POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.06.2018, 15:19:28] • Świnoujście

Trzy miesiące aresztu dla sprawców kradzieży rowerów

Trzy miesiące aresztu dla sprawców kradzieży rowerów

fot. Sławomir Ryfczyński

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy okradli w Świnoujściu turystę, naruszyli jego nietykalność cielesną oraz grozili. Skradzione mienie wróciło do rąk właściciela, sprawcom przestępstw grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas niedzielnego popołudnia. Turysta, który przyjechał na odpoczynek do Świnoujścia, pozostawił swój samochód wraz z trzema przypiętymi do niego rowerami, na parkingu przy ulicy Uzdrowiskowej. Kiedy mężczyzna wraz z rodziną udał się w kierunku plaży, w tym czasie dwóch sprawców zdążyło pokonać solidne zabezpieczenia jednośladów, po czym z ukradzionym sprzętem zaczęli się oddalać z miejsca popełnienia przestępstwa. Złodzieje byli tak łasi na drogie rowery, że jeden z nich jadąc jednośladem przewoził drugi łup na plecach.

Mężczyźni nie nacieszyli się jednak długo skradzionym mieniem, gdyż właściciel zauważył swoje rowery, z którymi oddalały się nieznane mu osoby. Do pogoni za złodziejami włączyli się też inni świadkowie.

W Parku Zdrojowym doszło do szarpaniny, gdzie jeden ze sprawców naruszył nietykalność cielesną właściciela skradzionego mienia oraz jednego ze świadków, zniszczył telefon oraz groził. Przybyli wezwani na miejsce policjanci zatrzymali dwóch sprawców przestępstw, a rowery wróciły do rąk właściciela. Jest to drogi sprzęt rowerowy wartości około 50 tys. zł.

37-letni świnoujścianin oraz 33-latek bez stałego miejsca zameldowania trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył wniosek do prokuratora o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Prokurator przychylił się do niego i wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawców przestępstw. Na wczorajszym posiedzeniu świnoujski sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Piątek [15.06.2018, 18:56:36] • [IP: 95.129.224.**]

wyjdą na zimę będą sanki kraść

Gość • Piątek [15.06.2018, 15:37:13] • [IP: 5.174.33.**]

a sprawcy pobicia przy Mc, Donalds wyszli na wolność.

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:17:43] • [IP: 37.47.137.**]

Do : 21:07:57]  [IP: 80.245.188.*] to wychodzisz na rower trafić w obes...ych majtkach ? HI Hi HI

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:02:30] • [IP: 31.0.87.***]

No i mają wakacje 2018 opłacone z pieniędzy podatników. Ps. Średniowieczne metody były lepsze... Może powinny powrócić ?

Gość • Czwartek [14.06.2018, 23:21:30] • [IP: 178.238.252.***]

Uf jakie dokonania policyji !!??oby wszedzie i dla wszystkich byly takie dzialania[bo mam inne doswiadczenia z takich gierek

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:23:18] • [IP: 94.254.230.***]

UKARAĆ PRZYKLADNIE..jak 10 to 10 !!" Robić nima komu" a kundle tylko swe łapska wyciągają po nie swoje. ..KARAĆ OSTRO!!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 22:21:37] • [IP: 176.221.123.**]

zaraz ich wypuszczą..takie prawo...a powinni pracować co najmniej 3 miesiące cięzko na rzecz poszkodowanych i świecić przykładem dla innych. ..młodych

Gość • Czwartek [14.06.2018, 21:35:12] • [IP: 176.221.123.**]

wakacje sobie fajne zalatwili debile

Gość • Czwartek [14.06.2018, 21:07:57] • [IP: 80.245.188.*]

Nie ma nic lepszego jak wyjsc z domu pójść po rower i na koniec trafić w obesranych majtkach do pudła. A miało być tak pięknie. Hihihi.

AGENDA 21 • Czwartek [14.06.2018, 20:14:37] • [IP: 80.245.178.***]

OJ TAM O, OJ TAM CO TO ZA KARA ? OBWIESIE PRZESIEDZĄ PARĘ MIESIĘCY W LUKSUSOWYCH PENSJONATACH UTRZYMYWANYCH PRZEZ PODATNIKA. LUKSUSOWE WARUNKI WIKT, PAKIET MEDYCZNY, UBRANIE I PRANIE, LEPIEJ JAK W RADISONIE. A GDYBY TAK TAKIEGO DEGENERATA DO LOCHU POD WIERZĄ, ZE SZCZURAMI O CHLEBIE I WODZIE WRZUCIĆ ? RAZ DZIENNIE Z NORY WYCIĄGAĆ, PROWADZIĆ NA PRĘGIERZ MIEJSKI, ABY WYBATOŻYĆ GODZIWIE KU UCIESZE GAWIEDZI I SPRAWIEDLIWOŚCI ?

Gość • Czwartek [14.06.2018, 19:57:43] • [IP: 94.254.231.***]

Gang „wieczorowa” pora 😂

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:43:05] • [IP: 80.245.179.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:25:12] • [IP: 31.2.85.***]

Skończy się uniewinnieniem bo poszkodowane u nie będzie się chciało włączyć po sądach by usłyszeć wyrok w zawiasach

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:10:31] • [IP: 78.49.112.**]

Brawo dobrze tym gnojom

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:55:44] • [IP: 94.254.231.***]

Wsadzić do kicia i łapska uciachać poprzez wsadzenie w koło rowerowe

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:48:31] • [IP: 37.47.138.***]

I tak to powinno wyglądć, bo miejsce złodzieja jest w więzieniu. Szkoda tylko że rączek nie ucięli.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:38:40] • [IP: 77.252.46.***]

Bardzo dobrze !że coś się zmienia w sądownictwie i są większe kary !Nareszcie złodzieje i bandyci !BOJCIE SIĘ!! BRAWO PIS!!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:32:04] • [IP: 80.245.191.***]

obciąć łapy i puścić wolno najlepiej z wieżowca

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:29:04] • [IP: 31.1.88.***]

do puchy na 5 lat dla przykladu

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:13:11] • [IP: 176.221.123.**]

zlodzieje bac sie

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:46:25] • [IP: 80.245.183.***]

nieudacznicy życiowi i podludzie:)

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:44:23] • [IP: 178.238.246.**]

WOW szok posadzili n 3 miech hmm

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:40:23] • [IP: 178.235.177.*]

I bardzo dobrze.Niech siedzą pasożyty.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:21:11] • [IP: 37.248.157.***]

Ale młotki

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:13:11] • [IP: 92.42.114.***]

Zawsze czytam ile to grozi za takie czy inne przestępstwo ciekawa jestem jak zostaną ukarani i czy zostaną ukarani.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■