wolontariusze organizujący bieg parkrun Świnoujście.

2. Co najbardziej lubisz w bieganiu ze swoimi dziećmi i czego nauczyło Cię bieganie z nimi?
Najbardziej cieszy mnie to, że udało mi się zaszczepić w moich dzieciach ducha sportowego. Pokazałem im sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu bez telefonów i konsoli. Kiedyś był problem z porannym wstawaniem na parkrun. Dziś wstają wcześniej, żeby zjeść małe śniadanie i zdążyć przygotować się do biegu. Lubię patrzeć, gdy ze sobą rywalizują i wzajemnie nakręcają się na bycie lepszym i sprawniejszym. Widzę, że sprawia im to dużą przyjemność. Biegając z dziećmi zrozumiałem jak istotne jest wspólne spędzanie wolnego czasu. Tak naprawdę nie ważne jest co się robi, tylko to że robi się to razem. Bieganie to nie tylko wyciskanie potów, to też wyjazdy na imprezy biegowe, to robienie wspólnych zakupów odzieży sportowej. To także zmiana rodzinnych zwyczajów żywieniowych oraz uprawianie innych dyscyplin sportowych podtrzymujących sprawność fizyczną. To wszystko sprawia, iż zawsze mamy o czym rozmawiać i nie wiemy co to nuda.

3. Jakie są Wasze cele na przyszłość związane z bieganiem oraz z biegami z cyklu parkrun?
Na dzień dzisiejszy nastawiamy się na biegi extremalne. Mamy już za sobą udział w dwóch takich imprezach i przygotowujemy się do następnej. Największym problemem są ograniczenia wiekowe w imprezach sportowych. Dzieci niestety nie mogą brać udziału we wszystkich biegach. Natomiast jeżeli chodzi o parkrun to ciągle poprawiają swoje wyniki.

4. Najzabawniejszy lub najbardziej zapamiętany moment na parkrun?
Zawsze jest wesoło, kiedy zabieramy na parkrun naszego psa Anakina, który również lubi z nami biegać. Tuż przed rozpoczęciem biegu ujada jak opętany, z pyska leci mu piana. To znak, że jest gotowy do startu. Trasę pokonuje zawsze szybko, większą cześć biegu ciągnie nas na smyczy, nie mogąc doczekać się mety, gdzie czeka na niego zawsze pyszne ciasteczko i woda. Po przyjściu do domu pada z wycieńczenia i śpi do południa. Chociaż to mały piesek, jest niesamowity. Posiada dużą chęć walki i rywalizacji z innymi psiakami. Zawsze podczas biegu pozytywnie nas rozbraja.

5. Jak byś zachęcił innych panów do udziału w parkrun ze swoimi pociechami, co jest w tym fajnego, dlaczego warto?
Jeszcze raz podkreślam, nie ważne jest co się robi, ważne jest to że robi się to razem. Więź z dziećmi budujemy od ich narodzin. Dzieciaki szybko dorastają i łatwo jest przegapić moment, w którym zbudują własny świat do którego my dorośli możemy już nie mieć wstępu. Niestety czas biegnie szybciej od nas samych. Dlatego drodzy tatusiowie wstańcie z kanap, weźcie swoje pociechy najpierw na kółeczka na orliku albo od razu na parkrun. Serdecznie zapraszamy.

wywiad przeprowadziła - Joanna Szafrańska

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [23.06.2018, 22:11:05] • [IP: 188.146.69.***]

Brawo

Jacek • Sobota [23.06.2018, 09:36:47] • [IP: 178.235.183.***]

Brawo rodzinka, tak trzymaj Mariusz!😉

PAn. • Sobota [23.06.2018, 08:47:55] • [IP: 178.238.245.**]

I o to w tym wszystkim chodzi. Super rodzinka. Pozdrawiam

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■