POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.06.2018, 00:45:36] • Świnoujście

Parkrunowy Tata na medal

Parkrunowy Tata na medal

fot. Organizator

Mariusz, nasz „Tata na medal", to pozytywnie zakręcony świnoujski biegacz, który zapałem i radością do biegania „zaraził" swoje dzieci: Klaudynę i Adama. Już od prawie dwóch lat możemy podziwiać ich rodzinną solidarność na naszych parkrunowych spotkaniach. Często towarzyszy im także Anakin, maleńki ciałem ale wielki sportowym duchem, piesek.

1. Czy możesz powiedzieć jak zaczęła się Twoja przygoda z parkrunem?
Biegać zacząłem kilka lat temu ze względów zdrowotnych. Od początku lubiłem biegać w grupie. Kiedy natknąłem się w internecie na informację o wspólnym porannym bieganiu od razu postanowiłem spróbować. Złapałem bakcyla już od pierwszego razu. Wciągnęła mnie miła atmosfera jaką tworzą pozytywnie zakręceni wolontariusze organizujący bieg parkrun Świnoujście.

2. Co najbardziej lubisz w bieganiu ze swoimi dziećmi i czego nauczyło Cię bieganie z nimi?
Najbardziej cieszy mnie to, że udało mi się zaszczepić w moich dzieciach ducha sportowego. Pokazałem im sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu bez telefonów i konsoli. Kiedyś był problem z porannym wstawaniem na parkrun. Dziś wstają wcześniej, żeby zjeść małe śniadanie i zdążyć przygotować się do biegu. Lubię patrzeć, gdy ze sobą rywalizują i wzajemnie nakręcają się na bycie lepszym i sprawniejszym. Widzę, że sprawia im to dużą przyjemność. Biegając z dziećmi zrozumiałem jak istotne jest wspólne spędzanie wolnego czasu. Tak naprawdę nie ważne jest co się robi, tylko to że robi się to razem. Bieganie to nie tylko wyciskanie potów, to też wyjazdy na imprezy biegowe, to robienie wspólnych zakupów odzieży sportowej. To także zmiana rodzinnych zwyczajów żywieniowych oraz uprawianie innych dyscyplin sportowych podtrzymujących sprawność fizyczną. To wszystko sprawia, iż zawsze mamy o czym rozmawiać i nie wiemy co to nuda.

3. Jakie są Wasze cele na przyszłość związane z bieganiem oraz z biegami z cyklu parkrun?
Na dzień dzisiejszy nastawiamy się na biegi extremalne. Mamy już za sobą udział w dwóch takich imprezach i przygotowujemy się do następnej. Największym problemem są ograniczenia wiekowe w imprezach sportowych. Dzieci niestety nie mogą brać udziału we wszystkich biegach. Natomiast jeżeli chodzi o parkrun to ciągle poprawiają swoje wyniki.

4. Najzabawniejszy lub najbardziej zapamiętany moment na parkrun?
Zawsze jest wesoło, kiedy zabieramy na parkrun naszego psa Anakina, który również lubi z nami biegać. Tuż przed rozpoczęciem biegu ujada jak opętany, z pyska leci mu piana. To znak, że jest gotowy do startu. Trasę pokonuje zawsze szybko, większą cześć biegu ciągnie nas na smyczy, nie mogąc doczekać się mety, gdzie czeka na niego zawsze pyszne ciasteczko i woda. Po przyjściu do domu pada z wycieńczenia i śpi do południa. Chociaż to mały piesek, jest niesamowity. Posiada dużą chęć walki i rywalizacji z innymi psiakami. Zawsze podczas biegu pozytywnie nas rozbraja.

5. Jak byś zachęcił innych panów do udziału w parkrun ze swoimi pociechami, co jest w tym fajnego, dlaczego warto?
Jeszcze raz podkreślam, nie ważne jest co się robi, ważne jest to że robi się to razem. Więź z dziećmi budujemy od ich narodzin. Dzieciaki szybko dorastają i łatwo jest przegapić moment, w którym zbudują własny świat do którego my dorośli możemy już nie mieć wstępu. Niestety czas biegnie szybciej od nas samych. Dlatego drodzy tatusiowie wstańcie z kanap, weźcie swoje pociechy najpierw na kółeczka na orliku albo od razu na parkrun. Serdecznie zapraszamy.

wywiad przeprowadziła - Joanna Szafrańska

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [23.06.2018, 22:11:05] • [IP: 188.146.69.***]

Brawo

Jacek • Sobota [23.06.2018, 09:36:47] • [IP: 178.235.183.***]

Brawo rodzinka, tak trzymaj Mariusz!😉

PAn. • Sobota [23.06.2018, 08:47:55] • [IP: 178.238.245.**]

I o to w tym wszystkim chodzi. Super rodzinka. Pozdrawiam

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■