POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 11:33:48] • Europa

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniu 14 kwietnia odbył się techniczny rejs promu Cracovia na wyspę Bornholm. Celem tego udanego rejsu było sprawdzenie wszystkich możliwości technicznych z wejściem do portu Rønne.

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. informuje, że prom Cracovia będzie pływała w sezonie na wyspę Bornholm, do portu w Rønne.
Wejście na linię Świnoujście – Rønne zaplanowane jest na dzień 30.06.2018r. Prom Cracovia będzie pływał na duńską wyspę w każdą sobotę do 25.08.2018r. włącznie. Podróż promem w jedną stronę będzie trwała 5 godzin.
Świnoujście – Rønne Rønne – Świnoujście
10.00 >>> 15.00 18.00 >>> 23.00

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

- Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów - powiedział Piotr Redmerski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Dlatego po raz pierwszy 14 kwietnia Cracovia popłynęła w techniczny rejs na Bornholm. Rejs odbył się dokładnie z rozkładem planowanych na sezon rejsów Świnoujście – Rønne.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

Dokonano próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża w Rønne. Sprawdzono możliwości zjazdu i wjazdu samochodów na prom, ponieważ nabrzeże przy którym Cracovia cumuje nie posiada pomostu regulowanego i dlatego była taka konieczność wykonania tego testu. Wszystko poszło poprawnie.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

M/f Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe. Do dyspozycji gości na promie są: restauracja, kawiarnia, cafeteria, pub, fotele lotnicze, kącik dziecięcy oraz sklep.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

Kolorowa grafika na dziobie jednostki, przedstawiająca wieloryba ma blisko 1000 m kw. Graffiti nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Do jego stworzenia zużyto 275 litrów farby w 8 kolorach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Sobota [21.04.2018, 11:14:44] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem, podziwiałem. Piękny, duży statek. Pomóżcie mi tylko znaleźć na polskim wybrzeżu port" Nassau". Szukam i szukam a tu nic!.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:33:40] • [IP: 89.11.205.***]

Szkoda, ze Pan Rywczynski nie sfotografowal calego promu...widac kawalek rampy, kawalek dziobu i barmana...a promu niet...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:31:31] • [IP: 37.47.188.***]

Takie rejsy były przez wiele lat i było super. 3 razy korzystaliśmy. Teraz aby dostać się na wyspę trzeba szukać rejsów z Niemiec albo z Kołobrzegu albo przez Ystad. Tygodniowym na Bornholmie są świetne! A można wrócić po 3 tniach inną drogą. BRAWO za powrót tych rejsów!.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 04:27:26] • [IP: 178.235.176.***]

Ciekawe, czy doczekamy sie weekendowych rejsow na Hawaje, nie mowiac o Kopenhadze ?.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:39:23] • [IP: 178.238.247.***]

Ooooo...i Darek Bimota jest :-)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:11:12] • [IP: 92.42.113.***]

Czy niektorzy nie umieja czytac ? Prom plynie 10-15, 15-18 w Ronne, powrot 18-23. ...fajna atrakcja. ...mozna tez wykupic pobyt w domku letniskowym, jak ktos tu pisze...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:01:29] • [IP: 83.23.170.***]

Jeśli ktoś jest zainteresowany jednodniową wycieczką to można rano popłynąć Cracovią i wieczorem o 23:00 wrócić TT-Line.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 18:57:05] • [IP: 77.253.129.**]

Mi to pasi, raz na tydzień przyjadę do domu na odwiedziny, a sezon i tak robota na wyspie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 18:19:03] • [IP: 78.10.206.**]

"Czyli albo płynę bez wysiadania z promu albo czekam tydzień na powrót. Kretynizm. Widać ze PIS ma swoich ludzi w zarządzie." Odwrotnie, wszyscy w zarządzie z PO!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:50:19] • [IP: 80.245.179.***]

kiedyś chodziła tam Pomerania, zawsze obłożona na maksa i rzadko kiedy o czasie ;)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:37:07] • [IP: 92.42.112.**]

No i YB11 na posterunku-brawo Ty Darecki :)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:18:31] • [IP: 95.129.228.**]

a czemu artykuł o rejsie na Bornholm jest ilustrowany fotką ewjścia do Ystad?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:14:05] • [IP: 46.169.237.***]

Ale co to za sensacja ! Jaka to rewelacja i nowość ! Przecież już kilka lat temu było takie połączenie i sam z tego kiedyś skorzystałem ! Więc o co tu jakieś zachwyty ?

Jasiu • Poniedziałek [16.04.2018, 13:53:37] • [IP: 46.229.157.***]

Witam, Dziwne te niektóre komentarze. Ja się cieszę, że prom popłynie właśnie na Bornholm i wszystko poszło dobrze. Nawet do tej pory nie wiedziałem, że to nie było wcześnie sprawdzane. Ale fajnie, że jest OK. Bilet mam juz zakupiony właśnie na ten prom w wakacje na Bornholm auto + 4 osoby + rowery, byłem juz na wyspie 2x. Pływałem wcześniej promem Pomerania i cieszę się, że ponownie bezpośrednio będzie można korzystać. A że tylko w soboty bo tak się najczęściej zmieniają turnusy. :)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:13:12] • [IP: 51.174.76.***]

Cracovia już jest, poczekajmy na prom Wisła i bedziemy miec derby Zatoki Pomorskiej.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:11:59] • [IP: 188.146.42.***]

To dla tych, którzy wynajmą czteroosobowy domek letniskowy na tydzień z ulgowym biletem na prom. Koszt takiego pobytu nas Bornholmie nie przekracza 500 złotych, ale o wyżywienie trzeba zadbać samemu. Pewnie w czerwcu będzie to doprecyzowane i podane do publicznej wiadomości. Super dla armatora, który pewnie nie chce wozić darmo i da więcej informacji.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:08:52] • [IP: 213.76.43.***]

To drugi raport techniczny!!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:05:04] • [IP: 188.146.105.**]

ktoś już wrzucił tutaj PiS hahah a ja pamiętam jak w 1997 roku pływał w soboty taki prom i tłumy ludzi z rowerami pływały i też raz byłem. Szkoda że krytycy mają tak maluczką wiedzę jak zresztą ze wszystkim- rzucą ogólnik i się cieszą :)

kris • Poniedziałek [16.04.2018, 13:00:54] • [IP: 83.3.210.***]

Albo Cracovia będzie pływać na Bornholm w sobotę albo będzie pauzować przez sobotę i niedzielę przy nabrzeżu w Świnoujściu. I tyle w temacie ogromnego zainteresowania takim rejsem.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:20:22] • [IP: 94.254.130.*]

Zawsze jest drugi statek który płynie z Bornholmu do Kołobrzegu. ..

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:08:24] • [IP: 80.245.179.***]

Czyli albo płynę bez wysiadania z promu albo czekam tydzień na powrót. Kretynizm. Widać ze PIS ma swoich ludzi w zarządzie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:45:20] • [IP: 80.245.185.***]

I co, zakładając ze przepłyne się na Bornholm, mam czekać na kolejny rejs powrotny do następnej soboty? Śmiech na sali

Oglądasz 1-22 z 22
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00 na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia. Spotkanie, na które złożą się artystyczne upominki od przyjaciół i wielbicieli Michała, poprowadzi red. Mariola Żółtowska. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■