POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.06.2018, 14:24:14] • Świnoujście

Już wkrótce rusza Program „Dobry Start”

Już wkrótce rusza Program „Dobry Start”

fot. Organizator

„Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie „Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

- W Świnoujściu, z danych pozyskanych z placówek oświatowych wynika, że może z tego świadczenia skorzystać około 4.000 dzieci. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia

Program jest też dedykowany dzieciom umieszczonym w pieczy zastępczej i usamodzielnianym wychowankom. W Świnoujściu obejmie około 80 osób.

Koordynatorzy rodzin zastępczych przekażą druki wniosków rodzinom zastępczym, pomogą je wypełnić i złożyć w Dziale Pieczy Zastępczej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR.

Jak otrzymać świadczenie?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka lub ojciec dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej albo osoba ucząca się.

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+". W przypadku osób uprawnionych zamieszkujących w Świnoujściu jest to Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 4.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+" będzie można składać;

a) od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną,

b) a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Świnoujściu przy ul. Dąbrowskiego 4 w Dziale Świadczeń Rodzinnych na II piętrze w pok. 222b, a także 216 i 218.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

- Druki wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start będą dostępne w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu przy ul. Dąbrowskiego 4 w Dziale Świadczeń Rodzinnych na II piętrze w pok. 222b, a także 216 i 218. – mówi Gabriela Poniedziałek –Petruk Dyrektor świnoujskiego MOPR

Wniosek będzie można pobrać także ze strony internetowej MOPR www.mopr.swinoujscie.pl, Urzędu Miasta Świnoujście lub Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl.

W przypadku Świnoujścia ustalono, że wnioski zostaną przesłane drogą elektroniczną do placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego, a także innych instytucji i podmiotów zatrudniających osoby uprawnione, w przypadku takiego zainteresowania.

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają świadczenie nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy mają maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

BiK /MOPR


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Czwartek [14.06.2018, 08:22:26] • [IP: 5.184.55.***]

Czarny pasożyt z Torunia dostał już więcej niż wszystkie dzieci razem wzięte w tym kraju

Gość • Czwartek [14.06.2018, 08:18:59] • [IP: 5.184.55.***]

Rząd nie ma swoich pieniędzy, aby komuś coś dać musi komuś innemu zabrać to proste. Zbliżają się wybory - czas zacząć kupować elektorat. Tak właśnie PiS nas postrzega - ciemny lud, który można kupić za kilka stówek.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 02:23:54] • [IP: 84.212.245.***]

Dobry start. Aby na mszy w intencji nowego roku szkolnego każde dziecko miało co rzucić na tacę...

Gość • Środa [13.06.2018, 23:16:57] • [IP: 178.238.251.***]

Chory kraj. Promowanie nieróbstwa i patologii. Karyna bedzie miała na paznokcie a PiS poparcie hołoty

Gość • Środa [13.06.2018, 22:35:59] • [IP: 92.42.114.***]

Te negatywne komentarze to piszą ludzie bezdzietni albo ludzie którym mózgi wyprali bo jak to inaczej wytłumaczyć

Gość • Środa [13.06.2018, 20:46:15] • [IP: 92.42.113.**]

Jaki jest sens tego rozdawnictwa?Czy im się wydaje, że za pieniądze można kupić przychylność suwerena? Dotychczas niektóre roczniki dostawały podręczniki za darmo, za 300 zł nie kupi się wszystkich książek.

Mama • Środa [13.06.2018, 20:45:09] • [IP: 176.221.122.***]

Super wkoncu będę mogła spokojnie zrobić dzieciom zakupy do szkoły i na jesień a i na wakacje pojada;)))) A nie ciagle gadać nie mam, mam wyliczone, następnym razem, nie możemy tego kupić albo do spóły z rodzeństwem.W końcu ktoś pomyślał o naszych skarbach.

Gość • Środa [13.06.2018, 20:40:19] • [IP: 176.221.122.***]

Uf! Moi rodzice będą musieli dołożyć tylko 200zł do moich kredek.

Gość • Środa [13.06.2018, 20:01:54] • [IP: 92.42.115.***]

300 zł?? Śmiech na sali...

Gość • Środa [13.06.2018, 19:48:26] • [IP: 178.238.249.**]

IP 114*** to jakiś wiejski głupek albo wieczny klient opieki społecznej z której nauczył się żyć.Inni już potrafią sobie poradzić.Patrz nagrody dla pisowskiej władzy.

Gość • Środa [13.06.2018, 19:13:19] • [IP: 78.10.206.*]

Dają - źle, nie dają - jak PO - też źle... Jedni okradaja nas w jeden sposob, inni w drugi. Nie kwiczec, tylko brac jak dają!

Gość • Środa [13.06.2018, 19:10:16] • [IP: 82.207.202.***]

Az w koncu nie bedzie z czego rescie zabierac...zlodziejski nierzad a rydzkowi za poparcie znowu odpalili 100 milionow.

GośJaś • Środa [13.06.2018, 18:44:15] • [IP: 95.129.225.**]

DOBRY START !! A to groteska ! A wy wierzycie w to, że za 300 zł dziecko będzie miało dobry start? Pomyślcie o tych co mają złe dni, biedni starsi ludzie, którzy nie mają na lekarstwa i jedzenie.

Gość • Środa [13.06.2018, 18:35:45] • [IP: 178.235.182.***]

Jak ci sie pis nie podoba to nie bierz kasy deklu. A zabrac maja komu. Za PO bylo tyle przekrętów i kasa z Polski wyciekala. A niepelnosprawni tez dostali...tylko nie chcieli. W pakiecie mieli wszystko co potrzeba dla niepelnosprawnej osoby (zabiegi bez kolejek srodki higieniczne pieluchy opieke medycznarehabilitacje itd.) ale nie...kasiore by sie chciało. Daliby tym to za trzy miesiace mieliby inna grupę ludzi protestujacych. I jeszcze jedno czytalam ze pielegniarki narzekają na ciężką pracę i male zarobki...ze im agatowska pozabierala. Jak ktora chce to niech idzie do przychodni jako pielegniarka na dabrowskiego. Tam dają 5200zl to bedzie zadowolona.

Gość • Środa [13.06.2018, 17:31:55] • [IP: 62.69.253.***]

ale dla niepełnosprawnych nie było... a jeśli już tak rozdają żeby sobie kupić głosy w wyborach to czemu te 300 jest w gotówce a nie w zeszytach, piórnikach, tornistrach itp. Od tej pisiej hipokryzji rzygać się chce!

Gość • Środa [13.06.2018, 17:25:25] • [IP: 188.146.38.***]

Tak tak nie zabierają tym bogatym..co się sprawiają na ludzkiej krzywdzie..dadzą najniższą krajową.. I ciesz się czlowieku

Gość • Środa [13.06.2018, 16:39:06] • [IP: 80.245.179.***]

Żeby komuś dać, najpierw trzeba komuś zabrać. Tak pis kupuje głosy hołoty za pieniądze podatników.

Gość • Środa [13.06.2018, 16:24:24] • [IP: 83.11.67.**]

Zabiorą złodziejom!!

Gość • Środa [13.06.2018, 15:39:14] • [IP: 92.42.118.***]

PIS ostro zaszalało przed wyborami, ciekawe tylko komu zabiorą, zeby dać uczniom??

Gość • Środa [13.06.2018, 15:00:28] • [IP: 92.42.114.***]

super, dziekujemy rząd, bo brakowało nieraz na zeszyty i książki

Oglądasz 1-20 z 20
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■