POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 11:33:48] • Europa

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniu 14 kwietnia odbył się techniczny rejs promu Cracovia na wyspę Bornholm. Celem tego udanego rejsu było sprawdzenie wszystkich możliwości technicznych z wejściem do portu Rønne.

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. informuje, że prom Cracovia będzie pływała w sezonie na wyspę Bornholm, do portu w Rønne.
Wejście na linię Świnoujście – Rønne zaplanowane jest na dzień 30.06.2018r. Prom Cracovia będzie pływał na duńską wyspę w każdą sobotę do 25.08.2018r. włącznie. Podróż promem w jedną stronę będzie trwała 5 godzin.
Świnoujście – Rønne Rønne – Świnoujście
10.00 >>> 15.00 18.00 >>> 23.00

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

- Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów - powiedział Piotr Redmerski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Dlatego po raz pierwszy 14 kwietnia Cracovia popłynęła w techniczny rejs na Bornholm. Rejs odbył się dokładnie z rozkładem planowanych na sezon rejsów Świnoujście – Rønne.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

Dokonano próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża w Rønne. Sprawdzono możliwości zjazdu i wjazdu samochodów na prom, ponieważ nabrzeże przy którym Cracovia cumuje nie posiada pomostu regulowanego i dlatego była taka konieczność wykonania tego testu. Wszystko poszło poprawnie.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

M/f Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe. Do dyspozycji gości na promie są: restauracja, kawiarnia, cafeteria, pub, fotele lotnicze, kącik dziecięcy oraz sklep.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

Kolorowa grafika na dziobie jednostki, przedstawiająca wieloryba ma blisko 1000 m kw. Graffiti nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Do jego stworzenia zużyto 275 litrów farby w 8 kolorach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Sobota [21.04.2018, 11:14:44] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem, podziwiałem. Piękny, duży statek. Pomóżcie mi tylko znaleźć na polskim wybrzeżu port" Nassau". Szukam i szukam a tu nic!.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:33:40] • [IP: 89.11.205.***]

Szkoda, ze Pan Rywczynski nie sfotografowal calego promu...widac kawalek rampy, kawalek dziobu i barmana...a promu niet...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:31:31] • [IP: 37.47.188.***]

Takie rejsy były przez wiele lat i było super. 3 razy korzystaliśmy. Teraz aby dostać się na wyspę trzeba szukać rejsów z Niemiec albo z Kołobrzegu albo przez Ystad. Tygodniowym na Bornholmie są świetne! A można wrócić po 3 tniach inną drogą. BRAWO za powrót tych rejsów!.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 04:27:26] • [IP: 178.235.176.***]

Ciekawe, czy doczekamy sie weekendowych rejsow na Hawaje, nie mowiac o Kopenhadze ?.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:39:23] • [IP: 178.238.247.***]

Ooooo...i Darek Bimota jest :-)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:11:12] • [IP: 92.42.113.***]

Czy niektorzy nie umieja czytac ? Prom plynie 10-15, 15-18 w Ronne, powrot 18-23. ...fajna atrakcja. ...mozna tez wykupic pobyt w domku letniskowym, jak ktos tu pisze...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:01:29] • [IP: 83.23.170.***]

Jeśli ktoś jest zainteresowany jednodniową wycieczką to można rano popłynąć Cracovią i wieczorem o 23:00 wrócić TT-Line.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 18:57:05] • [IP: 77.253.129.**]

Mi to pasi, raz na tydzień przyjadę do domu na odwiedziny, a sezon i tak robota na wyspie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 18:19:03] • [IP: 78.10.206.**]

"Czyli albo płynę bez wysiadania z promu albo czekam tydzień na powrót. Kretynizm. Widać ze PIS ma swoich ludzi w zarządzie." Odwrotnie, wszyscy w zarządzie z PO!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:50:19] • [IP: 80.245.179.***]

kiedyś chodziła tam Pomerania, zawsze obłożona na maksa i rzadko kiedy o czasie ;)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:37:07] • [IP: 92.42.112.**]

No i YB11 na posterunku-brawo Ty Darecki :)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:18:31] • [IP: 95.129.228.**]

a czemu artykuł o rejsie na Bornholm jest ilustrowany fotką ewjścia do Ystad?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:14:05] • [IP: 46.169.237.***]

Ale co to za sensacja ! Jaka to rewelacja i nowość ! Przecież już kilka lat temu było takie połączenie i sam z tego kiedyś skorzystałem ! Więc o co tu jakieś zachwyty ?

