POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [18.05.2018, 10:58:45] • Świnoujście

„Tak kiedyś było” - zabieramy Czytelników w sentymentalną podróż szlakiem czarno-białych fotografii

„Tak kiedyś było” - zabieramy Czytelników w sentymentalną podróż szlakiem czarno-białych fotografii

Strzelnica 1967 rok. (fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

"Tak kiedyś było" to cykliczny temat zdjęć ze zbiorów Andrzeja Ryfczyńskiego. Będziemy publikować fotki z takich miejsc i zdarzeń, które dzisiaj trudno odnaleźć.

Rolą naszych Czytelników będzie w komentarzach wskazać to miejsce i opisać jak to było, że się tak zmieniło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 71

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 07:52:03] • [IP: 94.254.229.***]

Mogliby zrobić normalna strzelnicę w Świnoujściu A tak to trzeba jeździć do Szczecina niby mamy takie rozwijające sie miasto

Gość • Niedziela [20.05.2018, 10:51:16] • [IP: 93.94.184.***]

Strzelałem tam nie raz i nie dwa zakładaliśmy się z kumplami o piwo :-) byłem w czołówce ale nie zawsze wygrywałem :-) miło wspominam tamten CZASSSSSS

j444 • Niedziela [20.05.2018, 00:45:02] • [IP: 176.221.123.**]

Do" Wal • Sobota [19.05.2018, 03:34:28] • [IP: 166.137.242.**]", ale nie napisałeś ile cię ta panienka skasowała. Strzelnica byłaby tańsza.

Gość • Sobota [19.05.2018, 23:17:48] • [IP: 80.245.178.**]

Do Gość • Piątek [18.05.2018, 13:51:57] • [IP: 95.129.224.***]. ... i należała do moich. ... nieważne. ... pamiętam że zawsze czynna była w sezonie prawie do rana lub późnego wieczoru. ... mnóstwo ludzi. ... zakładów i zabawy. Inne czasy. ... czasy które już nie wrócą, ale powspominać fajnie :).

Gość • Sobota [19.05.2018, 22:58:52] • [IP: 176.221.122.***]

Postrzelałbym ale gdzie? Przydałaby się taka strzelnica jak kiedyś, gdy chodziłem tam z ojcem jako dzieciak.

Gość • Sobota [19.05.2018, 14:54:14] • [IP: 46.76.208.***]

Pamiętam tą strzelnicę i to że mieli tam tak rozkalibrowane strzelby że choćbyś był mistrzem celności to nie szło tam trafić ! Ale dla nas młodych to też była jakaś zabawa ! Pięknie to wspominam !

Gość • Sobota [19.05.2018, 07:19:49] • [IP: 83.11.244.***]

dobry temat, milo powspominac i tak trzymac

Gość • Sobota [19.05.2018, 04:17:39] • [IP: 62.69.229.**]

W trochę późniejszym czasie, trochę na prawo od strzelnicy, była szachownica z dużymi pionkami.

Wal • Sobota [19.05.2018, 03:34:28] • [IP: 166.137.242.**]

A ja wyszedlem z Gryfii z panienka I ja puknalem za strzelnica...A wy srzelcy co trafiliscie...49 ha, ha.

Gość • Sobota [19.05.2018, 02:00:21] • [IP: 92.42.116.***]

Pisze ktoś głupio" Dziwny to narod, ktoremu strzalem w tyl glowy wybito 95% inteligencji, a on lubuje sie w strzelaniu. (...)" - bo normalny naród brzydziłby się strzelaniem, pozostał bezbronny i gotowy na następne straty, co? Nieco lewicowa logika.

Gość • Piątek [18.05.2018, 23:03:11] • [IP: 109.243.209.**]

14:24:02] • [IP: 31.0.66.**] masz na myśli kaczora Donalda?

Gość • Piątek [18.05.2018, 21:18:43] • [IP: 176.221.123.***]

Wtedy to była ulica Boh. Stalingradu obecnie Piłsudskiego, strzelnica koło śruby

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:40:02] • [IP: 92.42.114.***]

A pamiętacie wyścigi motocyklowe, a kolarskie kryterium uliczne, a pogrzeby w których uczestniczyło, , całe " Świnoujście.

Gość • Piątek [18.05.2018, 20:05:26] • [IP: 207.244.75.**]

18:01:15 - Mam nadzieję, że administrator nie usunie linku: iswinoujscie.pl/artykuly/11244/. Ta strzelnica, to cienki pasek na górze pierwszego obrazku. Budynki od góry są od Wyspiańskiego.

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:59:12] • [IP: 93.94.191.*]

Witam a na przeciwko strzelnicy byl zakład fryzjerski :Dagmara i zaklad krawiecki a obok można bylo wykupić kartę wędkarską i kwiaciarnia itd. bylo super

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:53:01] • [IP: 95.166.56.***]

Cudowne czasy!! Aż żal że młodzi ludzie nie znają takiego życia. Pęd za kasą, za młodym wyglądem, za tym żeby mieć więcej i więcej... Cieszę się że dano mi możliwość przezywać dzieciństwo w latach 60-tych

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:27:59] • [IP: 87.58.166.**]

za komuny byla prawdziwa wolnosc.. nie takie zniewolenie jak teraz

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:01:15] • [IP: 94.254.238.*]

Do godziny 13.49, w której części budynku była ta strzelnica ruska? Bo jak pamiętam w 62 r to tam była tylko pralnia i to nie chemiczna tylko zwykła na śmierdzące coś tam a bywałem tam w środku wielokrotnie Pamiętam mnóstwo pary i walce do prasowania i to było w tej części od budynku, , koszar sztuki, ,

Gość • Piątek [18.05.2018, 17:59:17] • [IP: 77.252.46.***]

Dziwny to narod, ktoremu strzalem w tyl glowy wybito 95% inteligencji, a on lubuje sie w strzelaniu. A moze to wlasnie dlatego...?

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:19:54] • [IP: 94.254.227.***]

Szczelało się, zakłady o wino szły, zawsze Ja piłem. 49, 50 pkt./5 strzałów brawo ja.

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:09:39] • [IP: 31.0.70.***]

Proponuję przypomnieć stary wodolot stojący niegdyś za muzeum. Dziś niewiele osób pamieta...

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:59:22] • [IP: 92.42.119.***]

... w okularach Bobo'G za nim Bogdan'O. .. Pzdr

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:36:54] • [IP: 92.42.118.***]

A może reaktywacja!

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:26:36] • [IP: 94.254.234.**]

Strzelnica Mojego ŚP Dziadka.

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:18:45] • [IP: 94.254.227.*]

Cześć Baśka królowo betonu czy wiesz że Jaś fasola dostanie kopa za to że zabił klimat miasta, które nawet w czasach Balcerowicza było wesołe?

Oglądasz 1-25 z 71
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■