POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [17.05.2018, 20:31:46] • Świnoujście

Wrócił do Świnoujścia, czy powróci do eksploatacji? Karsibór III stoi i…

Wrócił do Świnoujścia, czy powróci do eksploatacji? Karsibór III stoi i…

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka miesięcy tego promu nie widzieliśmy na przeprawie miejskiej. Zgodnie z ustaleniami, na dok Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” trafił po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu letniego. To kolejna jednostka, którą armator, Żegluga Świnoujska, przekazała do modernizacji. Jej efektem ma być przede wszystkim oszczędność paliwa po wymianie jednostki napędowej. Karsibór III jest kolejnym (po „jedynce” i „dwójce”)promem tego typu, który przechodzi zmianę napędu. Na poprzednich operacja udała się i przyniosła oszczędności. Jak dotąd odbiór „Trójki” idzie jak po grudzie. Czy wróci do służby wraz z rozpoczynającym się właśnie sezonem wczasowym?

Warto przypomnieć, że remont ma opóźnienie. Pierwotnie „Karsibór III”, powrócić miał do eksploatacji już w lutym. Ważniejsze było jednak by wrócił przed sezonem letnim. I oto pojawia się. Niepokoić może tylko, że to powrót „Na raty”. Już raz, po zejściu ze stoczniowego doku meldował się przy nabrzeżu Władysława IV. Kilka dni temu „Trzeci” pojawił się przy macierzystej kei, jak się jednak okazało, na bardzo krótko. Technicy dopatrzyli się bowiem usterek, które wymagały stoczniowego serwisu. Na szczęście jednostka nie musiała płynąć z powrotem do Szczecina. Sprawą zajęli się stoczniowcy świnoujskiego zakładu MSR „Gryfia”. I oto, ponownie jednostka przekazana została armatorowi. Z oficjalnego komunikatu przekazanego przez miasto dowiadujemy się, że „przez kilka najbliższych dni po powrocie do Świnoujścia załoga Karsibora III przejdzie szkolenie. Potem nastąpi finalny odbiór promu i jednostka wróci na przeprawę „Centrum”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Sobota [19.05.2018, 14:01:17] • [IP: 80.245.189.***]

Bedzie i tunel i promy, roznica taka ze koszty przeprawy beda podwojne...

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:23:40] • [IP: 109.243.182.***]

Co zaoszczędzą to wyniosą w plecakach, hehe.

Gość • Piątek [18.05.2018, 08:58:57] • [IP: 176.221.123.***]

3 powinny kursować a 4 powinien się remontowac

Gość • Piątek [18.05.2018, 08:58:27] • [IP: 5.172.235.**]

Tunel dla gości hotelowych /pierwszy sort /, a my mieszkańcy dalej będziemy pływać promami, chyba że bedzie to tunel jaki miał prezentacje , - 1974 r plany do wglądu mieszkańców w kawiarni TEATRALNA /bardzo przyjemny lokal na piętrze / , plany na parterze wystawiono , tylko brat Kulikow się niezgodził.

Gość • Piątek [18.05.2018, 07:54:55] • [IP: 37.47.163.**]

Oficjalnie się tego nie mówi ale wiem że cały ruch odbywać się będzie tylko tunelem /dla rowerzystów będą specjalne autobusy/ a tylko w sytuacjach awaryjnych będą pływały w mieście promy typu karsibór /lepsza konstrukcja i tańsze w eksploatacji niż Bieliki/ Proszę pomyśleć kto by chciał wydawać z własnego budżetu kasę na obsługę promów

Gość • Piątek [18.05.2018, 07:14:19] • [IP: 94.254.238.*]

Mam pytanie odnośnie przyszłości tych promów. Czy po wybudowaniu tunelu ta przeprawa ulegnie likwidacji ? Bo rozumiem że przeprawa typu bielik zostaje i będzie obsługiwać ludzi w mieście spieszących się do pracy w centrum no i turystów nie zmotoryzowanych. Chciałbym znać oficjalne stanowisko władz miasta w tej kwestii

Gośćpanipatrycja • Czwartek [17.05.2018, 22:26:22] • [IP: 93.94.191.**]

Wiadomości z naszych serwisów internetowych lub z naszych serwisów bez zmiany standardowych ustawień dotyczących przechowywania lub dostępu do zaoferowania państwu mamy odpowiedź na pytanie czy jest jakaś szansa na pewno jest również fakt ze strony wyrażasz zgodę na ich temat i na pewno będzie możliwa po zalogowaniu możesz tworzyć playlisty z materiałów najwyższej jakości wydruk trwałość i intensywność barw sprawi że codziennie będziesz wchodził na nasz adres

Gość • Czwartek [17.05.2018, 21:16:50] • [IP: 185.112.116.***]

I wcale się nie dziwię że to Panowie z Świnoujskiej MSR musieli poprawiać usterki po partaczach...!!

Gość • Czwartek [17.05.2018, 21:06:10] • [IP: 178.235.179.***]

Czy znajdzie się architekt, z projektem estakady Szczecin-Ystad? I po problemie.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 20:58:41] • [IP: 94.254.239.**]

Świnoujskiego zakładu MSR Gryfia 😂😂😂oj się Barbara zdziwi, że zmienił meldunek.

Gość • Czwartek [17.05.2018, 20:57:55] • [IP: 178.238.247.**]

co za tytuł- czy wróci do eksploatacji. ... nie przypłynął żeby sobie postać . ...

Oglądasz 1-11 z 11
■ SLD - 6 mandatów (Agatowska, Bartkowiak, Włodarczyk, Szpytko, Teterycz, Kaczmarek) Żmurkiewicz - 5 mandatów (Sujka, Niewiarowski, Żmurkiewicz, Michalska, Kowalski) PO - 4 mandaty (Jabłońska, Góreczny, Borowski, Waga) PIS - 3 mandaty(Mrozek, Jurkiewicz, Staszyński) Grupa Morska - 3 mandaty (Konkloewska, Nowicki, Marszałek) ■
■ Zacięta walka o prezydenturę Miasta Żmurkiewicza z Agatowską zakończona. Żmurkiewicz wygrywa 51,47% ■ Uwaga. Pan jadący w dniu 21.10.2018 r. pociągiem ze Szczecina Głównego do Świnoujścia. Pociąg REGIO 78405 Odjazd ze Szczecina 17.25 a w Goleniowie Pan wyszedł na peron zapewne zapalić papierosa . Konduktorka dała sygnał do odjazdu i został Pan na peronie pozostawiając w pociągu plecak. Jeśli w plecaku posiadał Pan wartościowe rzeczy to proszę się zgłosić na PKP gdyż plecak został przekazany konduktorce. Obserwowałam że Pana nie ma i podróżni widzieli że plecak zabrała konduktorka a ja jej zgłosiłam i coś mi nie zrozumiałe odpowiedziała że musi zabrać plecak do Szczecina – informuje świadek zdarzenia ■