Jasiu • Poniedziałek [16.04.2018, 13:53:37] • [IP: 46.229.157.***]

Witam, Dziwne te niektóre komentarze. Ja się cieszę, że prom popłynie właśnie na Bornholm i wszystko poszło dobrze. Nawet do tej pory nie wiedziałem, że to nie było wcześnie sprawdzane. Ale fajnie, że jest OK. Bilet mam juz zakupiony właśnie na ten prom w wakacje na Bornholm auto + 4 osoby + rowery, byłem juz na wyspie 2x. Pływałem wcześniej promem Pomerania i cieszę się, że ponownie bezpośrednio będzie można korzystać. A że tylko w soboty bo tak się najczęściej zmieniają turnusy. :)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:13:12] • [IP: 51.174.76.***]

Cracovia już jest, poczekajmy na prom Wisła i bedziemy miec derby Zatoki Pomorskiej.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:11:59] • [IP: 188.146.42.***]

To dla tych, którzy wynajmą czteroosobowy domek letniskowy na tydzień z ulgowym biletem na prom. Koszt takiego pobytu nas Bornholmie nie przekracza 500 złotych, ale o wyżywienie trzeba zadbać samemu. Pewnie w czerwcu będzie to doprecyzowane i podane do publicznej wiadomości. Super dla armatora, który pewnie nie chce wozić darmo i da więcej informacji.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:08:52] • [IP: 213.76.43.***]

To drugi raport techniczny!!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:05:04] • [IP: 188.146.105.**]

ktoś już wrzucił tutaj PiS hahah a ja pamiętam jak w 1997 roku pływał w soboty taki prom i tłumy ludzi z rowerami pływały i też raz byłem. Szkoda że krytycy mają tak maluczką wiedzę jak zresztą ze wszystkim- rzucą ogólnik i się cieszą :)

kris • Poniedziałek [16.04.2018, 13:00:54] • [IP: 83.3.210.***]

Albo Cracovia będzie pływać na Bornholm w sobotę albo będzie pauzować przez sobotę i niedzielę przy nabrzeżu w Świnoujściu. I tyle w temacie ogromnego zainteresowania takim rejsem.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:20:22] • [IP: 94.254.130.*]

Zawsze jest drugi statek który płynie z Bornholmu do Kołobrzegu. ..

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:08:24] • [IP: 80.245.179.***]

Czyli albo płynę bez wysiadania z promu albo czekam tydzień na powrót. Kretynizm. Widać ze PIS ma swoich ludzi w zarządzie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:45:20] • [IP: 80.245.185.***]

I co, zakładając ze przepłyne się na Bornholm, mam czekać na kolejny rejs powrotny do następnej soboty? Śmiech na sali

Oglądasz 1-22 z 22
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na trzy wakacyjne wydarzenia literacko-artystyczne: • w dniu 29 czerwca (piątek) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z aktorem Piotrem Gąsowskim, autorem bestsellerowej książki: „Co mi w życiu nie wyszło?” Prezentacja w świnoujskiej Bibliotece autobiografii Piotra Gąsowskiego będzie z pewnością wielką gratką dla wszystkich wielbicieli osoby i talentu tego wszechstronnego i uwielbianego artysty; • w dniu 3 lipca (wtorek) o godz.11:00 odwiedzi naszą Bibliotekę inny znakomity aktor (Teatr Kamienica) i twórca telewizyjny (m.in. TVP ABC, „Domisie”) - Tomasz Gęsikowski, który zaprezentuje fragmenty własnego słuchowiska z piosenkami dla dzieci pt.: „Tam gdzie mieszkają bajki”; • w dniu 6 lipca (piątek) o godz.17:00 – nastąpi otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa Grupy art4art (art four art.), która tworzą artyści: Jadwiga Adrianowska, Ewa Kamińska Mikołajczyk, Maria Łapuć, Jerzy Łapuć. Siedzibą Grupy jest Pałac w Siemczynie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■