POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 11:33:48] • Europa

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniu 14 kwietnia odbył się techniczny rejs promu Cracovia na wyspę Bornholm. Celem tego udanego rejsu było sprawdzenie wszystkich możliwości technicznych z wejściem do portu Rønne.

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. informuje, że prom Cracovia będzie pływała w sezonie na wyspę Bornholm, do portu w Rønne.
Wejście na linię Świnoujście – Rønne zaplanowane jest na dzień 30.06.2018r. Prom Cracovia będzie pływał na duńską wyspę w każdą sobotę do 25.08.2018r. włącznie. Podróż promem w jedną stronę będzie trwała 5 godzin.
Świnoujście – Rønne Rønne – Świnoujście
10.00 >>> 15.00 18.00 >>> 23.00

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

- Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów - powiedział Piotr Redmerski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Dlatego po raz pierwszy 14 kwietnia Cracovia popłynęła w techniczny rejs na Bornholm. Rejs odbył się dokładnie z rozkładem planowanych na sezon rejsów Świnoujście – Rønne.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

Dokonano próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża w Rønne. Sprawdzono możliwości zjazdu i wjazdu samochodów na prom, ponieważ nabrzeże przy którym Cracovia cumuje nie posiada pomostu regulowanego i dlatego była taka konieczność wykonania tego testu. Wszystko poszło poprawnie.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

M/f Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe. Do dyspozycji gości na promie są: restauracja, kawiarnia, cafeteria, pub, fotele lotnicze, kącik dziecięcy oraz sklep.

Cracovia w pierwszym rejsie technicznym na wyspę Bornholm

fot. Andrzej Ryfczyński

Kolorowa grafika na dziobie jednostki, przedstawiająca wieloryba ma blisko 1000 m kw. Graffiti nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Do jego stworzenia zużyto 275 litrów farby w 8 kolorach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Sobota [21.04.2018, 11:14:44] • [IP: 176.221.122.***]

Widziałem, podziwiałem. Piękny, duży statek. Pomóżcie mi tylko znaleźć na polskim wybrzeżu port" Nassau". Szukam i szukam a tu nic!.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 09:33:40] • [IP: 89.11.205.***]

Szkoda, ze Pan Rywczynski nie sfotografowal calego promu...widac kawalek rampy, kawalek dziobu i barmana...a promu niet...

Gość • Wtorek [17.04.2018, 08:31:31] • [IP: 37.47.188.***]

Takie rejsy były przez wiele lat i było super. 3 razy korzystaliśmy. Teraz aby dostać się na wyspę trzeba szukać rejsów z Niemiec albo z Kołobrzegu albo przez Ystad. Tygodniowym na Bornholmie są świetne! A można wrócić po 3 tniach inną drogą. BRAWO za powrót tych rejsów!.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 04:27:26] • [IP: 178.235.176.***]

Ciekawe, czy doczekamy sie weekendowych rejsow na Hawaje, nie mowiac o Kopenhadze ?.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:39:23] • [IP: 178.238.247.***]

Ooooo...i Darek Bimota jest :-)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:11:12] • [IP: 92.42.113.***]

Czy niektorzy nie umieja czytac ? Prom plynie 10-15, 15-18 w Ronne, powrot 18-23. ...fajna atrakcja. ...mozna tez wykupic pobyt w domku letniskowym, jak ktos tu pisze...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 19:01:29] • [IP: 83.23.170.***]

Jeśli ktoś jest zainteresowany jednodniową wycieczką to można rano popłynąć Cracovią i wieczorem o 23:00 wrócić TT-Line.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 18:57:05] • [IP: 77.253.129.**]

Mi to pasi, raz na tydzień przyjadę do domu na odwiedziny, a sezon i tak robota na wyspie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 18:19:03] • [IP: 78.10.206.**]

"Czyli albo płynę bez wysiadania z promu albo czekam tydzień na powrót. Kretynizm. Widać ze PIS ma swoich ludzi w zarządzie." Odwrotnie, wszyscy w zarządzie z PO!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:50:19] • [IP: 80.245.179.***]

kiedyś chodziła tam Pomerania, zawsze obłożona na maksa i rzadko kiedy o czasie ;)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:37:07] • [IP: 92.42.112.**]

No i YB11 na posterunku-brawo Ty Darecki :)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:18:31] • [IP: 95.129.228.**]

a czemu artykuł o rejsie na Bornholm jest ilustrowany fotką ewjścia do Ystad?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:14:05] • [IP: 46.169.237.***]

Ale co to za sensacja ! Jaka to rewelacja i nowość ! Przecież już kilka lat temu było takie połączenie i sam z tego kiedyś skorzystałem ! Więc o co tu jakieś zachwyty ?

Jasiu • Poniedziałek [16.04.2018, 13:53:37] • [IP: 46.229.157.***]

Witam, Dziwne te niektóre komentarze. Ja się cieszę, że prom popłynie właśnie na Bornholm i wszystko poszło dobrze. Nawet do tej pory nie wiedziałem, że to nie było wcześnie sprawdzane. Ale fajnie, że jest OK. Bilet mam juz zakupiony właśnie na ten prom w wakacje na Bornholm auto + 4 osoby + rowery, byłem juz na wyspie 2x. Pływałem wcześniej promem Pomerania i cieszę się, że ponownie bezpośrednio będzie można korzystać. A że tylko w soboty bo tak się najczęściej zmieniają turnusy. :)

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:13:12] • [IP: 51.174.76.***]

Cracovia już jest, poczekajmy na prom Wisła i bedziemy miec derby Zatoki Pomorskiej.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:11:59] • [IP: 188.146.42.***]

To dla tych, którzy wynajmą czteroosobowy domek letniskowy na tydzień z ulgowym biletem na prom. Koszt takiego pobytu nas Bornholmie nie przekracza 500 złotych, ale o wyżywienie trzeba zadbać samemu. Pewnie w czerwcu będzie to doprecyzowane i podane do publicznej wiadomości. Super dla armatora, który pewnie nie chce wozić darmo i da więcej informacji.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:08:52] • [IP: 213.76.43.***]

To drugi raport techniczny!!

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 13:05:04] • [IP: 188.146.105.**]

ktoś już wrzucił tutaj PiS hahah a ja pamiętam jak w 1997 roku pływał w soboty taki prom i tłumy ludzi z rowerami pływały i też raz byłem. Szkoda że krytycy mają tak maluczką wiedzę jak zresztą ze wszystkim- rzucą ogólnik i się cieszą :)

kris • Poniedziałek [16.04.2018, 13:00:54] • [IP: 83.3.210.***]

Albo Cracovia będzie pływać na Bornholm w sobotę albo będzie pauzować przez sobotę i niedzielę przy nabrzeżu w Świnoujściu. I tyle w temacie ogromnego zainteresowania takim rejsem.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:20:22] • [IP: 94.254.130.*]

Zawsze jest drugi statek który płynie z Bornholmu do Kołobrzegu. ..

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:08:24] • [IP: 80.245.179.***]

Czyli albo płynę bez wysiadania z promu albo czekam tydzień na powrót. Kretynizm. Widać ze PIS ma swoich ludzi w zarządzie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:45:20] • [IP: 80.245.185.***]

I co, zakładając ze przepłyne się na Bornholm, mam czekać na kolejny rejs powrotny do następnej soboty? Śmiech na sali

Oglądasz 1-22 z 22
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Dzisiaj o 17.00 w biblioteka miejska miejska przy ul. Piłsudskiego zaprasza na spotkanie ze znakomitym aktorem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem! Zapraszamy. Wstęp wolny! ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■