POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.06.2018, 13:40:53] • zachodniopomorskie

Znamy najlepszy „Patrol Roku” z województwa zachodniopomorskiego

Znamy najlepszy „Patrol Roku” z województwa zachodniopomorskiego

fot. Policja

St sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie ponownie zwyciężyli w Finale Eliminacji Wojewódzkich XXV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" i to oni będą reprezentować zachodniopomorski garnizon w Finale Ogólnopolskim Zawodów, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Przez dwa dni ( 18 i 19 czerwca ) policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody te zwane popularnie „ Czarem Par” zorganizowane są już po raz 25. Tym razem mogliśmy obserwować zmagania 21 najlepszych par patrolowych z naszego województwa.
Funkcjonariusze podczas turnieju sprawdzali się w kilku konkurencjach.

W pierwszym dniu eliminacji 42 funkcjonariuszy, którzy na co dzień patrolują województwo zachodniopomorskie uczestniczyło w sprawdzianie z strzelania sytuacyjnego i sprawności fizycznej, natomiast drugi poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz sprawdzianu z wiedzy zawodowej.

Tylko jedna z konkurencji finałowych miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) - pozostałe to konkurencje praktyczne, zbliżone do realiów służby patrolowej.
Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo – interwencyjną. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

Bezkonkurencyjnymi okazali się ponownie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie!

I miejsce – st. sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z KPP w Choszcznie
II miejsce – sierż. szt. Łysoń Władysław i sierż. Rodzoch Adam z KPP w Stargardzie
III miejsce – sierż. Dawid Jasulski i post. Tomasz Nadziejko z KPP w Szczecinku

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się w dniach 12-14 wrześniu 2018 r.

Uroczyste zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 4, w dniu 29 czerwca 2018 roku.


podkom. Anna Gembala


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [24.06.2018, 01:25:26] • [IP: 178.235.179.***]

Widac jak ostro mózgi pracuja az trzymaja sie za glowy a z tego wszystkiego moze jeden jest z powolania

Oglądasz 1-1 z 1
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■